Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
21. máj 2009

katka, no ja som na tom takisto... tiez sa snazime vysadit UM, ale zatial je stav takyto...

romanakatka
21. máj 2009

inak náš krpec nechce byť ani v autosedačke 🙄 neviem čo mi povie na lehátko... 😕

sabinazv
21. máj 2009

nas maly je zasa rad v autosedacke... da sa aj pekne hojdat... tiez zvazujem, ci kupit to lehatko... mozno si ho zazelam v ramci darov ku krstu (bez krstu) 😉

sabinazv
21. máj 2009

vily, my sme mali aj v porodnici nany a maleho som mala radsej pri sebe v posteli ako v postielke... proste opicia laska 😅

romanakatka
21. máj 2009

naša sa dá tiež hojdať, ale nezaujala... máme maxi-cosi a je tam tá ochrana na hlávku, to sa mu akosi nepáči, ale keď je to bez toho, tak sa mi zdá veľmi veľká a sa v nej stráca...
Oki, už sa očíme, tak idem sa venovať 😉 pekný a pokojný dníček nám všetkým prajem 🙂

vilocka
21. máj 2009

kati ja som kupila take lehatko, co je od 0 do 6 mesiacov. Ma taku speci vlozku pre malinke babo. Ale davam ju tam az odvtedy, ako mala mesiac. Skor by som nedala. A najprv sme tam vkladali taku hrubu deku, takze lezkala na rovnom. Teraz uz ju tam davam len s tou vlozkou a myslim, ze jej tam je fajn. A hlavne to funguje proti revom 😀 , pohojdas a hned je lepsie 😀

vilocka
21. máj 2009

sabi, ja by som ju najradsej mala tiez v posteli, ale snazim sa ju polohovat, vzdy na iny bocik. A u nas v posteli by musela furt spat na lavom, lebo do stredu by som ju nemohla dat. Bala by som sa, ze ju tatino zapuci 😀 . On sa v noci strasne meta. 😀 Tak aspon poobede si tam s nou vegetim.

zuzik25
21. máj 2009

ja asi tiez objednam to lehatko aj ked sa jej paci vo vajicko. mame tam aj deku, ale to lehatko sa da dat aj do roviny, nie? a spanie v postielke cez den nehorzi ani u nas. musi byt v centre diania. a nevadi jej ani hluk, spi ako zarezana. no proste spolocensky tvor.
a malu si davam do postele len rano a ked ju boli brusko. dam si ju na seba bruskom a vtedy tak sladko spinka.

sabinazv
21. máj 2009

boze, maly je taky mocny... sa teraz zdvihol hlavkou tak, ze sa skoro prevratil 🙂

vily, nas maly sa plazi kadejako v posteli, ale davame pozor obaja... a mam ho aj v zavinovacke este, tak sa mi da polohovat tak, ze mu podlozim vankusikom jednu stranu...

zuzik, tiez chcem take polohovatelne lehatko... ze ak tam zaspi, aby pekne lezkal... a aj na krmenie (dokrmovanie to je fajn)

cikyta
21. máj 2009

Ahojte.
No tak my chodíme venčiť pred dom Čikytu tak,že malu mám v autosedačke.A každý den to je tak,že ju do toho vložím,ona plače a vonku na vzduchu pod stromami zaspinká a ked prídeme domov,ešte mi tam chvílu spí 😅 To ju len položím v zavinovačke do vajíčka a ideme...

sabinazv
21. máj 2009

ciky, tak to mas ale dost tazke nosit vajicko na vencenie, nie?

no my sme uz hore, tak ideme koncit 😉

cikyta
21. máj 2009

Večer má ošiale revať 3 hod.v kuse a vtedy sa riadne spotí na hlavičke.Teraz ju má celu vyhádzanu potničkami a bola som v lekárni,nech mi niečo na to daju,ale aby nemala potom nejaké lupiny z toho...........tak nevedeli,čo mi maju dať a dali mi Sudocrem.Už jej nedavam čiapku ani do kočíka.Lebo nemožem zohnať z vetračkami čiapočku,že len ušká su zakryte a mám len hrube bavlnené 😝 Tak radčej nedám nič.Jej je nejak furt teplo-ved jasne-po ockovi 😀

cikyta
21. máj 2009

No Sabi,mám........ale inšie mi nezostáva veru. ☹ Za taký mesiac-dva budem chodiť s klokankou.

sabinazv
21. máj 2009

a babyvak nechces vysksuat? tam sa uz moze dat babo aj teraz... ja nad nim tiez rozmyslam...

cikyta
21. máj 2009

To asi nie.Už vydržíme takto chvílu.

sabinazv
21. máj 2009

no dobre, musim sa venovat... majte sa pekne, paa

vilocka
21. máj 2009

babulky, chcela som vam povedat, ze to nase lehatko je chicco a je polohovatelne. Ma aj taku hrazdicku s panacikmi a je hupacie. Myslim, ze je uplne super, z tych co som videla, takze vam ho mozem odporucit. Uplne na lezkanie sa ale urobit neda, vzdy bude mat babatko troska zadocek v sede. Ale spinka sa jej tam dobre.

A este na pokozticku som vyskusala cicadremu, homeopaticku masticku a tusim nam zabrala na tie vyrazky. Bepanthen, sudocrem nefungovali. Tak ciky, vyskusaj, ak by ti nic nezabralo. 😉

vilocka
21. máj 2009

idem aj ja uz, majte sa a pozdravte malinkych cloviecikov 🙂

kiki5
21. máj 2009

baby davate ešte detičky do zavinovačiek? ja už nie je dost teplo.

zanulienka
21. máj 2009

caute baby,no moja sa zase zobudila az rano o 3.30 ale za hodinku a pol zaspinkala naspat,musim ju naucit,ze spinkame dalej aj ked jedno papanie vynecha.ja kupem az po 21.00,napapa sa,trosku sa`poobzera a o 22.00 uz spinka unavena.ja nosim normalnu podprdu,ked treba kojit vytiahnem cicinu 😀 mna boli brucho akoby som mala dostat kramy-zeby uz 😒 este nechcem,len nedavno som odlozila vlozky.dneska mam doma kocky v celom spanielsku strajkuju robotnici kvoli krize,tak mi domca pomahala a zaroven zabavala malu,kym som urobila obed-hura normalne jedlo 😀 elaia si isla rozhodit ruky a nohy,ked jej domca kecala.usmievala sa na plne ustocka,teraz spinka,unavila sa.
majka-nerob to,ze ked ti spi babo si v ticho,neskor si budes vlasy trhat.moja spi pri telke,radiu-proste nemame ticho

misha666
21. máj 2009

ahojte ...

moja kocka isla s dedom na prechadzku a ja som si dokoncila prezentaciu do skoly, etse musim povesat saty obalit file naorezovat zemiacky a poumývat riad... inak kupili sme si byt... treba tam tak nic o porobit ale dufam ze domesiace budem uz od svokry prec...teraz je chvala bohu v Rakusku 2tt, tak je klud... inak minule sme sa pohadali tak ze nas vyhodila z domu 😀 tak sme isli k mojim rodicom,aj tak sme uz boli na odchode , ale v pondelok sme sa vratili po veci...ale sme si vsetko vydiskutovali tak este tu ten mesiac vydrzime... jedine co je mi luto je svokor...on nechce aby sme odisli , vidim aky chodi smutny ☹ ale tak nic sa neda robit , ked svokra je dzignuta 😠

zanulienka
21. máj 2009

mischa-my sme sa tiez odstahovali od nasich,sice sme sa nepohadali,ale mojho otca to velmi vzalo.zrazu nastalo ticho doma a on sa nudil.ale za mesiac nas tam ma znovu a o jedneho clena rodiny viac,takze vacsia radost

cikyta
21. máj 2009

No Mischa,takto to je aj u našich.Mama so sestrou terorizuju otca a on už je z nich na nervy.Má sklopene uši a je mi ho strašne luto...

anib
22. máj 2009

ahojte,nejako je nas tu pomenej, vcera sme boli na poradni,tak mala vazi 4,230kg, za 2 tyz pribrala 620g, iba kojim,mam este kupit aj ja ten glukopur a medzi 4-6 tyz ist na sono noziciek, mala je zlata, aj vcera len spala a papala, 2x sme boli aj kocikovat,ten vzduch jej robi dobre

miavin
22. máj 2009

ahojte - tak aj ja prispejem náš vývoj: my cez deň dosť spinkáme - aj keď včera spal veľmi málo a krátko, ale ináč sa napapá, pokecáme pohráme pol hodinky a zaspinká. Snažím sa chodiť na vzduch - to robí asi každému bábätku dobre, a keď sa mi nechce - šup na balkon. My zavinovačku dávame iba do kočiara a keď je chladnejšie, ináč už vôbec nie. My kúpeme tak okolo 19.00 - potom papáme a okolo 20.15 už drobec spinká, vstane ako digitálky o 1:30 - a chvalabohu - hneď po papaní zaspinká, vstane ráno o 5 - dám si ho do postele na bruško a spinká do 6:15 - aspon posledné dni si to takto udržiava 😀
náš ma tiež rád autosedačku, ale len keď cestujeme, cez deň rád spinká na stole 😀 alebo v kočiari na balkone - len na noc ho dávam do postieľky. potničky máme aj my - ale nie tak veľa, v pondelok máme poradňu - som zvedavá koľko sme pribrali 🙂
Tak sa držte a vybozkávajte vaše ratolesti....

miavin
22. máj 2009

ináč s tým spánkom - vraj detičky do 3 mesiaca nevnímajú zvuky až tak, tak vraj je jedno kde spinkajú, ale my cez deň tiež spíme pri telke - a aj keď návšteva príde - tak v pohode - vôbec mu to nevadí 🙂

komisakpd
22. máj 2009

dobre ranko baby..no co este spite
my sme dnes mali rekord..Maxim spal od 23.30 do 5.00..no teda cca 5 hodin, no ta tak dlho som si nepospala ani nepamatam

baska19
22. máj 2009

ahojte tak s nocnym spankom nemáme ani my problem vecer okolo 18-19 kupeme potom sa napapa obcas pozlostí aj do 21. ale potom pekne spinka do 2. raz spala dokonca od vecera az do 4. a druhy krat sa budí okolo 6. tiez sa len napapa a spinka dalej. Cez den je dakedy taka zlata že stihnem aj navariť požehliť a tak ale včera to bolo strašné vkuse na rukách a toho kriku kvoli brušku vonku sme sa dostali až o pol stvrtej.

kupila som jej hrazdičku lebo už tak okukuje vsetko tak aby sa pri ležaní nenudila 😉

miavin
22. máj 2009

ahoj Baska - co sa niekedy neozves - pôjdeme pokočíkovať, keď je tak teplo..... To vám krásne bubká - je veľmi zlatučká Barborka - krásna princezná...

baska19
22. máj 2009

ahoj mia ja som ťa už asi aj videla v meste s manželom podľa kočíka som ťa spoznala 😉
ja idem asi akurát teraz s malou vonku ale ja tak chodím že prejdem mesto a potom idem k mamke do prace vlastne do našej kancelarie. A skoro nikdy neviem kedy sa dostanem von ale vlastne ja mám na teba číslo tak ked pojdem tak sa môžem ozvať či náhodou nie si niekde na prechádzke 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre