Falošne pozitívne tehotenské testy?

danielle98
16. okt 2018

Ahojte dobré duše 🙂 Potrebovala by som radu a možno také ... upokojenie samej seba. Prednedávnom som si robila tehotenský test, ktorý mi vyšiel pozitívny čo ma dosť prekvapilo. Urobila som si aj druhý test, ktorý mi ukázal to isté. Ale čítala som aj o falošne pozitívnom teste, ktorý je síce dosť raritou, ale že sa to môže stať. Pri gynekológovi som zatiaľ nebola, pretože ho mám na východe a ja som študentkou vysokej školy na západe. Prosím povedzte mi, čo si o tom myslíte ... každá rada je mi drahá. Ďakujem ... 🙂

gabca295
16. okt 2018

Ked ty 2 testy vyšli pozitívne tak si určite tehotná.

danielle98
autor
16. okt 2018

@gabca295 Ach bože, kiežby si mala pravdu 🙂 Strašne stresujem, toto sa mi nestáva vôbec často. Ďakujem ti za tvoj názor a čas 🙂

gabca295
16. okt 2018

@danielle98 kolko ty mešká MS?? Ak si chceš byť istá tak si za týždeň sprav zas test. A gynekologicke môžeš zavolať a dohodnúť si termín. Aj tak sa tam neoplatí ist hned az tak za 3 týždne. Máš foto tých testou??

danielle98
autor
16. okt 2018

@gabca295 no mne menštruácia meškáva pravidelne .. ale už pred 10 dňami som mala dostať a aj som sa tak cítila ... pobolieva ma stále v podbrušku a aj prsia mám dosť citlivé a bolestivé ...a MS nikde ..a čítala som kdesi, že aj toto môže byť práve príznakom tehotenstva a preto som sa aj rozhodla si spraviť ten test 🙂 no spravím si určite zase 🙂 foto tých testov mám ... 🙂

gabca295
16. okt 2018

@danielle98 tak mi pošli ak môžeš 😀 a skús zajtra zavolať gynde. Veď teras môžeš byť tak v 5tt-6tt?? Najlepšie ku doktorke je ist v 8-9 tt.

danielle98
autor
16. okt 2018

@gabca295 no neviem presne ... ale tipujem, že som tak v 4-5 týždni ... 🙂 A viem, že gynekológ to uvidí až v nejakom 7.týždni ale mohol by mi to aj z krvi vyčítať 🙂 Pošlem ti to do osobnej správy? 🙂

gabca295
16. okt 2018

@danielle98 áno jasné aj s krvy zistí hodnotu HCG.

danielle98
autor
16. okt 2018

@gabca295 odošlem ti tie fotky do súkromnej správy 🙂

gabca295
16. okt 2018

@danielle98 dobre

danielle98
autor
16. okt 2018

@gabca295 mala by si to mať ... a mňa si na tej fotke nevšímaj :D ... tá kde som ja to je prvý test ...

gabca295
16. okt 2018

Áno to som si myslela že he prvý lebo je slabší

danielle98
autor
16. okt 2018

Áno, ten prvý mi už ukázal pozitívny výsledok ale ten druhý som si robila o 3 dni ... cca .. a už to vyšlo trošku silnejšie 🙂

trashpanda
16. okt 2018

Pozitívne falošné testy sa síce vyskytujú, ale je VÝRAZNE vyššia pravdepodobnosť, že je pozitívny proste preto, lebo si v tom. 🙂

danielle98
autor
16. okt 2018

@trashpanda Ďakujem za tvoj názor, veľmi si to cením. Sama nechápem, prečo som v takom strese. 🙂

trashpanda
16. okt 2018

@danielle98 Ja som bola presne v takom istom podivnom strese a vlastne tiež neviem prečo. :D Je ale skoro 100% isté, že tehotná si. 🙂

danielle98
autor
16. okt 2018

@trashpanda To bude asi len tými zmenami v tele a aj tým tehotenstvom. 🙂 Toľko mám o tom prečítané, všetko možné preštudované .. a nakoniec prídem na to, koľko vecí neviem 🙂

sashenocka007
16. okt 2018

@danielle98 ja som zistila ze som. tehotna prave pre to ze ma boleli prsia este pred. testom tento uz len potvrdil. blahozelam.

miriam439
16. okt 2018

@danielle98 Ale ak ti ms mešká 10 dní, tak si už asi v 6 tt. Lebo sa to ráta od prvého dňa poslednej ms. Ak dobre rátam, prvý deň ms si mala asi 8.9. alebo 9.9.???

danielle98
autor
16. okt 2018

@sashenocka007 Ďakujem veľmi pekne 🙂

danielle98
autor
16. okt 2018

@miriam439 No prvý deň menštruácie som mala 6.9 ale mne zvykne aj meškávať čiže na toto som sa až tak nespoliehala 🙂 Najlepšie bude asi predsa len čím skôr navštíviť doktora 🙂

miriam439
16. okt 2018

@danielle98 Ja viem, že ak máš ovuláciu neskôr ako na 14 DC, tak ti môže ms meškávať. Ale keď pôjdeš k lekárovi, bude ti tehotenstvo (ak sa potvrdí) rátať od prvého dňa poslednej ms.
Aj keď tehotná si v skutočnosti až odo dňa oplodnenia (teda o cca 2-3 týždne neskôr).
Ja len, aby ťa to neprekvapilo potom.

danielle98
autor
16. okt 2018

@miriam439 Ďakujem teda, mňa stále prekvapuje koľko vecí neviem. 🙂 Aj to, že je tu možnosť, žeby som bola tehotná .. aj táto skutočnosť ma prekvapila 🙂

miriam439
16. okt 2018

@danielle98 A ešte ozaj, čo sa týka návštevy lekára. Objednať sa môžeš, lebo niektorí doktori majú dlhú čakaciu dobu na vyšetrenie a aspoň ti potvrdí, či je to tehotenstvo a ak áno, tak či bábu už pekne bije srdiečko. Veď uvidíš, ako je on na tom s termínmi. Srdiečko by malo byť už počuť v 6 tt (ak je ovulka presne v strede cyklu), ale ak si mala posunutu ovuláciu, tak tebe bude až neskôr. Tak sa podľa toho objednaj, aby si tam nemusela ísť viackrát, keď je tvoj lekár tak ďaleko.

danielle98
autor
16. okt 2018

@miriam439 K môjmu lekárovi sa vôbec netreba objednávať 🙂 Študujem v Nitre a tu je ťažké sa niekam dostať aj keď mám pár kontaktov a snažím sa dostať aspoň na jednorázové vyšetrenie, kým neprídem domov 🙂 ... Ale čo tu sledujem, tak tu je všetko len na objednanie sa ... 🙂 ...

obcansr
17. okt 2018

No mne moja dr nepočíta od poslednej ms lebo mne sa to ani nedá 😀 nakolko ja som otehotnela v dobe čo som mala dostat ms a to bolo asi na 34dc 😀 však chod k dr a uvidíš čo ti povie 🙂

danielle98
autor
17. okt 2018

@obcansr určite pôjdem k doktorovi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre