Neteším sa na dieťa hoci som ho chcela

venny26
4. máj 2011

Ahojte baby,
asi som tehotná, potvrdili mi to dva testy a tiež vynechaná menštruácia, v pondelok idem ku gynďošovi (mám tam ísť na lačno na krv alebo môžem jesť?), mám problém - vôbec sa neteším že som tehotná 😢 je to normálne? A pritom som s partnerom dlho a dieťa sme plánovali, ale nejako ma to zaskočilo. Proste asi mám stále ešte šok a čo keď si tehotenstvo neužijem a nebudem sa z neho tešiť? Prosím pomoooooc

terezka1947
10. sep 2014

@splasenasrna neboj....nie si nicim "divna"a ani zla mama 😉
ja som deticky vzdy chcela,no a ked som otehotnela...tak prve tyzdne som zazivala to,co ty...a nakoniec mi z toho vyslo,ze sa len velmi bojim...nie o seba...ale ci a aka mama budem,ci budem vsetko vediet,co ak bude chore,co a ci vsetko budem vediet....a ze places...atd.....aaaaaaaaaa,prepac,ale moooozno podcedome trosku aj riesis,ze citis,ze by si potrebovala vacsiu istotu-trebars nie v priatelovi-ale aby bol z priatela manzel(nechcem sa ta dotknut,ale podvedome to tiez byt moze)
takze,neboj,,bude to dobre a budes super mama-resp.budete super rodicia 😉

splasenasrna
10. sep 2014

@terezka1947 Ono to je tak, že svadba je naplánovaná o rok v septembri, rozhodli sme sa, že to meniť nebudeme, lebo veď nie som zločinec aby som teraz narýchlo, potajomky cápala svadbu. Ja istotu v stave manželskom nepotrebujem. Mám skvelého chlapa. Ja mám len obavy.
Mám možnosť odísť na semester do zahraničia, ak odídem, budem to zvládať sama a tehotná v cudzine? Obetovať kariéru dieťaťu a ostať tu...
Som v poslednom ročníku VŠ, už to nie je nič zložité, ale ak mám termín v apríli asi nestíham štátnice v júni, ale až v septembri alebo asi ideálne v januári. No a neviem, že čo v čul.
Chlap ma von posiela, že je to moja posledná šanca a tiež si sľubuje, že keď tu nebudem bude môcť v kľude dorobiť dom. Lebo takto sa o mňa stará, no a nestíha všetko, tak ako by chcel.
No a tak váham. Najľahšie je zostať tu na SR, no je to moja posledná možnosť nazbierať kontakty v odbore, v zahraničí...
A potom samozrejme, lietajú mi nálady a plačem, bojím sa a td...
Chceli sme dieťatko, no plánované bolo o rok. Hoci moja polovička zjavne mala iné plány, podvedome som to chcela aj ja. Takže áno, obaja sme to chceli. Chlap sa teší, no vždy keď mi príde utrieť slzy, tak sa na mňa ustarostene pozrie... neviem.
V piatok idem k doktorovi, tak hádam dačo uvidím a bude to iné.

lucinocka
10. sep 2014

@splasenasrna a ako si predstavujes kontroly v zahranici v tehotenstve? nie je to take jednoduche, vsade su ine pravidla, nedajboze ti bude treba lieky, neni le tak lahko sa dostat vsade ku rovnakym liekom, napr. na slovensku kde sa injekcie na riedenie krvi rozdavaju pomaly, tu sa musia kupovat alebo si vybavit cez znamych a nemocnicu. ja by som tehotna urcite nesla do cudziny...

terezka1947
10. sep 2014

@splasenasrna jasne,nechcela som sa ta dotknut,ale ked clovek cita MK a pribehy...tak mi napadla aj takato myslienka...
chapm ta, ja som otehotniet chcela,ale na druhej strane som mohla aj pockat 😀 😀
a napisem rovno-som rada,ze napriek vsetkym problemom to jednoducho prislo-asi to tak malo byt..a teda.problemov sme mali dost...ale vies,co????nelutujem
druhe babo sme velmi chceli a nedarilo sa a ked osm opat tehu,od zaciatku same zle spravy a to uz nehovorim,ze tiez sme chceli rieist samostatne byvanie a odrazu-tehotna....no,nevadi....hovorime si s manzelom,ze vsetko si este splnime,len nech sme zdravi a najma,ze budu deticku OK
mame nevyhodu v tom,ze sme sami...ine by to bolo,keby sme mali rodicov....
ale ak mas podporu rodiny,partnera...ak tehotenstvo budes dobre zvladat,zisti si vsetky pre a proti,zisti si podmienky studia v zahranici...a uvidis...vies,malokedy pried dietatko "kedy ma"....ale je to darcek-a za ten musime byt vdacni...vsetko zvladnes,zvladnete...
osobne by som sa bala byt pocas tehu sama v cudzom prostredi...ale zase,mozes mat uplne bezproblemove tehu ako bolo moje prve..teraz to druhe je brrrrrrr,strasneeee...a to naozaj mam co robit,aby som niekedy stal na nohach
urcite to zvladnete a dobre vsetko nakoniec vyriesis a zariadis 😉

splasenasrna
10. sep 2014

@lucinocka Presne to som včera hovorila chlapovi, že to nie je také jednoduché. Uvidím čo mi povie doktor, ako časté sú kontroly a td. Súkromného lekára si nájsť nie je problém a keďže idem do lacnejšej krajiny, tak by som si to, čo by som dala za cestu sem a späť, tak za tie prachy by som si tam mohla dovoliť súkromnú kliniku.
Som len zaskočená celým tehotenstvom, náladami a td.

lucinocka
10. sep 2014

@splasenasrna to si zisti, lebo u nas sukromny gynekolog nemoze predpisat lieky, ktore preplati poistovna ale hradia sa, popripade to ide cele cez obvodneho... ako priklad uvediem zase injekcie, lebo som ich brala cele tehu 297 kuskov a 10 ks dojde 50 eur... takisto ako mi europska karta nepreplati malej vysetrenia na slovensku u sukromnika a malo kedy aj v statnom zariadeni... je to casto aj o ochote ludi sa s tym piplat a malo kto ochotny je

splasenasrna
10. sep 2014

@terezka1947 Musím sa rozhodnúť. Zatiaľ si vybavujem všetky papiere na vycestovanie, hocikedy aj deň pred nástupom môžem povedať, že nikam nejdem zo zdravotných dôvodov.
Rodičia ma posielajú, chlap ma posiela. Viem, že by to bola super skúsenosť byť za hranicami, ale mám obavy. A to obavy z úplne všetkého.
Chlap je skvelý, núti ma piť mlieko, stará sa. Len ja mám zo všetkého strašne zmiešané pocity...

splasenasrna
10. sep 2014

@lucinocka tak ja zatiaľ počítam, že žiadne komplikácie nebudú 🙂 Keby boli, tak sa vrátim späť do 24 hodín, alebo by som vôbec nebola vycestovala. Riskovať zdravie nebudem.

yanni
10. sep 2014

@splasenasrna neboj sa zahranicia. Ak je ta staz v EU, tak nie je problem. Ides vsade na svoju EU-Kartu. vystria ta rovnako ako na SK, a musim povedat, ze dokonca lepsie. Ja zijem v zahranici uz 15 rokov, je to ina situacia ale poznam vela bab, co bez problemov na slovenskej poistke prezili tu v DE cele tehotenstvo aj porod. A moj brat tu studuje a tiez je este ako student na SK poistke a dokonca ho tu operovali na zlcnik. Neplatil nic!!!! a urcite, keby aj nieco bolo vaznejsie, mala by si v zahranici lepsiu staroslivost (alebo aspo ak nie lepsiu, horsiu urcite nie) ako na SK.
chod do toho, neboj treba si verit a dufat, ze sa nic nestane. Ja po mojich skusenostia by som do toho isla.
Drzim ti palce, jedno ako sa rozhodnes. Ak sa citis dobre, tehotenstvo nie je choroba, mozes este vela dokazat a pobehat 😉

terezka1947
10. sep 2014

@splasenasrna pozri...poradim ti podla seba;
...ak mas vnutorne nejaky zly pocit...nenut sa,hoci by vsetci v dobrom chceli a podporovali ta...mne sa ten "siesty"pocit pocas tehotenstiev a potom aj pri dietatku vzdy potvrdil....

a ak sa co len trosku da...vybav vsetko-uvidis...
prip.mozno je sanca aj ten posledny rok "odlozit " o resp.dva...hoci s dietatkom to bude tazsie....
ja som posledny rok na VS mala tiez tazky-no nebola som tehu...takze to mas v tomto tazsie
ale bohuzial,zena musi niekedy trosku "posunut"svoje ciele a aj dovzdelavanie sa....ale ak ma cloevk ciel,na tu cestu k nemu vzdy nabehne...ja viem,lahko sa to pise.....ale ak mas podporu,vzdy sa to da nejako zvladnut.

yanni
10. sep 2014

@lucinocka nechapem. Chorvatsko je uz v EU, ci sa mylim? Tak mojmu brasko na EU Kartu preplatila SK poistovna doteraz vsetko. A tu v DE statnych lekarov ani nemas. Zubar, vseobecny, ociar atd. vsetko su sukromny. A on uz takto funguje normalne tri roky v Nemecku. jasne, ze sa za lieky doplaca (nie za vsetky), ale doplaca sa aj na SK. Takze, tam rozdiel nie je.

lucinocka
10. sep 2014

@yanni to si treba zistit, lebo domaca poistovna zvycajne je ochotna preplatit rovnake alebo nizsie naklady ako by ten clovek dostal pri osetreni doma... t.j ako porod u nas v chorvatsku dojde 10 000 eur a ja sa rozhodnem rodit vo svajciarsku za 100 000 tak mi to nikto nepreplati...

lucinocka
10. sep 2014

@yanni no pediatricka , ked sme boli v zime odmietla vziat europsku kartu, tak som musela platit a takist som platila aj za ocne, ked som bola so Sofi... im sa nechce drbat s papierovackami, tak povedia ze nevezmu a hotovo... ako vravim, zavisi o ochote ludi..

lucinocka
10. sep 2014

@yanni u nas to pise aj na stranke hrvatskog dzrastva, ze tehotenstvo cielene vedene v inej krajine pri inych nakladoch ako by mal pacient doma sa nepreplaca...preplatia porod, ak v tej krajine zacnes rodit- cize len surne pripady...preplatia operaciu zlcnika, ked ta tam zlcnik chyti, ale nepreplatia ked tam ides cielene operovat zlncik a operacia bude stat 2x tolko ako by stala doma..
cize, ak by som chcela viest tehotenstvo na slovensku aj rodit tam, musim podat formular a ziadost, kde oni preveria naklady spojene s tym a porovnaju kolko by ma to stalo v chorvatsku...a bud odsuhlasia alebo zamietnu..
A to pisem ako clovek s chorvatskym poistenim, nie slovenka v chorvatsku, lebo na slovensku poistenie nemam uz 5 rokov..

lucinocka
10. sep 2014

mozno slovensko svojim obcanom preplaca vsetko v zahranici...u nas v chorvatsku to tak nejde..

yanni
10. sep 2014

@lucinocka ale Svajciarsko nie je v EU. tu ide o to, ze vramci EU musia preplatit. jasne, ze ked isdes cielene len rodit do inej krajiny, tak mozu pindat. Ale ako som uuz hore napisala, poznam tu v DE vela bab, co sem prisli, lebo trebars manzel/ patrner tu ma robotu a porodili tu a bez problemov. Ty tu lekarsku fakturu ani do ruky nedostanes. SK zakonne poistovne maju napr. tu v DE tak, ze lekar/nemocnica posle fakturu najskor na nemecku vseobecnu zakonnu poistovnu, ta to lekarovi preplati a poostovna si to uz sama vysporiada so slovenskou. Ako je to v inych EU krajinach, nemozem povedat.
A keby som to nemala v rodine, kedze brasko je len ca. 400 km odomna, a dokonca, ked ho operovali, bol este v meste, kde ja byvam, tak to viem presne. Aj som sa presne informovala. Aj vseobecny lekarm mu bez problemov vybral stichy, zubar mu bez problemov opravil zub, ocny tiez bez problemov. Na jeho dresu nikdy neprisla nijaka faktura. A ani na slovensku na jeho trvaly pobyt. A na poistovni na SK sa bola mama aj pytaj, co a ako a tam, ze v pohode, to je vsetko vybavene.

yanni
10. sep 2014

@lucinocka no ale ty pises z opacnej strany. Pre zakladatelku su dolezite infosky ako ona ako SK pistena by fungovala v zahranici. To, ze tvoja chorvatska poistka nepreplati, to je uz ina vec. To si robia bud poisovne alebo maju na to zakon atd. Moji rodicia, ked nas prisli do DE navstivit, si roky doplacali k sk poistke este extra zahranicne poistenie ak by s nieco stalo. a to bolo SK uz davno v EU. Stoji to minimum a mas aspon istotu. Ale teraz uz ca. posledne 3-4 roky cestuju len na tu EU kartu.
A tiez, zakladatelka nejde cielene rodit do zahranicia. Ona tam ma nejaku pracu, a keby tam mala aj rodit, tak odrodit ju musia a poistovna preplati. Aj keby to malo stat milion.

lucinocka
10. sep 2014

@yanni jj ale hovorim, treba si to poriadne zistit predtym nez vycestuje,.. lebo tiez moze natrafit vonku na neochotnych lekarov..

yanni
10. sep 2014

@lucinocka presne, a tiez podla krajiny. Lebo je aj tak, ze ti strcia fakturu do ruky, pacient musi najskor zaplatit a potom si to vymahat na SK poistovni. 😠

splasenasrna
10. sep 2014

Som na začiatku druhého mesiaca, čiže sa vrátim cca v 6 mesiaci. Nemám v pláne tam rodiť a ak nebudú komplikácie, tak by mi tam malo stačiť pravidelne navštevovať bežného lekára - gynekológa. Ak by som mala komplikácie tak nasadnem na prvý let a som v BA.

yanni
10. sep 2014

@splasenasrna a kam by si mala ist? Zisti si aka je starostlicost v tej krajine.

splasenasrna
12. sep 2014

Dnes mi sestrička povedala, že v kľude môžem ísť, len budem musieť prísť na jedno vyšetrenie v strede novembra🙂 Takže eňoňuňo, som si myslela, že treba chodiť častejšie na kontroly. Potom až koncom januára. Takže pevne verím, že žiadne komplikácie nebudú. 🙂
A dnes som videla aj malú chobotničku, takže už bolo vidieť hlavičku, telíčko. Rozhodne viac ako keď mi pred mesiacom pán doktor povedal: "plod na hranici viditeľnosti".
🙂 Asi sa aj teším 🙂 konečne

terapiabachovky
29. sep 2014

@venny26 ak si s tým neviete dať rady, tak skúste Bachovu kvetovú terapiu na zharmonizovanie psychiky, kľudne mi napíšte

mishaella1984
30. mar 2015

Nepovedala by som ze je to o veku.. ja mam 30, čakam prvé dieťa, už som ani moc neratala s tým že do toho nakoniec pojdem, takže sa tiež neteším.. skôr vidim a vnímam všetko to negativne čo to prinesie, hlavne čo sa rodinneho rozpočtu týka a toho, že ja k deťom vzťah ako taký nemam.. a to sme ich pár v rodine mali. A nieje to ani po krátkom vzťahu. Skrátka asi nie každá žena je stvorená na to mať dieťa a netuším ako to dopadne, za potraty nie som, predsa len je to nový život ale neviem čo bude ked sa narodí.. neverím moc v tkaé že TO príde samo. Proste bu´d je žena na deti zameraná alebo nie je.

gabrielapatrik
31. mar 2015

Po dlhých mesiacoch tu niekto "laikol" môj komentár a po 20 mesiacoch po pôrode sa môžem vyjadriť, že to bola láska na druhý pohľad a každý deň je väčšia a väčšia. Prečo na druhý? Strašný pôrod som mala a keď som dcérku zbadala necítila som nič okrem radosti resp vďaky, že je to za mnou. Dcérka je úžasná do roka som ani nevedela, že mám bábätko len spala a plakala. Som neskutočne šťastná a vďačná za to, že ju mám. Celé tehotenstvo bolo o strachu, a lekároch, stále zle výsledky a ešte keď sa s ocakavajuceho chlapčeka narodilo vytúžené dievčatko. Joooj žeby, dokonalosť sama...

chanaaa
2. apr 2015

@dasiacik presne ak s cítim aj ja. Bála som sa tu o tom napísať, že ma ostatné ukameňujú... dieťa som chcela, chcela som chlapca a bude to chlapec... ale teraz mám takú (asi) depku z toho celého, že by som bola najradšej keby som tehotná nebola a všetko bolo ako predtým :( a pritom rodina ma podporuje, všetci sa tešia... všetci okrem mňa :(

bluff
2. apr 2015

@mishaella1984 vobec to nie je o tom, ci je zena na deti zamerana. Materinsky pud nepusti. Ta laska, ktoru budes citit k svojmu dietatu ta doslovne ohromi. Napis sem o rok, ako nie si na deti zamerana....

brady1
2. apr 2015

@venny26 na lačno nemusiš ist, on to zisti pošvovým ultrazvukom, doba pokročila. a že sa netešiš si len zaskočená realitou, neboj ono to rpide budeš sa tešit 😉

dasiacik
3. apr 2015

@chanaaa
Ja ti poviem uprimne,ze ani po porode to nebolo inak.Zo zaciatku som si k malemu absolutne nevedela najst cestu.Ale,casom sme si na seba zvykli a dnes je to uz super.Hormony su svina,ale pride cas,ze si povies,ze to male je najlepsie co sa ti v zivote mohlo stat.Je to aj strach z nepoznaneho,ale prejde to.Drzim palce.

chanaaa
3. apr 2015

@dasiacik A kedy po pôrode to asi prišlo? Lebo ja stále čakám, že to príde a stále nič :( Keď som mala kamarátkinu 6týždňovú dcéru na rukách tak to bolo veľmi príjemný pocit, ale veľmi dobre som si uvedomovala, že ja sa o ňu nemusím starať 24 hodín denne. Zrejme ma desí to, že to už nemôžem vziať späť... a že dieťa nie je vec, ktorú odložím do skrine, keď ma prestane baviť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre