Tehotenstvo a vzťah s partnerom

pet0ra
18. feb 2022

Dobrý večer ja by som sa chcela dozvedieť že ako ste to malý s partnerom počas tehotenstva aj po pôrode že či sa voľáko zmenilo jeho správanie alebo niečo že aké máte skúsenosti. Ďakujem

marfa333
18. feb 2022

Ahoj, skús upresniť, v akom zmysle by sa mal partner zmeniť?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
19. feb 2022

tiez uplne nerozumiem otazke, mas na mysli, ci sa zazracne zmenil na idealneho partnera alebo naopak?

nikasmile
19. feb 2022

Súhlasím s @viestta

pet0ra
autor
19. feb 2022

@petamich áno tak to myslím

h2
19. feb 2022

@pet0ra Tehotenstvo nie, ale po pôrode sa to dosť zmenilo. Nemyslím, že sa zmenil on, alebo ja. Zmenil sa vzťah. Ak si ešte len tehotná, tak s tým rátaj a bude to v pohode. Ja som s tým nerátala, ani mi nenapadlo, že sa niečo pokazí, lebo človek všade len počúva, ako dieťa vzťah stmelí a podobne. Prvé mesiace sú ale určite náročné. Môže za to únava, vyčerpanie a prispôsobovanie úplne novej situácii. U nás táto "popôrodná kríza" trvala cca 4 mesiace, potom začal syn lepšie spávať, neboli sme takí unavení a všetko sa dalo zase do poriadku.

petamich
19. feb 2022

@pet0ra u nas rovnako ako @h2 bola som po porode ubolena, nervozna, podrazdena z nedostatku spanku a hoc manzel sa snazil na 1* ja som si nejako stale nasla dovod na hadku a aj on bol nervoznejsi a uz to slo, "poporodna kriza" je dobry nazov, teraz na maly 7-mesiacov a mozem povedat, ze manzel je uzasny, kazdy den po praci je s malym, vacsinu vikendu, mam priestor pre seba a zaroven aj medzi nami je to take nejake ine, myslim pozitivne ine :D ale tie prve mesiace boli fakt narocne

pet0ra
autor
20. feb 2022

@petamich @h2 aha takže potom sa to už napravilo medzi vami že to bolo v pohode tak ako pred tým ? No ešte neviem či som tehotná budem si robiť 27.2 tehotenský test tak uvidím ale sa bojím toho aby sa to medzi nami nezmenilo nejako ku zlému že nebudeme mat na seba čas a tak .... mám teraz 19 rokov a v júni robím skúšky na škole

marfa333
20. feb 2022

@pet0ra ja neviem podla mna sa zbytočne uz teraz stym stresujes. Jasné, ze to potom bude trochu iné, zmenia sa vam priority. Ale napriklad medzi mnou a mojim manzelom sa nezmenilo nic, skor mam pocit, ze nas to este viac zblizilo, utuzilo vztah a je to medzi nami este krajsie ako kedykolvek predtym . A to sme spolu 8 rokov a bábätko sa nam narodilo pred 4 mesiacmi. Jasné, ze sa aj hadame ked sme unavení a vyčerpaní ale nášmu vzťahu babatko nijak neublížilo. Prave naopak 🙂 závisí to aj od povahy a či obaja tak velmi túžite po bábätku.

pet0ra
autor
20. feb 2022

@marfa333 aha tak to gratulujem aby ste boli zdraví 😊 a áno mi obaja túžime po bábätku tak uvidím ako to bude. Ďakujem zatiaľ 😊😇

marfa333
20. feb 2022

@pet0ra tak drzim palce aj ja vám 🙂 hlavne žiadne stresy 🙂

sandyan
20. feb 2022

Ahoj, my sme sa po porode s priatelom dost hadali...po porode som dostala zapal oblicky, do toho nervozna, bolesti ...no nakoniec sme isli od seba na takmer 2 mesiace, a musim povedat ze tie dva mesiace nam tak pomohli ako nikdy, ziadna hadka , zblizili sme sa , pomahame si, je to ine ako na zaciatku asi nam pomohlo odlucenie aj ked pre mna to bolo takmer ako koniec sveta😂

diamond007
25. feb 2022

@pet0ra nám tehotenstvo vzťah nezmenilo vôbec, ale žili sme rovnako ako keď som tehotná nebola... ale po pôrode sme sa začali dosť hádať a tiež by som to nazvala ,,krízou,, avšak nám začala až keď malo dieťa cca 5-6mes. keď som nastavila režim detský a trvalo to do roka...proste nechápal režim, nechápal že nemôžem hneď niekam ísť aj keď dieťa plače a chce spat, bola som určite strašne na ňu a jej režim prísna nakoľko stačilo jedno presvihnutie času a už som s ňou mala problém, bola veľký nespač a uspavala som ju len na ramenách za pochodu po dome.... Veľké u mňa problémy nastali keď mi zasahoval do stravy, proste si myslel že keď ja niečo jem tak prečo ona nemôže, že ako jej môže chutiť biely jogurt, ako môže jesť neslane jedlo atď... Tak jej v 10mes šupol čokoládový jogurt, dosálal jej stravu a toto bola podstatná časť hádok, čo som neprekusla. A to mám pedagogicke vzdelanie aj 300hodinovy kurz o deťoch, aj tak mal s veľa vecami problém. Samozrejme nič prečítať, šak on to vie, on má svoje chuťové bunky atd... Našťastie okolo roka sme to nejako sekli a odvtedy super... Dal si povedať ohľadom sladkosti u detí, zdravšej stravy aj keď čokoládové jogurty už som nedokázala zmeniť 🤦 ale tak čo už, proste sme sa zhodli že nepokazíte si vzťah len kvôli pár rokom s deťmi... Čo to som mu prečítala, čo to sám pochopil.
( Boli z domu zvyknutý extrémne jedla presolit a prekorenit.... Pochopil že odkedy sa nestravuje doma, tak sa mu zmenili aj chuťové bunky časom, lebo návšteva s jedlom je pre nás presolena, tým som začala stavať na Tom celom s jeho konverzáciou aj o detskej strave)

pet0ra
autor
27. feb 2022

@diamond007 ďakujem za vašu skúsenosť. A tak dúfam že mi to tak nebudeme mať.

pet0ra
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre