Nemám chuť sa s nikým baviť

30. sep 2021

Ahojte. Neviem či si idem po radu alebo len tak sa vypísať ale v poslednej dobe nemám chuť s nikým komunikovať okrem partnera. Keď mi vola mama pomaly každý deň, tak nemám chuť ani telefón zodvihnúť. Nie len jej ale všetkým. Nebavia ma otázky typu ako sa mám, ako sa cítim, či bruško rastie, či sme v poriadku atd. A keď niekto príde na návštevu mi hladká bruško a nie je mi to moc prijemne. Neviem čo s tým. Nebola som nikdy takto odmeraná. Som na PN doma a ani von nechodím nikam s nikým sa nestretávam ani nič. Som len doma a najradšej by som vkuse bola s priateľom s nikým iným. Nerada dvíham telefón a odpisujem na správy raz za čas. Zmení sa to niekedy? Nikdy som sa takto nesprávala ani k mame a mrzí ma to ale jednoducho sa mi nechce opakovať že sa máme dobre.

panelacikova
30. sep 2021

tak to mnohokrát nemám ani ja a nie som tehotná 😀

hruska91
30. sep 2021

kasli nato, rob ako to citis. tie neustale otazky niesu myslene zle samozrejme, ale vie to byt otravne. Mas narok aj na klud a svoj priestor....a pockaj ked sa bude blizit termin - kazdodenne "ci ste este 2v1" alebo ci si uz porodila :D :D :D

veronikavaneska
30. sep 2021

Som natom rovnako 👍 tiež som není tehotná. Mám dosť svojho a plus štyri deti a som rada keď mám chvíľu kľud a nie sa baviť dokola o tom istom.. nebaví ma to.. nič mi to nedáva alebo mi to berie čas... A stále sa to zhoršuje 🤣

jana_vaj
30. sep 2021

Je to normálne, že niektoré veci ti momentálne vadia, že nemáš na čosi chuť. Hormóny s tebou mávajú, rob ako cítiš, ale občas sa snaž prekonať a komunikovať, lebo keď sa nebudeš dlhšie socializovať tak ver tomu, že už to tak aj ostane, už nebudeš mať takú potrebu.

andrea_82
30. sep 2021

My sme sa minulý rok po dlhšej dobe konečne odsťahovali od mojich rodičov. Bola som taká rada, že som ku nim 2 mesiace nešla a ani som im nevolala. Proste som ich bola presýtená. Keď sa ti nechce, tak telefón nezdvihni, postupne skús komunikáciu utlmiť. A návštevy, ktoré mi hladkajú brucho? Normálne by som im to nadrzo zatrhla, nezniesla by som to.

autor
30. sep 2021

Ja chápem že je to myslene dobre aj mamu chápem. Som prvý krát tehotná, čaká prvé vnúča. Mali sme vždy suoer vzťah a dokázali sa baviť o úplne všetkom. Ale teraz proste nemám záujem sa baviť s nikým. Ja práveže toho nemám nejako veľa. Nemám deti, som väčšinu času sama doma lebo partner je v práci a za ten čas čo som sama s nikým nejdem von ani nič. Sedím len doma a čakám kým príde partner a vtedy mám všetko. Nič viac nepotrebujem. Len on mi chyba a to som s ním denno-denne. A navyše som veľmi podráždená a nervózna. Vadí mi aj ten pridrbany sused čo vŕta už týždeň vkuse rovno nad našou spálňou od 8 rana. Som taká hrozná.

yvona2102
30. sep 2021

Mám to presne tak isto..som len 10tt a nič ma nebaví, navyše je mi stále zle, nemám silu sa ani postaviť z postele, nikam nechodím tiež som na pn. Každý deň sa modlim nech je mi už lepšie a možno sa mi potom vráti aj nálada 😁

nikuska744
30. sep 2021

A tu na koňovi sa máš chuť baviť s cudzími ľuďmi a odpisovať?

nairia
30. sep 2021

to poznam, nastastie mne nikto brucho neobchytkaval az som bola sama prekvapena. ale otazky typu "a ako sa ma babo?" ma strasne vytacaju, obzvlast v obdobi, ked som este necitila ani pohyby 🤦‍♀️ ale chapem ta, skus sa vsak premoct aspon z casu nacas. suhlasim s babami, co pisali, ze aby si sa moc neodstrihla od kamosiek, lebo potom ti to moze chybat.
mna otravuje stale odpovedat kazdemu na tie iste otazky, akoby tehotna zena/cerstva matka nemohla sa bavit aj o niecom inom ako o dietati, to potom sa lahko skatulkuje, ze tie matky o nicom inom nehovoria.

len_nig
30. sep 2021

Ja to mám tak isto, tiež nemám chuť odpisovať stále na tie isté otázky dokola, otravuje ma to. Neviem či to je hormónmi, tiež som niekedy až nepríjemná 🤷🏻‍♀️ snáď sa vrátim do normálu keď porodim 😂 ale nie si sama, neboj 😊

marianarem
30. sep 2021

Ja som tiez v tehotenstve mala podobne pocity. Mala som chut sa skor stiahnut do sukromia, no bolo to tazke, lebo kvoli bruchu som sa citila ako na vystave. Vsetci komentovali, vypytovali sa, vela ludi chcelo chytat brucho. Nevedela som dost dobre, co s tym, ak sa niekto spytal, ci si moze chytit, tak som odmietla, no rozhovory a otazky bolo tazke uplne zrusit. Odpovedala som co najstrucnejsie a isla dalej.

tehulka2011
30. sep 2021

Vyzeras byt dost zavisla od toho tvojho priatela

julia_33
30. sep 2021

Možu to mať za následok hormóny, alebo máš v sebe teraz ten pud introverta, kedy sa ľudia okolo teba hodili do stereotypu a pre nich existuje len tvoje bruško a tehotenstvo. 😀 Skús sa nejak odreagovať, nájsť, čo ťa baví a nemysli na to. Možno ani nevieš ako a znova dostaneš chuť s luďmi komunikovať 🙂

luccija
30. sep 2021

Aspoň von by som chodila prospeje Ti to.Zivot nie je o tom sedieť doma a čakať na partnera ešte si uzenies psychické poruchy.Asi s tebou trepu hormony

simca06022011
30. sep 2021

No mne keby navsteva išla hladkať brucho tak by som asi explodovala... Inak ja ani tehu nie som a mam to rovnako 😂 dokonca teraz by som bola nahradsej keby sa n par dni aj partner s dcerou vyparili 😁

mabenn
30. sep 2021

Podla mna to je normalne...sustredis sa na seba a dieta.. ja som tiez bola v takej bubline..a este dost dlho aj po porode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre