Osamelosť v tehotenstve

janusa96
4. okt 2018

Ahojte zienky
Mám velku potrebu sa s mojim problemom niekomu zverit pripadne si vypocut ci aj niektora z vas bola v podobnej situacii ako ja a ako ju riesila.
Budem sa to snazit skratit aj ked je to na dlhsie bola by som velmi rada za vasu priazen ...moj partner je cudzinec tvorime par necele dva roky a pred 3 mesiami sme sa spolocne rozhodli prestahovat do Spanielska kedze mal rodinne problemy plus ani pracovne to uz nejak neslo, tak aby boli vsetci stastny on aby mal vybornu pracu a bol blizsie k jeho rodine ja som dala vypoved v mojej praci ...samozrejme bola som oblbnuta myslienkou zit v krasnom slnecnom spanielsku pri mori ved naucim sa jazyk a nieco si uz najdem. Kto by take nieco predsa odmietol.
Lenze predstava sa hned rozplinula uz po mesiaci ked priatel zacal pracovat a ja som ostala denne uplne sama v prenajatom byte v cudzom meste kde nepoznam jazyk a nemam tu v podstate absolutne nikoho rodina priatelia nic .. proste len ja a moj partner ktory z prace chodi o 19:30 spolu travime v podstate len vecere a hned nato ide spat lebo je vyzmykany z prace .

Snazila som sa situaciu riesit tym ze si najdem aspon fitko kurzy spanielciny a zacnem niekam chodit kedze k praci vyzaduju vacsinou aspon zaklady jazyku .
Lenze kratko nato som sa dozvedela ze som tehotna. Obaja sme sa z toho neskutocne tesili no mne sa v tej chvili vybavilo ze praca je pre mna teraz tabu, zacali sa mi tehotenske nevolnosti plus komplikacie a tak fitko alebo nejake kurzy nepripadali do uvahy .
Bola som zase odsudena len na celodenny pobyt sama doma. Vonku na prechadzaky som taktiez velmi nemohla kedze mi je neskutocne zle z tych horucav vonku a hoci moj partner je velmi chapavy a snazi sa vzdy po praci aj ked je zniceny brat ma vonku a zrobit mi nejaky program nech sa citim lepsie .. predsa len sa neviem zbavit toho hnusneho pocitu ze som tu uplne sama zavreta uveznena v byte s malickym stvorenim v mojom bruchu uplne odtrhnuta od spolocnosti . Cele dni doslova len prelezim v tichosti pri telke uz sa mi ani nechce s partnerom nikam chodit uplne som sa uzavrela do seba neviem sa z nicoho radovat uz ani z toho dietatka vo mne a ja uz neviem ako dalej ...citim sa tu uplne zbytocna bezcenna bez ziadnej motivacie nejak to pre mna vsetko stratilo zmysel .. Pripada mi to ze ked takto tu budem sama este dalej tak sa tu uplne zblaznim alebo opustim partnera ktoreho tak velmi milujem ja uz sama neviem , clovek robi zo zufalstva hluposti a toho sa presne obavam.

cikitinka
5. okt 2018

@ivaskula121 tiez si toto hovorim, nech uz je tu babo... mozno to bude aj tym ze mame tie komplikacie,preto si to asi nevieme tak uzivat..tie co maju bezproblemove tehotenstvo si to asi uzivaju..a mozno prave pri druhom si to budeme viac uzivat...uvidime..ale tak tych 9 mesiacov sa da vydrzat...aj ked som este len treti a ja tu mrncim,jojkam,vzdycham a chudak muz to musi pocuvat...mozno je dobre,ze prichadza az vecer :D

gabika128
5. okt 2018

Ja som teraz mesiac ležala doma s tehu nevoľnosťami a mala som depresiu napriek tomu že tu mám rodinu a priateľov 😅. Revala som každý deň, mala som problém sa umyť alebo si niečo uvariť, doma bordel. Ale povzbudím ťa, keď nevoľnosti ustúpia, môžeš začať chodiť cvičiť a na rôzne kurzy atď, manžel ťa zoznámi so svojimi priateľmi, rodinou a budete sa stretávať, budeš zriaďovať izbičku a začneš sa na malé tešiť. 😘

anve
6. okt 2018

@cikitinka prve 3 mes boli take😕no potom som sa zacala citit lepsie a uz som mala chut aj niekam chodit a zit normalne😉

anve
6. okt 2018

@ivaskula121 vadna urcite niesi...ja tiez nechapem tomu,ze uzivajte si to...ako jedine krasne je,ked citim pohyby,kopkanie...ale nic viac vacne priberanie,musime si davat pozor,nemozme to a tamto a proste uz nech mam toho mojho drobca pri sebe😊

matabb73
6. okt 2018

Čo tak pozvať k sebe niekoho z rodiny alebo kamarátku na pár dní. Zlepší ti to náladu a prídeš na iné myšlienky. Tiež ba som sama v cudzine mala problém. Tie kurzy uz nemôžeš navštevovať? Možno by si sa tam s niekým zoznámila.

katkasem
6. okt 2018

Na fb je skupina cesi a slovaci v spanielsku. Tak napis tam. Urcite tam bude niekto aj z tvojho mesta. Popripade najdi, ci nie je este nejaka osobitna skupina v meste, kde si. Napr. je aj pre Katalansko, aj pre Barcelonu...
Tiez pozri, ci nejake kurzy neposkytuje aj tvoje mesto. Neviem, kde si, ale niektore "comunidades" to maju. Su zadarmo a spoznas novych ludi. Su to vacsinou na A1, ale aspon aby si nejake zaklady spanielciny mala.

zuzzulicek
22. nov 2018

Ja som tak isto len v rakusku.som tehotna muz robi.je mi neskutocne zle nikam nechodime.lebo sa to neda koli nevolnostiam.musis mysliet pozitivne.tiez som chcela zacat kurzy atd a nakonec s toho nic nebolo :D dieta ti vsetko vynahradi.prejde to uvidis.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre