Pozitívne vnímanie seba a svojho života

slniecko365
31. júl 2017

Pekný,deň Vám Prajem ženičky. Tak ako ste si určite všimli som tu nová, a rada sa podelím o pozitívnu myseľ. Určite každá z,nás prežila,alebo zažíva nejaké problémy. Preto píšem túto diskusiu aby sme si navzájom napísali čo je tá pozitívna myseľ.Dlhé roky som nevedela čo je to tá pozitívna myseľ, ale som na novej ceste objaviť svoje vnútorné ja. Ak máte chuť podťe som nou vykročiť po tejto ceste.🙂 Plné lásky,pochopení,nehy,láskavosti,dobrosrdečnosti,pomáhať sebe ako aj druhým.

slniecko365
autor
1. aug 2017

@lienka737 Tak, potom to načo čítaš.? ja to neviem vysvetliť ved mám len 19. neprešla som životom nemám, až také skúsenosti ale mňa to zaujíma čo robím. A niejako to nezmeníte.

libawet
1. aug 2017

@slniecko365 to nie je práca - nepripúšťať si depresie a negatívne vplyvy života. To je len stav Tvojej mysle. Čo robíš manuálne, rukami? Akože sedieť doma a celý deň si trepať do hlavy - nie, nemyslím negatívne, nie nemám depresie - už len z toho by som ich mala. Prácou sa myslí pozitívne - ako sa už spieva v tej piesni - " dělání, dělání, to nám úsměv zachrání, dělání je lék. Upeč třeba chleba, postav třeba zeď, žal se krásně vstřebá, začni s tím hned teď...", samozrejme, neber doslovne - môžeš niečo robiť? Zamestnať svoju myseľ prácou ?

slniecko365
autor
1. aug 2017

@libawet Snažím,sa robiť ručné práce, ale nie vždy my to ide. Lebo aj ja som vážne chorá, takže nehovorím to z ľútosti, len poukazujem na to že som si už veľmi veľa zlými vecami prešla aby som konečne pochopila na akej ceste to vlastne som. A viem že ma to robí a naplňa šťastím

charlie1980
1. aug 2017

@slniecko365 A co presne hladas na sebe samej ?
Tvoje vyroky mi pridu ako zopakovane po nejakom psychologovi, no nic som sa nedocitala o tvojej konkretnej predstave tvojej osobnosti.

slniecko365
autor
1. aug 2017

@charlie1980 A,čo by si čakala ved mám len 19. Píšem tak ako to cítim. A nie tak ako by to malo byť. Ja som spokojná tiež nie som 100 percentná.

slniecko365
autor
1. aug 2017

@lienka737 Žijem,s mamou nejaký problém.? ano mám invalidný dôchodok

myskahryzka
1. aug 2017

@slniecko365 Ludi okolo mna sa to netyka. Tyka sa to ludi okolo teba. A evidentne si uplne zbytocne zalozila tuto temu. Ak sa chces hrat na nejakeho duchovneho guru, tak ti k tomu chybaju tri zakladne veci... Zivotne skusenosti, dar slova a umenie pravopisu. Ked ich ziskas,tak sa vrat a rozdavaj tu rozumy. Zatial tu nevidim z tvojej strany ani jedno konstruktivne slovo. Zelam ti vela stastia na tvojej ceste, nech uz je akakolvek. 😉

lienka737
1. aug 2017

@slniecko365 to mi je ľúto, že si chorá. To samozrejme vysvetľuje situáciu, aj to že si ešte mladučká. Prajem všetko dobre.

libawet
1. aug 2017

@slniecko365 aha, Ty hľadáš dôvody prečo sa Ti stalo, čo sa Ti stalo, snažíš sa to pochopiť, a následne to prijať a vidieť tam to pozitívne, čo Ťa malo urobiť lepšou...asi takto nejako?

mandala77
1. aug 2017

neviem, či poniektoré neviete čítať. Toto dievča má 19 rokov, má ľahký mentálny postih, v škole ju šikanovali, celý čas nám tu vyká a vy idete na ňu ako supy a idete sa jej ešte aj posmievať.
@slniecko365 ako Ti tu už radili, choď do nejakej súkromnej skupiny, z týchto komentárov Ti môže byť zo seba len horšie. Nepotrebuješ, aby sa do Teba obúvali cudzí ľudia a robili si posmech. Skúsenosťami a životom pochopíš, že ani pozitívne myslenie nie je cesta spásy. Zbytočne sa nevystavuj konfrontáciám. Ženy sú tu dospelé, skúsenejšie životom (to ale neznamená, že automaticky múdrejšie a láskavejšie) a vždy budú pred Tebou pomyselný krok.

libawet
1. aug 2017

@mandala77 ...veď to je to zlo, na ktoré by sa mala tiež pripraviť, to je tá realita života, aj to dokáže posilniť, nie je len to pekné a milé. Myslím, že sa jej nikto neposmieva, väčšina z nás sa ju snaží podporiť a otázkami priviesť na nejaké riešenie, aby jej bolo v jej trápení lepšie a cítila sa silnejšia.

slniecko365
autor
1. aug 2017

@myskahryzka, Ja,som napísala len to čom som si myslela že je správne. Ale tvoj názor. Nepoznáš,ma hovoríš,niečo čomu ani moc nerozumiem. Ale ok čakala som takúto reakciu. Poviem ti len jedno mysli si čo si mysli.

charlie1980
1. aug 2017

@slniecko365 Neviem, ci existuje 100% ny clovek na Zemi, pretoze kazdy sme jedinecny. Aj ty si jedinecna.
Skus si stanovit drobne ciele, ktore ta budu tesit a posuvat vpred. Nieco, v com si dobra.
Mas kamaratky, kamaratov, deti v okoli ?

slniecko365
autor
1. aug 2017

@libawet ja som si zažila, veľa vecí, a nemyslím si že máš pravdu. Nevyznie to tak. To všetko čo píšem,je len môj a životná cesta po ktorej som sa rozhodla ísť,nikto odtiaľ nedostane dole.

charlie1980
1. aug 2017

@slniecko365 Ak mozes a chces, ak sa mozem opytat....aku diagnozu mas stanovenu ? Vies o tom nieco ? Chodis nadalej k psychologovi/psychiatrovi ?

libawet
1. aug 2017

@slniecko365 v poriadku, len som sa ťa opýtala, netvrdila som, že mám pravdu. Ak si o svojej ceste na 100% presvedčená, čo si chcela svojou témou vlastne dokázať, či riešiť alebo ako si chcela od nás pomôcť ?

mandala77
1. aug 2017

@slniecko365 chráň si svoje súkromie. Vymaž si svoje meno z profilu a neodpovedaj na otázky o diagnóze.

tomaas
1. aug 2017

drahé slniečko
ako ťa poznávam, máš môj obdiv... všetky zlé reakcie si nevšímaj, je tu milión a tri mamičky/žienky, ktoré ťa podporia a budú mať radi
papa

zibi
1. aug 2017

baby, vy nic nechapete???? ..... ???
slecna pekne diskutuje, nikoho neurazila, budme slusne, empaticke a citlive 🙂 aspon raz
nic nas to nestoji a zle reci a kritiku si nechajte na zeny, ktore vedia aj adekvatne odpovedat.(skuste citat medzi riadkami, prosim)

lenkamaxim
1. aug 2017

@mandala77 isla som napisat to iste, ci niektore nevedia citat, kolko ma to dievca rokov a aky je jej zdravitny stav. Posmesky na jej adresu su ubohe a ukazuju vysku inteligencie niektorych

slniecko365
autor
1. aug 2017

@charlie1980 prečo to potrebuješ vedieť.?

slniecko365
autor
1. aug 2017

@libawet chcela,som len poznáš,váš názor, nič iné.Chcela som sa s vami o to podeliť.

slniecko365
autor
1. aug 2017
slniecko365
autor
1. aug 2017

@tomaas Ďakujem, za to že to povedal.

slniecko365
autor
1. aug 2017

@zibi Ďakujem, presne taká,som.

libawet
1. aug 2017

@slniecko365 ja za seba poviem - som rada, že si napísala a že viem, že takýto človiečik, dobrá, čistá duša ešte existuje a za Teba - je dobre, že poznáš svoju cestu, po ktorej chceš ísť. Veľa šťastia na nej, drž sa.

slniecko365
autor
1. aug 2017

@lenkamaxim Ďakujem,pekne.🙂

slniecko365
autor
1. aug 2017

@libawet Ďakujem,pekne.🙂

zuzanka7117
2. aug 2017

@slniecko365 ahoj nemam velmi cas sem chodit, citat a prispievat ale ak mas chut napis mi do spravy Tvoje cislo a mozme si kludne zavolat a pokecat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre