Odpor k otcu dieťaťa

w123
9. jún 2018

Ahojte, chcem sa poradit. Zistila som ze som tehotna v 8/9 tyzdni a otec dietata so mnou nechce byt a do tyzdna odkedy sa dozvedel ze cakam dieta si nasiel uz aj novu priatelku. Problem je ten ze som velmi znepokojena zo svojich pocitov. Vyrastala som tiez s rozvedenou maminou a velmi dobre poznam pocity dietata co nema matku a otca spolu. Vzdy som si hovorila ze pokial nebudem mat partnera ktorym si budem na 100 percent ista dieta mat nebudem. Stalo sa, otehotnela som a odvtedy si stale dokola vycitam, ze dieta nebude mat uplnu rodinu. Dokonca som jeho otcom maximalne znechutena, ze sa ani nepokusil ostat so mnou a riesit situaciu.Citim voci nemu velky hnev, dokonca ked mi napise len spravu, alebo sa chce o niecom porozpravat pride mi az fyzicky nevolno, pocit velkeho strachu, uzkosti, znechutenia a nevolnosti. Mam doslova hrozu z kazdeho stretnutia s nim. Nechcem ho vidiet uz teraz, nechcem s nim komunikovat, najradsej by som ho uz nikdy nevidela, lebo vzdy ked ho zbadam upadnem do depresie.Jeho peniaze vsak budem potrebovat ked budem sama s babatkom. Mali ste niektora podobne pocity ? Ako by ste riesili situaciu? Vyhybali sa kontaktu s otcom ? Alebo by ste skusili psychologa a nejako odburat ten hnev alebo odpor? Lenze to pochybujem ze sa niekedy bude dat, ze budem vediet odpustit. Jeho osobu vnimam uplne ako toxicku, ako nejake zlo a predstava ze sa s nim budem musiet vidat dlhe roky kvoli dietatu a jeho peniazom je mi uplne proti srsti .

lienkan
10. jún 2018

@maminuska odpustila som ... ved len vdaka tomu som sa pohla vpred, chovat v sebe odpor ma len samoznicujuci efekt. Ano - nasiel 18.8. 2018 o 18:00 mame svadbu a princ na bielom koni je doslova a dopismena. Bio otec ma zaujem len o nasu starsiu o mladsiu nie ... jej sa vlastne moralne vzdal ked bola este v brusku. Vasa skusenost je podobna?

maminuska
10. jún 2018

@lienkan nemám chválabohu takú skúsenosť, len som s tebou a tvojimi deťmi to prežívala , dodnes si pamätám na ten hnus čo sa vo mne zdvihol keď som ho ešte videla v albume. Tak nech sa darí 🙂 Môj exmanžel nevidel deti 8 rokov .

lienkan
10. jún 2018

@maminuska viem ze tie 3 roky dozadu som si stale hovorila ze neumieram a zivot ide dalej .. velku silu som cerpala zo sily ktora ma tahala vpred. Sudy, delenie majetku som tak uz riesila s vacsim nadhladom - moj ex je do dnes so slecnou nebezpecnou, ci je to jeho terno sam uvidi casom (kedze deti nemaju) ... ja este na zaver pridam ceresnicku....opat som v pozehnanom stave, no tento krat “double” uz 22tt 😊

bubblegum7
10. jún 2018

@lienkan ten obrazok je vtipny ale i smutny zaroven ... my zeny musime zvladat a byt silne i za muzov ... niektori mi pripadaju vazne ako nezrele deti co si neuvedomuju dosledky svojho konania tak chcu deti a nakoniec sa o nich nezaujimaju ... a potom to tym chudencom vysvetlovat ze preco druhe deti maju tatika a preco ja nie :( neviem co im poviem ak sa ma to raz opytaju

lienkan
10. jún 2018

@bubblegum7 Mam odlozenu kazdu jednu zapisnicu ... ked k tomu raz pride, nech si potom same urobia nejaky zaver .... Deti su stastne pokial vidia nas v pohode a mamina je mamina

w123
autor
10. jún 2018

@eliska13 dakujem, no ono ide o to, ze ja to uplne inak vnimam ako on, potrebujem skor poradit, podporit a on zo zaciatku ako mi so vsetkym bude pomahat, ako chce aby sme dobre vychadzali a po tyzdni mi zacne pisat ze ma frajerku, ze ci sa s nou chcem stretnut, ze on chce potrat, ze jeho mamina sa chce stretnut, ze si mam dat spravit test tehotensky ze on mi neveri ze som tehotna a ze chce aj test otcovstva a podobne veci, mna to zacina obtazovat, ja sa nechcem teraz stretavat s nikym kto mi nieje blizky a uz vobec nie s jeho novou frajerkou, to mi pride ako provokacia, taktiez jeho nedovera v to ze som naozaj tehotna a s nim a ze som s nikym inym nespala, psychicky mi to ublizuje a zacina sa mi tym zhnusovat, takze vzdy ked mi uz pipne nova sprava tak mi len dojde zle, ze co zase odo mna chce a neda mi pokoj, proste po tych reciach sa mi zacina uz uplne vyjasnievat a hovorim si ze joj keby som ho uz mohla bloknut a nikdy nevidiet, ale zaroven o dieta javi zaujem tak im nechcem prekazit ich buduci vztah, aj ked mne uz z neho hrdlo zviera, snazim sa mysliet na to babo a proste to nejako v sebe vyriesit

w123
autor
10. jún 2018

A dakujem za vsetky rady, nad kazdou budem premyslat a snazit sa to co najlepsie vyriesit, nenechat sa rozhodit, dat tomu cas a potom sa rozhodnut najlepsie ako viem 🙂

lienkan
10. jún 2018

@w123 Potrat chcel aj moj ex a aj jeho mama - ostala som sama v cudzom meste. No pokial najdes v sebe silu a vymedzis si hranice (nenechas si na seba ublizivat) pojde to. Skus spravy od neho prehliadat, mozno porozmyslaj o zmene cisla - mas priatelov? Rodinu? .... je na case prestat sa lutovat ale celit tomu. Pozri do zrkadla - je len a len na Tebe - koho v nom uvidis, ci zronenu/zlomenu zenu, alebo silnu/bojovnicu - ktora si povie a DOST! VZDY si mozes vybrat .

eliska13
10. jún 2018

@prevenar to ako môžeš napísať?ty vieš prečo sa rozviedla jej mama?trocha prisilné slova

prevenar
10. jún 2018

@eliska13 jasne ,ze mozem ..bud nebola schopna rozoznat nekvalitneho partnera od kvalitneho ...alebo sama bola nekvalitny partner. nepoznam ju, tak neviem o ktory z tychto dvoch pripadov slo. ...evidentne svoje dieta nemala co naucit co sa tyka partnerskych vztahov , coho dokazom je prvy prispevok tejto diskusie.

silne ..nesilne to je irelevantne ..dolezite je ,ze su pravdive a podla toho by sa mala autorka zariadit. ..alebo nie ..ako len chce . jej vec.

anve
27. aug 2018

@bubblegum7 manzel ta nechal tehotnu? Ako to zvladas? Dufam,ze uz je lepsie

anve
27. aug 2018

@w123 ahoj uz presiel nejaky ten cas,ako sa to vyriesilo s otcom dietatka? Dostal rozum?

bubblegum7
28. aug 2018

@anve ahoj ano nechal ma tehotnu. Som u mami. Dnes je to lepsie uz som sa naucila zit bez neho

anve
28. aug 2018

@bubblegum7 to mi je luto,ale urcite to zvladnete...a babetko ti bude robit len a len radost. Drz sa😊

bubblegum7
28. aug 2018

@anve dakujem ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre