Pocit osamelosti a nepochopenia počas tehotenstva

nikuska386
11. nov 2013

Ahojte baby, neviem ci je to tym tehu alebo to tak je naozaj, ale mam neskutocny pocit samoty a nepochopenia. Priatel je v praci, casto chodi von s kamaratmi, a ja som stale sama. Zijem teraz unho v zahranici, nemam tu kamaratky ani rodinu. Dokonca som ho zacala podozrievat z nevery, kedze niekedy je vonku aj v noci a nriklad dnes meskal z prace lebo udajne chytili policajti jeho brata soferovat bez vodicaku tak tam musel ist... Som v 11 tyzdni a uz sa citim zrela na psychiatriu. Priatelovi nechcem zakazat chodit von a ani moje podozrenia o nevere s nim nechcem riesit kym to nemam iste, aby som nas vztah uz uplne neznicila. Stale mi hovori ako ma lubi a ako sa tesi na male ale co z toho ked skutky nikde a ja som opat len sama :( neverim ze ma nejaky paralelny vztah lebo ked je so mnou doma ziadna zena mu nevola ani nepise. Ale mozno ma bokovku ktora o mne vie, ktora mu rozkroci nohy vzdy ked ma on cas a pride. A mozno si to len nahovaram. Ale aj keby chodil fakt len s kamaratmi, je normalne ze ak ma lubi pri 90 % prilezitosti sa radsej ide von zabavit s nimi ako stravit cas so mnou? Moze to milujuci muz povazovat za normalne? Chodit vecer von piatok, v sobotu a ako by nebolo malo pre istotu aj v nedelu. Sak tehotna zena, ktora tu nikoho nepozna pocka doma. Niekedy zato placem inokedy sa zas citim jak hysterka co robi z komara somara. Naozaj neviem ako dalej ci cakat kym sa moje hormony upokoja alebo to neni tym ze som tehu ale nim. Co myslite vy?

cawes
11. nov 2013

@nikuska386 ahoj a kde v zahranici si? vsade sa daju najst slovaci a slovenky na kavu. Neviem tazko posudit , urcite by ste mali cas travit aj spolu, blba otazka ale bolo babätko planovane? mozno si chce este uzit predtym nez sa bude musiet naplno venovat malemu, ako dlho ste spolu? a mozno je fakt taky ze si to neuvedomuje hovorila si mu to ze ti to vadi?

nikoletka_h
11. nov 2013

Tvoj priatel by mal volne chvile travit s tebou a nie po nejakých zábavach, úplne ťa chápem že ťa to hnevá. Prešla som si s tým aj ja. Veď čakáte bábätko. Je to od neho veľmi nezodpovedné, a len dúfaj že s týmto žúrovaním skončí keď sa malé narodí. Ak nemáš nejaký dôkaz o nevere, dovtedy to nerieš. A skús mu navrhnúť nejaký víkendový program alebo romantický večer 🙂 A tie tehu hormóny sa upokoja, len kluuud 🙂 užívaj si tehulkovanie 🙂

nikuska386
autor
11. nov 2013

V Rakusku vo viedni. Babatko bolo nechane na nahodu, vysadila som antikoncepciu pred pol rokom, priatel o tom vedel. Pre mna babatko problem nebol ale jeho som upozornila ze ak sa na to este neciti nech si dava pozor. A on teda pozor nedaval takze sme to cakali. Snazim sa nemysliet tak negativne a neplakat aby babatko nebolo smutne, ale prerasta mi to uz cez hlavu. Dnes ked sa v noci vrati alebo zajtra sa s nim uz o tom rozhodne porozpravam, opytam sa ho naco mam byt tu a nie na slovensku ked som stale sama. Takto sa zozierat to naozaj nejde, len nechcem pokazit nas vztah. Ale uz to naozaj prehana

nikuska386
autor
11. nov 2013

A zabudla som sme spolu nieco cez rok a pol

dadushe
12. nov 2013

Ahoj. Za sebe ti radím, abys ses mu svěřila. Chlapi si spoustu věcí nedomyslí, nenapadne je to a někdy dělají věci, které ubližují úplně nevědomě. Řekni mu jak se cítíš, jak je ti smutno, že nemáš nikoho blízkého kolem. Řekni mu, že už tě napadají i takové černé myšlenky, jako nevěra...rozhodně se netrap sama v sobě. Sázím, že fakt netuší, která bije a bude z toho překvapený. Klidně to můžou být hormony z těhu, ale ten důvod je ve své podstatě jedno, je ti smutno, toužíš být milovaná, hold někdy je potřeba si umět o to říct a pokud možno bez výčitek🙂 Doufám, že tě brzo bude obletovat jako motýl, vše dobré🙂
@nikuska386

nikuska386
autor
12. nov 2013

Pekne si to napisala 🙂 kiezby si mala pravdu a on si neuvedomoval ako ma tym zranuje. Snad rozhovor s nim dopadne dobre a jeho spravanie sa zmeni.Velmi by som si to priala nie len kvoli tomu ze ho lubim, ale aj kvoli nasej fazulke

adeala
12. nov 2013

@nikuska386 Presne tak, povedz mu to 🙂 Ja viem, že tebe príde zrejmé, že by mal byť a s tebou doma a mal by si uvedomovať, že je ti samej smutno, ale väčšina z nás si také veci neuvedomuje, kým nám ich niekto nepovie 😉 obzvlášť, ak to tak bolo aj predtým, než si otehotnela, tak ho niečo také nenapadne 🙂 držím palce 🙂

jahodka8
12. nov 2013

@nikuska386 Tak z Viedne to nie je ďaleko na SK, tak prídi sem aspoň na víkend. Máš tu rodinu alebo kamarátky? Keď ho budeš stále čakať doma, tak si myslí, že sa ti to páči. Nech aj on čaká na Teba. Každý víkend celý preč, ty sama aj v noci? A aspoň sa nejako stará, peniaze Ti dáva? A kde je celé noci? A nebojíš sa, že minie všetky peniaze cez tie víkendy? No teda s takým mužom by som bola len kvôli peniazom.

nikuska386
autor
12. nov 2013

Viem ze vsetky peniaze neminie, vzdy sa ma pyta kolko potrebujem a vzdy zaplati co potrebujem. Ale to kde tie noci travi by som aj ja rada vedela :( Bojim sa si len tak zbalit veci a odist na slovensko na vikend, nechcem sa s nim este aj pohadat... Ale uz ma to takto fakt nebavi, kym som nebola tehu som chodila von s nim ale teraz som dost unavena, cigaretovy smrad v podnikoch mi dviha zaludok aj ked som predtym bola fajciarka. Proste zmiznut na celu noc von je pre mna teraz nepredstavitelne. A dalsia vec su presne aj tie peniaze, viem ze ked od neho odidem, z prispevku na dieta nevyzijem a moja mama tiez nema tolko penazi aby zivila seba mna a este aj moje dietatko a mojho otca som uz dobrych par rokov nevidela a nechcem aby aj moje dieta dopadlo tak....

zuzkabeno
12. nov 2013

@nikuska386 To ťa chápem. Veď sa ho spýtaj, či pôjde s tebou na víkend na SK, to by si zabila 2 muchy jednou ranou. A ty nepracuješ? Pre istotu si odlož nejaké peniaze. No aspoň máš kľud teraz, keď ti nie je až tak dobre. Môžeme ešte popísať, ak chceš, lebo ja nemôžem zaspať, tak môžeme IP, keď chceš napíš aj teraz. No aspoň, že Ti dáva dosť peňazí.

nikuska386
autor
12. nov 2013

Nepracujem, chodila som do skoly ale som to nechala. Ak som chcela ostat v rakusku mi ta skola bola aj tak nanic a povedala som si ze ved co priatel pracuje a zaraba pomerne dost tak si mozeme babo dovolit.

jahodka8
12. nov 2013

Tak mu to povedz tak nejako mierne. A napíš čo a ako to dopadlo. Ja som na materskej, tak večer sa nikam nedostanem, televízor ma moc nebaví. A občas mám krízu, že by som sa chcela ísť večer niekam zabaviť, potancovať, ale nemám s kým, tak chodím s deťmi na rôzne detské akcie - haloween, mikuláš, krúžky a podobne, lebo ani oni nevydržia stále doma. Najlepšie je nájsť si nejaké kamarátky v okolí.

nikuska386
autor
12. nov 2013

Posnazim sa byt fakt mierna. Ono nejde len o tie kamaratky. Teraz potrebujem pri sebe hlavne partnera ale kedze su opat tri hodiny rano a ja som este stale sama on ma asi nepotrebuje. Domov uz chodi asi len vyspat sa. A ja sa tu mozem aj zblaznit. Som mu skusila teraz zavolat a nezdvihol ani. Asi mi fakt ostanu len oci pre plac

jahodka8
12. nov 2013

Hlavne sa netráp, lebo to v tehotenstve vôbec neprospieva zdraviu dieťatka. Potom by si si to vyčítala keby sa mu niečo stalo. Dokiaľ na žene nie je vidno bruško, tak muži tomu ani moc neveria, že je tehotná. A niektorí sa boja k žene aj priblížiť, že aby jej neublížili, tie prvé 3-4 mesiace sú niekedy náročné.

tova
12. nov 2013

Takze po roku chodenia bez vaznych rozhovorov o buducnosti, rodine, si prestala chodit do skoly, vysadila antikoncepciu, pristahovala sa k priatelovi a viac menej cakala kedy sa to zadari a priatel vas bude zivit. . A ty si co na invalidnom ze v 11 tt musis sediet doma, nepracovat, nikam nechodit?

horana
12. nov 2013

Urcite by som sa postupne zacala zbavovat zavislosti na priatelovi. Kedze ti zaplati co chces, piluj jazyk, nejaku kvazi "rekvalifikaciu" kurz nieco v com sa pribl. vidis v buducnosti v AT. Nenechaj sa zahnat do kuta ze vas bude zivit on. Nechaj si zadne vratka. Si este len na zaciatku tehu, nevolnosti a slabosti ak aj su, prestanu a budes mat pred sebou min pol roka co mozes ficat na vzdelavani. Aj cas ti ujde aj sa sama citit nebudes, skratka zapni v praci na sebe! V buducnosti akoby si nasla. Vela stastia!

legana
12. nov 2013

Podla mna ma pravo chodit von ...ja ked som bola tehotna nechcelo sa mi ist nikam zo zaciatku sa to dalo ale potom uz vobec nie no priatel ak chcel ist s kamaratmi na pivo jasne ze siel a bolo to v pohode... pocit osamelosti nastal ked odisiel do zahranicia a nebol ani pri narodeni nasho dieteta ani pri prvych stresujucich chvilach ked som nevedela co s.tym malym tvorom robit takze nebud narocna nechaj ho dychat vaz si ze je aspon na blizku a nehladaj dovod preco sa lutovat

namornicka
12. nov 2013

Ako tu už bolo povedané, využi voľný čas aj možnosti na to aby si sa vzdelávala, prihlás sa na jazykový kurz (s bábom už nebude čas), ak aj hneď nezoženieš prácu pomôže ti to socializovať sa, nájsť si kamarátky, byť v cudzine samostatnejšia. Aby si sa dohovorila aj na tej materskej pri kočíkovaní, potom v škôlke, u lekára. Muži sú radi, keď sa vedia postarať o rodinu, ale nevážia si ženy čo sú na nich príliš závislé, nemyslím teraz finančne, ale celkovo spôsobom, že "nemám kamarátky, som stále sama, bez teba sa nepohnem"...........pravdupovediac ani mne by to nevyhovovalo keby mi to partner robil. Čo ti poradím...... peniaze máte takže to nerieš, buď veselá samostatná žienka, čo má svoj program, svoje ambície a záľuby. Veď tá Viedeň je nádherné mesto, múzeá, galérie, obchody, na kurze si nájdi kamošky a pobehajte to spolu keď ti prejdú nevoľnosti.

nasta55
12. nov 2013

@nikuska386 ja Vas niektore fakt nechapem, ty tehotna chlap von? To co je?

sisaha
12. nov 2013

@nikuska386 no mna by asi tiez namíchlo, keby som o 3 rano volala partnerovi a on mi ani len nezdvihne.. Asi by sme mali veeelmi dlhu debatu.. Som za, ze kazdy ma pravo chodit so svojimi priatelmi von, ale takisto tí dvaja musia chodit von aj spolu, lebo inak to nema vyznam..

nikuska386
autor
12. nov 2013

S jazykom problem nemam, ale na konci tretieho mesiaca ma tu uz asi nezamestna nikto. Priatel prisiel vcera opat domov o piatej rano. Dnes ked vstal do prace mi iba povedal ze ak chcem mam ist na slovensko ze on proste teraz nema cas lebo pracuje. Ale to nie je o praci, to by som mu vzivote nevycitala, ale on uz chodi domov len spat. Praca potom cela noc s kamaratmi a potom sa pride vyspat, rano vstane za 20 minut odide a opat dokola. Po ceste do prace mu asi doslo co povedal lebo mi volal ze to nemam brat tak ze ma tu nechce ale ze proste mam ist. Ale ja citim ze mu bude lepsie ak odidem a on si bude moct robit co chce, uz nebude musiet domov chodit ani spavat.... Jeho mama mi povedala nech pockam ze ked sa male narodi to bude ine, ale ja neviem. Je mi tak smutno, nedokazem sa uz ani usmiat a pritom to malo byt krasne stastne obdobie cakania na babatko. Vecer ak sa dnes nahodou vrati z prace rovno domov bude nas rozhovor pokracovat ale bojim sa ze toto je nas koniec :(

jahodka8
12. nov 2013

@nikuska386 Aspoň máš oporu v jeho mame, to je veľké plus. Tak sa orientuj skôr na jeho mamu - svokru, tá ti bude potom asi aj s bábom pomáhať? No ako som už napísala, počkaj až bude vidno bruško, teraz sa moc nerozčuľuj. Ja myslím, že potom sa Ti bude aj viac venovať, budeš si môcť aj pekne užiť milovanie. Vždy lepšie teraz trochu trpezlivosti ako sa potom sama pretĺkať s dieťaťom - či by si radšej sama? Ja som tie prvé tri mesiace nejako pretrpela, ráno som ledva vstala do práce, príchod o 17-18h. domov, a do 19-20h. som už spala, totálna únava. A víkendy často v posteli, lebo som mávala nízky tlak. Ja som vtedy na manžela ani moc nemyslela, nebolo kedy, keby aj bol býval prišiel domov nadránom, ani by som nevedela. No sladká nevedomosť. Niekto tomu hovorí blbosť. Ale sme spolu doteraz.

nikuska386
autor
12. nov 2013

Oporu ako oporu, niekedy je dobra mrcha. Ked nespravim vsetko ako ona chce tak mu okamzite zacne dohovarat nech ma posle kade lahsie. Ked som bola cerstvo tehotna som si raz dovolila spravit veci po svojom a zacala vrieskat ze do jej bytu viac nevkrocim a nech si idem naspat na slovensko a jej synovi dam pokoj, ze si zasluzim muza co ma bude kazdy den bit aby som posluchala a taketo hluposti. Som vtedy veru aj v nemocnici skoncila. Priatel ma vobec nepodrzal a ja som tam stala u nej doma v strede noci, pozerala jak na mna vrieska a jak je on ticho a z tych nervov a vsetkeho som dostala take neskutocne krce do brucha ze som myslela ze o to babatko pridem vtedy. Ale ked robim vsetko jak ona chce, podotykam ze ide az o malickosti ako uces a podobne tak je sladsia jak med, vtedy som najlepsia nevesta. Mozno aj prave tym ze sa v poslednej dobe medzi nas ona dost miesa sa mi priatel tak odcudzil. Ale co s nou uz narobim je to jeho mama. Nemozem mu zakazat mat s nou kontakt :/

jahodka8
12. nov 2013

No typická svokra, bude si dovoľovať čoraz viac. Ale musíš mu to tiež mierne vysvetliť, že sa snažíš, ale nie vždy to je rozumné, čo chce ona. Treba mu to vysvetliť, ja to tak robievam, presne čo sa stalo, ako to bolo. Lebo svokra to je osobitná kategoria, stále nablízku a strašne mazaná. Musíš mu povedať ako sa cítiš. Ako sa tešíš na bábo, aké meno, proste pravdu. A že ho potrebuješ teraz veľmi, veľmi. Veď to nie je hanba. Ešte si pozisťuj nárok na materskú a prídavky - či by bolo lepšie vziať sa - svadbu.

nikuska386
autor
12. nov 2013

Bolo by lepsie vziat sa preto uvazujeme ze narychlo spravime teraz na urade tu svadbu nech mozem poberat pridavky tu v rakusku a potom ked sa babo narodi si spravime peknu svadbu so vsetkym co sa patri... Pred chvilou mi volal z prace, povedal mi ze ho mrzi ze rano povedal ze mam ist na slovensko, ze bol nervozny a nemyslel to tak a ze mi chce povedat ze ma lubi. Tak snad mu to konecne doplo aj samemu, uvidime...

tova
12. nov 2013

@nikuska386 uvazujete o svadbe alebo uvazujes? pochybujem aby on so svojim spravanim uvazoval o svadbe, tak ako neuvazoval o dietati len si mu to rovno nachystala. A nemysli si ze po narodeni dietata vas vztah bude silnejsi, dieta praveze manzelstvo casto narusi.

nikuska386
autor
12. nov 2013

Svadbu navrhol on este predtym nez som vedela ze som tehotna, planovali sme ju na maj buduceho roku ale teraz mam mat na konci maja termin porodu takze to cele padlo... O dietati on praveze uvazoval ja vobec, ale tak lahko sa uvazuje ked on nebude tehotny on to nebude rodit a on nebude trcat doma. A kym som nebola tehotna nas vztah bol ukazkovy, ked som otehotnela povedal mi ze aj ked som vyplasena potrat mi zakazuje. A potom mu to v hlave nejako zoskratovalo a zacal odomna utekat.

briketa
12. nov 2013

Vies co som si vsimla? Ty si v case ked naozaj ze sme akurat zistili ze sme tehu a Ty pises akoby si mala 3 dni pred porodom... ved Ty este kludne mozes ist do prace, do skoly a robit vsetko normalne ako doteraz. Pretoze sediet len tak doma medzi styrmi stenami to by sa zblaznil kazdy... Tvoj priatel zije normalne ako predtym, ved si len akurat otehotnela a nie si nijako postihnuta oproti predoslemu zivotu...

nikuska386
autor
13. nov 2013

Moj priatel urcite nezije normalne ako predtym, ak si to nezaregistrovala cely cas tu pisem o zmene jeho spravania. Keby bolo take lahke si tu najst pre mna pracu ked nie som rakusanka a teraz este k tomu aj tehotna tak by som uz robila. A do skoly z tadialto kazdy den cestovat asi tiez neni bohvieco ked nonstop grcam. A este k tomu mi tu ta slovenska VS je akurat tak na prd makovy, takze su to len zbytocne vyhodene peniaze. Myslis ze sedim doma dobrovolne alebo co?

namornicka
13. nov 2013

Dorob si tú výšku, ktorú si nechala. Podľa toho čo píšeš sa ti ešte veľmi zíde. Nikdy nevieš čo sa v živote pritrafí, tvoje vzdelanie ti nikto nevezme, len ty z neho môžeš profitovať, zvýši to tvoj krediť, sebavedomie, možnosť uplatniť sa na trhu práce. Ak ti je teraz zle, tak skús potom, hoci aj keď budeš na materskej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre