Nedokážem sa radovať z tehotenstva

olla
5. jan 2015

Ahojte. Aby som nejak začala mám 24r., som v 4tom mesiaci, s priatelom sme 7 rokov a otehotnela som náhodou.Nedokážem sa z toho radovať viac ako dva dni po sebe. Na jednej strane sa teším že viem dať život, máme sa s drahým veľmi radi, dostávam od ľudí gratulácie a podporu. Stretla som sa na rovinu s dvoma známymi, ktorý spomenuli ,,potrat". ich názor ma nezaujíma. Doteraz som bola dosť sebecký človek a keď si život vo mne cestu našiel , nebudem mu brániť. Som v poslednom ročníku VŠ a musela som prerušiť na rok štúdium. Ďalej som mala úplne iné plány na leto a nie rodiť. Ďalej to že som musela seknúť s koníčkom , ktorý ma najviac bavil. Žiadna moja kamarátka nečaká mimino. Som sama a tieto depresie ma neustále napadajú. Mám pocit že sa klamem,že materstvo je najkrajšia vec na svete, najväčšia láska aká môže byť - toto si stále nahováram , pretože sa to všade šušká a ja čítam vaše príspevky...vidím koľko je neštastných žien že nemôžu počať dieťa a ja ho mám v sebe a nedokážem sa mu radovať! Vieme pohlavie, na ultrazvuku sme videli ako mľaská pusinkou 🙂 a ja stále cítim že mi je na príťaž :( . Že môj život ( aj keď nebol dokonalý) sa už nikdy nevráti. Nepôjdem na miesta kam som chcela ísť , neurobím veci ktoré som ešte v živote chcela ..lebo budem matka! A všetok čas a chuť mi zhltne maličké. Proste si nahováram že je lepšie ho mať teraz ako nikdy (moje kamarátky novotrendovo chcú deti po 30tke). Ja si to nahováram aby som mu neublížila! Nemala byť najskôr škola, práca, svadba, bývanie a potom keď budú peniažky dieťa? My sa vziať nechystáme, bývať budeme síce samostatne ale u jeho rodičov v podkroví a peniaze čo budú, vlastne nebudú dlho. Budem 20km od mojej rodiny a od mojich známych a aj keď mi naši lezú na nervy, budú mi predsa chýbať. To riziko, po zhodnotení že kde budem mať väčší kľud a samostatnosť tak - u svokrovcoch. Tieto obdobia sa mi striedajú aj s tými svetlejšími ale ani tie svetlé nie sú také, že keby som mohla vrátiť čas, nezmením to. Proste sa stalo, maličké rastie a chce dobrú mamu a ja chcem byť dobrá mama. Ja viem že po pôrode sa to zmení a keď ho uvidím zabudnem na všetky chmáry. Ale ja chcem byť už teraz -v tehotenstve štastná a vysmiata! Len dieťatko a dieťatko a kde som ja? Prídem si ako sebecká a strašne nevďačná hus baby :(

mima4
5. jan 2015

@olla
mozno problem je v tom, ako pises, ze po 7 rokoch sa nechystate vziat, a asi niekde podvedome nemas ani tuto vec vztahovu v sebe ustalenu a nevies, ako to bude dalej so sucasnym priatelom.
Je nromalne, ze v tvojom veku maloktora vysokoskolacka caka ci planuje mat dieta a ked sa pohybujes v takom prostredi, pripada ti to ze si uplne mimo, ale nemusi to byt az take zle. Je to fakt hlavne prostredie ktore ta ovplyvnuje a vytvara v tebe pocity, co je OK, co nie je Ok a co by malo byt v akom poradi.
Ano, podla mna ideal je vystudovat, zamestnat sa, cestovat, vydat sa a mat potom deti, ale niekedy sa to moze vplyvom roznych veci zmenit,anpr. u teba tehotenstvom, ale to neznamena, ze si skoncila ako clovek 😀 Materstvom predsa zivot nekonci, ani konicky... urcite na nejaky cas musis veci do urcitej miery obmedzit, ale vobec to nemusi byt az take hrozne... a vela sa u zeny zmeni, ked jej v naruci skocni babo... vlastne babo... Dokonca nie je nic ojedinele, ze zena sa s poziciou a rolou matky stotoznuje aj po porode...

casy30
5. jan 2015

Ale no..... Myslím, ze zmiešané pocity z tehotenstva mala každá jedna z nás....chvíľu obrovský príval radosti, vzápätí obavy z toho ako to všetko bude...žiadna šablóna na to kedy a za akých podmienok otehotnieť neexistuje. Je to tu, tak dakuj Panu Bohu .neboj, všetko co teraz pôjde bokom, sa vráti.... Školu dokončíš, k zalubam sa vrátiš tiez....nic uz nebude tak ako predtým len v tom zmysle, ze príde na svet človiečik, a s ním sa ti narodí aj obrovský strach o neho, ktorý ta bude sprevádzať uz cely zvyšok života... Ja som mala prvé babo v 31 a teraz viem, ze mat tento rozum , stihnem ho do tridsiatky ...si mladučká, uvidis, všetko sa ti bude ľahšie zvládať ....o chvíľu to malinké začneš v sebe cítiť a potom to príde... Uz sa budeš len a len tešiť! Držím paste nech všetko dobre dopadne a usmievaj sa...neprejde veľa času a o chvilu to malé bude behať po byte a zvachtlat "mama daj" 🙂

adula12
5. jan 2015

myslim, ze vacsina zien co necakane otehotnie ma v hlave to iste. si mlada a chces si uzivat. je to normalne. ja som prve dieta mala v 27. chcela som ho, bolo planovane. u mna to ale bolo ine v tom, ze som cele tehu pracovala, tak som nemala cas mysliet na take veci ako to bude po tom. ked sa narodilo, tak tiez mi chybalo to, ze nemohla som ist niekam na kavicku si sadnut (este do 1roka dietata sa to da, ale potom uz dieta nikde neobsedi), ze ma muz nemohol pozvat na nejaku veceru lebo s dietatom tazko si nieco uzit. s kamosmi som sa stretla len malokedy, atd. rodicov mam tiez 25km od nas. ale ver mi, ze nic nie je dolezitejsie ako ked to dieta pride k tebe, pohladka ta po tvari a da ti pusu na usta. vtedy mi je vonkajsi svet uplne ukradnuty, vtedy mi je jedno, ze tyzden nosim rovnake tricko, ze stale stereotyp u nas doma, ze kazdy den musim upratovat hracky... ked to dieta porodis, budes zit pre neho. moj syn ma dva roky a pred vianocami sme ho nechali u mojich rodicov a sli sme len muz a ja nakupovat darceky. bola som pol dna bez syna a veru mi chybal. ked som tam videla ine deti, tak som mala gucu v krku. a to bolo len pol dna!!! smiesne vsak? teraz si neviem predstavit byt dlhsie bez neho. si este mlada, a mozes si uzivat aj potom. ved s trojrocnym dietatom uz sa da vselico podnikat, nemusis byt vobec obmedzovana a ty stale budes mlada. takisto mozes kludne chodit za kamoskami, ved priatel sa tie dve hodky postara o mimco aj sam. NEBOJ, vsetko bude dobre. to len teraz mas take myslienky... a ver, nie si jedina.

cherry1981
5. jan 2015

Viem, ako sa citis, zázila som to pri poslednom tehu, sice sme babo chceli, hned ako som ostala tehotna som si hovorila a naco? Preco? Vobec som si tehu neuzivala, preplakala som kopec dni, nehovoriac o tom, ze do 5 mesiaca som len zvracala a pritom som sa musela starat doma o dalsie deti. Tiez som nechapala ako si mozu niektore mami uzivat tehotenstvo, ja som si ho vobec neuzivala, ale mozno aj preto, ze som pocas celeho dna viac zvracala a nedokazala som ani poriadne fungovat. Ked sa narodi babo sa to zmeni uvidis, ja som si prve dni veeelmi uzivala hned ako sa mi babo narodila, ale potom neviem, zacali sme mat problemy, nechcela mala jest, presli sme si dojcenskym strajkom, nechcem ta tym strasit ani nic podobne, ale nebol to med lizat, cize ja som si neuzivala ani tehotenstvo, a ani male miminko, pre mna to boli hrozne dni a dodnes mam z toho "traumu" z malickych deti. Ked si predstavim cim sme si presli, tak uz by som to zazit nechcela, ale teraz ma dcerka coskoro 3 roky a uz je to super, konecne si uzivam? No neviem ci sa to tak da nazvat, ale sa tesim z toho, ze ju mam a je velmi sikovne dietatko. Ale aj napriek tomu som rada, ze to mam za sebou 🙂 🙂 🙂 A neboj hlavu hore, ked mas po boku dobreho partnera, rodicov, rodinu, blizkych uvidis, ze vsetko sa da zvladnut. Ja som mala vedla seba a mam uzasneho manzela, ktorý mi bol oporou stale aj ked to dakedy neboli lahke. Zvladnes to, zvladli ine, zvladnes aj Ty. Ja som mala prve dietatko v 18-stke, stredna skola nedokoncena a zvladla som to 😉 😉 Hlavu hore 🙂

galita
5. jan 2015

Ahoj,
rebricek skola, praca, svadba.. by sa Ti aj tak otocil..
ja som si poctivo urobila vysoku skolu a ani nie pol roka po jej dokonceni som zistila ze to vobec nechcem robit - vystudovala som eknomiku robim 5 rokov ekonomku a chcem byt kozmeticka :D tak co Ti poviem...
Dalej praca.. mam dobru poziciu, no nie som stastna.. takisto moje kolegyne karieristky nie su stastne..
ak to nie je vyslovene nieco co chces robit a robis na svojom ako napr. moja kamoska zalozila krasny salon nechtovy a je v tom perfektna tak tam vidim zmysel investovat cas a mozno pockat s babatkom kym sa nerozbehne salon ... no ona zas nevie otehotniet.. :/
ale ak pracujes niekde na uvazok u zamestnavatela.. tak tam sa kazda pracovna sila da nahradit.. no pre Tvoje dieta si jedina maminka 🙂
Svadba - kvoli tomuto by som sa asi trapila aj ja.. ale ked sa lubite a dohodnete sa ze sa vezmete tak je to v poriadku.. Moji kolegovci su neni zobratí dodnes a maju uz druhe dieta... No ja by som tiez chcela byt vydata tak Ta chapem.. ale ked hovoris ze si s partnerom rozumies a zobral zodpovedne Tvoje tehotenstvo tak aj to je dar :D ked ste to necakali a postavil sa k tomu pozitivne tak je to super..

U svokrovcov by som dlho nebyvala :D :D ale na zaciatok Ti to isto dobre padne..

Nic si nezmeskala neboj sa.. Byt matkou je pozehnanie a aj ked vymienas okakane plienky a peries podbradnicky vzdy to da vacsi zmysel ako byt niekde v kancli zavreta 12 hodin ako ja teraz...

Matky sa tiez vedia realizovat aj ked maju male deti.. mozno Ta to nakopne a dokonca Ti to pomoze dozriet a spoznat samu seba este lepsie. mozno zistis ze si silnejsia ako si si myslela...a objavis v sebe nove obzory 🙂

Drzim palce tes sa ze je zdrave to je najdolezitejsie🙂

casy30
5. jan 2015

No ,este na margo cherry1981.... Babatko v brušku veľmi vníma pocity maminky.... Možno preto mala take problémy pocasprvych mesiacov bábätka.... Začni myslieť pozitívne .....Uvidis, všetko bude ok.... 😉

mirkakab
5. jan 2015

@olla ahoj, môj život sa uberal ako tvoj, tiež som mala 24 ked sa mi narodila dcerka po 7 ročnom vzťahu. chodila som na VŠ. Po otehotnení sme sa z priatelom zobrali a VŠ som končila s 18 mesačnou dcerkou na rukách. iba v tom rozdiele že ja som dieťa chcela, no ked sa nám skoro 2 roky nedarilo, tak som sa zamerala na iné veci, tiež záluby, chcela som vycestovať do zahraničia a zrazu bum, som tehotná, no možem Ti povedať, že vôbec nič nelutujem. o 3 roky sa mi narodila druhá dcerka a momentálne majú 8 a 5 rokov, sú nerozlučné kamošky a ja sa môžem venovať aj sebe, kedže mám rodinu po ruke, ked potrebujem postrážiť. Prajem veľa veľa zdravia a neboj, ked sa Ti maličké narodí budeš všetko vnímať inak.

gurmanka
5. jan 2015

Neviem, ci ta trosku ukludnim, ale tehotenstvom to fakt nekonci 🙂.
My sme babatko planovali, a tiez mam niekedy pocity ako ty. A to som len na zaciatku..
Ale.., cestovat mozete aj s krpcom, VS dokoncit tiez (ja si teraz robim druhu VS a planujem ju dokoncit popri drobcovi). Som vo vyssom veku ako ty a ani moje kamosky necakaju babatka, dokonca maloktora je vydata. Nevadi, ber to aj ty ako vyhodu - lahsie ich prehovoris aby na hodinku,dve prisli postrazit 😉.
Ja si tiez hovorim, na co som sa to dala, ze ako dobre mi bolo. Neboj nic. Zivot budes mat taky dobry, aky si ho urobis. Bez babatka by mozno nebol o nic lepsi. V 30tke budes mat odrasteneho krpca a kopec casu na karieru a zalyby. A aj manzelstvo mozno stihnete medzi tym 🙂.
Drz sa!

@olla

margieamatusko
5. jan 2015

Ja som mala tiez ine plany, necakane som otehotnela. Sice uz vo vyssom veku, ale bol to sok. Dlho som to rozdychavala, nebola som pripravena na takyto scenar. No deti sa nerodia len vtedy, ked sa nam to hodi. Ale poviem ti, nic lepsie sa mi v zivote nemohlo stat. Dakujem Bohu, ze to takto zariadil. Viem, ze si nevies jednoducho povedat, a teraz budem stastna a hotovo!!! Tieto pocity sa ponesu asi az do konca tehotenstva. Mna stale rozptylil ultrazvuk, ked som tu fazulku videla.
Myslim, ze ked sa babo narodi, olutujes vsetky tieto myslienky a budes ho lubit najviac na svete. Poznam z pocutia o jednej babe, ta si tiez chcela poriesit najprv byvanie, svadbu a tak, bola s priatelom dlho v zahranici a potom jej v 28-rokoch vybrali maternicu. Nikdy nevieme co nas caka a preco sa niektore veci deju. Drz sa.

misinka26
5. jan 2015

Nič si z toho nerob, je to pre teba všetko nové, uvedomuješ si, že život sa zmení, že už nebudeš len ty a hormóny robia svoje ... ja som otehotnela v 26, mala som VV, prácu, priateľa ... bábo bolo plánované... a aj tak keď to prišlo som si poplakala, proste šok ... vydávala som sa v 4 mes aj keď som chcela až po svadbe, ale mm mi stále vravel, že chce aby sme boli rodina a aj naši tlačili tak som povolila, žiadna rozlúčka so slobodou, žiadna bujará zábava ... bola som nahnevaná na celý svet, dokonca aj na muža, že ja všetko obetujem, kariéru, postavu, samú seba a jemu sa nič nezmení ... celé tehu som preplakala, pre vzdychala ... bála som sa toho čo bude a že to nebude také aké som si to ja vysnívala ... a potom sa narodil drobec, zmenil mi svet od základov, zamilovala som sa do neho tak ako do nikoho iného na svete, obetovala by som pre neho celý vesmír ... uvedomila som si, že ja nie som tá dôležitá, že on je to šťastie, tá láska, to čo ma naplnilo ... a teraz s odstupom času som si uvedomila, že všetko bolo tak ako malo byť ... pretože každý jeho úsmev ma posúva dopredu, každé jeho pohladenie a slova maminka ľúbim ťa sú lázňou pre dušu ... je nádherné byť matkou a veľa krát keď si spomeniem na tehu si hovorím aká som bola hlúpa, sebecká, nevďačná ... Držím palce 🙂

lambrett
5. jan 2015

@olla ahoj.pekne uprimny prispevok. asi nie si na to pripravena, kedze sa to stalo nechtiac a navyse si nedokoncila VS. preco si ju hned prerusila?nemohla si ju skoncit tak aj s bruskom? ja som mala na VS spoluziacku, ktora stastnicovala uz so syncekom. mala to tazke, ale zvladla to. a druha po statnici porodila 🙂 a co tvoj partner? ako sa sprava on? ak mas jeho podporu a podporu rodiny, tak sa nemas coho bat. naozaj si uvedom, ake stastie ste mali, ze ste dokazali pocat babatko v dnesnej dobe, ked tolko parov to nevie, uvedom si, ake mas stastie, ze drobcek je zdravy. uz citis pohyby? ked ta babatko zacne kopkat a ozyvat sa, je to ten najkrajsi pocit. preco si myslis, ze s babatkom pride koniec tvojho zivota?ved mozes byt krasna mlada maminka s krasnym drobcom, ak budete mat financie na vylety, tak preco neist aj s dietatom? skus sa na to pozriet ako na obohatenie tvojho zivota.ak clovek chce, moze robit vsetko ako predtym uz aj ako rodic (myslim vylety, spoznavanie inych miest, studium, cvicenie ..... jasne ze diskoteky a take nie ako mozno tvoji rovesnici). napr ja sa na babo tesim, lebo sme mali toho s manzelom vela za posledne dva roky a neboli sme takmer nikde a ked pride babo, tak viem, ze budeme musit ist, minimalne na prechadzky, na zmrzlinu a pod. lebo drobec nemoze byt len doma a doma.tiez viem, ze ked uz bude mat mozno 1,5r-2r. tak ho nechame u babky a pojdeme niekam s kamaratmi von sa zabavit, preco nie ak je to mozno 2x do roka 🙂 ved zivot sa nemusi skoncit s prichodom babatka, prave naopak. zalezi od teba, ako sa na to pozries a ake si to uroobis. a este jedna vec: aj ja zijem s manzelom cca 60km od mojho mesta a od mojej rodiny, no o to viac je pre mna oporou, lebo vie, ze okrem neho tu nemam blizku osobu. tak hore hlavu mamina, pohladkaj brusko a tes sa! si vynimocna zena uz len preto, ze si pocala bezproblemov 😉 tak sa tes 😀

pupavka123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olla
autor
5. jan 2015

@pupavka123 no v tom maš pravdu 🙂 ale nemusíš sa zapajat do temy ked ti niečo chyba...potrebujem radu čo teraz a nie čo som mala robiť...pre takuto radu si môžem isť na zakladnu školu k deviatačkam 🙂 vdaka dovi

terezka1947
5. jan 2015

@olla hmmm...preco si myslis,ze kazda,co zistilamze je tehotna hned od statsia skakala?a preco si myslis,ze kazda tehotna ma super stastne a usmievave tehotenstvo????
ved tvoje zmyslanie ovplyvnuju hormony,nahla zmena v hierarchii hodnot,mooozno aj fakt,ze podvedome citis nejaku neistotu vo vztahu,kedze neuvazujete o svadbe(aj to moze tvoje podbedomie riesit)
nereis,co stratis...stratila si aj VS nieco,aj konickom si urcite nieco stratila....ale aj si nieco "nasla"a ziskala,nie??? 😉
teda skola a konicky sa porovnavat s dietatom nedaju,ale zase netreba sa pozerat na tehotenstvo ako na nieco romanticke a kedze tvoja situacia taka nie je,tak si odrazu zla...nie si....spracuvavas novu situaciu...a povedzme si,kedy pride tehotenstvo v ten "spravny"cas???
ja som uz 2xtehotna....a aj ked sme dietatko chceli,aj tak som sa po kazdom tehu teste totalne rozklepala a zacala sa bat,co bude....a co bolo?no nic....nakoniec stastie prekonalo strach...a este aj do nejakeho polroka babatka som sa bala,co a ako,ci budem dobra mama,co a ako zvladnem...atd...atd
skratka...bude babatko...a bude tvoje-vase
nacas to bude zmena,trocha obmedzovania...ale neskor vela radosti,stastia...aaaaa aj nejakeho zmyslu zivota,lebo su chvile v zivote,kedy je tazko a staci pohlad na drobca a clovek ide dalej
a ze kamosky deti neriesia???hmmm,je to ich zivot
ze si sama.bez nich?no a co?
kde maju oni istotu,ze ked si vsetko pekne naplanuju,ze ich plany aj vyjdu???
ono neda sa vsetko linajkovat...neda,vzdy nejaky ten skrt cez rozpocet pride
ja som nemala v blizkosti ziadnu kamosku pocas kocikovania...a vzdy som rozmyslala,co a ako sa sama...aaaa aj to sa vyriesilo,s kociarom uz sama nie si 😀 a vzdy s ada prihovorit k niekomu a najst si nove kamosky s detmi...ono,nech uz je akokolvek,aj tak s bezdetnymi kamoskami uz nebudes mat vela spolocnych tem-teda,nie ze vela...ale uz budes musiet rieist ine veci a lahsie sa ti bude komunikovat s tymi,co deti maju
no a tie bezdetne budu aj nadalej na vylety,ulety,spominanie.....
nikdy som si nemyslela,ze to tak bude....ale prisla som na to,ze som sama nechapala moje kamosky,kt.uz deti mali a az ked som sa ja dostala k svojmu dietatu,pochopila som 'inu"kvalitu rozhovorov s kamoskami,kt.deti uz mali
kazde obdobie a zmena v zivote ma svoj vyznam,zmysel a robi z nas dospelejsich ludi

leeenka26
5. jan 2015

@pupavka123 myslim ze prispievatelka nikde nepise o tom ze by mala 16 a bola to laska na 1 noc. Neviem ci si bola uz tehotna ale pocity ake opisuje su v tehotenstve obcas normalne. Hormony, robia si co chcu @olla

pupavka123
5. jan 2015

@olla Ked nevies sexovat,tak by sa sa mala vratit do tej deviatej triedy,ktoru spominas a nechat si tam poradit,uz aj 15 rocne decka niektore vedia,ako sa to robi a ako sa chrani..ze v tvojom veku to nevies?sexovat to ano a znasat dosledky,uz vyplakavas....dovi,dopo

pupavka123
5. jan 2015

@leeenka26 Prave,ze uz nema 16,tak by mala vediet ako sa to robi bez nasledkov,nemyslis?

olla
autor
5. jan 2015

@pupavka123 ježiši zavri sa niekam a ibaj na pokec niečo lamentovať a nie tu

leeenka26
5. jan 2015

@pupavka123 nepochopila si kam tym mierim. podla tvojej odpovede sudim, ze nemame o com. Pekny vecer 😉

olla
autor
5. jan 2015

@leeenka26 ta pupavka123 si asi pomylila chat a nema kde rypkať....nevšimaj si ju, je to dake decko slabšej povahy 🙂 a dakujem za zastatie sa🙂

lusytta81
5. jan 2015

@olla ako pisu baby, nic si z toho nerob...aj ja som otehotnela neplanovane, aj ked som uz mala 32 s manzelom sme spolu od mojich 17, ale babo sme neplanovali...hlavne on bol v poslednych rokoch viac nezamestany ako zamestnany a ja ako zivitel rodiny som nemohla prist o zarobok...a potom gynekologicka povedala:vysadit antikoncepciu, uz ju beriete pridlho...a pri cakani na prvy normalny menzes, aby som si dala IUD, sa stalo 🙂 bol to pre mna sok, napriek tomu, ze deti milujem, sama som pracovala 8 rokov v materskej skole, ale muz bez prace, on sam sa boji dedicneho zatazenia chorobami (paranoja, to nic 🙂 ), jeho rodicia su strasne stari, budeme sa musiet o nich starat (svokor medzitym zomrel, ale vnucky sa dozil)...co teraz? ja som mu ani nepovedala, ze som si robila test a teraz zrazu pozitivny?! hned mi to v hlave srotovalo: co teraz? mam rozbehnute podnikanie, som financne sebestacna, chceme sa stahovat do domu,...no ale vsetko dobre dopadlo, manzel sa tesil viac ako ja, ja som makala az do porodu, aj ked on si rychlo nasiel pracu, len aby sme mali peniaze lebo samozrejme sme nemali NIC nasetrene...nemala som velmi cas sa tesit na babo alebo si tehotenstvo uzivat...akurat ma to stale prekvapovvalo, hlavne kym som necitila pohyby, ze to co mi ukazuje doktorka na monitore, co sa tam hybe, je v skutocnosti vo mne 😀 asi prelomovy bol prvy 3D ultrazvuk ked som pocula srdiecko...ale aj tak som si to malo uzivala, teraz by som asi viac odpocivala, neviem...ale je to pravda, ze radost z potomka nie je automaticka, dokonca som na viacerych miestach citala, ze sa mamka "zamilovava" ked svoje dieta onuchava 🙂 hlavne si nic nevycitaj, laska a radost z dietatka urcite pride 🙂 drzim palce!

olla
autor
5. jan 2015

@lusytta81 dakujem za podporu. My to máme finančne tiež o ničom. Priatel pracuje v jednej firme a ja mu teraz budem chvilku na krku ale zobral to dosť dobre. Prajem aj vám len to dobré a držkajte sa 🙂

olla
autor
5. jan 2015

@terezka1947 ja si len stále hovorím že maličké dieťa zvládnem a ked bude staršie, budem staršia a snád aj rozumnejšia aj ja. Mne to tak príde že všetke tehuľky su štastnejšie ako ja ale niekde hlboko cítim že aj ja budem štastná. Potrebujem nájsť nejaké kamarátky asi :D a získala som veľa, máš pravdu no ešte si to neviem dostatočne vážiť. Ďakujem za radu a držte sa aj vy 🙂

olla
autor
5. jan 2015

@misinka26 presne toto aj ja vyhadzujem priatelovi do oči...že som všetko čo som miloval amusela dať bokom a to nehovorím už o postave 🙂 ale to robím vtedy ked si vyžadujem lútosť z jeho strany 🙂 dakujem za podporu a prajem aj vám všetko dobre a veľa štastia

janickacrazy
6. jan 2015

@olla A prečo si hned prerušila štúdium? Možno keby si chodila do školy mala by si tolko učenia, že by si ani nemala kedy mysliet tolko na tehotenstvo. Ved by si aj školu dokončila, kým porodíš. Alebo si mala také ťažkosti v tehu, že sa fakt nedalo? Ja poznám dievča, čo otehotnelo v 16 v 2.ročníku SŠ a chodila do školy skoro až do porodu, potom mala vybavené individuálne štúdium popri bábatku a školu vlastne vobec ani neprerušila. Ona mala štastie, že bábo mala velmi kludné a spavé, tak sa mohla aj učit. Neboj sa zvládneš všetko.

olla
autor
6. jan 2015

@janickacrazy ahoj 🙂 nemohla som chodit na labaky kedze ide o chemicku školu, kopu jedov a škodlivín a labaky boli povinne...chcela som sa dohodnut s profesormi a aj som si tam poplakala ale nic nezabralo. dakujem za podporu

nini1010
6. jan 2015

Musim sa usmievat ked to citam... Trosku mi to pripomina mna pred dvomi rokmi a to som vydata,uz dostudovana,babatko sme planovali,otehotneli na prvy sup a aj tak som bola polovivu tehotenstva vydesena z toho ze co vsetko to bude znamenat,o co vsetko pridem,ze je to koniec nejakej etapy... 🙂 nestresuj sa.prezivas uplne normalne tehotenske pocity,to sa vsetko podda samo.A nic sa nekonci 🙂 moja dcera ma rok a pol,vediem krasny plnohodnotny zivot,mam velmi slusne rozbehnutu karieru,zdrave nadherne dieta ktore je zrazu cely moj zivot.Kym sa nenarodila mala nevedela som si predstavit ze by som vedela byt dobrou mamou,teraz si neviem predstavit zeby som mamou nebola 🙂 bud stastna ze mas zdrave babo v brusku,mnoho mamiciek by ti povedalo ze to nie je samozrejmost ale dar 🙂

zuzana581
6. jan 2015

@olla ahoj. Ak dovolíš, tak ja zareagujem len na tvoju vetu: ...potrebujem radu čo teraz a nie čo som mala robiť... Kúp si nejaké knihy o pozitívnom myslení.. pozri si filmy (dokumenty) o tom.. relaxuj, čo najviac to ide.. spi, keď si unavená, ak to ide.. neutápaj sa v tých depkách, ale vedome sa z nich dostávaj.. choď do prírody.. proste rob veci, ktoré ti zlepšia náladu, ktoré odpútajú tvoje myšlienky od "lutovania sa" .. je doležité, aby si zmenila pohlad na tvoju situáciu, lebo všetko je o tom, ako sa k "problému" postavíš.. presne takú bude mať ten "problém" váhu a dôležitosť.. Moja skúsenosť je taká, že v prvom tehu som nebola moc šťastná a hlavne kludná a malá bola nespavá, plačlivá... bolo to ešte horšie po jej narodení.. V druhom tehu som bola tá najspokojnejšia na svete a vela som spala a tak.. malý bol presne taký istý.. Nemusí to byť samozrejme pravidlo, ale velakrát sa mi to potvrdilo.. Ide len o to, nastaviť si myslenie na to dobré a nepodporovať sa v tých negatívnych myšlienkach.. niekedy veci nejdú tak ako by sme chceli, ale máme vždy dve možnosti.. buď nás položia, alebo im to nedovolíme, teda nás posunú... školu môžeš dokončiť, miesta môžeš navštíviť... môžeš urobiť čokolvek aj s dieťaťom.. aj keď nie hneď možno, ale časom určite... držím palce.. 🙂

janickacrazy
7. jan 2015

@olla Aha, no tak to je jasné, že si musela prerušit. Asi máš zrazu velmi vela času a nevieš čo s tým, však? Ja som tiež otehotnela počas VŠ a ani jedna kamoška nemala dieta, takže tiež som si pripadala taká odstrčená, ale pár mesiacov po porode som si našla nové kamošky, ktoré mali deti a potom už bolo dobre.
@zuzana581 U mna to bolo presne naopak, pri prvom tehu som mala depky, opustil ma partner a dieta bolo kludné a dobré a pri druhom som bola štastná ako blcha a velmi som sa tešila a dieta urevané a nespavé až hroza, takže u mna to vobec neplatilo. 😀

zuzana581
7. jan 2015

@janickacrazy ano, veď som písala, že to nemusí byť pravidlo.. Každopádne pocity matky na plod vplývajú.. o tom niet pochýb..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre