Som na začiatku tehotenstva a vôbec nevládzem

dominik29
4. jún 2020

Dievcata som len na uplnom zaciatku tehu a ja vobec nevladzem.. Ja predtym denne 15km na bicykli.A teraz bolia ma ruky nohy, slabost v nich.. Ledva chodit vladzem.. Iba by som sedela, ležala.. To je strašné.. Mala ste niektota podobne?

siska53
4. jún 2020

@dominik29 prve 3 mesiace pri druhom tehu to bolo dosť ťažké, lebo mi byvali aj zle a tiez som az tak nevladala..a to maly mal.len 18 m., Potom.to preslo a bolo lepsie. Byvala som.aj dost ospala a maly ako na just zacal obcas aj vynechavat poobedný spanok.

zdencaaaa
4. jún 2020

@dominik29 na zaciatku tehotenstva to tak byva. Poviem to sprosto ale tvoje telo bojuje s niecim novym, mala by si trosku ubrat a ak sa ti chce spat spi. Ja som zaciatok tehu zvladala v celku fajn, unava bola ale to potom preslo. Horsie to uz bolo tak v 6 mesiaci, bolo leto a ja ked som prisla z prace domov, povyzliekala som sa a isla spat, budila som sa az ked zapadlo slnko, v podstate som prespala cele leto 2015 :D

kiki68
4. jún 2020

Taky je zaciatok tehu, telo je akoby chore a slabe, aby nevytvaralo imunitou nic proti tomu plodu. Potom ked uz je zaklad hotovo to povoli a clovek je aktivnejsi. Ale uz to ma svoje limity.

fiafia
4. jún 2020

@dominik29 tie začiatky som chodila ako matoha. Celková slabosť a strašná únava, zaspala by som hocikde. V práci vydržať bolo ako za trest, robila som 12tky a veru keď som si na sekundu sadla v tu chvíľu mi klipli oči. Časom to prešlo.

monammm
9. jún 2020

Ja som bola neskutočne unavená v prvom trimestri. Mala som šťastie že z práce som chodila vlakom inak by som zaspala za volantom. Ak sa dalo prespala som celý deň. Jedno šťastie že má netrápili nevoľnosti. Držím prsty nech to čím skôr prejde 😉

coochy
10. jún 2020

@dominik29 vydrz, prejde to a potom ku koncu sa to zas vrati 😁 a hlavne v prvom trimestri pocuvaj telo a nic nesil 😊

lenka2710
10. jún 2020

@dominik29 ja som tiež v prvom trimestri bola na nič, bývalo mi zle, teda nezvracala som ale žalúdok som mala stále ako na vode, plus musela som si dat vždy poobede aspoň hodinového slofika, čo sa mi oči aj po stojacky zatvárali 😂😂 potom to prešlo a mam 2 týždne do pôrodu a fungujem normálne, varím, pečiem, upratujem, akurát som okná doumyvala 😂😂 neboj, bude dobre! Je to pre telo niečo nové, po prvom trimestri som sa cítila úplne super, ešte lepšie ako pred tehu 😉

marianeta
10. jún 2020

druhe tehotenstvo som prve 3 mesiace len spala. Mala som co robiť aby som sa postarala o prve dieta..hrozne to bolo.. Ak nemas doma uz jedno dieta tak kludne spi,lež sed,ale zas pohyb potrebujes tiež. Ale nohy a ruky ma neboleli..proste len unava neskutocna a potreba spat viac nez je normalne.

saska00
28. júl 2022

@dominik29 ahoj vidim že starý príspevok ale tiež som v prvom trimestri akurát a keď len pár schodov prejdem už nevladzem a hneď mám slabosť v rukách nohách tiež 😒 prešlo ti to ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre