Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuzik25
21. máj 2009

ja to robim tak, ze ked sa napapa napr. okolo 18:30, co by sa vtedy teoreticky mohla aj okupat, tak o taku hodku ju okupeme, lebo ked je napapana vtedy neplace.a ma z toho vacsi zazitok. ked je hladna strasne pri kupani reve. podvecer je aj tak hore, takze je to jedno.

zuzik25
21. máj 2009

romi, neboj obrati, ja pozorujem ze od minuleho tyzdna (to mala 5t) sa strasne meni, reaguje a aj spanok a papanie sa meni, v meste vydzime minimalne 2,5 hodky a ked je hladna, napapa sa v aute.

sabinazv
21. máj 2009

jaj baby, som vcera odspala zaver "Ako som prezil" a teraz som si to dopozerala, no ale som sa vybulila pri tom... uff, to by som nechcela zazit 😒

sabinazv
21. máj 2009

katka, ale to len 2x tak spravil, mozno to nebude pravidlo 🙂
A co si pripravujes na dalsie kojenie? my sa tiez dokrmujeme, ale to len v noci vstanem, supnem flasu do ohrievacky zamiesam a maly cuca - to je 5 min. zalezitost...

A inac nasmu malemu sa v jeho paradnom kociku tiez nepaci, sa mu vyhrazame, ze ho predame a kupime mu nejaku staru sunku, ked sa nechce kocarovat 😀 Stale mrnci ked je v kociku, kym nezaspi... ale uz chodime vonku tak, ze berieme aj flasu a maly drula pocas jazdy... aj k doktorke nosime flasu, lebo on ked spusti od hladu, tak hotovo... 😀

romanakatka
21. máj 2009

zuzik, veru nádej zomiera posledná, počítam dníčky že kedy už bude mať aspoň 2 mesiace 😀 s tým plávaním... chceme tiež chodiť plávať a doma vo vani to budeš ako praktizovať??? Či si zavoláš odborníkov? Vraj chodia plávať aj s takýmito drobcami ale doma vo vani a na plavárni až od 6 mesiacov...

sabi, ja som videla zase len záver a tiež ma až zamrazilo, keď som sa potom pozrela na nášho drobca a predstavila si, že by sme boli v takej situácii 🤐 brr, ešteže som ho videla a blonďiakov tam iných nemali 😀

zuzik25
21. máj 2009

romi ano zavolame si jednu pani, ona chodi 1x do tyzdna ukaze co a ako a dalsi tyzden znova nieco ine. trva do 5 tyzdnov. vraj je to dobre na prdiky a drobci potom dobre spinkaju.

sabinazv
21. máj 2009

ani u nas zamena nehrozi... lebo predo mnou co rodila baba, tak ta malicka je cely otec - uplna kopia .. a po mne rodila cigoska, cize tiez nehrozi 😀

sabinazv
21. máj 2009

hej zuzik? to by som aj ja mozno skusila,ak tu mame take sluzby...

vilocka
21. máj 2009

caute babulky, konecne po starom, na konikovi, neveriiiim, ze som sa sem dostala takto zarana 😀

zuzik25
21. máj 2009

mozno by aj do ZV chodila, no krpcek sa uz budi, ideme papat.

romanakatka
21. máj 2009

sabi, máš ohrievačku alebo to dávaš do mikrovlnky??? No my napríklad sa zobudíme o 12tej že sme hladní, dám mu prsník, keď začne zaspávať tak ho prebalím, to už zase pýta, tak dohodím fľašu a ešte musí dostať aj prsník, lebo cumeľ odmieta a len tak sa uspí, takže prejde aj hodina... posledne sme to už stiahli na 50minút, ale potom ešte idem pripraviť ďalšiu várku papania a zaľahnem o tej jednej a o tretej už zase fičíme... takže 2 hoďky spánku ak ide všetko tak ako má a nespúčame sa... a von mu berieš mliečko? Vydrží Ti teplé v tej termo fľaši? Ešte som neskúšala, ale mohlo by to zabrať... 😕

sabinazv
21. máj 2009

ahoooj vily 😉

mne maly zabuval po krmeni, tak sa tu trosku zdziavam... dala som ho na brusko a teraz sa zo spanku nahlas smeje 😅

romanakatka
21. máj 2009

Sabi určite sa to dá aj tu, ja som si to trošku zisťovala, lebo sme to chceli... a viem, že tak nejako to funguje, že príde niekto k tebe domov a vo vani pláva s bábom... to som nevedela, že aj na prdíky to zaberá... hádam si tam teda zavolám... zuzik a je to od nejakého veku??? Týždňa??? Lebo to väčšie je od 6 mes. ak si dobre pamätám a neviem či aj toto bolo nejako obmädzené...

vilocka
21. máj 2009

no vidim, ze riesite papanicku. To aj ja mam vzdy paniku, ked ideme niekam k lekarovi, ze co ak tam budeme dlho cakat a malinka zacne byt hladna...Ale my nedokrmujeme, takze flasku nebravam. No zatial bola vzdy dobrucka a pekne vydrzkala. Akurat kocikovat sa chodime tak max. na hodku a pol, a vacsinou sa vraciame domov s revom, no ale co uz...

zuzik25
21. máj 2009

no to bol len pokus o zobudenie, chrnime dalej. 😀

sabinazv
21. máj 2009

katka, mam ohrievacku... boli sme kupit, lebo mi to uz slo na nervy ohrievat v hrnci... mikrovlnku nemame - nie sme jej privrzenci... a pre babo uz by som tam vobec nehriala... ale to je len moje presvedcenie...

jasne, teraz je vonku teplo, tak mu to take teple vydrzi... ani termo flasu nemame

romanakatka
21. máj 2009

Sabi aj krpec zabúval na brušku, ale sa nesmeje ... sem tam rozhodí s nožičkami a zaplače ☹

sabinazv
21. máj 2009

niekto este berie vonku do flase vodu prevarenu... priapadne s glykopurom (hroznovym cukrom)

vilocka
21. máj 2009

sabi, nechala si ho spinkat na brusku? 😕 Ja by som sa bala, ze si zapuci nostek. 😅
Inak ze vraj na tieprdiky je dobre aj to kupkanie vo vedierku. Nasu malinku v tom kupkali aj v porodnici a ja som sa pozerala, ze ako. A sestricka jej pomasirovala pri kupkani brusko. A ako ju vybrala, tak sa jej hned vykadila do osusky 😀 😀 😀 . Ale ja jej to sama tak pomasirovat neviem, ale skusame a snazime sa.

sabinazv
21. máj 2009

no katka, ja by som to tiez vyskusala... nas maly sa raaad kupe... taky je, ze caka, co sa ide diat a potom taky spokojnucky... akurat kym skoncime kupanie - susenie, natieranie, cistenie atd, tak mu je chudatku zima, tak sa snazim rychlo rychlo... chudatko moje male...

zuzik25
21. máj 2009

sabi, my sme kupili elektricky radiator, pred kupanim vyhrejeme izbu a potom ma teplucko.

sabinazv
21. máj 2009

vily, nam aj v porodne vraveli, ze ich mame davat na brusko, to im dobre robi na brusko a travenie... aj v noci ho dak dam niekedy, ked si nevieme odgrgnut... a takto si odgrgne (nevracia) a buva... ale nie vzdy chce... a on si da pekne hlavku nabok...chvilu zira, ze co sa ide diat a potom pekne zabuva...

Ale nas maly spi s nami v posteli... v postielke keby bol, tak by som sa bala bez nany ho tam nechat sameho na brusku...

vilocka
21. máj 2009

vam babatka spinkaju cez den v postielke? Nasa malinka je presibana, cez den nechce byt v postielke, tak ju mam v takom chicco lehatku v kuchyni, pokukava naokolo, obcaj pomrnci, pohojdam ju a potom si tam aj pospi. Ale keby som ju preniesla do postielky, tak hned otvori ocka a dovidenia spanie. 😀

romanakatka
21. máj 2009

Sabi veď to... že ja tiež do mikrovlnky nedávam a kým zohrejem a prípade ochladím... tak asi tiež kúpime ohrievačku... musím sa po nejakej poobzerať a aj sterilizátor, lebo to ma tiež nebaví v hrnci každú chvíľu vyvárať...

sabinazv
21. máj 2009

zuzik, my mame slnecny byt, tak sa snazim ho vyhriat prirodzene - svieti nam sem cely den slniecko, ale on je este malicky... tak mu je zimka... ale je to len chvilka...

vilocka
21. máj 2009

mne nasa dokina hovorila, ze ju mam davat na brusko, ale len ked je hore, ze spat tak nema. Vidis, a vam to tak v pohode funguje. Mozno to aj ja vyskusam. Nasa spinka v noci v postielke a poobede so mnou v nasej posteli. A mame aj nanny, bez tej by som uz asi prisla o nervy. Je to uzasna vec, mozem byt v klude.

sabinazv
21. máj 2009

vily, nas maly este nespal v postielke ani raz... on je furt pri mne, s nami... spi v obyvacke , mame rozlozenu sedacku a tam sa vyvalujeme s nim 🙂 ze ked ho mas takto do 6 mesiacov, tak sa nevyvinie nejaky zly navyk a babo potrebuje citit mamu pri sebe,aby bolo pokojnejsie... ked uz bude lozit a moze spadnut, tak ho planujem davat do postielky... uvidime na realitu 😉

romanakatka
21. máj 2009

dávate už do tých lehátiek bábo??? Tiež máme doma ale som myslela, že až také staršie sa môžu...
Tak z bruška sme už prešli na chrbátik lebo sme plakali, no neviem či aj takto dlho vydržíme... asi končím...

sabinazv
21. máj 2009

katka, ja som si objednala cez net este jednu ohrievacku spolu so sterilizatorom, tak uvidim aka bude... lebo tuto co mame, tak tam sa neda regulovat teplota a napr. inac ohrieva sklenenu flasu a inac umelu... v sklenenej je tekutina teplejsia...

romanakatka
21. máj 2009

sabi, o omrknem to aj ja na nete, určite to využijeme, lebo aj keď sa snažíme papať veľa MM, neviem či sa nám podarí úplne vysadiť UM...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre