Praskaní kostí v tehotenství

soriona
1. okt 2018

Dobry vecer maminky chtela sem se zeptat,,, jsem tehotna termin mam 27/10 posledni 2-3 tydny mam zvlasny bolest pod brichem nejsem prvo rodicka u prvniho ditete jsem to nemela ,,, vym ze jepred porodem normalne mit bolesti pod brichem v tehotenstvi,,,, ptala jsem se uz vic maminek jejich odpoved byla to slysim poprve! coz me desi takze nevim kde se uz zeptat a du se poradit tady svamy 🙂 kazdy vecer kdyz du spat na zada a obratim se na bok mam picit ze ve me neco praska a strasne to boli nez se postavim na nohy trva to zruba i 20 min dokud se opatene nepostavim z postela pri kazdem obraceni slysim praskani kosti myslim ze je to panev ale strasne to boli mela to uz naka maminka tady? budu rada za kazdou radu dekuji

ukulela
1. okt 2018

no mna teraz pri druhom zacal boliet bedrovy klb nenormalne ... aj lonove dno, pri prvom som mala problem s klbami pri kojeni - pomohol mi makovy olej. ten si zozeniem az teraz. ma vela vapnika dobre vstrebatelneho.

17juraj17
2. okt 2018

@soriona Maminka sice nie som ale i tak 🙂 Panva je relativne zlozita. Sklada sa z vela casti ktore su pospajane. Obcas sa stane ze sa u spoje pohnu. Hlavne ak su oslabene svaly panvoveho dna. Urcite by bolo dobre hned po porode ako to bude mozne poslilnit panvove dno cvikmi. Na konci tehotenstva su tlaky dost velke takze urcite bude vhodne pri najbilzsej navsteve poradne povedat o probleme. V extrémnom pripade sa odporuci sekcia. Je dost mozne ze sa to po porode zlepsi no i tak cvicenie bude na mieste. Ak by prislo k subluxacii je to trosku problematicke pretoze sa to len velmi tazko dostava spat a bolesti po porode budu trvat dlho... Su tam este aj ine veci no nebudem stresovat 🙂 Teraz s tym uz moc nenarobis no po porode sa da ulahodit. Drzim palce.

soriona
autor
2. okt 2018

@ukulela dekuji za vasi odpoved

soriona
autor
2. okt 2018

@17juraj17 dekuji za vasi odpoved

julinka88
3. okt 2018

@soriona ahoj ja som to mala pri druhom synovi a konkretne mi pukala panva v predu kde mas kost nad vaginou bolelo to ako fras aj vzdy ked som sa z boku na bok chcela otocit a dokonca som pocula hoc kedy ked som napr pozerala telku ako malemu pukali kosti ked sa hybal
Doktor pozeral na mna ako na blazna no ja som sa bala ci si nepolame kosti
Vraj ze nie určite

soriona
autor
4. okt 2018

@julinka88 to presne mam ja muzu se vas zeptat jestly ste rodila normalne nebo cisarkym rezem a kdy to pukani skonci jaky ste mela porod dekuji

saphira83
4. okt 2018

@soriona Ahoj ja som mala to iste. Lonova kost ma priserne bolela od 6ho mesiaca a skoncilo to hned po porode 😊

julinka88
4. okt 2018

@soriona porod som mala normalny prirodzeny ja nvm mne to trvalo asi cca mesiac co sa tyka maleho
A co sa tyka tej panvy tak to som mala az do konca tehu zhruba od 7 mesiava

soriona
autor
4. okt 2018

@saphira83 Dekuji za vas komentar

soriona
autor
4. okt 2018

@julinka88 tak to ste me docela utesila ,,,dekuji za vase komentare 😊😊

dankanka
4. okt 2018

@soriona aj ja som to mala.. Myslela som však ze to je normálne, telo sa pripravuje na pôrod.. Rodila som prirodzene..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre