Strach z pôrodu, z rastu bruška a z priberania

xtina1711
5. apr 2021

Ahojte baby vcera som zistila ze som tehotna teda potvrdil mi to treti test,kde boli krasne dve palicky..chcem sa len opytat,velmi som vdacna, ze budem matkou,velmi si zelam mat zdrave dietatko no mam velky strach z procesu tehotenstva,doslova z rastu bruska nie ze budem tucna alebo nieco,skor z prvych pohybov dietatka, a velmi velmi velky strach mam z porodu, z toho ked mi odtecie plodova voda a pojdem rodit ja asi skolabujem..nechcem vyzniet nejako hlupo,ale velmi mam strach z celeho tehotenstva zatial sa ani neviem tesit ..idem volat na gyn aby mi to potvrdil a bojim sa ze sa nebudem tesit ale cim dalej tym.viac sa budem bat..nic som nespala neviem sa zbavit strachu ..su tu aj baby co to mali podobne?nie so strachom ako sa postarat o babatko,ale procesu celeho tehotenstva a samotneho porodu...dakujem za pozitivne spravy🙂..

marci77
5. apr 2021

ja som napriklad mala take tehotenstva, ze kebyze neviem, ze som tehotna, ani by som nevedela, ziadne zvracanie, nic ....chodila som do prace, tak som nemala cas mysliet na blbosti
obidve tehotenstva dopadli super, rodila som vzdy po termine ....to asi geneticka predispozicia, porod nebol az taky hrozny z mojho pohladu, pri druhom mi hrozilo, ze budem rodit cisarskym, lebo babatko bolo cely cas otocene priecne ....ale ked uz som prisla na 🍀 naplanovany cisarsky, spravili mi sono ...a uz bolo otocene dobre, tak ma poslali domov, ze cakame dalej....rodila som nakoniec prirodzene

so strachom neviem poradit, ale odporucala by som prihlasit sa okolo 20tyzdna tehotenstva na vseliake predporodne pripravy, aby ste teoreticky to mali nastudovane a potom aj strach prejde
drzim palceky, nebojte nic

junovedievca
5. apr 2021

@xtina1711 zatial nic take neries,nemysli na to.straaasne zo zaciatku to ide pomaly a potom sa uz budes tesit.potom zase stresovat.je to jak na husenkovej drahe.ja o par tyzdnov rodim,bola som hrdinka ale teraz yz mam zase respekt.ale to tesenie na babo to vsetky vyvazuje

suge
5. apr 2021

Hlavne so sebou maj trpezlivosť, rozporuplné myšlienky sú úplne normálne, daj tomu čas.💪🤗

jolikaa
5. apr 2021

@xtina1711 to,ze sa bojis je normalne,je to pre teba nieco nove a nepoznane. Kazda prvorodicka si tym prejde,ale cim kludnejsia budes tym to obdobie bude pre teba prijemnejsie. Je to prirodzeny proces a tak isto aj porod, ver si,ze to zvladnes a tak to aj bude 🍀a na zaver ta caka velka laska

xtina1711
autor
5. apr 2021

@suge dakujem za podporu,skorej sa bojim ako tesim zatial a dost ma to mrzi...☹️

xtina1711
autor
5. apr 2021

@jolikaa dakujem za pomoc😊 nvm ako dnes zaspim,premyslam nad vsetkym,mam velku paniku..☹️

xtina1711
autor
5. apr 2021

@junovedievca ja mam doslova strach uz aj z pohybov prvych,ja si ale zelam nech sa santi nech je v poriadku,ale zaroven sa toho bojim neviem sa dako ukludnit:(

jahodka11
5. apr 2021

Ja by som to hned povedala dr, ze ten strach je obrovsky.. ak je to fajn dr, poradí ti... pripadne poradí nejaku pomoc,odborníka alebo co, nie je to ziadna hanba a necakala by som... co sa da riesit,tie hned... a pocity su normalne, je to nieco nove,co si este nezazila... ja som sa bala len pôrodu, nakoniec mam dve deti, prirodzene pôrody.. zvladla som to, nic strasne... ale to viem teraz,... takze ti drzim palce,aby tehotenstvo bolo pekne a aby si si ho užila....a aj porod aj vsetko okolo toho... drz sa

xtina1711
autor
5. apr 2021

@marci77 velmi pekne dakujem za podporu,ja velmi chcem babetko a zdrave a mat krasnu rodinu..len ten strach ma tak brzdi a uz ked viem ze som tehotna mi tak busi srdce a zalieva pot ze zatial sa neviem tesit ani chvilu len ma chyta panika...skusim sa dade prihlasit po case niekde kde ma kusik ukludnia

jolikaa
5. apr 2021

@xtina1711 to uz aj tie hormony ta zacinaju ovplyvnovat, ver si, babatku bude u teba dobre a inak tie pohyby su dolezity milnik,budes vediet,ze je dietatko v poriadku.

suge
5. apr 2021

@xtina1711 Pocity sa nedajú vynútiť ani predpísať, takže ťa to nemusí mrzieť, ani sa za to nemusíš hanbiť.🙂 Je to ako to je a bude ako bude, chce to len čas na vnútorné vysporiadanie sa, na utriedenie myšlienok. Máš niekoho, kto by ťa povzbudil naživo, bol ti oporou?

xtina1711
autor
5. apr 2021

@jahodka11 dakujem,ja chapem ze kym si to zena nezazije sa obava...ale ja mam pocit ze som jedina co vystraja, snazi sa trosku ukludnit..velmi sa chcem zacat tesit ale zatial je to obrovsky strach .urcite vyhladam pomoc nenecham sa trapit a obzvlast nie dietatko ..

xtina1711
autor
5. apr 2021

@suge dakujem velmi za podporu,mam priatela,ktory povedal ze to zvladneme,stastny je nevie sa dockat..nasi este nevedia ale povieme im najblizsie a tí mi budu oporou...ale moja hlava si ide svoje a snazim sa vizualizovat si ze to krasne obdobie pride a aj ze porod bude ok ale zatail.je to tazke :(

jahodka11
5. apr 2021

@xtina1711 presne tak, nie kazda to prežívame rovnako a nic nie je ani zle, ani dobre...alebo spravne alebo co... cim skor by som sa s dr porozprávala...a verim,ze to bude dobre

didi2102
5. apr 2021

@xtina1711 Každá má strach, po prvé necitaj somariny a internete to je základ, máš na prípravu 9mesiacov vsetko postupne príde a ja som behom ani nie 2rokob pribrala 2x 30kg 😄😄😄 dcéra má rok a som na pôvodnej váhe , nohy mám tenšie ako pred prvým pôrodom 😁

suge
5. apr 2021

@xtina1711 Je super, že máš okolo seba takých ľudí. Držím palce, to dáš.👍 A ak by bolo treba, je kopec odborníkov, ktorí majú na pomáhanie papier, neboj sa vyhľadať aj takúto pomoc. Plus sem si môžeš kedykoľvek prísť pre také menšie povzbudenia, je tu kopec milých ľudí.😘

xtina1711
autor
5. apr 2021

@suge dakujem za pomoc, dufam ze ked sem nieco napisem tu budes 😀😘

hlubik
5. apr 2021

@xtina1711 mat tvoje problemy

xtina1711
autor
5. apr 2021

@didi2102 kil sa vobec nebojim😀😀 ale bojim sa rastuceho bruska ze som to nezazila a celkovo toho tehotenstva :(

xtina1711
autor
5. apr 2021

@hlubik kazdy sme nejaky,netreba odsudzovat,tvoje problemy mozu byt pre mna hracka ale nikdy by som si nedovolila porovnavat dvoch ludi v ktorejkolvek sfere🙂

julie19
5. apr 2021

Aaaach, ako keby som seba pred rokom počula :D ja keď som zistila že som tehotná preplakala som dva dni že to nedám 🤦‍♀️🙄 reálne prvé tri mesiace som bola úplne na nervy čo to bude ... ale nakoniec to bolo všetko super 🙂 to sú tie tehotenské hormóny no 🤷‍♀️ Nejak ta to núti zrazu všetko hodnotiť z každej strany a uvažovať nad budúcnosťou ... ale neboj, tehotenstvo bolo fajn, pohyby bábätka mi najskôr prišli hrozne “čudne” ale potom som si na ne tak zvykla že mi po pôrode chýbali 😅🤷‍♀️ No a samotný pôrod ... povedala som si že to nebudem riešiť, keď už som raz tehotná dako to bábätko musí zo mna vist, nemôžem ostať tehotná naveky :D dalo to už toľko žien.. aj bojazlivych aj útlych aj chorých aj neviem akých ... nech to bude akokoľvek to dieťatko sa narodí 🙂

xtina1711
autor
5. apr 2021

@julie19 dakujem, ved ja viem ze je to nieco nove a snazim sa tym ohradit ale ta hlava si robi co chce a len neviem ake scifi vidim😀velmi velmi sa toho celeho bojim ze musim dakedy ist na okno dychat...neverim stale tomu ze som ale som vdacna je to velky dar..len sa s tym vysporiadat..😀☹️

julie19
5. apr 2021

@xtina1711 to chce len čas a tak o 4 mesiace keby si nám tu napísala už to budeš mat úplne inak ;) ešte sa na tom budeš smiať a poúčať potom kamošky čo budú tehotné neskôr 😅 inak čo sa brucha týka ... neboj, je to taký pomaly proces že ani nebudeš vedieť ... ja som bola objemnejšia už pred tehotenstvom takze ja som veeelmi dlho vyzerala že som sa len veľa najedla 🤣 take fakt že tehotenské brucho bolo až ku koncu...

xtina1711
autor
5. apr 2021

@julie19 😀😀si zlata dakujem ze ma podporujes🙂 ako ja sa kil ani nic nebojim skorej ked uz zacitim pohyby a doslova lroces ked mi odtecie voda tak ja zinfarktujem fakt sa bojim ze mi psychicky prepne..neviem sa dako nastavit a viem ze je to v hlave ..a bojim sa ze prehanam este to len den viem a trasie ma busi srdce vsetko 😀

leuska15leuska15
5. apr 2021

@xtina1711 je to fóbia, ktorá reálne existuje a aj sa nejako vola (nepamätám si ako). V anglickú majú ženy s tou fobiou nárok na cisársky rez

julie19
5. apr 2021

@xtina1711 možno ti ani voda neodtecie a zbytočne sa stresujes ;) niektoré ženy idu do pôrodnice s kontrakciami a vodu im prasknú až tam tesne pred pôrodom ... a to už budeš rada že ti ju prasknú nech už to máš za sebou :D a napríklad mne voda odtekala po troske ... takze žiadne prasknutie a potoky vody som nezažila ... len mi akoby stále trosku cvrkalo 🤣tak som išla do pôrodnice že či to je ono a oni že áno že si má tam nechávajú 😅 ... takze neboj vôbec nemusíš zažiť ten moment prekvapenia že ti zrazu pekne vida a cela budeš mokrá

basska23
5. apr 2021

Mala som podobne pocity. Je to normálne.
Problémy v tehotenstve a porod ti nebudem opisovať. Nebudem ta stresovať.
Ja som si napríklad tehotenstvo vôbec neuzila koli komplikáciám.
Keď prišli konečne kopančeky v 23tt bolo to čudné 😀 úprimne ti poviem ze to bolo ako keby si zjedla konzervu fazule a kukurice a dobre ta dulo.
Potom to boli také príjemné kopanceky .
Moja sa v brušku moc nehýbala bola pokojná a niekedy ma to veľmi stresovalo keď som ju cely deň necítila.
Keď brucho uz bolo veľké tak mi to už vadilo.Ked sa zaprela v bruchu a tlačila mi na mechúr a na pľúca vtedy som mala strašne nervy a chcela som aby uz išla von.
Poviem úprimne ze uz som nechcela byť tehotná, mat ju v bruchu.No co ti poviem hormóny somnou dobre plieskaly. Vtedy som aj plakala a prosila aby som už porodila.
Brucho mi prasklo (strie)2 dni pred pôrodom.
No nakoniec som prenasla 16 dni a mala som akútnu sekciu.
Úprimne ľutujem všetko čo som Vtedy vypustila z úst.
Veľmi mi chyba to brucho velke a jej pohyby .
Teraz ma dcerka 19 mesiacov a dúfam ze sa nám čoskoro podarí ďalšie.
Tie pocity co teraz máš sú normálne .
Po pôrode sa budeš chytať za hlavu ze si mala zbytočný strach s banalit 😁

xtina1711
autor
5. apr 2021

@leuska15leuska15 tokofobia ale tu sotva, ale pozistujem si ach taka som z toho nestastna ze sa viac bojim ako tesim

xtina1711
autor
5. apr 2021

@julie19 a nezacala si panikarit ze uz to ide ?ja tam im vsetko porozbijam😀smejem sa ale ozaj mam neskutocnu paniku nestastna som ze to takto berem

xtina1711
autor
5. apr 2021

@basska23 och dakujem😀ale ine zeny su pokojne tesia sa nic neriesia nikoho nepoznam z okolia ako som ja a ja sa bojim ze mi doslova prepne..neviem sa sustredit na to pekne a neskutocny mam strach az ma trasie bije srdce a je mi na odpadnutie..nechvem aby to vyznelo ze som.nevdacna zelam si babetko celym srdcom a zdrave ale toto ma tak drzi ze az

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre