Oznámenie tehotenstva starým rodičom

14. jún 2022

Ahojte🙂 práve som sa dozvedela u gynekológa, že som tehotna. Bola som dnes na preventívnu a vraví, že vidím plod a gratulujem. Ostala som v šoku. Samozrejme, obrovské šťastie, pretože mám veľa zdravotných problémov. Nečakali sme to, manžel od šťastia plače, zobral v práci dovolenku. Chcela by som sa opýtať na vás názor, nakoľko je tu veľa priamych žien, maminiek🙂 tak mi napadlo, že rada by som to oznámila mojim rodičom štýlom, že im ukážeme fotku maličkého babatka a + by som chcela kúpiť nejakú knihu pre starých rodičov. Čo si o tom myslite? Nie je to somarina? Ak náhodou nie, tak máte skúsenosti s nejakou naozaj dobrou knihou? Diky 😍 prajem vám krasny deň ☀️

rohypnol1
14. jún 2022

V prvom rade naozaj gratulujem, zo srdca prajem stastny koniec a zdrave babatko. V druhom rade a z vlastnej skusenosti - nechcem kazit nadsenie ani nic podobne, no skus trosku pockat. Oznamovala by som to tak naplno az po 3 mesiacoch…. Este mas cas na kupu knizky 🙂 a tiez z vlastnej skusenosti - vacsina knih o tehotenstve bola so zastaranymi poznatkami, na internete boli ovela aktualnejsie a lepsie clanky. Skor sa pripravuj na fazu potom, tehotenstvo ubehne rychlo, dolezitejsia je nasledna starost a vychova, tam uz je ovela vacsi vyber kvalitnych kniziek ;)

sirka9
14. jún 2022

Myslím, ze knihu vobec netreba. Co s nou budú robiť? Podľa mňa max tu foto do ramceku

nikdenikto
14. jún 2022

Určite by som ešte zopár týždňov počkala s oznamovaním hlavne teda ak vravíš ze si mala zdravotné problémy.
Kniha nápad pekný ale čo s ňou budú robiť? Vieš že starsi ľudia si myslia, že už všetko vedia, ved deti vychovali. Jedine knihu ak existuje čo sa dnes nerobí typu - nemusí piť od prvého dňa vodičku alebo čajík, nemusí v 3 mesiacoch tlačiť pribinacik a podobne 😂

autor
14. jún 2022

@rohypnol1 som v 8 tyzdni. Je to skoro? -.-

autor
14. jún 2022

Knihy mi napadli tieto:
Príručka pro babičku a dedecka
Naše milované vnúča

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zazrak1991
14. jún 2022

Podľa mňa je to pekný nápad 🙂 najskôr nebudú chápať čo to má byť a otvoria knihu a tam fotka 🙂 neviem v kolkom týždni si ,my sme nevydržali ani pri prvom to tajiť ani teraz 😁 pri prvom sme to oznámili hneď pri pozitívnom teste ,teraz keď som to mala potvrdené od doktora cca v 8tt. Malo by sa vydržať prvých 12 tyzdnov,ale úplne chápem že máte radosť a chcete sa podeliť 🙂 inak dostať aj také stieracie žreby ktoré vyzerajú ako originál prasa v žite a tam si zotru že budú stari rodičia . To som aj ja chcela ,ale keď ešte nikto nevedel že som tehotná a rozmýšľala som nad tým ,tak sme boli u našich a moja sestra mi to pokazila 😁😕 lebo hovorila zrovna že frajerova sestra presne tak oznámila doma tehotenstvo,stalo sa to asi 2 týždne pred tým ako som ja zistila že som tehotná . My sme oznámili cez syna ,dali sme mu tričko "budem veľký brat " ❤️ každopádne gratulujem 🥰 a daj vedieť ako ste to nakoniec oznámili

lidia73
14. jún 2022

gratulujeem 🙂 to krasna sprava asi aj ked to clovek necakana 🙂 ale je to tak ze viem a verim ze sa tesite ale s tym oznamovanim pockajte 🙂 a potom vlastne asi aj staci len fotka drobceka 🙂

blaazi
14. jún 2022

Gratulujem 🙂! My sme povedali ešte skôr, nemohli sme vydržať. Všeobecne sa radí počkať do začiatku druhého trimestra, keďže prvý je pomerne rizikový, kamarátka tomu hovorí "požičané bábätko". Ale ja keď som nad tým rozmýšľala, ja by som chcela, aby sa najbližší so mnou radovali, aj smútili, ak by do nedopadlo dobre, a viem, že moji rodičia by to vedeli empaticky, preto sme im to povedali skoro. A bolo to dobré rozhodnutie, takto by som to urobila aj na budúce. Knižka a fotka je krásny darček 🙂 určite to bude pekne prekvapenie🙂

karhu
14. jún 2022

blahozelam, no pockala by som do druheho trimestra, 8tt je velmi skoro

autor
14. jún 2022

@karhu Dakujem 🙂 mám s rodičmi nádherný vzťah. Jeden potrat som už mala a psychicky som bola vtedy na dne. Preto by som im to oznámila už teraz

kikushaa
14. jún 2022

Gratulujem! O prvom vnucati vedeli nase mamy skoro, nic speci. Mojej babke a dedkovi sme dali poukaz na prve pravnuca - nepochopili🤦‍♀️😆🙏 no a pri druhom sme svokre po operacii oci dali precitat tehotensku knizku ci dobre vidi 😆 tiez na prvu nechapala.

adriannasvk
14. jún 2022

Gratulujem😍ale ako pisu vyssie,pockaj mesiac. Je to naozaj skoro. Aj ked rozumiem,ze sa tesis😊pises,ze mas jeden potrat uz za sebou, je velka pravdepodobnost,ze sa to rychlo rozsiri a keby sa nebodaj nieco stalo tak vysvetlovat kazdemu naokolo,ze sa nieco pokazilo je hrozne 😒 naozaj,vydrzte to,aspon tych 10 tyzdnov nech prejde. Najlepsie 12. My sme oznamovali az vtedy a kupuj nieco az naozaj neskor. Ja by som im to oznanila napr formou zrebu. Ze si im doniedla,nech skusia stastie a tam si zotru,ze budu stari rodicia 😉

tosomja
14. jún 2022

Gratulujem a podľa mňa preháňaš. Počkaj do konca prvého trimestra a až potom nech ti gratulujú ostatní. 😉
Babke by som len povedala, že bude prababka. Nemám rada ceremónie. Ale ak sa ti to páči, tak určite niečo nájdeš. 🤗

7lenka11
14. jún 2022

Ja som na zaciatku 9tt a vie to len moja sefka, pretoze sa v robote nemozem zucastnovat na roznych aktivitach a mam zaroven velmi stresujucu pracu. Jej som to povedala a poprosila o diskretnost. Inak cakame s oznamenim do 13. tyzdna.

autor
14. jún 2022

Vidím, že máte Rovnaké názory. A keď viem, že to rodičia nikomu nepovedia, tak ani tak to nemám povedať?

autor
14. jún 2022

A Dakujem každej 🍀🍀🍀

mimer
14. jún 2022

Kludne oznam teraz. My sme povedali tiez hned na zaciatku,pretoze som musela ist na pn a.takto...ak sa ma.nieco stat,tak sa stane kedykolvek. Prirode je jedno ci si v 8tt alebo v 12tt. My sme napr.povedali hned v 8tt aj to ze budu dvojicky a vualaaaa som v 27tt a vsetko je okej 😉❤️ a gratulujem... P.s. urobila by som podla seba 😉

autor
14. jún 2022

@mimer Dakujem a gratulujem ❤️ Vau dvojičky ❤️

orangiiina
14. jún 2022

Odporúča sa počkať do 12tt kvôli prípadnému sklamaniu, ak by sa niečo stalo. Budú sa s tebou tešiť a potom prídeš o 4 týždne, že nič :( Samozrejme, že dufam, sa to nestane nič zle a prajem ti krásne tehotenstvo a zdravé dieťatko. Ale niekedy to ti stari rodičia viac prežívajú ako my.
Ale ak sa chces podeliť s tou radosťou, keďže máte naozaj pekný vzťah, tak sa podeľ 🙂 ale potom v prípade sklamania, ich to bude bolieť rovnako ako teba. Ak vydrzis 4 týždne, budú sa s tebou tešiť rovnako ako keby si to oznámila teraz. Tes sa s mužom a oznam, až keď lekár vystaví tehotenskú knižku ;)

autor
14. jún 2022

@orangiiina knižku už mám vystavenu 🙂 aj plodik vidno a srdiečko už bije

katulienocka999
14. jún 2022

Kľudne oznam aj teraz 😊 my sme oznamili na zaciatku 3 mesiaca s tym aby to zatiaľ nikomu nehovorili, keby sa náhodou niečo stalo a vydrali nehovoriť 😁 aa knihy neviem, za mna skor nie nez ano, skor fotoramik s fotkou alebo nejake papucky? 😊 Ale aj ta kniha ak vies, ze by ju čítali 😁 u našich by stala prachom 😂

autor
14. jún 2022

@katulienocka999 Dakujem 🙂

orangiiina
14. jún 2022

Wau, tak skoro? Mne ju lekár vystavil až v 14tt, rob ako ty cítiš 🙂 ak sa chces tešiť s maminou, sprav to.

horalka3
14. jún 2022

Ak mas potrebu im to povedat a podelit sa o tu radost, tak kludne aj skor. My sme prve tajili 20tt, kedze sme boli v zahranici a chceli sme to osobne oznamit a vidiet reakcie nazivo. Druhe mama hned zistila, lebo som nepila kavu a to ju zboznujem, ale bolo mi z nej zle. A tretie oznamili uz surodenci, ale bol to zaberak aby to nevykecali skor. Stale som im bola v patach, aby nemali moznost im to tajne vyklopit 😁. Syn nakreslil domcek s obrazkami vnucat a jedno okienko bolo s otaznikom, tak im to po chvili doslo. Mozno by ste mohli vyrobit preukaz pre babku a dedka co zahrna kocikovanie, starostlivost o vnuca. Nasla som aj stieracie oznamenia na sashe:

anjelicek26
14. jún 2022

Gratulujem k tehotenstvu, ale po poslednej skusenosti, co sme mali (srdiecko zastalo v 14.tt) - by som este nejaky ten tyzden ci mesiac pockala... prvy trimester je vrtkavy, aj ked ti samozrejme prajem, nech je vsetko v poriadku, ono tahat do toho smutku ak sa nieco pototo potom rodinu a kazdy riesi potrat a sprta v tom a otazky pripadne stretnes po mesiaci-dvoch-troch a ten sa pyta - a ako babatko? Nuz a kazdemu vysvetlovat, ze babo uz nie je... cim neskor to povies, tym lepsie, jasne, ze chapem, ze ta vnutorne ide od radosti rozhodit a najradsej by si to vykricala do celeho sveta... ale to sladke tajomstvo si nechajte este pre seba...

lucia147852
14. jún 2022

Ja by som pockala do 2 trimestra. Kamarátka tak pooznsmovala a okolo 11tt uz srdiečko nebilo. Neni sa kam ponáhľať. Samozrejme prajem čo najlepšie tehotenstvo a zdravé bábätko 😉

17alexis
14. jún 2022

Blahozelam k tehotenstvu, ale ozaj by som z toho zatial "vedu" nerobila. Som momentalne tehotna prvykrat v zivote, po trapeni s IVF a oznamili sme to, az pred koncom prveho trimestra. Keby bolo na mne, neoznamovala by som este dlho potom, ale manzel sa uz nevedel dockat. Akurat svagrinka to vedela hned od prveho testu lebo ma v tom velmi podporovala. Pamatam si, ako ma cakala u nich doma medzi dverami s testom a poharikom a potom sme sa objali a skakali v kupelni od radosti. ❤ A na oznamenie staci len povedat, pripadne ukazat fotku zo sona. Asi som divna, ale mne aj tie balony naplnene ruzovymi ci modrymi papierikmi pridu trapne.

simca06022011
14. jún 2022

Tesit sa budu aj bez knihy, este chvilu pockajte a potom to kludne povedzte, ziadne teatra netreba. Podla mňa teda.

aknamorka22
14. jún 2022

Ja som to rodičom povedala v podstate hneď ako mi vyšiel tehotenský test a išli sme na najbližšiu návštevu (nechcela som to hovoriť po telefóne, chcela som vidieť ich reakciu). Neviem asi som divná ale s rodičmi mám taký vzťah, že si hovoríme všetko. Aj kebyže to nedopadne dobre a potratim tak rodičom by som to určite povedala. Prve tehotenstvo nečakal nikto (ani my :D) takže to bol obrovský šok pre nich. Napísali sme im to na gratulacnu pohľadnicu niečo v štýle Všetko najlepšie a PS: čakáme dieťa. Zhodou okolností vtedy oslavovali výročie tak sme to využili. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre