Spadli ste v tehotenstve? Ako ste to prežívali?

munu
24. okt 2008

ahojte tehulky, dneska sa mi stala taka nehoda.. bola som v praci a ked som isla na WC, tak som sa posmykla, lebo tam je vsade po zemi kopa oleja a vsetko klzke, tak som spadla.. ale neudrela som si nastastie brusko, ani nikde v boku.. udrela som si len ruky, teda dlane a stehno vzadu hned pod zadkom.. bola som hned u doktora, ani som nezostala do konca smeny, tak sme pocuvali srdiecko, tak malky je vporiadku, srdiecko bije ako vlacik, pekne pravidelne, aj sa hybe, lebo aj citim pohyby... len som sa neskutocne zlakla dneska.. a strasne som si to vycitala.. nechapala som, ako sa mi to mohlo stat, lebo som v piatom mesiaci a od zaciatku tehotenstva si davam pozor na seba aj malkeho.. a zrazu stotinka sekundy a bola som na zemi, ani neviem ako... stalo sa vam to uz niektorej? potesi kazda vasa odpoved...

sue
31. dec 2014

Baby aj ja som teraz spadla :( potkla som sa o cestovnu tasku a padla na taky sneholad :( pohyby babatka mame len obcasne,kedze je este dost skoro,cakam,ked mi manzel donesie angelsound...myslite,ze staci takto okontrolovat drobceka? :( sme na chate,dost daleko od civilizacie a pohotovosti - ist aj tak? :( ci co robit? Boze tak sa bojim :| :( ☹

sjuzi123
1. jan 2015

@sue nebudem polahčovať, kedže stať sa može čokolvek a akokolvek a kontrola je namieste ale.. tie maé potvory su v maternici obalení len obmedzene stlačitelnym množstvom vody a otrasy im takmr nič nerobia. Tam skor hrozi niečo ako utrhnutie placety.. ako aj pri autonehodách. Detom väčšinou nič ni je.

Ja začinam 7my mesiac a minulý týžden som myslela, že je koniec. V tmavej uličke ponahlajuc sa som sa bruchom (!!!) nabodla na novoosadený kovovy stlpik, zvalilo ma do krču na zem, vypustil sa mi mechur, híkajúc som sa dovalila na pohotovosť a hned ma brali na gyndu na vyšetrenia. Prvé, či mi nenabiehajú kontrakcie, potom otvaranie, potom UTZ.. ale hlavne pozeral placentu. A vraj OK. Ale dieťa ma zaujima, dieťa! To si veselo mykotalo ručkami nožkami.. a mykoce stále. Vyzerá byť uplne v poriadku. Teda verim, že aj bude.
Ale toto len ako demonštracia, čo vydržia. Mne sa pri tom nabodnutí prevalilo cele brucho niekam preč..

barbr
2. jan 2015

U nás je dnes príšerna poladovica. Ked som vyšla z vchodu, noha mi vyletela a zhrkotala som pekne po schodoch po zadku. To šmýkanie po schodoch nebolo az take hrozne ale som zlakla hlavne toho prvotného pádu ked som dopadla na zem. Boli ma len zadok, pohyby citim tak dufam ze bude vsetko ok. Som v 27 tt. Ist teraz na pohotovost by bolo dost riskantne kedze je vsade strasna smykačka, tak mam trochu obavy ze ci sa bambulke nič nestalo.

siska765
5. jan 2015

@sue a padla si na brusko?ja na bok,cely bok ako ked lezis v posteli, nic mi nebolo ale do rana som od strachu n emohla spat bola som v 17tt a este som tiez moc pohyby necitila,vraveli mi ze ked nekrvacas alebo nemas bolesti a male sa hybe tak je vsetko ok, on je tam ako v perinke chraneny, ale mne to nedalo, lebo som mala zly pocit a na nic ine ani nemohla mysliet ,tak som isla do nemocnice, chvalabohu vsetko bolo ok.V nemocnici mi ale primar hovoril ze po hocijakom pade treba prist , lebo moze byt narusena aj placenta,a moze sa postupne zacat odlucovat,ale nemusi.Urob ako to citis, ja by som ale radsej isla.Drzim palce

simona202
5. jan 2015

Ja som síce nepadla, ale minulý týždeň sme mali autonehodu. Sedela som vpredu ako spolujazdec a mala som šťastie v nešťastí, auto do nás narazilo z mojej strany, ale chvalabohu trafilo zadnú časť...
Mňa viac menej udrel len airbag, do hlavy, ruky a boku. Bola som aj pripútaná, takže som ostala zatlačená v sedačke a v prvej chvíli som sa ani nadýchnuť nemohla. Brucho som si nenarazila, no bolo mi strašne zle na vracanie, no to asi skôr z toho šoku. Samozrejme priateľ hneď volal sanitku a nemusím asi žiadnej tehotnej žene hovoriť čo to boli za obavy, keď som sedela v sanitke a čakali sme kedy sa bublinka pohne. V nemocnici mi urobili všetky možné vyšetrenia, odbery, ultrazvuky, nechali si ma na pozorovanie, no chvalabohu všetko bolo v poriadku. Len mám odvtedy taký zlý vnútorný pocit, že skôr porodím, alebo niečo...

yvik
18. jan 2015

Ahoojte spadnute babenky. Pre dobro mojej dcerky sme isli v sobotu korculovat. V piatok som zistila testom ze som tehotna. No dcera ma uprosikala mama pod somnou ja mam strach. Velmi rada sa korčulujem nevedela som odolať. Dcerka ma pri jej pade potiahla a ja som si paradne narazila kostrč. Po pade som v lavom uchu mala zvonenie a ked som vstavala videla som predsebou iba biele tiene. Hned mi preblesklo myslou co sa deje so mnou potila som sa pri okraji klziska.Az ked som si po dvoch minutach sadla vsetko sa dalo do normalu aj ked s bolestami nejak som sa odtackala s dcerou domov. Kupila som si Voltaren a este dnes kostrc riadne pobolieva a na zarodok vo mne myslim coraz viac.Dufam ze som si pri pade nic vazne nesposobila... ☹ 😖

kaniska
14. nov 2016

@munu ahoj. vidim ze sme rovnaky mesiac a rovnaky pad :-/ ako sa citis?

michaelats
19. mar 2017

Pekny den 😊 posmykla som sa na mokrej dlazke... spadla som pravu stranu, na pravy laket aaa pravu nohu. Som v 10tt. Myslite ze sa mohli nieco malemu stat? 😢

jonaspp
15. mar 2018

Musim aj Ja okomentovať,aj keď som chlap,ale to z toho dôvodu,že nie je to tak ružove ako je to tu opisane. Pri pade sa môže niečo stať a nebude to nič smiešne.Moja Manželka spadla priamo na zadok,jak bol na chodniku kus ľadu.Ako bolo to v poriadku,chvilku ju bolela kostrč,ale do hodiny sme na to obaja zabudli. To bola chyba! Za 3 dni v priebehu 10minut začala Manželka mať kontrakcie,masivne krvacanie.Po 20minutach odtiekla krvava plodova voda,to už bola v sanitke,no ostatne podrobnosti si necham pre seba,lebo to bolo hrozne. V skratke odlučila sa placenta v 25tt,chlapček aj keď sa narodil cisarakom,už bolo neskoro,lebo bol dlho bez kyslika. Tymto račej komentovanie stopnem,lebo nedopadlo to dobre a skoro som prišiel aj o manželku. Tak prosim neberte pady na ľahku vahu,lebo problem sa nemusi ukazať okamžite.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre