Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

misss
21. apr 2010

Ahojte...
Diamond a neskusala si nic na rychlejsi odchod do porodnice?? 😀
Adka, ako sa mate??

diamond_23
21. apr 2010

preco strasidelne ? 😀

diamond_23
21. apr 2010

neskusala som este nic cakam kym sa to same rozbehne mozno 😀 ked ne tak v pondelok idem do nemocnice

diamond_23
21. apr 2010

vcera som bola u ineho gynekologa lebo moj prave rodil a musela by so nanho cakat nejake tri hodiny..tak sestricka poprosila nech ma zobere vedlajsi no a ten povedal ze on si mysli ze sa to do pondelka rozbehne same 😀 ale neverim moc 😀

misss
21. apr 2010

ja som tiez neverila..dala som si teplu sprchu a vysla 8 poschodi a v noci sa to rozbehlo same.. 😀 😀

diamond_23
21. apr 2010

a v lekarskej sprave mam napisane toto mozno mi to pomozes prelozit 😀 ze prestupne pre prst to znamena ze som na 1 cm ?a potom tam mam napisane ze hlavicka nalieha na vchod ..a skratene na pol falanga..co skratene ako krcok ?som z toho blb uz 😀

misss
21. apr 2010

no to pre prst by malo byt otvorenie na 1cm..to som mala aj ja asi mesiac pred porodom,...potom, ze hlavicka je v spravnej polohe a pripravena na porod a to stratenie by mal byt ten krcok..ale co je ten falang, tak to neviem..ale určite to znamena, ze sa krcok spotrebuva, skracuje a je to na najlepsej ceste.. 😀 😀

misss
21. apr 2010

este som nasla vysvetlenie, že falanga je napr. koncový článok na končatine (prste) 😀 😀

diamond_23
21. apr 2010

no ja som to prvy krat videla ze falanga :DD co to ej za bludu som kukala ale ked tam bolo napisane skratene na pol tak som si domyslela zekrcok asi ..musia mat take vyrazy ti lekari nato ? 😠 😀 ja som si tiez dala do googlu vcera falanga ale take bludy mi to naslo ze dovi 😝 pojdem sa so psom prevetrat trocha sa rozhybat musim

misss
21. apr 2010

no..bezkaj aj prechadzka to vie niekedy rozbehnut..tak drzim palce, nech je to uz za tebou... 😀

adka_praha
21. apr 2010

diamond preto strasidelne ze 41tt... 😀 no ale sak niekedy babo von vyjst musi... 😀 rovnako ako zuby 😠 ktore este stale nevyliezli (terezke)... 🙄 misss mna z nej za chvilu asi drbne...ked to decko len reveeeee a pistiiiii a ja mam len jednu hlavu a chlapa na zabitie... 😠 boze od rana nerobim nic ine len chodim po chalupe a somrem si popod nos "ko*ot jeden"... 😠 ja som z tej malej fakt v prdeli... 😖

diamond_23
21. apr 2010

uz som doma z prechadzky svieza jak ryba 😀 nic me neboli trocha ma brucho tak slabucko ale teraz je zas klidek .. 😀 a mozem sa ist nudit

tara39
21. apr 2010

ahojte 🙂 co nove? diamond ty sa tu uz dlho asi nezdrzis 😉

misss
21. apr 2010

Adka..to poznam..toho revu este zazijeme..hlavne, ked pojdu stolicky a tak..juuuuj..na to sa vobec netesim.. 😖 ..
my sme dneska boli vonku a zrovna nas chytil dazd..a kedze maly este nespal a musela som navliect na kocik igelit, tak mi cestu domov prereval..neviem, preco sa mu ten igelit nepaci..asi nic nevidi a nemoze ho dat do pusiny.. 😀

diamond - mna chytali kontrakcie (poslickovia), ked som isla do kopca..nez som takto vyslapala do obchodu, tak som nic nevedela nakupovet, lebo som mala strasne krce..som nevedela ani poriadne stat..som si normalne musela v obchode cupnut a vonku na chvilou posediet na lavicke a akonahle som prisla domov a lahla som si , tak to vsetko ustalo...a jedna gynekologicka povedala, ze je dobre vela chodit..

Tara a ty ako??čo nove???ako sa dari??ešte mas furt zaracha?? ☹

adka_praha
21. apr 2010

ja viem, len by mi dobre padlo, keby sa drahy uvedomil a na chvilu ma od toho vecneho kriku odbremeni, lebo mi to za chvilu uz fakt hrabne...neskutocne decibely dokaze zo seba taky maly tvor vypudit... 😲 😖
kratka zaspala, hura do sprchy... 😀

misss
21. apr 2010

no..ved aj ten moj mi povie..ale ved ja som cely den v robote a ty LEN doma s malym.. 😠 ..tato veta ma vie vytocit do nepricetnosti....

diamond_23
21. apr 2010

no nanajvys do nedele sa tu zdrzim ked sa nic neudeje v pondelok idem do nemocnice 😠 a neviem co mi budu robit ..bodajby sa to aspon cez vikend rozbehlo napr v sobotu 😀

misss
21. apr 2010

diamond, tak skus vela chodit, daj si sprchu teplu..ja som sa toho tiez bala..ale nastastie ma to obislo... 😀 ..lepsie, ked sa to rozbehne takto ako nejakymi liekmi..nie??

diamond_23
21. apr 2010

no ja viem z eje to lepsie ale co narobim ked sa to nerozbehne asi si nenavyberam moc 😀 mozno sa okupem dneska a uvidim ..no niaky je lenivy a to som cakala ze porodim aspon tyzden pred terminom 😠 😀

tara39
21. apr 2010

misss uz lepsie, zaracha stale ale prezijem...zajtra idem za triednou ze ako so skolou buduci rok. brusko si rastie veselo, dufala som ze na to v triede nepridu tak skoro ale za mesiac uz budem ako balon takymto tempom... 😉 a o tyzden idem do poradne tak som zvedava co mi povedia

misss
21. apr 2010

no.mne tiez vsetci hovorili, ze to bude aj o 2 tyzdne skor a rodila som 4 dni po termine..no..chlapci su strasne leniví..8o))
Ale ako písala Adka..raz vyliezt musi..aj ja som si hovorila, ze snad do vianoc to budem mat za sebou 😀 😀 ..
A aj to babo najlepsie vie, ze kedy je ten spravny cas a potom sa prihlasi.. 😀 😀

misss
21. apr 2010

Jeeej tara, tak to je super..potom by si mohla dat aj nejake foto bruskove.. 😀 😀 ..
..tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne..potom sa ozvi, ze ako bolo v poradni a uz si videla babatko?? 😀

tara39
21. apr 2010

poviem bratovi potom mozno nech to nahadze lebo z mojho mobilu to nejde 🙂 ano videla som, ach, taky maly mimozemstanko, hlavicka velika a telicko malinke 🙂 ano ozvem sa, som zvedava co mi tam budu robit. prvy raz co mi tu krv brali, fuuu ma este dva dni ruka bolela, 4 ampulky mi brala

misss
21. apr 2010

no..to je na tie testy..no..a potom je to take krasne, ked rastie a meni sa...jaaaj...nikdy som sa nevedela dockat dalsieho ultrazvuku..tak mne vacsinou brali, krv, moc, tlak a robili mi ultrazvuk - ale ja som mala sukromneho lekara..tak ani neviem, co sa tak v normalnych poradniach robi.. 😉
a rodicia ako??uz je to lepsie???

tara39
21. apr 2010

no ved ja sa uz tiez tesim, ale skoda ze neni castejsie 🙂 rodicia, no tak urcite lepsie ako na zaciatku ale nejake super to stale neni akurat mamina, tak ma uz napchava ovocim, mliekom, buzeruje ma ze volnejsie veci mam nosit a tak... 🙂 minule aj ocinovi ze povedala ze nech ma uz nechaju na pokoji lebo kazdy do mna rypal, vratane babky...ale uz je lepsie, tety z mamininej strany, jedna sa uz zmierila a druhu som stretla v obchode, nieco som si skusala tak vosla ku mne a zacala mi brucho hladkat 🙂 tak myslim ze sa aspon niektori tesia

misss
21. apr 2010

tak je dobre..ved oni to postupne pochopia a ked nie, tak ich smola..tesim sa, ze sa to u vas zlepsilo a co brat??tesi sa?? 😀 😀

diamond_23
21. apr 2010

no kiezby som aj ja rodia aspon 4 dni po termine :D do pondelka by som to rada stihla ale tak uvidim uz to nejdem riesit 😀 aj tak si nenavyberam moc..tak sa budem spravat akoby som tehotna ani nebola a hotovo 😝

adka_praha
21. apr 2010

no to nastastie mne este nepovedal, lebo by asi nieco po nom letelo...ale som mu povedala, ze ked bude mat blbe pindy na to, ze som vecer taka k.o., ze cez vikend si pobalim svestky a pojdem ku kamoske a si vyskusa, ake to je "pohodove" byt doma s malou, navarit, upratat atd... 😀 tak ostal tak vylakane kukat na mna... 😀

tara39
21. apr 2010

hej ten mi uz cumlik nakupil, hrkalku... 😀 ale ze chce chlapca, no uvidime co to bude, ja si myslim ze dievcatko 🙂 ozaj, kedy sa to da zistit? v nejakom 5. mesiaci?

misss
21. apr 2010

mne to povedali v 16 týzdni..aj moj brat sa strasne tesil..ma 12..sa nevedel dockat..a frajer??v pohode??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre