Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

adelka89
20. jan 2010

jdu ji napsat

kajiq
20. jan 2010

adelka daj vedeť ako dopadla 🙂

lizatko1009
20. jan 2010

adelka vies aka som rozklepana prisla do porodnice az sa zo mna smiali a urcite sa neboj vedlajsich priznakov moze ta trosku poboliet hlava ale oni daju nato lieky aj po porode ti ju dopichnu cize sa kludne vyspis a potom ti daju aj lieky na tlmanie bolesti.

kajiq epi sa moze podat myslim ked si otvorena na 3cm vtedy je to idelane chvala bohu j som to vystihla, a zaucinkovalo mi to do 5 minut, ale aj primar sa priznal, ze mi dal dost silnu. teraz keby mi dali epi tak kludne idem rodit aj teraz,

dufam ze gerci uz co chvila porodi, a drzim palce, aby mala sa narodila zdrava to je prvorade.

adelka89
20. jan 2010

holky tak jsem ji psala, jeste se neozvala, az napise tak vam dam vedet.

lia23
20. jan 2010

ahoj kočky🙂akože s amate??kaji ty este nic?? 🙂 🙂 🙂 🙂

kajiq
20. jan 2010

Lizatko ja som si dneska pisala s babami z našho mesta a že bez testov a poučenia mi epiduralku nedaju..až som z toho plakala ked som sa to dozvedela ☹ tak to nakoniec budem musieť zvladnuť aj bez 😖

Adelka ked sa ti gerci neozvala to je dobre znamenie 🙂 možno to už ma konečne za sebou 😵

Lia ja nič ešte.. 😒 dneska mi je cely den do plaču normalne sa bojim jak to dopadne a som veeelmi sklamana že si nemožem dať epiduralku..bojim sa jak to zvladneme 😢

adelka89
20. jan 2010

kaji neboj zvladnes to, budes mi manzela u sebe drz se zlato

kajiq
20. jan 2010

Adelka dufam že si to nerozmysli 😀 to by som už potom vobec nezvladla 😖

adelka89
20. jan 2010

neboj 🙂 a vis co? zkus si zavolat do porodnice jak to je s tou epiduralkou 🙂 treba by te jeste poucit stihli 🙂 at mas klid 🙂
nemas proc plakat, jsi silna zena stejne jak gerci 🙂 obdivuju vas holky 🙂
jinak gerci asi fakt uz porodila 🙂 tesim se az napise

adelka89
20. jan 2010

kaji jake mas nachystane vlozky do porodnice? Ja jsem si koupila normalni naturela nebo myslis,ze musim mit ty specialni poporodni?

martinano
20. jan 2010

ahojte
adelka nevies co ma gerci nove?
do porodnice si vezmi vlozky ake to vyhovuju nemusis mat tie poporodne, neviem ako u vas u nas par vloziek pacientkam dame tych porodnych potom uz maju svoje ake chcu

lizatko1009
20. jan 2010

kajiq u nas to robia bez testou myslim ze na testy iba krv zoberu, ja som bola 2 tyzdne pred porodom na anesteziologii a tam som sa uz dohodla s primarom, akurat som podpisala papier uz v den porodu, ale uz som ani nepozerala co tam bolo napisane, len aby mi to rychlo podali a neskutocna ulava, ved ja som uz mala nohy hore ze idem rodit a este som aj telefotovala s nasimi, lebo prave cestovali z dovolenky 😀 ale jedna rodila predomnou vo vedlajsom boxe, tak som sa az bala 🤐 ako to je mozne ved ty uz mas rodit a este tu sedis a ani nevies pohlavie 😀 nebolo vidiet?

simusska
20. jan 2010

holky najmä vy co ste uz na konci...chcela by som sa Vas opytat...dnes mi dal doktor papier na matersku...zacinam od 29.1. a neviem ze ci ten papier mam odniest aj do socialnej poistovne ci len na urad prace? alebo ako ste to robili vy?

adelka89
20. jan 2010

NOVINKA 😵
dnes ve 14:14 se gerci narodila Lili, malicka ma 50cm a 2900g. 😅

simusska
20. jan 2010

jeej tak gerci musi byt teraz uzasne ...aj ja uz chcem🙂

adelka89
20. jan 2010

jj simi, taky bych si to s ni vymenila 🙂 ty jsi pracovala pred otehotnenim ze budes mit matersskou?

simusska
20. jan 2010

nie ved prave preto neviem co teraz...nejake baby mi uz skor vraveli ze ten papier musim odniest aj tak na socialku a tam mi vraj daju papier ze od nich nemam narok na nic a s tym mam ist na urad prace ale ja neviem ci to tak aj ma byt tak by som chcela trosku poradit lebo neviem kde inde by mi mohli vediet lepsie poradit...tuna je väcsina dievcat nastrocnych ktore este pravdepodobne nepracovali

adelka89
20. jan 2010

simi tak to odnes na socialku a oni ti pak reknou co dal.

simusska
20. jan 2010

teraz to uz asi necham tak a od buduceho tyzdna s tym zacnem nieco robit...
hm ten papier mi pripomenul ako sa mi uz tiez blizi porod...juj zacinam mat strach

adelka89
20. jan 2010

simi dyt to je super,ne? Hned bych si to s tebou vymenila 🙂
jaky mate kocarek?

simusska
20. jan 2010

my sme kocik dostali od mojej sestry...a je to jeden z tych starsich typov...znacka bogus...2 v 1

simusska
20. jan 2010

juj ale ja sa straaaaasne bojim tych bolesti...z kazdej strany ma len strasia:(

lizatko1009
20. jan 2010

simusska kedze si v nastrocnych tak studujes, alebo pracujes, alebo co? ja som ako studentka az po porode som dostala od gynekologa papier na ten pridavok na prve dieta tak som isla na urad dostala som kopec papierov na vypisovanie tam o ten rodicovsky prispevok asi 4x som potrebovala prefoteny maleho rodny list a tak som musela ist na socialku nieco potvrdit aj nahlasit a tak naspat na ten urad, som sa tolko nachodila, ze uz som nemala nato nervy. prvy prispevok mi prisiel asi ked mal maly 2 mesiace prislo mi okolo 10tisic, potom na dalsi mesiac materska plus tie peniaze na prve dieta okolo 26tisic a teraz normalka 185€ 😖

lizatko1009
20. jan 2010

juj konecne je gerci stastna a splnil sa jej sen, aby sa uz mala narodila, adelka a nevies okolnosti ci jej vyvolavali, alebo ako?

simusska
20. jan 2010

a som minuly rok maturovala a hned po mature som otehotnela a od septembra som na urade prace...

adelka89
20. jan 2010

lizatko vyvolavali ji porod a mela epiduralku

edita84
20. jan 2010

gratulujem gerci šetko dobré 🙂

lia23
20. jan 2010

gerci...gratulujem..tak si sa konecne dockala..a malicku mas konecne pri sebe 🙂 🙂 🙂 🙂

lizatko1009
20. jan 2010

adelka tak potom mala porod velmi lahky a mala je v poriadku? ale nejak malo mala kg ze sa narodila v 41tt,ale to neva skor vacsia vyrastie aj moj mal 2950, ale narodil sa v 37tt, uz sa tesim ako tu bude pisat zazitky 😀 ufff aj ja by som si to rada hned zopakovala, velmi suprovy pocit. a ona ti volala, alebo pisala? a rodila normlane? alebo sekciou?

lia23
20. jan 2010

zenicky...tak ked sa to tu tak hmyri dobrymi spravamy o babetkach..tak ja vam chcem povedat ze aj miji 777 s vcera narodila malicka Sabínka...o 4.22 vazi 3300g a meria 48 cm🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre