Tehotná a strach zo všetkého. Je tu niekto na tom podobne?

maca88
7. aug 2008

Ahojte,
ja som prave v 6 tt a mam priserny strach zo vsetkeho, ci sa mi nieco nestane, ci je male v poriadku je to uz pomaly nezvladnutelne, chyta ma panika, tazko sa mi dycha....bojim sa ze ublizim dietatku

bola som uz aj na ultrazvuku a vsetko bolo OK, tak neviem preco to robim, ale som zufala, myslela som ze ked konecne budem tehotna, budem neskonale stastna.....

snazim sa mysliet pozitivne ale neda sa to, strach je silnejsi...

je na tom niekto podobne ako ja?

fedra
20. aug 2008

no toto ja fakt dobra tema 🙂
A ja sem patrim ... co ma teda vobec netesi, no je to tak. Ja som bojim uz od ocinania //. Najskor nech to lekar potvrdi, potom aby to nebolo mimomaternicove /jedno sme uz mali/, potom nech bije srdiecko ... no hroza. Posledne tyzdne mi byvalo dost zle, hrozne som zvracala uplne zo vsetkeho co som zjedla. Teraz v 11tt to zacina ustupovat a ja sa zas bojim, ci sa nieco nestalo, ked je mi uz lepsie ... no sisi.
Neviem sa dockat dalsej kontroly, neviem ale ako to tie 2 tyzdne ale vydrzim ... 😕

maca88
autor
20. aug 2008

mne bolo poradene ze si mam predstavovat babo, ze sa mam s nim rozpravat, ze vtedy aspon na chvilu oddialim strach. A musim povedat ze to aj pomaha. Aj ja mam strach zo vsetkeho, vsetci ma presviedcaju ze je vsetko ok, ale ja mam problem sa presvedcit. Ty mas aspon skor vysetrenie 🙂 , my mame az za 5 tyzdnov sono.... ☹ budes kludnejsia skor....

maca88
autor
20. aug 2008

fedra - to ze ti to ustupuje je urcite v poriadku, ved koncom prveho trimestra ustupuje vacsina tazkosti, aspon tak mi povedala moja doktorka, takze sa snaz z toho tesit, ze to ustupuje, aj ked si viem zivo predstavit to nahlodavanie pochybnostami.....utes sa tym ze nejaky priznak ti predsa len zostal, nie. Mna napriklad bolia prsia, a ked je mi niekedy lepsie, tie ma presvedcia ze je vsetko OK.

Inak ja som presne taka ako ty....mna este k tomu trapi aj nespavost, co vsetko stupnuje....je tazke s tym vsetkym bojovat, ale my to zvladneme, urcite....

fedra
20. aug 2008

musime to zvladnut ... nic ine nam ani nezostava 😉
Mna prsia boleli na zaciatku, ale teraz uz nie.

bianus
20. aug 2008

fedra: ako sa citis? vobec ti nie je zle?

felixko
20. aug 2008

baby hore hlavu, v druhom trimestri budete oveľa optimistickejšie, príde nával energie, aspoň u mňa tomu tak bolo. počas druhého trimestra som ani nevedela, že som tehu, ešte ma neobťažovalo veľké nemotorné bruško, akurát pohľad do zrkadla nás priviedol do reality. a keď začnú prvé pohyby, to len bude radosť. treba sa tešiť, tešiť, tešiť. je to zázrak nosiť v sebe drobčeka. ja som už skoro na konci a veru si neviem predstaviť, že už nebudem môcť hladkať svoje bruško a cítiť, ako sa maličké vo mne mrvká, aj keď niekedy mi uštedrí dobré kopance.

veronyk
21. aug 2008

Těhulky, jsem v 18. týdnu těhotenství a potřebuji uklidnit. Dnes jsem zapla troubu a chystala se péct. Nevšimla jsem si, že mám v troubě plastovou krabičku s perníkem. Byla to taková ta co se prodává na potraviny do mrazáku. Krabička se začala tavit. Byla to jen chvíle asi 5 minut, než jsem na to přišla, ale dno už bylo rozteklé a plast začal být doma cítit. Hned jsem začala rychle větrat průvanem. Rozteklý plast jsem sama neuklízela, ale trochu jsem se výparů nadýchala. Byl cítit v celém bytě. Mám strach, aby to miminku neublížilo, přeci jen v plastech jsou škodlivé látky. Rozum mi sice říká, že koncentace výparů nemohla být příliš vysoká a byla to jen chvilka co jsme zůstala v kuchyni, ale znáte to, člověk se hned vystraší a hlavně když jsme těhotné . Děkuji Veronika

bianus
21. aug 2008

otvor okno a chod sa prejst na cerstvy vzduch 😒 myslim si, ze to babu neuskodi. ine by bolo keby si to dychala pravidelne 😠 neboj, bude to OK. je to normalne, my zeny ked sme tehu , tak sa vsetkeho bojime... 😕

veronyk
21. aug 2008

bianus děkuji za povzbuzení, už jsem se uklidnila, nadýchala se čerstvého vzduchu na balkoně a trouba už je taky uklizená. 😉

bianus
21. aug 2008

nic si z toho nerob. moja svgrina je v 18 tt a vsetko jej pada z ruk, stale sa pri jedeni ofrka ... 😀 taka mala nemotorna... 😵 manzel sa z nej uz posmieva, ale v dobrom. polovicky nam musia odpustit...no nie? 😝

veronyk
21. aug 2008

Tak to mám stejně, prsty mám pořezaný a popálený, jak se mi vždy něco přihodí při vaření. Pořád myslím na něco jiného a nesoustředím se 🙂

bianus
21. aug 2008

ja sa neviem sustredit na pracu.. 🙄 vobec sa mu tu nechce byt... 😠 chcem ist domoooov 😝

loss
21. aug 2008

maca ja som sa bala cele tehu vzdy ked som isla na kontrolu mala som krce v zaludku a bolo mi na vracanie to bolo na zaciatku,ked sa male zacalo hybat a necitila som pohyby bala som sa zase a na konci tehu som sa bala aby sa nic nestalo pri porode,myslim ze ked si velmi zelas babo a tesis sa nan strach je opodstatneny no ja som to niekedy prehanala a preto skus mysliet pozitivne pretoze si to krasne brusko neuzijes drzim vam vsetkym palce a zelam krasne tehulkovanie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre