Necítim sa byť až tak šťastná z tehotenstva

atomiclena
23. mar 2022

Som v siedmom týždni, dnes som videla malé embryo a bilo mu ak srdiečko. Akože potešila som sa, bol to pekný pocit, ale ze by mi vypadla slzicka to nie. Keď som mala pozitívny test tak som kričala od šťastia. Ale odkedy je to potvrdene, tak mi príde také nerealne, nejak si to ani neuvedomujem, proste to beriem ako fakt. Teším sa, ale tak normálne nie som taká overexcited ako niektoré tehulky. Som divná? Proste mi to pripadá také, že okej čakám babo, je to pekne, som rada ale to je všetko, nechce sa mi skákať po plafon a určite ani nie plakať od radosti a oznamovať to celému svetu, načo..

bbebe
23. mar 2022

Normalka 🙂 ja sa napr cudujem ako niektora moze to dieta uplne ze milovat ked je este v bruchu.... ja som to mala uplne tak isto ako ty. Dokonca aj po porode, ze hmmm ok tak toto bol ten porod? hmm ok mam dieta. ziadne plakanie nic. samozrejme malu milujem najviac na svete ale prislo to postupne 🙂

atomiclena
autor
23. mar 2022

@bbebe ďakujem, ja si myslím, že tiež po pôrode nebudem taka, ze budem ronit slzy od šťastia a plakať o život, slzicka možno vyjde, oči sa možno zalesknu, úsmev bude, ale nebude z toho ako na drogách na extaze alebo co.

tosomja
23. mar 2022

No ja som mije deti milovala od pozitívneho testu 😃 hladkala som si brucho, rozpravala som sa 🙈 aj som si poplakala, keď som počula prvý plač a priložili mi ich hneď. A nič sa nezmenilo ani po 11r a ani po treťom pôrode 😉 každá sme iná, jedinečná, určite najlepšia mamka pre to svoje dieťa.

atomiclena
autor
23. mar 2022

@tosomja určite sa tomu nesmejem, je krásne, že to viete tak precítiť 🙂

hederamonstera
24. mar 2022

Ja som si tiez nevedela najst vztah k babatku v brusku do cca 14tyzdna, lebo som predtym potratila v tom tt. Resp bala som sa ho lubit. Ale potom ako som uz citila kopance, tak som si uvedomila, ze je vo mne realny clovek a zacala ho fakt ze lubit, hladkat, rozpravat mu. A kedze som rodila v 42tt, tak ten posledny mesiac som sa o neho uz aj mega bala, lebo kamosky rodili od toho cca 36tt a ja som si uvedomila, ze FAKT je vo mne uz realne dozrete babo😂
Ale ked sa narodil, nejako som to tiez neprezivala, neplakala (skor neskor v porodnici od unavy😂) a teraz ma 5 tyzdnov a stale nie som z neho nejako “overexcited “. Skor uz chcem, aby bol vacsi lebo toto babatkovske obdobie ma velmi unavuje a nebavi.

hederamonstera
24. mar 2022

Ale milovala som byt tehotna, to mi chyba. Citila som sa tak vynimocne. Teraz uz vsetci na mna seru a riesia len maleho😂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aliaray1
24. mar 2022

@atomiclena ahoj, uplne normal a bola som na tom podobne. Kedze boli komplikacie na zaciatku, bola som hlavne v racionalnom mode a takmer ziadne hlboke extra prezivanie - cize ma to velke plus, nepokazi to vztahy 😉😏. Totiz asi vdaka tomu som nemala ani raz ziadne vykyvy nalad, ci hormony, ziadne hadky, slzy, nebodaj hysaky a pod.

Na prelome 2/3.trimestra som zacala citit pohyby, dali sme meno a uz to beriem tak, ze mam v sebe partaka a ideme do toho a tesime sa na seba.

Som v 35tt, beriem to aj dost s humorom, ma to dobry vplyv na mna, manzelstvo, rodinu a aj okolie.
Ked sa ma pytaju, ze ako sa citim, jak to prezivam uz vedia, ze bude sranda....napriklad moje prihody s obuvanim ponoziek, natelnikov, termo oblecenia a kadeco ine.

Cize u mna do teraz neni ziadne preafektovane nu nu nu, mojusko, hrkalecka sem a macko Pu tam, ani ziadne zdrobneninulky 😂, "nezmakkol mi mozog" a ani som sa nezmenila. Mamnzel je z toho stastny.

bolarazjedna
24. mar 2022

Ešte je to veľmi skoré štádium tehotenstva. Na vytvorenie vzťahu s bábätkom treba viac času. Ja som si tiež poplakala od radosti, keď som uvidela pozitívny test, aj keď som v 7.tyzdni začala špiniť a na pohotovosti prvýkrát som videla jeho bijuce srdiečko ☺️ teraz už mám veľké bruško, rada ho hladkám, ale napr rozprávam sa s malým iba sporadicky, nejako mi to príde čudné, hoc som si myslela, že budem s nim viac komunikovať. Ale odkedy cítim ako kope, je to úplne iný rozmer tehotenstva.

Ale láska sa nedá merať množstvom sĺz od šťastia. Ja som si napr myslela, že budem plakať na našej svadbe, a nakoniec ani náznak toho, pritom ja som veľmi citlivý človek, ktorý sa veľmi ľahko rozplače, ľahko ma dokážu dojať a vydávala som sa z tej najväčšej lásky a z úplného presvedčenia. A manžela milujem veľmi ☺️ takisto budeš ľúbiť aj svoje bábätko, aj keď teraz ešte to moc necítiš.

ilene22
24. mar 2022

@atomiclena nie si divna.. ja som v 28tt a stale tomu nemozem uverit 🙂

zuzana9393
24. mar 2022

@hederamonstera ja to mam zase opacne, bolo by fajn keby sa to da vymenit😄 mna to tehotenstvo nebavi, citim sa neatraktivne, ako slonica, sice nemam velke brucho ani som moc nepribrala, ale citim sa tak. Ledva dycham, nic sa mi nechce 😅 zato ked sa narodil prvy syn, tak som sa zamilovala. Nikdy som nebola stastnejsia.

dankanka
24. mar 2022

@atomiclena tak..ja som si ani tehotenstva neuzivala, doslova pretrpene..a milujem svoje deti..

katka1389
24. mar 2022

@atomiclena aj ja som bola taka 😀 vobec som a netesila na tehotenstvo ....Neradovala som sa ako ine ....Ale ze budem mat dietatko ano chceli sme a teraz mi tu behaju dvaja a ten pocit ked ty ho podaju je to najkrasie na svete.....

diamond007
24. mar 2022

@atomiclena vôbec to nerieš, nikde nie je napísané ako sa máš cítiť a akú mať náladu.
Pri prvom tehotenstve som mala rovnaké pocity (aj pri druhom), žiadna slza šťastia, k lekárovi len z nutnosti som riešila, neroztapala som sa keď mi ukazoval kde má nohu a kde ruku 🤣 3D som nešla, i tak inak bude vyzerať v skutočnosti. Podľa mňa to je ale o racionálnom uvažovaní, dokým som malú nedržala v náručí tak som to nepreživala jak iné kamosky.
Proste som bola v realite.
A láska ani slzy nebola hneď, skôr ma prekvapilo že ozaj mám bábo 😀 láska sa vyvíjala postupne.
Pri druhej to bolo podobné, tehotenstva neprežívam nejako, len teda už som vedela čo ma čaká s druhým babom a pocity boli intenzívnejsie od prvého momentu.

travelllerka
24. mar 2022

Ja sa teším prvýkrát až pri treťom tehotenstve :D ale to je tým, že prvé dva razy som to čakala, toto tretie bolo prekvapenie, asi mám radšej prekvapenia ako plánovanie :D

lenagawel
24. mar 2022

Ja som 22t a tiez tomu este neverim uplne a tiez niesom taka z toho na makko, ale ked som zacala citit pohyby a videla babo ako ma uz crty nozicky aj rucicky tak je to stale realnejsie ❤️

lietajucikoberec
24. mar 2022

@atomiclena nie si divna. ja po zisteni tehu tiez som bola happy a neskor som bola uplne bez usmevu. ale ze uplne. ked sa babo narodi, potom uvidis ❤️

elisebah91
24. mar 2022

Ja som sa cítila byť šťastná keď som ho cítila ako sa hýbe, kope...v 7tt som tomu ešte neverila, nepripisovala váhu, tiež som nič svetoborne necítila...

ailiba
24. mar 2022

@atomiclena ved sme kazda ina... Navyse, kym necitis pohyby, tak je to stale take trosku nerealne. Ja zase, ked mi byvalo strasne zle, tak som aj lutovala, ze som sa na to dala, chudatko moje. Pockaj, ked ta bude boliet, chrbat, bedra.... Ber to tak, ako to citis, este bude vela pocitov... Aj tych pozitivnych, aj negativnych. Ale aj ked nebudes stale hormonalne na strope, tak je to normalne.

chrisencore
24. mar 2022

Je to úplne normálne. Každá sme iná, každá emócie prežíva inak. Dokonca pri kazdom tehotenstve to môže byt inak, ako u mna napríklad. Prvé tehotenstvo som brala ako fakt, keď sa dcéra narodila jedine čo som si pomyslela bolo preboha ako hrozne vyzerá. Ten pocit ako ju milujem prišiel až na druhý deň. Pri druhom tehotenstve naopak som bola do malej zbláznena hneď ako som mala pozitívny test.

maruska.s
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
24. mar 2022

@atomiclena je to tvoja reakcia a je to normalna reakcia. nenastavuj si ocakavania podla druhych

tara
24. mar 2022

Podľa mňa je to úplne normálne. Tiež som najprv plakala od šťastia, keď som uvidela dve čiarky na teste. Potom to akosi opadlo a boli to také neutrálne pocity. Aj obavy, aj radosť, aj všetko dokopy. A keď som začala cítiť pohyby a bábo rástlo, tak rástla aj moja radosť a nesmierne šťastie. Čakala som na každé sono, aby som videla to malé bobátko. Čím viac času prešlo, tým viac som sa tešila. Išlo to tak prirodzene, všetky tie pocity. No a ku koncu, ako sa blížil pôrod, zasa také obavy, strach, už aj bolesti....ale opäť to vystriedala radosť, keď sa maličký narodil. Je to zázrak, buď šťastná, že si tehotná, že sa Vám podarilo počať dieťatko a ostatné príde postupne.🙂

zoeeoz
24. mar 2022

Takto to má každá druhá🙂

tara
24. mar 2022

@chrisencore u mňa presne tak isto, pri druhom tehu som bola najšťastnejší človek už pri teste🙂))))

lylyjana
24. mar 2022

@atomiclena nas maly mat pol roka a ja som si stale nepripadala ako "mama", take zvlastne mi to prislo, proste mozog to nebral 😅 aj ked povedali na kontrole, ze to bude chlapec, tak ja ze hmm, ok, super. Uz aj ked meno sme mali vybrate tak som nebola z toho paf. Aj ked som uz v nemocnici sa o neho starala, tak som sa na to cele divala ako nejaka tretia osoba, ze ok, tu si, idem sa o teba starat, ale ziadne navaly placu a ziaden pocit, ze TOTO JE TA NAJVACSIA LASKA NA SVETE, ako to vidim casto na nete prezentovane....

veronikavasakova
24. mar 2022

Priznam sa že ja som si ani jedno tehotenstvo neuzivala ja som to doslova pre trpela. Každá sme iná a inak to prežívame nedáme sa ovplyvňovať filmami kde to moc prežívajú. Ja mam rada až keď sa dieťa narodí tehotenstvo mi nevonalo. A určite nie som zlá matka.

tianna
24. mar 2022

@atomiclena čakáš prvé, však? 🙂

modro_zelena
24. mar 2022

@atomiclena mám to úplne rovnako 🙂 nie je čas sa nad tým zamýšľať, možno neskôr :D

julish
24. mar 2022

Normalka, aj horsie pocity riesia twhotne. Uz sa napr vie, ze tzv. poporodna depresia casto prichdza uz v tehotenstve

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre