Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

adya01
30. júl 2009

sabi, ani nehovor, vzdy po krmeni a po kupani mam odkrvenu lavu ruku 🙂

my tych uplne nahatych mame vela, len som sa ich bala pridavat, tak sme ho trosku zahalili.... mozes pridat

aprilovky2009
30. júl 2009

nove prirastky su v albume 😉

sabinazv
30. júl 2009

my mame o take 2 kg viac, a tiez mam dost... hlavne v noci ked ho vyberam z postielky v polospanku 😅

no a drobec uz zalomil... uprene na mna pozeral, velmi vazny pohlad a o sekundu kuknem na neho a spi 😎

sabinazv
30. júl 2009

oprava: o 2kg menej 😀

adya01
30. júl 2009

Nas maly neviem co robi, ale od zaciatku nejakym zazracnym sposobom bez zubov prederavil cumlik. Dnes nad ranom znova, to "cvachtanie" pri dudkani je hrozne... Spokojne spinka, dudka, cvachta...no dobre rano 🙂

bambina
30. júl 2009

sabi, ja som mala na mysli ari, lebo ja vecer chodim spat stale najneskor o 22.00h. inak Simonka sa mi zacala budit na prve papanie uz o 01.00h. moze byt, ze uz ju moje mliecko tak nezasyti? je to aj u vas tak?

adya01
30. júl 2009

oprava: prederavil uz druhy cumlik 🙂

sabinazv
30. júl 2009

nas maly si zas tak cmula pasticku, ze ju ma na jednom mieste uplne podliatu - ako cucflek...

bambi, nas maly je jedno ci sa riadne napapa pred spanim, alebo pri tom zaspi, vzdy sa okolo 2-3 zobudu a taky hladny, ze ma ide zjest... ale pri papani aj rychlo zaspi, takze o 2 hodky je zasa hladny... ono sa to upravi zrejme same... nemyslim, zeby mliecko nestacilo... my ked sme aj dokrmovali, tak mi neprespal celu noc nikdy...

miavin
30. júl 2009

sabi - súhlasím - ja dávam drobcovi vanilkovú kašu - dve lyžičky - a normálnu dávku nutrilonu - 150 ml - spraskal to večer a o 3.30 bol hore.... ale napapa sa a hneď chrní....
joj baby - krásne miery majú tie vaše bábätka, nás baška za chvíľu dobehne s Barborkou..... krásne priberá bacuľka....
no nič - idem žehliť, lebo malý už nemá čo na seba 😀

bambina
30. júl 2009

tak ste ma ukludnili. ja len preto, lebo zo zaciatku spala pekne a prvy krat sa budila az medzi druhou a tretou hodinou a teraz uz treti den medzi polnocou a jednou hodinou rano. a pouzivate nejaky kremik na tvar? z toho cmulania ma okolo pusy cervenu tvar, take male vyrazky. mam s tym nieco robit?

macikjm
30. júl 2009

ahojte...chutne si tie nase aprilovciatka...a take krasne miery... 🙂
oslavencom vsetko naj...nech nadalej krasne rastu,priberaju a robia rodicom veeeela radosti...
nasa si tiez cmula pesticky...ň
mia...aj ja som ten clanok citala...a tiez to takto praktizujem, ked jej najdem prsteky v puse, vyberiem, dam jej hracku...a potom ju cmula...a ako sa uz vie moja krasavica hnevat, ked nemoze vopchat do pusy celu hracku alebo ju hryst, lebo sa nezmesti a olizovanie ju nebavi...normalne nervy...krici...no sranda z nej... 😀

bambi...aj moja sa teraz zacala castejsie budit na papanie, ja si myslim, ze to bude len nejake prelomove obdobie...napr. vcera...zaspala o 20.00, vtedy aj papala naposledy, potom papala o 23.00, potom o 3.30, 5.00, 6.30....a takto sa mi budi asi 3-4 dni dozadu...ja si myslim ze je to ok...

mia...mas uz novu mama a ja??? ste tam??? ja este nemam, lebo som si predplatila, tak cakam, kedy pride...

bambina
30. júl 2009

macikjm, presne aj mne sa takto budieva. najprv o jednej a potom asi v tych casoch ako Tebe. tak asi to bude v poriadku. cez den uz ma taky rezim, ze je 2 hodinky hore a potom si musi pospat. vacsinou spi asi pol hodinku, iba popoludni v kociari potiahne aj hodinu.
s tou hrackou to robievam aj ja tak, len aj mne sa hneva lebo ju len olizuje, nezmesti sa jej cela do pusy. zatial si este nevie celkom sama podrzat, preto je rucka chutnejsia.

bambina
30. júl 2009

ideme do mesta, prajem pekny den

miavin
30. júl 2009

macik - no presne akoby si opisovala nášho fešáka - no koniec keď si toho oranžového maca nemôže vopchať celého do pusinky.... tak kope nohami, že skoro vyskočí z lehátka a piští pri tom - no nervák - po tatinovi - a pästička mu vojde celá - tak asi preto mu chutí 😀

pikino
30. júl 2009

ahojteeee.

tak my sme celkom dobre prezili noc. zobudila som ju len raz o pol tretej aby som jej vymenila obkladiky.
teplotku mala iba zvysenu 37,3 a teraz rano ma 37,2 tak dufam, ze jej nestupne do vecera.

inak nase miery 5810g a 62cm.

a ruky si pcha do pusy tiez ale iba dva prsty a tlaci si nimi na dolne dasienka.

sabinazv
30. júl 2009

baby, otazka do plena... vy davate drobcom kanavit?

lebo nam ho dokyna vobec nedala... len vigantol...

nany100
30. júl 2009

baby, aj my sme 4x za noc hore...nechápem...ako keď bola bábätko...neviem, či je smädná, či hladná, či ju brucho bolí, ale mám pocit, že som celú noc hore ☹ ...a ráno o pol šiestej nás otravovala v spálni mucha, ma skoro porazilo a stále som dávala pozor aby nesadala na malú

sabi, my máme tiež len Vigantol...Kanavit je na čo?

petusko
autor
30. júl 2009

kanavit sa dava len cisto kojenym detickam. tie co papaju aj UM, nemusia, lebo ta zlozka je uz obsiahnuta v umelom mlieku. aspon tak m to vysvetlila nasa dr.
vigantol sa dava vsetkym detom do dvoch rokov.

sabinazv
30. júl 2009

kanavit je kvoli zrazanlivosti krvi tusim...

no vsak je to pre mna zahadne, ze niektrore dokyny to davaju a niektore nie... to je co za poriadok? som o tom citala rozne diskusie... a neviem co si o tom mysliet...

nany100
30. júl 2009

ja som o tom ani nepočula...my nepijeme UM, tak by sme to mali brať?...hm, nikto nám nepovedal 😠

pikino
30. júl 2009

my mame kanavit. raz za mesiac jednu kvapku.

petusko
autor
30. júl 2009

nam ho dala doktorka hned ako sme prisli z porodnice s tym, ze pokial budem cisto kojit, treba davat, akonahle zacnem davat UM, mam prestat.

sabinazv
30. júl 2009

no ja kebyze na to nenarazim na nete, tak tiez neviem... nasa dokyna nam to nedala... a to sme sa najskor len kojili... potom sme mali aj UM a teraz zasa len kojime... vsak sa opytam v utorok, ale neviem ci dam na jej nazor aj tak... 😒

arizona
30. júl 2009

už som tu zase 😎

my, ako sme prešli na UM, tak dr. povedala, že kanavit už vôbec netreba, lebo je to v mliečku... sabi, ináč že vraj to nie je nič hrozné, keď to nepapá, že vraj sa to praktizuje až posledné roky... no, ale predpisy sú predpisy...

a čo s týka papania, u nás je to des. každé 2 hodky 210 ml... ale doteraz priberal len tak symbolicky do kila (väčšinou okolo 800 g), ale keď konečne stopol rast, tak spravil 1300 g za mesiac. ale nechápem, ako môže v noci prespať 10 hodín v kuse...

piki, u bábätiek je 37,3 ešte OK. u nich začína zvýšená teplota až nad 37,5 alebo ešte vyššie, podľa toho, kde sa to meria. už sme raz otravovali pohotovsť a tam nám to povedali.

a my ešte nie sme zaočkovaní 😖

sabinazv
30. júl 2009

ari, ja viem, ze nic strasne... ze ked v rodine nebol problem so zrazanlivostou krvi, tak to tragedia nie je... ale moja dokyna to uz ma riadne nahnute aj tak 😝

fiha, tak to riadne priberate... no ja som zvedava na nas prirastok za 2 mesiace...

a preco vas nezaockovali? pre nadmerny rast? 😀

pikino
30. júl 2009

no merali sme v ritke, mala 37,8 tak som odcitala pol stupna

nany100
30. júl 2009

tiež sa na to opýtam, ale ideme až 8.9., po šiestich týždňoch a zároveň nás čaká druhé očkovanie ☹ ...už sa malá bude báť, kedy tam prídeme len včielky lietajú 😖

ozaj babule, už ste boli s detičkami na sono nožičiek v 4 mesiacoch? teda tie, ktoré už majú 4. ja sa chystám o dva týždne, nebalím ju naširoko od 6.t., tak dúfam že bude všetko OK 😕

miavin
30. júl 2009

piki - náš mal po očkovaní 38,8 - pol stupna dole, ale aj tak bola vysoká, ale nedala som mu nič - len obklady a veľa veľa čajíku......

nany100
30. júl 2009

baby videli ste, marcovky mávajú stretká...super fotky krpčekov:

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre