Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lia23
5. feb 2010

hmm no tak to jo to len skodi malickemu ked sa stresujes..a svadba..to je teda riaden stres...tak radsje to odlozte a pojem vam za druzbu 😀 😀 😀 😀 ale to on vie ze to tak dopadne a ze to nemyslis vazne..urcite 😀 😀 😀

lia23
5. feb 2010

lizatko..ty si ale starostliva mamicka 😀 😀 ale niekedy to je az zbytocne prehnane sak??to moja neter je taka strasne hyperaktivna..nevydrzi sediet nieekde na mieste 5 minut..musi behat vkuse:Dnech je zivy ako keby mal bt utiahnut🙂ten sa v zivote nestrati 🙂 🙂 🙂 😉

tara39
5. feb 2010

no ahojte baby tak ako drobce?🙂

lizatko1009
5. feb 2010

lia ved prave ked citam augustove babatka tak sa vela z nich ani na brucho nepretaca a ten este nemal ani 4 a sa uz pretacal.

tara super, lebo spi 😀 vasi uz vedia?

maka123
5. feb 2010

lia 23 no prave a kdyz to tak vezmes o cem je svatba pouze o stejnem prijmeni,o jednom prstynku vic na ruce,jinak se nic nemeni.

tara no jo uz jsi to doma oznamila?

lia23
5. feb 2010

lizatko..ehhe not ak to ako keby som presne videla svoju neter 😀 😀 😀 😀

maka..ved presne..je to len takak formalitka..a ked sa lubite tak vam papier netreba🙂

maka123
5. feb 2010

lia hlavni je ze si ti dva rozumi,maji se radi,uz nejaky patek spolu bydlime a jsme spolu tak co i kdyz moje mamka byla trosku proti kdyz jsme rekli ze to odlozime az se maly narodi

lia23
5. feb 2010

hmm hlavne je co vy dvaja citite..ekd to nehc ete spravit tak to v klude pocka 🙂 🙂 🙂

lia23
5. feb 2010

zienky..mat eniektora skusenosti s DUPHASTONOM????dr mi to predpisal lebo zsitl ze nenam ovulku..teda to viem aj aj..ze ju nemam kedze som si meriavala BT...nejako sa mi to tym upravi abo co?? 😲

lizatko1009
5. feb 2010

lia ale neviem asi vazi z augustoviek najmene 6700kg druhe maju aj 10kg, ale takeho tucka by som nechcela, ale mne sa nezda zebyy bol chudy, narodil sa v 37tt a tie tazke deti piju umele mlieko a z toho skor priberu a moj to vsetko vyskace. a ty si tehotna, alebo ako? necitam tu moc vsetko.

lia23
5. feb 2010

lizatko..tak to ymslim ze je v norme..🙂z Matuska bdue sportovec.. 🙂 a ja nei som bohuzial tehotna.. ☹

tara39
5. feb 2010

nie baby...neviem velmi ako na to, myslite ze bude dobre ak to povieme spolu s priatelom? ze to bude lepsie?

lizatko1009
5. feb 2010

lia mozno ze aj hej neviem po kom je taky divy 😀 a co chces byt alebo ako?

tara vasi ho poznaju?

tara39
5. feb 2010

poznaju, celkom v pohode

bombulka200
5. feb 2010

LIZATKO aj naša maá 6890g takže nieje až taká neviem aká ťažká 😝 dávam jej kamistad gél aj čípky VIBURCOl ale tak nejako to asi nezaberá 😒

lizatko1009
5. feb 2010

bombulka a ty kojis? doki povedala ze to je normalna vaha aspon nemusim dvihat taky naklad, ja ho mam este v zavinovacke, neviem ako ho odnaucim bez nej asi mu kupim spaci vak. ja som kupila mundisl gel, ale u nas zubky idu v poho zatilal bez teplot prvy sme ani nevedeli, ze mame, ale teraz idu hryzaky, tak som zvedava a 24 ideme na druhe preockovanie? vy ste ako natom s ockovanim? a teraz mas ako skolu?

lizatko1009
5. feb 2010

bobulka a tam kde si v albume na stretku s malickou kde si kupovala to oblecenie co ma na sebe? sa mi zda, ze maly ma toto iste len v modrom 😀

bombulka200
6. feb 2010

LIZATKO ja som už školu skončila 😉 som maturovala v roku 2008 😝 ... ja už nekojím ...na preočkovanie sme mali ísť lenže začala trošku kašlať tak povedala sestrička že ked vyzdravie tak mám zavolať a nás objedná tak akurát teraz v pondelok zavolám lebo už sme zdravý ...no to su také body a to dostala od babky takže neviem 😀

lizatko1009
6. feb 2010

bombulka jak ti fajne, ze uz ju mas za sebou a ja este nie maleho od septembra davame do jasliciek, bude mi luto tak ho rano tam nechat a ist prec. tak my az na preockovanie ideme 24, ja som to prve odkladala na 5 mesiac nie na 3-ti vtedy ficali tie prasacie a obycajne chripky, sice maly chory nebol, aj tak som ho nedala, a ako ste zvladli prve ockovanie? a to oblecko su bofy a take dekove nohavice na traky?

lia23
6. feb 2010

lizatko..no ano chcela by som ..no bohuzail moje telo mi to nedovoli..hmm nemam ovulku a tak mi Dr nasadil Duphaston

lizatko1009
6. feb 2010

lia mam kamosku co tiez nema ovulku, a nevie ci bude mat niekedy deti, menstruaci nemala uz rok, stale sedi u gynekologa, chodi k tomu co aj ja, teraz ho zmenila a on je dobry lekar a teraz jej povedal, ze jej k tomu dopomoze aby mohla otehotniet, a kolko mas rokov? a uz ste skusali, alebo ako? 🙂

lia23
6. feb 2010

hmm lizatko..ani ma nestras bo aj aj atam bduem sediet kazdy den...ja som mala naposledy 21.decembra... a objim sa ze aj ja uz nikdy nebduem moc mat babo ☹

bombulka200
6. feb 2010

LIZATKO no my sme prvé očkovanie zvládli v pohodke ... trošku poplačkala ale len chvilku a ani jej to neopuchlo a ani nesčervenalo a ani nemala teplotky.... ale že vraj po druhom už zvyknu byť teploty no tak dufam že nie .... No hej to su body a také dekovinové nohavice na traky 😝

adelka89
6. feb 2010

lia neboj se, miminko mit budes, uz jsi tehotna byla... to znamena ze tve telo otehotnet umi... po otehotneni je ve tvem pripade dobre nasadit Duphaston nebo Utrogestan protoze to pomuze udrzet tehotenstvi a zvysuje hladinu potrebneho hornonu (progesteronu) doktor ti D. nasadil pravdepodobne od druhe poloviny cyklu,ne?

adelka89
6. feb 2010

holky jinak vam jdu oznamit radostnou zpravu 🙂
prave jsem objednala kocarek autosedacku i slunecnik ke kocarku 🙂

lia23
6. feb 2010

adelka...hmm tak to dufma...bo aj chcem mat abo..aspon jedno...nasadil mi duphaston..al ja osm maala dstat kramy ae ste som nedostalaa....takze mi to dal aby som to zacala hned uzivat...mam to uzivat 10 dni.. a dovtedy by som maa dostat kramyy..a potom mam prist 5 den kramov..a ze ak nedsotanem do 2 tyzdnom ze amam aj tak prist...nemas stym nahdoou skusensoti...??lava bradavka ma boli na dotyk a a prava ma boli na stlaceniee...enives ci to oze byt z toho???a akej farby si si objedlana kocik?? 🙂 🙂

adelka89
6. feb 2010

objednali jsme oranzovy 🙂
bradavky te mohou bolet k toho D. protoze se ti zvysuje v tele hladina progesteronu, jsou to jakoby stejne priznaky jako po ovu nebo v tehu, ale v tehu byvaji silnejsi.
Uvidis jestli ti to pomuze, ale melo by. kdyz mi bylo asi 16 let tak jsem umyslne strasne moc shodila, dostala jsem se na vahu asi 43kg (ted mam 61 😀 ) a tehdy se mi zmensila deloha a nemela jsem temer zadnou sliznici taky jsem uzivala D. nebo neco podobneho a estrofem na zacatku cyklu, protoze jsem mela velice slabou ms nebo zadnou.... 😔 ale odpoved na tvou otazku : pomohlo to 🙂

simusska
6. feb 2010

jeziiis baby akurat mi rodi svagrina co mala termin az 22,2, jaj uz zacinam stresovat a velmi jej zavidim ze uz bude mat maleho pri sebe...aj ja chcem...

adelka89
6. feb 2010

simi to je radost 🙂
tebe to za chvilicku ceka taky 🙂

simusska
6. feb 2010

adelka no a medzi nami je rozdiel len nieco okolo 3 tyzdne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre