Neteším sa na dieťa hoci som ho chcela

venny26
4. máj 2011

Ahojte baby,
asi som tehotná, potvrdili mi to dva testy a tiež vynechaná menštruácia, v pondelok idem ku gynďošovi (mám tam ísť na lačno na krv alebo môžem jesť?), mám problém - vôbec sa neteším že som tehotná 😢 je to normálne? A pritom som s partnerom dlho a dieťa sme plánovali, ale nejako ma to zaskočilo. Proste asi mám stále ešte šok a čo keď si tehotenstvo neužijem a nebudem sa z neho tešiť? Prosím pomoooooc

mima4
5. jan 2013

@dasiacik vies, ja si trosku myslim, ze v takom veku 19-21 je to v mnohych pripadoch trochu nepremyslene, romantizujuce... podla mna je dobre dat tomu cas a netlacit na to... je fajn, ked si kocka (pokial ma strednu skolu) odrobi nejake 3-4 rocky, zisti o com je svet, naspori si...a ak aj potom tu tuzbu v sebe ma, tak nie je o com... Len niekedy mam pocit, ze hlavne velmi mladulinki ludia uvazuju "musim mat toto teraz...ja uz nevydrzim". Ale to je len moj nazor 🙂

dasiacik
5. jan 2013

@mima4
Tak my sme babätko chceli od sameho zaciatku,nikdy
sme sa tomu nebranili.Ale,az tak po tych styroch rokoch
sme sa rozhodli zacat snazit.Aj vtedy som sa velmi
tesila.No,tyzden pred tym ako som zistila,ze som tehu
sme sa trochu pohadali a odvtedy akoby sa to vo mne
zlomilo.

nefertitka
6. jan 2013

@dasiacik ja som tiez chcela byt tehu, aj ked sme druhe zvazovali velmi dlho, lebo pred prvym som 2x potratila, malu ked som nosila, tak som mala same problemy od zaciatku do konca, porod bol hrozny, povedali sme si, druhe ani za svet, presli styri roky, nazor som zmenila, rozhodli sme sa, ze predsa len bude pre nu lepsie mat surodenca, malu sme robili 3 roky, neslo to, toto druhe vyslo na prvy sup. Asi som sa toho zlakla, ze to doslo tak skoro. Ked som ale zbadala dve ciarky, strasne som sa tesila, ale cim to trva dlhsie, tym mam vacsie depky. Mam vcelku aj obavu, ci nemam tehotensku depresiu a ci s tym nemam zajst radsej za lekarom, ja nespoznavam samu seba. Brala som aj duphaston, bala som sa, ci to nie je z neho, vysadila som ho, nic sa nestalo, nespinim, nekrvacam, depky pretrvavaju. Nezvladam ten pocit, ze som tehotna, ze cakam dalsie dieta, co ma zas caka v tomto tehotenstve, bojim sa, ze cele leto zas prelezim(pri malej som musela lezat 3 mesiace vkuse), ci sa zas nenarodi aj to druhe skor, ci bude v poriadku. A mam taky divny pocit, ze mam malu, lubim ju nadovsetko, poznam ju uz 4 roky a to dieta co pride bude nove, budem ho tiez tak lubit?proste zle zle pocity stale dokola. Vadi mi uz vsetko, aj lezanie, aj varenie, kukanie telky, ked idem s malou von, tak sa prekonavam, proste depka ako vysita. Mam sa spoliehat na to, ze v druhom trimestri to prejde?ze sa hormony ustalia?lebo toto je strasne.

nefertitka
6. jan 2013

a strasne mi vadi, ako mi stale vsetko smrdi, uz to nezvladam proste, sampon, mydlo, skrina, byt, ked pridem zvonku, jar, ani riady nemozem umyt, avivaz, prasok, vsetko!

gabrielapatrik
6. jan 2013

@nefertitka Presne ako ja, presne...

sofi123sofi
22. mar 2013

Normalne sa nemam koni pozalovat,tak pisem sem..vem,ze som neni jedina.... babo som velmi chcela,aspon som si to myslela,no teraz mi je len do placu.. Ked som to vravela kamaratke,tak mi povedala,ze sa to zmeni,ked uvidim male na sone,ale nezmenilo sa... vraj ked busem pocut srdiecko,ale nezmenilo sa... vsetky baby tu pisu ako sa tesia a ako im az vyhrkli slzy atd...No u mna vyhrknu iba ked som sama a mozem sa vyplakat... Bojim sa,ze nebudem dietatko dostatocne lubit a ze to cele takto byt nemalo... ☹

irriss
22. mar 2013

@sofi123sofi
Ahojky!
Doslo k necemu-nejakemu zvratu ci zmene ve Tvem zivote ..., co Te takto "dlouhodobe" ovlivnilo nebo doslo ke zlomu doslova "pres noc" 😉

mojoli
22. mar 2013

@sofi123sofi ja som prežívala asi to isté,bola som sama bez partnera a materské city u mna asi zamrzly,a to som mala 33rokov ale ako bruško rástlo a ako neuveritelne kopal to asi preto lebo my to chcel dostatočne vrátiť,tak prvé slzi štastia vyhrkly až tesne po porode,ked my ho ukázaly, apotom ked my ho zobraly lebo mal problémy s plúcamy a potom som plakala stále,a materská láska nabrala na extrémnych otáčkach až sa zo mna stala citlivá a na svoje dieťa strašne naviazaná mamina.To príde, každá sme iná

sofi123sofi
22. mar 2013

@irriss je to tak od zaciatku,od kedy som si spravila pozitivny test...

irriss
22. mar 2013

@sofi123sofi
Kolik Ti je?'Vim, ze to neni extra dulezite...ale rada bych Ti k tomu neco rekla, co si mozna neuvedomujes, nebo podcenujes ci proste nemas silu prijmout...proste popiras.. 🙂 😉

sofi123sofi
22. mar 2013

@mojoli snad to bude aj mojnpripad,ze po porode sa moj vztah k babu zmeni... mam kopu kamosiek,co boli na deticky same alebo sa na ne chlapi vykaslali,ale vsetky sa tesili na babetka...ja mam priatela,ktory sa moc tesi atd a ja mam depresie

gadrels
22. mar 2013

🙂 si velmi zlata co si prave napisala.... ja som mala tento isty problem ze ma to moc zaskocilo a vobec som v sebe radost necitila no dala som to sem do fora a dobre ze ma neukamenovali... :D to su vsetko iba hormony za par dni nebudes chapat ako si sa mohla netesit... :o a ked uvidis toho mini cloviecika na ulz.nebudes vediet ci sa mas smiat alebo plakat ale ver ze z radosti.. su to chvilkove stavy kedze si uvedomujes ze sa vsetko zmeni a uz nebude ako pred tym volne... a co to da roboty vymysliet meno a v akej farbe kupit?kombinovat atd. 🙂 budes mat radost uvidis a ked ta zacne rano hadzat o wc misu ponadavas si ale potom sa zasmejes ze to vsetko obetujes pre drobatko 🙂

irriss
22. mar 2013

@sofi123sofi
...no a jsme u toho..potvora deprese..byla ses odborne poradit a zjistit az kam saha tato potvora??
Tim, ze se netesis, ublizujes "nevedome" malickemu , protoze na vyvoj a rust si ponese zaklady prave z prenatalniho Sveta, ktere ovlivnujes negativne , i kdyz je to silnejsi nez Ty sama..
...tusim ze je tu jeste otevrena Tema,kde holky s depresi bojuji PRED tehotenstvim, v tehotenstvi a po porodu..Zkus se zaradit tam.. 😉 Myslim si, ze kdyz tu nekdo neco napise uprimne, nemusi mit strach , ze MK ho odsoudi..NAOPAK..uvidis sama,ze dostanes pomocnou ruku..a na spousty pripadu se nezapomina i pote,co odeznely..jsou tu maminky,co prisly s placem v tehotenstvi a jsou tu "doma" s miminkem s naruci..a radi se (vesele) dal.....vedi, ze prave MK jim pomohl zvladnout urcite obdobi.. 😉

sofi123sofi
22. mar 2013

@irriss mam 26rokov...

gadrels
22. mar 2013

Ja som mala hrozne stavy zistili mi pironefritidu zapal obliciek zo zle vyprazdnujuceho sa mechura,lezala som na infuzkach 2tyzd.v nemocnici v 40st.teplotach,do toho problem ze mala nerastie ako by mala,depresie ako vysite niekto mi moc nepomahal priatel ani nevedel co povedat ale asi by bolo vsetko zbytocne... Neskor zisteny gestac.diabetes tzv.tehu cukrovka 4x denne pichat inzulin do stehien,1x denne fraxyparin aby som trombozu nechytila,v 30tt krcok spotrebovany takze zase v nemocnici hore nohy,zrazu krcek bol 2cm,tak domov hore nohami,o tyzden krcok zase ziadny do toho 3x zapal ach jaj... teraz taham 37.tt no malinka ma vahu len 2300g.tak cpem o dusu do seba len nech aj ona pribera inejkcne som na tom stale rovnako denne do seba picham ihlu za ihlov a sem tam uz mam take stavy placu ze si poviem ze uz mi je jedno ako s nou bude na to este vacsi plac ako som to mohla povedat :( su to len hlupe hormony ktore neovplyvnis podstatne je bavit s ao tom ci uz z rodinou maminkou ci priatelom manzelom nedrzat to v sebe lebo to by kazdemu šiblo z toho ale je to len chvilkove a tu najvacsiu radost este len budes mat ked pocitis prvy kopanček taky žblnk na brusko 🙂))

sofi123sofi
22. mar 2013

@gadrels aj kamosky tvrdili,ze to prejde..ze ulz. vsetko zmeni.. ale nezmenil... mam sanozrejme chvile,ze sa tesim alebo si toredstavujem,asi ma monentalne len chytila ta hordia nalada...

gadrels
22. mar 2013

@sofi123sofi to je vsetk olen chvilkove ja mavam take stavy este aj po dnesny den to su len hormony poplaces si postazujes sa a znova bude fajn uvidis 🙂 Na zaciatku tehu je ten spad hormonov dost silny kedze sa vnutone menis a telo sa tomu tak isto prisposobuje ale je to len docasne vsetko ked sa to ustali budes sa tesit urcite v tebe radost je len ju nevies moentalne najst len si zober ked pojdes po meste zbadas kocik ci babetko na rukach myslis ze sa neotocis nepremeras si aky budes mat ty kocik farby a co bude mat atd.? urcite ano a preco to urobis? Lebo podvedome ta radost je len zo zaciatku aj to zaskocenie dost silne.

sofi123sofi
22. mar 2013

@gadrels mozno je to aj tym,ze sa bojim ci bude vsetko OK...ale aj tym,ze smo mala predtym dlhi priatela s ktirym sme to nikdy uplne neukoncili a teraz prisla ta definitivna bodka a na zaklade mojho otehotnenia sa teraz aj on so svojou priatelkou pokusaju o babo... tak asi toto bude ten moj velky blok.. teda myslim si,ze to bude spojene aj s tym

gadrels
22. mar 2013

🙂 musis to brat tym co bolo to bolo.. teba caka ina etapa zivota z miminkom priatelom ktory ta lubi a urcite sa tesi na babenko... byvaly priatelia to je tazka tema no spomienky a vsetko to co bolo nepusti ja som zila z byvalym priatelom snazili sme sa o babo a nic dost nas to rozdelilo citila som sa neschopna skoncilo sa to hoci dost bolestne po dlhsom case som si nasla priatela a neviem ci to mozem tak verejne aby ma tu neukamenovali no za 3mes.vztahu som ostala tehu co bol velmi velky sok ani nie tak pre mna ako pre neho a pre obe rodiny.. no co som mala uz robit o nejakom potrate som nechcela ani pocut dokonca mi priatel sam povedal ze "ja som nezodpovedna" co ma aj pobavilo kedze som si malu nesplodila sama 🙂 ale vsetko to ustalo a tesime sa uz na mimi skor by som povedala ze obavy ktore mas opravnene ty zo vsetkeho ako zena mal moj priatel a to je chlap co ma vsetko ustat 🙂

irriss
22. mar 2013

@sofi123sofi

Zrejme by to chtelo uzavrit spolecne s nim, zjistit,jak jste na tom...zjistit,jak je na tom on..chtelo by to tu Bodku, o ktere mluvis, jinak se muze stat, ze nebudes stastna nikdy..protoze nedoresene veci jsou tou nejvetsi obtizi v kazdem z nas,,Je to jako, kdyz nas opusti nas milovany clovek a my jsme mu nestacily dat Sbohem a ani mu rict,jak moc jsme ho meli radi, protoze doslo k necemu, co prave zpusobilo "odlouceni-odmlceni"..Mela bys ho vyhledat a pokecat si..zvlaste kdyz vis o nem i tyto jeho intimni veci..ukoncit to spolecne s nim.. 😉 Muze se stat, ze se nezbavis pocitu Lasky prave k nemu, v domneni, ze ten druhy neni ten pravy..budes to resit "utekem" a vzdorem..utek je mysleny - deprese a nevyrovnanost...Mam pocit, ze si prejes , aby to miminko, co cekas bylo Tveho ex.. 🤐 Porad ho milujes....🙂
p.s. Abys mohla byt stastna, je treba mit a ucinit nase okoli stastnym..mas sanci to zmenit..ale musis zacit ...vcas..😉 Drzim palecky a dej vedet..

evahaluskova82
11. jan 2014

Ja som tiez asi divna, dieta bolo planovane, ale radost z tehotenstva vobec nemam. Mala som uz aj 20tt ultrazvuk a citim sa tak isto - nemastno-neslano. radost to nie je. no a povedali nam, ze to bude dcera. jedine, na co som sa ako-tak tesila bolo, ze to bude chalan. niekto, kto to mozno niekam dotiahne a bude doceneny. no a ked nam oznamili, ze to bude dcera, tak vsetky pozitivne pocity (ak tam nejake boli), su prec! najhorsie, je, ze ked poviem, ze som chcela ako prve dieta chalana, tak hned sa kazdy na mna osopi, ze sa ruham a ze som nevdacna, kolki by chceli dieta, atd. atd. cize som v tom sama. takze moje tehotenstvo zatial nic moc :( pokial moje hormony nezacnu uradovat a nieco sa vo mne nahle nezlomi, tak je to pruser, lebo asi fakt nie som matersky typ a tehotenstvo bola chyba...

blienka
12. jan 2014

Ja som vždy chcela dve deti, pri synovi som mala pár týždňov nevoľností, potom už len radosť z bruška, teraz čakám druhé, plánované, tešila som sa asi prvé 2 týždne, kým mi nezačalo byť poriadne zle a to je mi už dennodenne tretí mesiac, mám hrozné depky, výkyvy nálad, zvraciam aj niekoľkokrát denne, som hrozne nervózna, brucho mám ako v 6. mesiaci, som ako iný človek, nebaví ma ani sa primaľovať, ako som bola zvyknutná, všetko potrebné robím len preto, lebo musím, starostlivosť o syna, domácnosť, všetko tak na 50%, muž mi pomáha, keď je doma, keď nie, tak som na to sama, je to des. Zajtra idem na kontrolu ku gynekológovi, určite uvidím aj malé na ultrazvuku, no nijako sa na to neteším, bojím sa, že mi bude už od rána zle a že budem zvracať ešte aj tam, som už z toho riadne unavená.

andrejka1994
12. jan 2014

Bože ženy,ja som mala depresie na zaciatku tehotenstva plus este ma aj moj chlapec opustil a psych.som bola uplne na dne ,este mam aj 19 a chvalabohu ze skolu s maturou urobenu :D a to je vsetko...budem mat syna ,som na to sama,financne to neni najlepsie atd atd.... a presla som si cez to a zvladla som tie depky co som si tiez myslela ze je to najhorsie v zivote a vyplakala som si 4 priehrady slz . Viem aky to je pocit.
Ale toto co tu citam...mozog mi zastava co vam uz vsetko vadi ? ze je vam je rano zle ,zvracacky unavenost a bla bla bla. Mozte byt radi ze budete mat malicke babo co vas od zaciatku ako je vo vasich bruskach lubi najviac na svete a je na vas odkazane a davate mu zivot ano je to pekne ja viem ze to viete ale vidite sa co tu pisete ? depka je svina viem o tom svoje ale aby vam cele tehotenstvo rovno vadilo ? ved ten spunt nemoze za to ze ste nohy roztahovali a chceli ste to a teraz ked to mate tak je vsetko zle ,treba trosku to negativne potlacit a radovat sa s malickosti hlavne ked na to nieste sami ,zijete len rat a vo vas je dalsi zivot ,nepremarnite to vsetko pekne. Dostanete sa s toho uvidite len netreba byt nevdacny a vsetko vidiet cierno,aj to mimco to vnima z vnutra .

isabel11163
12. jan 2014

@venny26 Ahoj..je to v poriadku..je iné niečo plánovať a iné zistiť že je to už realita je úplne normálne že sa aj netešíš lebo si plná obáv z toho ako to celé zvládneš a či ste urobili správne.. tak ako píšu dievčatá už keď to budeš mať potvrdené lekárom a uvidíš tú malú machuľku na ultrazvuku všetko ťa prejde 🙂 postretol ťa obrovský dar - dať život.. nie každý má to šťastie tak si to pekne uži prajem veľa šťastia a hlavne toho zdravíčka 🙂

freyjanr
12. jan 2014

@venny26 ja som zazila to iste,myslim ze to bolo tym ze som tu informaciu nejak nevedela spracovat.strasne som to chcela,trvalo to dva roky kym sa podarilo,pomaly som to aj vzdavala a zrazu to tu bolo...tie pocity vtedz boli vtedy velmi divne a chladne,bola som rada ze sa podarilo ale ziadne extra emocie...po par dnoch to vsetko zacalo a ked som prvy krat videla jak tomu cervickovi v brusku bije srdiecko som uz bola sialene stastna

mata90
12. jan 2014

@evahaluskova82 nechápem ako mozeš povedať že sa netešíš lebo to bude dcéra, veď môžeš byť rada a modliť sa aby všetko dobre dopadlo a aby dietatko bolo zdravé, čo by som ja dala za dcérku. Mám dvoch synov, už pri prvom sme chceli dievčatko, a nevyšlo to a v živote by som to nepovedala ako ty ze sa netešíš lebo .... taký nezmysel. A mojich synčekov by som nevymenila za žiadne dievčatko lebo sú naši. A zapamätaj si že dieťa či už je to chlapec alebo dievča je Boží dar.

venny26
autor
14. jan 2014

Baby všetko je v poriadku, všetko príde 🙂 Mám už dvojročnú slečnu a za nič na svete by som ju nikomu nedala. 🙂

denda90
9. júl 2014

ahojte ... mám tento istý pocit ... keď som otehotnela som sa tešila, aj keď som videla drobčeka na sone.. A teraz ? Nemám žiadne pocity, niekedy sa cítim, že ani babo nečakam, prestali ma zaujimat knihy aj ked ich mam doma neurekom a predtym som si ich listovala , citala.... bojim sa a citim sa za to velmi zle, stale si to vycitam, ze budem zlou maminou a to som teraz v 14 tt + 5 dni ... prejde to ? alebo vazne som zla zena a budem aj zla matka ?

vladka.t
7. sep 2014

Ja som otehotnela zrazu po 13 rokoch...tak som sa tesila a uz dlhu dobu vsetko tazko zvladam, poplacem si.Mam obrovsky strach...hlavne aj z toho ze necitim ziadnu radost .Bojim sa aby to tak neostalo. 😔 ked som si Vas precitala aspon vidim ze nie som sama.

splasenasrna
10. sep 2014

Ahojte, som cca v 8 tt. Tiež sa neteším, bojím sa, hocikedy plačem. S priateľom sme chceli dieťatko, ale teraz keď je to tu, tak mám pocit, že by bolo lepšie, keby to tak nebolo... Cítim sa hrozne previnilo za svoje pocity, viem, že by som sa mala tešiť a mám výčitky, že čo budem za mamu, keď sa neviem tešiť. Potom samozrejme, že na chudáka tvora zle vplývam, lebo revem a lámem si hlavu, čo so životom, čo ďalej a td.
Ja len dúfam, že keď to podrastie a konečne to uvidím na obrazovke, že sa niečo vo mne tlomí, lebo takto to dobré nie je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre