Strach z tehotenstva a čo bude potom

janka9800
28. feb 2024

Ahojte ženy, zistila som ze som tehotná, babatko sme chceli, no ten strach panika co bude ci bude babo zdravo aby som v nicom nepochybila je viac ako radosť, nejaké rady a tipy ako sa dat do kľudu prosím comu sa vyhýbať co naopak zaradiť do jedálnička a života🙂

natalia2007
28. feb 2024

@janka9800 odporucam ti kupit nejaku knizku sprievodca tehotenstvom napriklad. Tam je vsetko pekne zhrnute

xsimonkax
28. feb 2024

Napíšem co pomohlo mne.

1. Uvedomenie si, že tehotenstvo nie je choroba a tým, som si uvedomila, že nemusím počas tehotenstva svoj život/návyky radikálne meniť.

2. Absolvovanie doplnkových vyšetrení v 12.tt, 20.tt, 32.tt. to mi pomohlo, aby som bola ohľadom zdravia malej kľudná.

3. Začala som si viac všímať seba, svoje potreby. /tehotenská masáž, aromaterapia, atď/

4. Zapamataj si, že pokiaľ sa budeš báť privolas si to. Neboj sa, skus sa nastaviť na pozitívno.

janka9800
autor
28. feb 2024

Úplne ma to pohltilo hlavou mi idú samé hlúpe myšlienky, už sa mi zhoršilo aj dýchanie:(

xsimonkax
28. feb 2024

@janka9800 tak potom určite zájsť psychologovi/psychiatrovi, to už vyzerá na úzkost.

ivkav5
28. feb 2024

@janka9800 je to strašné, momentalne bojujem s tym istym, mňa to ale chytilo až teraz v 30.tt….som apatická, letargia, strachy, smútok…bezmocnosť…

angeli121212
28. feb 2024

@janka9800
@ivkav5 ja som takto pred rokom a pol čakala svoje vytúžené vymodlené dieťa a tiež som sa hrozne bála až som mala také pocity že po pôrode sa mi pomaly skončí život proste ozaj len najhorší scenár a teraz sa na tom už smejem lebo ani polovica z toho sa ani omylom nekonala a keď sa aj dačo vyskytlo nebolo to u nás. Až tak hrozné ako som sa toho bála

ivkav5
28. feb 2024

@angeli121212 môžem napísať správu prosím?🙏

angeli121212
28. feb 2024

@ivkav5 kľudne 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre