Som neplánovane tehotná, ale priateľ nie je rád

20. apr 2020

Asi by som začala tak že som proste neplánovane otehotnela a proste stalo sa...ja som sa s toho už stihla spamätať a mam ako takú radosť aj keď mám aj obavy ale môj priateľ vôbec nieje ani rád stale dookola hovorí ako to celé zvládneme a bla bla bla....aj keď finančné na tom vôbec nie sme až tak strašne zle máme spolu ešte jedno dieťa 2r on má s prvého manželstva ďalšie 2 deti ale mňa proste trápi to že sa so mnou vôbec neteší neviem možno ho to časom prejde čo mám podľa vás robiť ako ho mám presvedčiť že všetko bude dobré aby sa somnou na to malé tešil on proste to nechce znovu zažívať chodí do práce a robí 12cky potrebuje si oddýchnuť ešte dookola omiela to že keď bude taký ako náš malý tak si rovno môže nasadiť slučku malý bol strašne uplakané a náročné dieťa no teraz snim už nieje žiadna starosť akurát ešte nieje odplienkovani ale na tom sa už pracuje...ani neviem aké odpovede čakám ale proste som sa potrebovala len vyrozprávať.

berta100
20. apr 2020

@solange7 Ale to takýmto ,,jednoduchším,,nedopina .O chvíľu ju opäť možno nabúcha 😁😁

myela
20. apr 2020

Rozumiem ze sa zatial netesi, uz ma 3 deti, taha 12tky, tak skor sa pozera na to tazke a neprijemne co ho caka, nie na tu radost ktoru deti tiez prinasaju. A muzi su z deti myslim ze skor na nervy, jak zeny, tak to trochu horsie zvladaju. Ja si myslim ze poukazuj mu na tie pekne veci, a to pride ze sa zacne aj tesit. Ved rychlo to leti, zrazu uz do skolky pojde a uz len budete spominat ake bolo malinke zlatucke. Zvladnete to 🙂. Pre male povzbudenie - my cakame neplanovane tretie, boli sme v soku, strese, obavy ako to dame pri dvoch malych detoch s ktorymi je co robit. Len sme na nich sami, nema nam kto pomoct. Trochu to trvalo ale stravili sme to aj sa tesime, na koliky a nocne vstavanie nie :D ale tak celkovo sice to bude naricne nejake dva roky ale potom to bude zas lepsie, aj u vas.

berta100
20. apr 2020

@heleninamama Hej a už ku koncu diskusie pomaly bude autor písať ,však on vlastne je super chlap .

autor
20. apr 2020

@myela však ja ho úplne chápem ale raz nám naše deti vyrastú a možno nám to nejako oplatia a oddychovať budeme na dôchodku ja to stále tak vravím a okrem toho ja som stále chcela mať dve detičky možno to teraz neprišlo vhod ale čo už

autor
20. apr 2020

@berta100 a akože obyčajný robotník je čo menejcenni alebo ako si to myslela nie každý má to šťastie si nájsť prácu kde platia tisíce a naše deti naše spoločné a jeho sú zabezpečené a máme ešte čo to aj našetrené a zatiaľ sa nám darí stále mesačne niečo ušetríť a áno po materskej budem tiež len obyčajná robotnicka

solange7
20. apr 2020

Ty si chcela. A mas na dve deti peniaze? Doteraz nerozumiem tomu, preco si zeny myslia, ze financie ma prinasat len muz. Na tvojom mieste by som salela, jeden plat, dve deti a dve mimomanzelske. To je na spagat vazne. Zivorenie nieje zivot. A koniec koncov si to odseru najviac tie deti.

autor
20. apr 2020

@solange7 a zdá sa ty že som tu spomenula že zivorime ja dostavam zvýšeni rodičovský a úplne si vystačíme s tím čo máme deťom nechýba nič...twl akože fakt vy tu robíte všetko preto aby ste človeka čo najviac znemožnili určite nechodime zobrať

autor
20. apr 2020

Ale nechajte to už tak koniec koncov každý nech sa pozerá do svojho taniera...ďalej už neriešim

sissy27
20. apr 2020

@konicekmodry opačne som to myslela. Ak by sa tvoja dcéra / syn rozviedli, zostali s deťmi a nájdu si nového partnera /ku, tak tomu novému povieš “utekaj kade ľahšie, máš na viac ako na moje nepodarené decko” ?
Áno, je to pre mňa osobné, máme túto “diagnózu” v rodine kam sa len pozrieš 😃 ale som rada, že mám okolo seba ľudí, ktorí s tým nemajú problém a záleží nám na iných veciach ako na DNA. Pre mňa je maximálne povrchné odsúdiť niekoho hneď medzi dverami len preto, že mu niečo v živote nevyšlo podľa ideálnej šablóny. A som rada, že takých ľudí vo svojom živote nemám.

konicekmodry
20. apr 2020

@sissy27 Verím,že moje deti tak neskončia .Pri rozchode je pravda vždy v strede a ani jeden nieje bez chyby.U nás v rodine si nikto nikoho nebral so záväzkami ,chvalabohu A verím,že i moje deti majú ten správny vzor .Vacsinou su to jednoduchsi ľudia alebo s nedobrym vzorom v rodine čo berú vo im príde do cesty ..Mlady človek má xmoznosti a keď má trosku rozumu ,nezatazi si život s partnerom so záväzkami .Potom tu ženské vyrevuju ako partner ci partnerka neakceptujú decko z predošlého vztshu .A zial je to tak ,aj keď tvrdíš opak ,obhajuješ sa sama pred sebou .Dufam ,že Vsm to vydrží naveky-vekov 😉

konicekmodry
20. apr 2020

@nickpick Keby vedela uvažovať pred trtkanim ,nemusela by sa trápiť .Chudiatka deti a partner no comment 😉

sissy27
20. apr 2020

@konicekmodry och keby to bolo také jednoduché, že stačí správny vzor a potom rozvod nehrozí 😃 ani nikto neovdovie, lebo mal správny vzor 😃
A nie, nepotrebujem seba ani nikoho iného obhajovať či ospravedlňovať, úplne najmenej pred tebou.

solange7
21. apr 2020

Zvyseny rodicovsky? 😀 To je stale len davka od statu. Ja som sa nikdy na stat nespoliehala, vzdy som disponovala len so svojimi peniazmi.

buducamama
22. apr 2020

No moj otec zo mna tiez neskakal tri metre od radosti, som tretie dieta, ale nevie si predstavit co by bezo mna robili. U chlapov je vela krat dieta nieco imaginarne, aj ked jeho, on neciti pohyby a ziveho tvora v sebe, bude mu spracovanie toho celeho dlhsie trvat ako tebe.

buducamama
22. apr 2020

@myela neboj, o chvilu si ani nebudete vediet predstavit, ze by ste boli len styria. Si vas vybralo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre