Strach o bábätko, keď ešte necítim pohyby

15. jún 2021

Ahojte baby. Nebáli ste sa o bábätko keď ste ešte necítili prvé pohyby? Či je všetko v poriadku či žije, či ste nemali možno zamlčaný potrat a ani ste to nijako necítili?
Som v 15 tt a ten čas kým budem mat ďalšiu poradňu... 😔 Čakať a báť sa či je všetko ok...
Mali ste aj vy takýto pocit?

petamich
15. jún 2021

jasne, je to za mna uplne normalne - na kazdu kontrolu som isla s malou dusou, ci je vsetko v poriadku a ver mi ani to, ze budes citit pohyby neznamena, ze to uplne zmizne - raz za cas je skratky nas drobec na ceste neaktivny a uz chodim za muzom a stresujem 🙂 ten mi vzdy naleje dzus a na nasho maleho to funguje

asi sa toho strachu uplne neda zbavit a je to tak trochu asi udel buducej matky a matky, ze sa o to svoje dieta budeme obcas trochu bat 😃 - len sa snaz na to nemysliet a radsej mysli pozitivne, zbytocny stres nam aj tak neprospieva

prajem ti bezproblemove a prijemne tehotenstvo 🤞🏻

luckalukas_1
15. jún 2021

ja prezivam uplne to iste co pises, som 15+5 a staaale cakam kedy konecne bude zas dalsia poradna, nech viem ci je drobec v poriadku 😅 je to strasne narocne na psychiku, dlho som sa cez ten strach nedokazala ani poriadne tesit 🙄 ja som myslela ze to len mne sibe, ale vidim ze niesom jedina 🙈

bagre
15. jún 2021

mala som...hlavne po missed v 18.tt bez akýchkoľvek náznakov. Ale snažila som sa zamestnať niečím hlavu a veriť že to dopadne dobre. Potom keď sme sa už pošťuchovali - on mňa a ja jeho tak to bola pohoda 😎

autor
15. jún 2021

@petamich Teba tu vidím dosť často. Si strašne zlatá a milá osôbka, ktorá vždy vie poradiť... 🙂 Ďakujem ❤️

autor
15. jún 2021

@bagre prečo sa vlastne tie missed abortions dejú? 😔 Prestane bit srdiečko len tak z ničoho nič?? 😔

autor
15. jún 2021

@luckalukas_1 no ja sa stále strašne bojím deň pred kontrolou nech počujem len dobré správy... 😏❤️ Ani spať občas pre to nemôžem, pretože stále len myslím na to nech je bábo v poriadku...

bagre
15. jún 2021

nemysli na to, ja som mala vždy malinké obavy, len po tejto strate to bolo horšie. Buď kľudná, nemáš žiadne problémy... myšlienky sú ako vtáky - ako priletia, tak aj odletia. Len im nedovoľ urobiť si na tvojej hlave hniezdo 😉

petamich
15. jún 2021

❤️❤️
som par tyzdnov dozadu sla na matersku 😂😂 v telke nic nedavaju, muz ma vela roboty, s pohyblivostou a aktivitami v tomto teple a v tomto stadiu je to uz zaujimave...tak na koniku "zabijam cas"

drz sa! a urcite je vsetko v poriadku o 3-4 tyzdne uz budu minikopanceky (mozno aj skor) a cast toho stresu isto odpadne

a uplne ta chapem, ja pred kazdou kontrolou som do noci premyslala a obcas by som sa k tomu lekarovi do ambulancie nastahovala a napojila sa na ultrazvuk 🤪

autor
15. jún 2021

@bagre nemyslím na to len občas tu na MK niečo nájdem, prečítam a hneď potom už začnú obavy či je všetko okay.
Som mladá, zdravá, výsledky mam v poriadku, ale stále sa bojím a chcela by som hocijako niečomu takému predísť len neviem či sa vôbec dá...

bagre
15. jún 2021

nie nedá, jedine teda ak sa zistí dopredu nejaká porucha niečoho u ženy... mnoho žien nikdy nezistí že kde bol problém. Také veci je lepšie počas tehu nečítať 🙂

ceklis
15. jún 2021

Ja som si kvôli týmto pochybnostiam a strachu kúpila ten angelsound a kontrolovala som babo. Najprv dosť často a keď som sa nejako “ukludnila”, tak len raz za čas. Vždy som sa tiež bála kontroly u lekára že či je všetko ok. Ale musím napísať, že ono ten strach už jednoducho bude stále. Aj keď začne kopať, aj vtedy sa budes bat. Proste si mama a už ten strach bude tvojou súčasťou. Nechcem strašiť, ale ešte to teda bude “sranda” 🙈 užívaj si malé v brušku a mysli pozitívne. Proste ver, že bude dobre a hotovo. Držím palce ✊🏻

autor
15. jún 2021

@ceklis no rozmýšľala som, že si to kúpim aj ja, ale určite by som ten prístroj posúvala nejako divne, srdiečko by som nezachytila a ešte viac by som stresovala... 😅
Kupovala si originál alebo niekde z bazáru? ☺️

ceklis
15. jún 2021

Kupovala som z bazáru. Jasne, že som stresovala keď som ho nevedela nájsť. Ale to potom neskôr už hneď na prvý sup našla vždy.

oblecenie99
15. jún 2021

Je to normálne a prirodzene. Tiež som sa dosť bála, ale ja som aj taka uzkostlivejsia povaha.. Ten strach tu bude prítomný stále, aj keď budu pohyby, u mňa to práveže odštartovali tie pohyby.. Sú dostatočne? Dosť časté?? Stále sa nieco nájde.. Aj po narodení dieťaťa. Nikdy predtým som nič podobné necítila, niekedy taky strach, že ťa to až paralyzuje, aj keď musíš konať, obavy, neistota,zufalstvo.. Len nesmieš dovoliť, aby ta to premohlo, treba s tým pracovať, aby si si užila aj to tehotenstvo, aj to obdobie keď je bábätko, lebo rýchlo rastu 😱🙈 Vzdy sa budeš báť, lebo si mama, len sa s tým strachom naučíš žiť a pracovať. Ja som tehotenstvo nemala rada, bola som veľká a nemotorna a z toho agresívna a ufucana a uhundrana a ešte aj vystresovana, tak tebe prajem, aby si to viac užila, lebo je to (údajne 😄) pekne obdobie, také medziobdobie kedy vôbec netušíš, čo ťa ešte čaká, aké to bude, pripravujes sa na veľmi náročné a zodpovedne a až neuveriteľne vyčerpávajúce, ale zároveň aj najkrajšie obdobie svojho života 🙂 uži si to, všetko je v poriadku, kľudná mamka sa rovná kľudne a pokojne bábätko v bruchu 🙂

zanetakovacsova
16. jún 2021

Strach je úplne normálny. Ja ho mám aj keď necítim hodinku pohyb. Ten strach tu bude ešte kým sa nenarodí. A potom ďalšie roky 😛... Ale nestresuj to neprospieva bábätku. Užívaj a ver v dobrom.

barus26
16. jún 2021

tiež som sa veľmi strachovala, že či je všetko okej..no kúpila som si na začiatku angelsound a ten to vždy zachránil 🤣

izabela181
16. jún 2021

Ja som mala presne toto iste 🙈 keby sa dalo, chodím na kontroly aj každý týždeň 😅 a ja som prvé pohyby cítila až v 20 týždni a take normalnejsie až okolo 24-25 takze som sa stále zbytočne stresovala 😂 veľmi mi pomohol Angelsound, nie je to nič narocne, keď už vieš ako ma srdiečko znieť tak ho nájdeš rýchlo 😊 pre mna to bolo super take na ukľudnenie 😊 ale stále sa budeš aj potom niečoho bat, ja už o 6 týždňov rodim a teraz mám zase obavy z pôrodu, aby všetko dopadlo dobre, bábätko bolo zdravé a podobne 😂

sirka9
16. jún 2021

tiež mám strach, hlavne keď človek číta alebo v okolí sa dejú také veci. nedávno známa prišla zo dňa na deň o dvojičky, jeden deň na UZV všetko ok, na druhý deň konec. bez akéhokoľvek varovania, príznakov.a potom, že nemysli na to. tiež som si kúpila angelsounds, vyskúšala som ho raz a už to neurobím. dva dni ma brucho bolelo. buď som ja robila niečo zle, alebo som proste citlivka. alebo to vôbec nemuselo byť z toho, ale ... tak si postojí v skrini a predám ho. držím palce.

zuzadielko4
18. jún 2021

Ahoj mala som podobný problém ako ty ja som pohyby zacala cotit az okolo 26tt . Maly sa tiez velmi neozyva len ked je hladny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre