Práve som zistila, že som tehotná a mám strach

15. dec 2023

Ahojte všetci. Práve som zistila že som tehotná a aj keď je to až vymodlené bábätko, zavalil ma neskutočný strach. Čakala som skôr radosť, ale momentálne mám len strach. Je to prosím normálne? Zmení sa to? Je to moje prvé tehotenstvo, preto vôbec neviem čo si o tom mám myslieť.

majlo1234
15. dec 2023

Je to normalne. Moje cele tehotenstvo(aj prve) aj terajsie, sa snazim vytesnovat negativne myslienky z hlavy, no zaroven sa na to snazim nemysliet vobec, stale sa bojim, ze sa nieco posere😫 ale to je moja povaha
Strach je prieodzeny, je to obrovska zivotna zmena

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkadeticiek
15. dec 2023

Po prvom zisteni tehotenstva ma chytila panika ze preboha co teraz aj ked sme svedomito planovali a snazili sa.No,pre zenu je to bod zlomu v zivote,to je iste.Ale bide to dobre,uvidis 😊

reanda
15. dec 2023

nie, nie je to normalne, ani prirodzene.. tehotenstvo ani materstvo nemusi a nema sprevadzat neustaly strach.. su to len zdedene a naucene vzorce citenia, ktore mozes odmietnut.. staci si povedat, ze tento strach nie je opodstatneny a realny a teda ho citit nepotrebujes.. casom to odozneje

doriiis
15. dec 2023

@jj298 ....nie všetky.

hederamonstera
15. dec 2023

Nie nemusis mat strach, zalezi ako sa nastavis, ci budes doverovat svojmu telu a babatku alebo nie. Pre mna boli poradne otrava, najradsej by som ich vsetky vynechala a riesila to az pri konci, ale chcela som kocikovne😂

autor
15. dec 2023

Ďakujem vám, mne išlo len o to či je normálny taký ten strach v prvom momente keď to človek zistí. Ja som to vôbec nečakala, myslela som si stále ako sa budem tešiť a neviem čo všetko. Samozrejme sa aj teším, ale ten strach čo ma prepadol v tej sekunde bol hrozný. Teraz je to už oveľa lepšie a to prešla len hodinka, tak verím že to bude fajn.

sense
15. dec 2023

Je to úplne normálny pocit, ja som mala rovnaké pocity, dieťa bolo plánované, chceme vytúžené aj tak Prvotmy pocit bol zrazu strach či všetko zvládnem, ci bude všetko ôk.... Pocity sa pomaly rozplývali keď som videla srdiečko, neskôr cítila pohyby.... Atd

lujza123
15. dec 2023

Vieš co my sme dieťatko plánovali a úplne vedome stvorili … a predsa ked som zistila ze som tehotná tak totálna panika, strach, dokonca som plakala ze nechcem ziadne dieťa.
Myslím si ze je to celkom normálne, tehotenstvo je skratka šialena jazda na horskej dráhe hormónov. Raz si v siedmom nebi cítiš sa ako kráľovná a zachvíľku je z teba nervná ježibaba.

Ja som prvé mesiace preplakala, od šťastia aj nešťastia, najskôr ze som tehotná co budem robit ako to zvládnem byt matkou a potom už nad čímkoľvek, nad svetovým mierom, nad reklamou na žrádlo pre šteniatka…

kika2565
15. dec 2023

Je to normálne... My sme zo začiatku nechceli a zrazu to prišlo nečakane... Veľmi som plakala ..ale ,keď sa narodil bolo neskutočne nádherný pocit ..
Neboj bude to dobre . ... Prajem veľa zdravia...

ajjka87
15. dec 2023

Presne ako písali niektoré baby. Obe tehotenstva boli o strachu (raz menší, raz väčší). Strach pred každou poradňou, či je malé ok, či výsledky testov sú ok, až po samotný pôrod. A po narodení, či som dobrou mamou, či ich dobre vychovávam do tohto sveta, aby to zvládli ... nie si sama 😀 takže hlavu hore a teš sa

medda_beda
15. dec 2023

Tak ak sa dlhšie nedarilo tak je snáď normálne to brať racionálnejšie a so strachom, ale netreba to preháňať lebo ak sa má niečo stať tak to neovplyvníš.

ailiba
15. dec 2023

Je to normalne. Odteraz to bude tak... A ked sa drobec narodi, tak to bude pokracovat🙏😅.
Ta radost este pride. Ked ti mozem poradit, uzivaj si kazdu chvilku. Uz sa to nezopakuje (aspon nie pri tom istom). A je to naozaj krasne. Gratulujem❤️

kiki68
19. dec 2023

Normalka, tiez ma to prepadlo v 9tt, nebyt muza, tak fakt neviem. Ten ma dal dokopy v tomto smere.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre