• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotná a strach zo všetkého. Je tu niekto na tom podobne?

21. augusta 2008 
no toto ja fakt dobra tema :slight_smile:
A ja sem patrim ... co ma teda vobec netesi, no je to tak. Ja som bojim uz od ocinania //. Najskor nech to lekar potvrdi, potom aby to nebolo mimomaternicove /jedno sme uz mali/, potom nech bije srdiecko ... no hroza. Posledne tyzdne mi byvalo dost zle, hrozne som zvracala uplne zo vsetkeho co som zjedla. Teraz v 11tt to zacina ustupovat a ja sa zas bojim, ci sa nieco nestalo, ked je mi uz lepsie ... no sisi.
Neviem sa dockat dalsej kontroly, neviem ale ako to tie 2 tyzdne ale vydrzim ... :confused:
20. aug 2008 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mne bolo poradene ze si mam predstavovat babo, ze sa mam s nim rozpravat, ze vtedy aspon na chvilu oddialim strach. A musim povedat ze to aj pomaha. Aj ja mam strach zo vsetkeho, vsetci ma presviedcaju ze je vsetko ok, ale ja mam problem sa presvedcit. Ty mas aspon skor vysetrenie :slight_smile: , my mame az za 5 tyzdnov sono.... :frowning2: budes kludnejsia skor....
20. aug 2008 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
fedra - to ze ti to ustupuje je urcite v poriadku, ved koncom prveho trimestra ustupuje vacsina tazkosti, aspon tak mi povedala moja doktorka, takze sa snaz z toho tesit, ze to ustupuje, aj ked si viem zivo predstavit to nahlodavanie pochybnostami.....utes sa tym ze nejaky priznak ti predsa len zostal, nie. Mna napriklad bolia prsia, a ked je mi niekedy lepsie, tie ma presvedcia ze je vsetko OK.

Inak ja som presne taka ako ty....mna este k tomu trapi aj nespavost, co vsetko stupnuje....je tazke s tym vsetkym bojovat, ale my to zvladneme, urcite....
20. aug 2008 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musime to zvladnut ... nic ine nam ani nezostava :wink:
Mna prsia boleli na zaciatku, ale teraz uz nie.
20. aug 2008 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fedra: ako sa citis? vobec ti nie je zle?
20. aug 2008 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby hore hlavu, v druhom trimestri budete oveľa optimistickejšie, príde nával energie, aspoň u mňa tomu tak bolo. počas druhého trimestra som ani nevedela, že som tehu, ešte ma neobťažovalo veľké nemotorné bruško, akurát pohľad do zrkadla nás priviedol do reality. a keď začnú prvé pohyby, to len bude radosť. treba sa tešiť, tešiť, tešiť. je to zázrak nosiť v sebe drobčeka. ja som už skoro na konci a veru si neviem predstaviť, že už nebudem môcť hladkať svoje bruško a cítiť, ako sa maličké vo mne mrvká, aj keď niekedy mi uštedrí dobré kopance.
20. aug 2008 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Těhulky, jsem v 18. týdnu těhotenství a potřebuji uklidnit. Dnes jsem zapla troubu a chystala se péct. Nevšimla jsem si, že mám v troubě plastovou krabičku s perníkem. Byla to taková ta co se prodává na potraviny do mrazáku. Krabička se začala tavit. Byla to jen chvíle asi 5 minut, než jsem na to přišla, ale dno už bylo rozteklé a plast začal být doma cítit. Hned jsem začala rychle větrat průvanem. Rozteklý plast jsem sama neuklízela, ale trochu jsem se výparů nadýchala. Byl cítit v celém bytě. Mám strach, aby to miminku neublížilo, přeci jen v plastech jsou škodlivé látky. Rozum mi sice říká, že koncentace výparů nemohla být příliš vysoká a byla to jen chvilka co jsme zůstala v kuchyni, ale znáte to, člověk se hned vystraší a hlavně když jsme těhotné . Děkuji Veronika
21. aug 2008 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
otvor okno a chod sa prejst na cerstvy vzduch :unamused: myslim si, ze to babu neuskodi. ine by bolo keby si to dychala pravidelne :angry: neboj, bude to OK. je to normalne, my zeny ked sme tehu , tak sa vsetkeho bojime... :confused:
21. aug 2008 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianus děkuji za povzbuzení, už jsem se uklidnila, nadýchala se čerstvého vzduchu na balkoně a trouba už je taky uklizená. :wink:
21. aug 2008 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nic si z toho nerob. moja svgrina je v 18 tt a vsetko jej pada z ruk, stale sa pri jedeni ofrka ... :grinning: taka mala nemotorna... :dizzy_face: manzel sa z nej uz posmieva, ale v dobrom. polovicky nam musia odpustit...no nie? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. aug 2008 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to mám stejně, prsty mám pořezaný a popálený, jak se mi vždy něco přihodí při vaření. Pořád myslím na něco jiného a nesoustředím se :slight_smile:
21. aug 2008 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa neviem sustredit na pracu.. :rolling_eyes: vobec sa mu tu nechce byt... :angry: chcem ist domoooov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. aug 2008 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca ja som sa bala cele tehu vzdy ked som isla na kontrolu mala som krce v zaludku a bolo mi na vracanie to bolo na zaciatku,ked sa male zacalo hybat a necitila som pohyby bala som sa zase a na konci tehu som sa bala aby sa nic nestalo pri porode,myslim ze ked si velmi zelas babo a tesis sa nan strach je opodstatneny no ja som to niekedy prehanala a preto skus mysliet pozitivne pretoze si to krasne brusko neuzijes drzim vam vsetkym palce a zelam krasne tehulkovanie :slight_smile:
21. aug 2008 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok