Sklamanie z pohlavia

14. jún 2022

Ahojte. Som nešťastná z môjho pocitu. S mužom sme sa 6 rokov snažili o bábätko. Naša cesta bola dlhá a náročná. Mam za sebou 1 potrat v druhom mesiaci. Teraz, keď som konecne tehotná a dozvedeli sme sa to najdôležitejšie, ze čakáme chlapčeka a je zdravý, mi prišlo hrozne ľúto, že to nie je dievčatko. 😥 vzdy som mala taky sen, mat dcérku, malú kamošku. Celý čas mi dávalo telo a hlavne myseľ signály, že to bude dievča. Mozno som si to až príliš želala a teraz to je taky sok, ze je to chlapec. Musím to normalne spracovávať a je mi z toho veľmi zle. Zle mi je z toho, ze ma to vôbec trápi. Ze to vôbec riešim. Pritom na sone som sa usmievala, je krásny ako obrázok a som šťastná prestastna, ze je zdravý. Prosím vás, ja si myslím uz o sebe, že som uplne hlúpa a hrozne sa hanbím sama pred sebou, ze prechádzam takýmito pocitmi. Ženy. Ja neviem co mam robit. Ako zmeniť zmýšľanie? Raz sa teším, potom mi pride ľúto. Vidím v kočíku niekde dievčatko a príde mi to ľúto. Citim sa zo seba hrozne :( viem, ze ma tu určite zvozite a nalozite mi asi ešte viac. Ale prosím o radu. Bojim sa starostlivosti o syna, ze bude nervak ako moje krsniatko 2j ročné, bojim sa ze ma tieto pocity neprejdu. Jednoducho som zo seba veľmi sklamaná.

anjelicek26
14. jún 2022

Ale prosim ta... kazda s nas ma taketo pocity, ked to nie je to pohlavie, aky bol ten pocit. Ja som sa trafila "az" raz 😂 Spracujes, zacnes sa tesit, najdes tie pozitiva... dvojrocneho nervaka mozes chytit aj dceru aj syna, prosim neber taketo veci vazne, to patri k veku a nie pohlaviu 😂 Hladkaj brusko, tes sa, ze je zdravy, synovia su neskutocny maznaci, visia na maminke, zniesli by jej modre z neba, ziadna kriticka hormonalne rozkyvana puberta ako s dcerou... hladaj tie + a nie -...

stannkal
14. jún 2022

Pozri dôležité je ze tento pocit rozoznas a si k sebe úprimná. Podľa mňa je úplne prirodzené mat preferenciu a netreba sa za to hanbiť. Nerobíš nič zlé, chlapca budeš ľúbiť len musíš prekusnuť to sklamanie.

evkars
14. jún 2022

Nam sa nedarilo 4 roky, prvy je chlapec a aj druhy bude chlapcek, ano aj mne napadlo ze nebudem mat kamosku ale co je dolezitejsie je ze su zdravi, a chalani, ti su super partaci, nezduvaju sa, lubia , a je s nimi sranda😀

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika_sk000
14. jún 2022

tie pocity prejdu..tiez som bola z toho sklamana a navyse sklamana aj z toho, ze som sklamana 😂 partner chcel velmi dceru, tiez som videla v jeho ociach sklamanie, ked som mu oznamila, ze to bude chlapec..moje "zle" pocity sa zacali vytracat pri 3D sone a uplne vyfucali, ked som ho prvy raz pocula plakat..teraz si ani nevieme predstavit, ze by bol dievcatko a milujeme ho najviac na svete ❤️ neboj, je to vytuzene babatko a budete mat z neho neuveritelnu radost obaja

camelie12
14. jún 2022

Chapem vas. Take pocity su uplne normalne, si myslim. Tiez som si tym presla. Mame dvoch chlapcov 🙂 Niekedy mi pride luto, keby by to bolo mat dievcatko. Ale clovek vacsinou nedostane v zivote vsetko, co chce. A velakrat je to aj dobre. Drzim palce, nech sa zacnete tesit na synceka a chlapci su tiez zlate deti. A aj z chlapca sa da vychovat dobry a slusny clovek 😍

autor
14. jún 2022

Baby, ja tu normálne nariekam a len si citam tie komentáre. Čakala som hroznú kritiku, ako mi vynadate, ze som nevdacna a hlúpa. A hrozne ma dojalo, ze ma chápete 😥
@neanonymna keby sme mali ešte niekedy bábätko a vedela by som, ze to bude dievčatko (keď si to predstavím, žeby to bolo realne) tak by som bola šťastná a mala by veľkého brášku. Ochrancu.

eva233
14. jún 2022

Podľa mňa je to úplne normálne. Máš v sebe momentálne "milión" hormónov, ktoré si robia čo chcú+ do toho túžba mat zdravé dieťa + túžba mat dievčatko proste total guláš chaos, presne je dôležité, že si to uvedomuješ a je prirodzené mat strach.... Bože ja keď som mala prvýkrát sťahovať pipika synovi 🙈... Som sa ho bála aj chytiť... A áno mal aj koliky a áno aj je živý a musíme ho veľakrát krotiť a keď vidím tie milé usmievavé dievčatka pekne sediace na lavičke vedľa maminky, ktoré už recituju básničky... Poviem si, že aj ja by som také brala...... ALE nášho syna by som nedala za nič. Je múdry, šikovný a nebojácny a aj keď menej rozpráva má také logické myslenie, že sa mi niekedy rozum zastaví ako mu toto v 2,5r môže napadnúť..... Takže neboj sa a nehnevaj sa na seba, iba tí to psychicky príťaží. .... Keď uvidíš a porodiš svojho prvorodeneho syna budeš najšťastnejšia mama na svete. Budeš ho vychovávať ako najlepšie vieš a prežiješ aj všetky tie kolíky, jašenia a budeš hrdá na to aká skvelá dvojka budú s tvojim mužom. Navyše ak z neho vychováš sebestačného chlapa a zároveň gentlemana, on si nájde dobrú manželku a ty po rokoch získaš nie len syna ale aj super nevestu. 😉( ja viem trošku ružové okuliare, ale čo ty vieš 😁).... A nikde nie je napísané, že hoci prvé bábätko trvalo dlho, že za krátko nepríde druhé a bude to baba💪..... Poznám veľa prípadov, kde sa dlho snažili a potom mali dve rýchlo po sebe alebo im jedno bábo umrelo a potom sa narodili dvojičky..... Takže hlavu hore a užívaj si tehotenstvo 😉

ruza123
14. jún 2022

Na jednej strane ok, nemozes za svoje pocity..na strane druhej, ja uz ani neviem kolkokrat som tu na MK citala o tomto sklamani..konkretne z chlapca..malokedy je to opacne..preco sa zeny tak bojite chlapcov?Preco vacsina preferuje dievca?Ja si to vsimam uz roky aj v terminovkach. Stale mi to pride luto, ked to niekto napise, prepacte 😒

autor
14. jún 2022

@veronika_sk000 presne. Som veľmi sklamaná z toho, ze som vôbec sklamaná. Ja som si fakt želala od zaciatku hlavne aby bolo zdravé. Prvé mesiace som "ani nedychala " pri každej návšteve WC a do každej poradne, ze sa zopakuje scenár. Sama som sa nejak presvedčila, že to bude dievčatko (priznaky, sny, chute.. atď.) A po 3D sone, az ked sa mi to usadilo v hlave po radosti (ze je zdravy, krasny) a zážitku (z toho, čo sme videli) prišla na mna ľútosť. Aj môj muž chcel dievčatko, ale v podstate mu to bolo jedno. Na sone som sa naňho pozrela a aj keď to je chlapec, tak bol veľmi dojatý co videl.

lalala94
14. jún 2022

Ja som mala rovnaké pocity, ale teda v opačnom garde. Ja som chcela veľmi chlapca. Už v puberte keď som uvažovala nad budúcnosťou a deťmi, mala som v hlave, že určite budem mať syna, s dievčaťom som ani nepočítala akoby som túto možnosť vyškrtla. 😀 A v 13tt. som sa dozvedela, že to bude dievča. No priznám sa, pred lekárom som sa tvárila, že som šťastná, ale vnútorne som bola v šoku. Ja som ani nebrala do úvahy, žeby som mala mať dcéru. Manžel sa potešil, bol viac v pohode ako ja, mne to trvalo asi dva dni. Potom som začala hľadať nejaké pozitíva a teraz mi to je už jedno. Hlavne nech je zdravá. 🙂 Ono to prejde, len to chce čas, nemaj z toho ťažkú hlavu.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pukina
14. jún 2022

Hehe, ked citam tie komentare tak ja som asi jedina co si viac zelala chlapca a teda ho aj mat budeme 😀 ale neboj sa je to uplne normalne a nie je to hanba. Ja som pred kazdym sonom trpla, aby tam ten pipik bol a neuveritelne mi odlahlo, ked to doktor potvrdil. Nikdy som sa necitila "vhodna" na vychovu dievcata, sama som viac taky ten chlapcensky typ, ziadna damicka, bala by som sa, ze ju nebudem vediet dobre vychovat, najma v tejto dobe socialnych sieti kde sa tak hrozne pozera na dokonalost, filtre a dievcata tym trpia PPP a podobne. Proste vychova dievcata u mna v hlave vytvarala katastroficke scenare 😀 ale samozrejme ak by to bolo dievca, lubila by som ju rovnako.

ariannazara
14. jún 2022

Mam chlapčeka je to môj najkrajší a najdrahší miláčik 🤪 som asi divná ale nemám túžbu po dievčatku som rada ze mam chlapčeka ☺️ a aj keby som mala druhého chlapčeka vôbec ale vôbec by mi to nevadilo.

hviera81
14. jún 2022

presne viem o com pises. bola som na tom podobne, musela som sa zmierit s tym ze je to chlapec. je to ale to najuzasnejsie co mam. ale stale mi niekedy pride luto /ma 10m) ked vidim kamosku ako ma jej mala krasne satocky, celenky, tancuju spolu a tak.

anjelicek26
14. jún 2022

@ruza123 myslim, ze dievcatko je "vidim samu seba" a chlapcek "velka neznama", tak jednoducho no 😂 Hlavne ked som mala len dve sestry, potom dcerku a potom bum pipik na celu obrazovku, tak mi padla sanka dost dlho 😂 Ono pod ciarou som velmo rada, ze to mame doma 2/2 s pohlavim.

didi2102
14. jún 2022

To je prvotné sklamanie sok , prejde to neboj, ja mám dieťa z car a keď mi povedali že to bude chlapec tiež mi vyšla slzicka 😄 hlavne že predtým som prosila o hocijaké bábätko hlavne nech je

autor
14. jún 2022

Snažím sa začať tým, ze hľadám v tom tie pozitíva. Ci uz v povahach som sa viac dočítala, ze su to väčší tulkaci, maznaci, ale samozrejme aj tak viem, ze veľmi záleží od výchovy. Ja sa samozrejme budem snažiť ako najlepšie viem. Ale aj tak. Je to pre mňa veľká neznáma. Mam hrozný strach, aj sa veľmi bojim, ze to budem mat stále v hlave a on chúďatko moje krásne za to nemôže, ze ja som blbá a takto rozmyslam. Bojim sa, ze ho budem mat menej rada, čo keď budem taka koza a neprejde ma to :( jezis tieto myšlienky. Citim sa hrozne zo seba.

elizabet173
14. jún 2022

prepáč, ale ako ti telo dávalo najavo, že čakáš dievčatko? To si si len vsugerovala.

dada0902
14. jún 2022

Nebuď smutná bud rada ze sa podarilo aj chlapec vie urobiť veľkú radosť hlavne ze sa podarilo a je všetko v poriadku možno potom sa podarí aj vytúžené dievčatko

autor
14. jún 2022

@didi2102 presne. Keď sa nám dlho nedarilo, bola by som vďačná za hocičo. Samu seba nechápem.

frantisska
14. jún 2022

Veľa mamičiek ma takéto pocity. Nič si nevycitaj. Aj opačne sa to stáva. Len nie každý o tom hovorí. Ja som sa tiež odjakživa videla s dievčatami a mame už dvoch chlapcov a tretie na ceste úplne prijmem ako to bude. Lebo už viem, že to vôbec nedefinuje rodinne šťastie. Rodina a starostlivosť okolo dieťaťa to je to čo vidíme keď ide okolo pekne bábätko v kočíku. A ja si to vravím tak, že toľko veci mám môže v živote vyjsť inak ako si želáme. Kým je to len nechceme pohlavie tak to je malina. Sú oveľa strašnejšie veci, choroba, strata prace, atd. Takze tes sa.

veronika_sk000
14. jún 2022

tiez som to tak mala na zaciatku, stale som sa kontrolovala a "citila" som, ze to bude dievcatko..tiez som si to vsugerovala a o to horsie som sa potom citila..ale bude to vsetko v poriadku, uvidis..ked sa prvykrat usmeje, alebo sa nahlas zasmeje..ani si nespomenies na nejaky pocit sklamania..ta cista detska laska to vsetko odveje prec, uvidis..drzim velmi palce, aby ste vsetko dotiahli do zradneho konca

inana11
14. jún 2022

Popíšem ti moju situaciu… otehotnela dom po polroku,idla na prvú kontrolu a teda potvrdenie tehotenstva. Pytam sa že kolko ich tam je . Začudovane na mna pozrela a že veď jedno🤷‍♀️A ja že joj,skoda,vždy som túžila po dvojičkách😃 a tam mi Dr stanovila aj termin na 5.12. Ja pozerám na nu,že či mysli vazne že ja budem mat strelca… a že zjavne ano… hovorím že dobre,horší by bol už len škorpión,nevadí,predycham… vsetkym som tvrdila že ja buďme mat babu,že čo by som ja s chlapcom robila ale moj muž nemá žiadne sestry,sesternice,takze každý sa o mna bal že ak mi to nevyjde,tak už skolabujem… v 18tom týždni zastupujúca lekárka že jeeeej a vy už viete že to bude chlapcek? Ja som sa na tej koze dala na lakte,na Dr zahromzila že či sranduje🤯tá chuda vykoľajená že no necháme to na vašu Dr ale mne to tak pripadá… vyšla som von a volam mužovi,že keď to vude syn strelec,ja jo asi vymenim😃a úprimne ja som nebola sklamaná,ja som bola tak nasrata,že sa má všetci báli😃😃😃ale teda syn Hugo (vydobila som si meno) má 4 a pól roka a do troch rokov to bolo najuzasnejsie decko pod slnkom (proom prišla škôlka) 😃a aj teraz je úžasný ale teda veľa skúša… a vtip na záver ,mam aj ročne dieta,hadaj čo😃😃😃

Ale!!! S chalanmi je super,tiež sa daju vyparadit a nemusíš riesit take tie babské veci,oveľa menej majú zápal močových ciest,síce sú haklivejsi myslim v takom že ockovanie (reakcie) a trochu padavky🤷‍♀️Ale majú to v zivote podľa mna lahsie a nie sú natolko súdení ako ženy… takze s mojimi dvoma chlapmi malými som nakoniec veľmi spokojna a tobôž keď sa bavim s kamoškami mamičkami dievčat😃🤷‍♀️Takze hlavu hore,zmier dá s tým,vyber pekne meno a nebuď sklamaná že si sklamaná 😃

didi2102
14. jún 2022

Netráp sa nerieš, ja som sa asi vnútorné bála že druhá šanca nikdy nebude a asi som si to tak idealizovala že.ked to príde tak by som chcela dievčatko malú princeznú , no syn má už 4r a je mi to jedno a prvotný šok opadol a ja som sa.tesila rovnako ak na dievča , keď.som ale.otehotnela.prirodzene druhý krát bola.som pripravená na chlapca znovu a mám to vytúžené dievčatko,vidím sa v nej ale neprežívala som to ani slza.stastia nebola že dievca 😄 úplná cudacka som mater roka 😄 toto si nevyčítam vždy sú emócie niektore opadnu iné pribudnu

janka_266
14. jún 2022

Tiez sme si cely čas mysleli, že to bude dievča a je to chlapec 😃 ale nemenili by sme za nič, keď tak pozerám teraz po okoli, aké sú dievčatá náročné 🤣 niektoré už pomaly v 3 rokoch by si len nechty malovali a podobne 😃 toto u chlapca odpadá, jediná nevýhoda, že obliekať chlapca podľa vlastných predstav je náročnejšie, keďže dievčatá majú v obchodoch 3/4 obchodu a chlapci 2 regale 😃

nevenka
14. jún 2022

Ja som bola uplne rovnaka pri tretom, mali sme doma uz chlapceka a aj dievcatko a predsa. Citila som, ze to bude dievca, no a nie, chlapcek. Dcerka plakala po sone, ze ona chcela sestricku. Tak a ja som to tak prezivala s nou, ze to "sklamanie" sa tak nakopilo...A teraz braceka nechce dat za nic na svete. A fakt, toto je mojkacik najvacsi na svete, prenadherne na nas zmurka a stale sa smeje...🥰
Ale dcerka stale omiela "sestricku", tak ktovie, co buducnost prinesie 😅.
Svagrina vzdy tuzila po dvojickach dievcatkach a maju chlapceka po dlhych rokoch utrap a miluju ho velmi prevelmi. Len ona mala blbe tehotenstvo aj porod, tak ona ze radsej naraz 2 alebo aj 3, ako na 3x toto prezivat...Ale to si nevyberieme, no...
Neboj, spracujes to a bude dobre 😊

erinka90
14. jún 2022

Uplne rozumiem vasim pocitom. Ja mam dievcatko a velmi som si priala pre nu sestricku. Lenze na usg ukazalo chlapca. Oh kolko som sa naplakala...a teraz? Ten chlapcek je uplna laska, chlap mojho zivota, za nic na svete by som ho nedala. Ono sa to zmeni, ked sa narodi. Garantujem. 🙂

autor
14. jún 2022

Ďakujem vám každej jednej za povzbudivé slová ❤️ veľmi mi to pomohlo teraz. Akurat ma kopká a hladkam brusko, vnutorne ma veľmi mrzí, že on za to nemôže a ja sa tu pasujem s pocitmi, ze by som mala byt viacej šťastná. Verim a dúfam, ze keď opadne "šok" tak uz budem len šťastná. Ďakujem vám ženy, toľko podpory som naozaj nečakala. Som dojatá ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre