Som v 38tt, sú to poslíčkovia?

katherine24
17. nov 2018

zdravim mamicky prosim o radu... zajtra koncim 38 tt chcela by som sa spytat,,,dnes od rana cca od 10 mam take cudne pobolievanie pod bruchom ako pri ms ale nie neviem ako silne skor tak menej + bolest krizov...nepravidelne raz sa to objavi behom hodiny 2 x potom zasa hodinu nic sem tam mi aj stvrdne brucho...lenže to že sa to objavuje celý den...aky je vas nazor može sa to pomalinky rozbiehať alebo su to poslickovia? Lebo posledne týždne som mala sem tam pocit ako pri ms ale to len raz a dosť....a toto sa mi objavuje celý den tak neviem ci mam cakat alebo je to len planý poplach...len vase nazory alebo skusenosti by ma zaujimali dakujem🙂

liliana2222
17. nov 2018

@katherine24 skús si dať teplú sprchu aspoň 10 minút, sprchovať brucho a kríže, ak sú to poslickovia prejde to ak sa rozbieha pôrod bolesti zosiilneju, mne to radila sestrička v nemocnici keď mi hrozil predčasný pôrod a mala som silných poslickov

katherine24
autor
17. nov 2018

@liliana2222 to som urobila na obed dala som teplu sprchu .. potom to na 2 hodiny zmizlo lahla som si a ako som sa zobudila o 15:00 tak ale pol hodku nato sa mi zacali objavovat znova ...neni to katastrofalna bolest to nie len si to všímam raz kríže raz pod bruchom raz mi stvrdne ale vsetko tak s mierou tak neviem ci to už bude sa stupnovat alebo to je nič...

liliana2222
17. nov 2018

@katherine24 tak pôrodné bolesti by mali byť pravidelné, ja by som počkala lebo keď prídeš skoro zas si ťa aj môžu nechať a budeš čakať sama v nemocnici alebo to budú chcieť urýchľovať.. skús počkať ako sa to vyvinie, a ak by si mala zlý pocit alebo cítila že sa niečo deje tak skoc na pohotovosť, za to nič nedáš.. ja som mala silných poslickov v 34tt začal sa mi otvárať krcok a nakoniec som vydržala do plánovanej sekcie v 38tt

katherine24
autor
17. nov 2018

ved jasne počkam este teraz ma to dost casto boli pod bruchom a stale mam tvrde brucho ... myslim ze dnes tu pohotovost navstivim ak to neprejde ale do 20:00 keby ma aj otočili domov že mam čakat na silnejsie ale nevadi aspon nech pozrú malú či je ok...

lula313
17. nov 2018

@katherine24 ja som nemala vôbec pravidelne kontrakcie, tiež som si myslela, že sú to poslickovia. Príklad intervalov, ktoré som mala 17min, 10min, 12min, 10min, 5min, 13min a pod. Stiahla som si do mobilu aplikáciu a merala som si ich. Chodila som stále do teplej vane, ale myslim, že už sa pomaly mozes pripravovať do pôrodnice, oholiť si nohy, skontrolovat tasku😉 drzim palce😉

mogaa
17. nov 2018

@katherine24 pohotovosť je zbytočná pokiaľ nemáš kontrakcie alebo ti neodtečie voda....podľa mňa je to už predpríprava na pôrod, ale ešte to môže trvať dlho...ale už by si mala byť pripravená keby volačo....je to ako pri menštruácii niekedy cítiš aj týždeň dopredu a stále nič...tá teplá sprcha je výborná....treba počítať že to môže byť kludne už dnes ale rovnako aj až o pár dní....bnaboj ked začne pôrod tak to zbadáš.....a brucho na konci tvrdne

liliana2222
17. nov 2018

@lula313 no hlavne že mne niekoľkokrát opakovali nech nerobím paniku lebo musia byť pravidelné na pôrod 🙈 ešte dobre že som tu paniku robila a zastavili mi to, lebo ktovie ako by to dopadlo

janulka2811
17. nov 2018

V klude,mozno sa rozbieha porod,no vacsinou odtecie voda najprv.Ak si 38tt a mas bolesti nepravidelne,nic sa nedeje,dietatko je pripravene na zivot.

katherine24
autor
17. nov 2018

Dakujem baby poslednu hodinku ma stale boli pod bruchom ako pri ms ...krize ani nie ale pod bruchom ma stale boli...inak vcera pri sprche som si vsimla ze mi ostali aj prsia -bradavky na dotyk citlive ...neviem ci to ma suvislost s tym...uvidim necham sa prekvapit len aby bola mala o.k. hlavne...

lula313
17. nov 2018

@liliana2222 no veď toto, preto aj ja som bola z toho sprostá, či teda rodim, alebo nie, či sú to kontrakcie, alebo nie. A u mna taká sranda, že došla som do pôrodnice po 12hodinach takýchto nepravidelných kontrakciach a na pasoch žiadna kontrakcia, otvorená len na prst, že to na porod nevyzera.. tak hovorím, že idem domov a do hodiny sme tam boli naspat s 2 minútovými kontrakciami a už otvorená na 5 prstov a ešte mi museli utlmovať kontrakcie, lebo mi anestéziológ nechcel pichat epiduralku, na čo som mu povedala, že nech si nerobi srandu a ani mi epidurálka nezabrala, takze ja už nabuduce pôjdem do nemocky oveľa skôr.

lula313
17. nov 2018

@katherine24 a ako dlho trvá tá bolest? U mna to bolo 1:10-1:40(minuty) ak by sa intervaly skracovali, radšej chod, za pozretie nič nedas

katherine24
autor
17. nov 2018

@lula313 ja neviem ono to tak vselijako ja si to ani neviem odsledovat ...lebo to mam taku tupu bolest pod bruchom stale potom zosilnie a zoslabne potom zasa je slaba potom nic niekedy ma 5 min vkuse boli pod bruchom niekedy ma minutu boli to sa ani neda odsledovat ozaj...asi sa mi to ozaj mozno len napina a roztahuje ....pockam este uvidim len cel den takto dokola tak som bola z toho mimo:/

marcimi
17. nov 2018

@katherine24 ja som mala to iste uz asi 3x..
1x v 36t. Aj v noci aj cez den. Trvalo to vyse 4hodin, 3x ma prehnalo. Bolest nebola velmi intenzivna, ani sa interval neskracoval. Ale bola som nesvoja, tak som isla vecer do nemocnice, kde ma vysetrili, dali infuzku, napojili na ctg monitor. Vsetko bolo v poriadku, bolesti po infuzke prestali, ale nechali ma 2 dni na pozorovani. Uz som zacala 39t a stale som 2v1😊 pri dcerke som toto vobec nezazila. Odisla mi hlienova zatka a dcera bola za 3hodiny na svete.

katherine24
autor
17. nov 2018

@marcimi no ved teraz uz zasa nemam nic....asi hodinu a pol ...asi to ozaj boli poslickovia iba ale to clovek nevie co ma cakat🤣 ja som to mala prvy x dnes zajtra koncim 38 tt...tak som zvedava este kolko x ma to takto prekvapi🙂

marcimi
17. nov 2018

@katherine24 ja sa uz tiez teraz len sledujem😊 ale v nemocnici ma vtedy aspon ukludnili. Radsej ist, ako nieco zanedbat. Ale odvtedy som to mala opat, znovu par hodin. Pozerala som len na hodinky, bolest sa nezintenzivnovala, tak som len cakala a sledovala. A opat to preslo. Ved raz to pride naozaj a skonci sa to uz s malinkym v naruci❤

liliana2222
17. nov 2018

@lula313 no ja sa asi prirodzeného pôrodu nedockam, ale vlastne vtedy som mala aj na monitore kontrakcie na 60torrov, myslím že pôrod sa rozbieha nad 100, alebo teda takto to majú nastavené ale to tiež, niekomu neukáže a rodí ...

@katherine24 je aj taká aplikácia, stiahnes do mobilu a tam si zaznamenavas ako dlho trvá bolesť a aj intervaly.. možno sa bábätko už zosuva dole a preto si mala bolesti ale teda už si taký týždeň že uz môžeš čakať kedykoľvek, držím prsty 😊

katherine24
autor
17. nov 2018

@liliana2222 no ved snazila som sa zaznamenat ale ako vravim ani neviem kedy mam zacat zapjsovat lebo ono to boli viac potom menej potom vobec potom tvrdne brucho potom krize a neviem co z roho mam ratat🤣teraz mi hodinku tvrdne brucho inak nic : /

katherine24
autor
17. nov 2018

@marcimi no uz aby to bolo 🙂 nejak uz bude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre