Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
29. máj 2009

ja ie caje vobec nepijem,narobia viac skody ako uzitku. 😠

egyptanka
29. máj 2009

pikino, presne tak. Suhlasim ... radsej doplnit inymi zdrojmi, plnotucne mliecne vyrobky, sem tam nejake zaprazene jedla, vinea, hroznovy cukor a podobne.
ja tiez pouzivam sudocrem a na potnicky nic, len cista voda a pletove mliecko. Ocka pretieram borovou vodou.

miavin
29. máj 2009

anib - ahoj - chcem sa opýtať, čo mám teda robiť, ak nemám von bradavky a malý sa nechce bez klobúčikov prisať?,???? nebádam žiaden úbytok mlieka a ani zápaly - práveže po prvom zápale som mala veľmi málo mliečka - teraz cca 80 vycucká drobec......

arizona
29. máj 2009

dobrý večer 😀

trošku som si vás počítala a sabi chcem odkázať, že vás tak potajme špehujem a keď mám čas, tak čítam 😀 a babským receptom už neverím - môj maliník či aký zázrak leží ešte stále v šuflíku, nerozbalený, v celofáne 😀 nebolo kedy to odskúšať, keďže som sa do nemocky dostala nečakane 😠 a aj tak by mi bol naprd, keďže som mala cisársky... a recepty na podporu tvorby mlieka - chacha 😢 čo už, aj horšie veci sa stávajú. čo je horšie, tak mám dojem, že z každej krabice zjem drobcovi viac ako polovicu toho prášku, lebo mi to chutí 😔 😀

a keď sa už vykecávam - u nás fičí na riťku sudokrém, dosť malému pomohol a jediná ďalšia kozmetika, ktorú používame, je tekuté mydielko a občas olejček na telo. a kamilky.

egyptanka
29. máj 2009

miavin a skusala si pred dojceni odsavackou vytiahnut bradavky? alebo nejakou masazou?

daanka85
29. máj 2009

Ahojte vsetci nasi aprilovi, tak s velkou radostou 🙂 a stipkou hrdosti 😵 vam oznamujeme, ze vcera sme statnice zvladli... A uz sa mame s Emkou a nasim tatikom len a len pre seba... 😅
Bolo to sice velmi narocne, no male je bojovnik... A co ma tesi najviac, bolo to bez ujmy na mliecku 🙂 Vcera aj dnes som uz sice trosku zanedbala tekutiny, lebo same behacky... Tak som uz citila, ze mam menej mliecka, ale drobec mala dost... Snad dozenieme 😉
Idem vas pocitat, ze o com to tu dnes ide... 😉

egyptanka
29. máj 2009

miavin, este mi napadlo ... mrkni na tento vyrobok
http://www.mojalekaren.sk/avent-niplette-system...

lindula3
29. máj 2009

ahoooj ari.... no ze ty sa aj ukazes🙂))))) este ti dlzim odpisanie na mailik ale nejako sa mi do toho nechce🙂))) dobre su tie umele mleca ze? my s mojim tiez obcas vyjedame🙂)))))

luca33
29. máj 2009

Ahoj miavin. My teraz tiez bojujeme s klobucikmi. Moje bradavky sa nastastie kojenim postupne upravili. Takze teraz ide hlavne o to, aby som malu presvedcila, ze to ide aj bez nich. Velmi mi pomaha annag. Skus sa jej ozvat do temy Dakujeme annag. Urcite ti poradi 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

vilocka
30. máj 2009

ahojte babulky nase 🙂 , tukam jednym prstom a pestujem spiaceho skreklunika 😀 .
Luca...to ako si porodila koncom panvovym? 😅 , uf, aj my sme boli hlavickou hore a skoncili sme cisarskym...je mi to luto, velmi som chcela rodit prirodzene, ale mi to neodporucali. Nikto nevedel, preco j tak a ci nema omotanu pup. snuru okolo krciku. Takze ta obdivujem, ze ty si to zvladla 😉 .
My sa zatial iba kojime, klop, klop, klop...dufam, ze nam to vydrzi. Vecer mavame bezdovodne trojhodinove revy... 😀 , paradicka, hlavne ked som s nou sama doma...
Ja som chora, tak sa modlim, aby to babulinka nedostala...
Ja ten kojaci caj pijem, leros a robim si dva denne, do pol litra vody. A na ritusku pouzivam jedine weledu, ako aj do kupkania, take mlicko, co sa da do vodicky a potom netreba olejcekovat...nedam na tuto znacku dopustit, su to ciste bylinky, ziadna chemia, nadherne vonia a funguje super. Cervenu ritusku sme este nemali.

elfi1
30. máj 2009

vili - skusim niekedy aj ja tu weledu. uz som po nej pozerala.

ja mam na zadocek inak osvedceny Nivea SOS kremik. maly sme zapareninky a toto nas chytro zachranilo.

dnes sa mi podarilo aj obed navarit - nove zemiacky dusene a pecene kuriatko. len kym sa k obedu dostaneme my s tatinkom, tak idem nakrmit nasho drobceka. uz sa hlasi z hojdacky

daanka85
30. máj 2009

Ahojte, pridali sme nejake foto... Nie su najaktualnejsie... Ale boli poupravovane... Kedze sme kvoli stackam nestihali priebezne... 😉
Peknu sobotu prajeme... My zas na par dni odchadzame k svokrovcom, takze budeme bez netu ☹
A nebudeme vas moct priebezne citat ☹ Drzte sa vsetci a budte zdravi 🙂 PAPA

luca33
30. máj 2009

vilocka, porodila som to, ani neviem ako. Rodila som na Antolskej. Mala som dohodnuteho priamo prednostu. Do poslednej chvile nebolo rozhodnute ako porodime. Mala bola podla ultrazvuku mensia, tak si myslel, ze by to slo aj prirodzene. Mne sa to moc nepacilo a dufala som, ze sa nakoniec dohodneme na cisarskom. Bala som sa, ze sa najprv budem hodiny trapit a nakoniec aj tak neporodim. Mali sme sa dohodnut v pondelok. Mala som ist aj na vsetky vysetrenia. Ale mala sa rozhodla, ze sa narodi uz v nedelu. Mala som stastie, ze mal sluzbu primar, tak sa ma ujal. Ja uz som ani neriesila, ako rodim, len som rodila 🙂 Na cisarsky som si ani nespomenula. Nastastie som mala epiduralku, tak sa to dalo vydrzat. Ale tie tlaky boli neskutocne. A kedze mala isla opacne, tak som sa pomaly otvarala. Plodova voda mi odtiekla o dvanastej v noci. Cez noc som mala len take menstruacne bolesti. Kontrakcie zacali o osmej rano a porodila som o 14:14. Od jedenastej som bola na sale. Samotne vytlacenie bola pohoda. Na dve kontrakcie bola mala vonku. Az potom sa vsetci priznali, ze je to len druhy takyto porod tento rok, co sa podaril prirodzene 🙂 Boli na seba pysni 🙂 A ja som bola nakoniec rada, ze to skusili 🙂 Mali sme asi viac stastia, ako rozumu 🙂 Ani som nebola moc dokalicena. Bola som zasita za 5 minut . Takze mam v podstate celkom pekne spomienky. Aj tvoja mala mala take pokrivene nozicky?

beadz
30. máj 2009

ahojte bambulky a bambuliatka. ako sa mate ? my mame dnes celkom slusny den. rano sme boli na zapis baby plavania, potom som navarila, uz mam aj vyriadene. huraaaaa. skriatok sa teraz zobudil, tak o chvilu budeme cvicit a potom sa pojdeme trochu prejst, maminka si da cierne pivko a pekny den za nami. dnes dufam uz nezabudnem opeciatkovat rucku a nozku do albumu, lebo stale na to pred kupanim zabudnem. a tesim sa vecer na bridged jones.

pikino
30. máj 2009

ahojte micky.

vili mne sa mala z weledy vyhadzala. kupila som jej kremik na tvar a hned z neho mala vyrazky. ale ona je asi po mne lebo ja som alergicka na taketo veci a sadne mi len malo vyrobkov.

luca teda obdivujem ta, ja som tiez rodila KP na antolskej ale vydupala som cisarsky, nastastie. a moja mala nozicky v poriadku dokonca uz nemame ani postolky dva tyzdne.

mne malinik pomohol, ale nie k porodu ale upravil mi krv. mala som ukazkove vysledky ked mi robili predooperacne testy. je skvelym zdrojom zeleza. 🙂

luca33
30. máj 2009

pikino boli sme tam za atrakciu. Kamkolvek sme prisli, tam nas vitali: AAAA, to je to KP-čko 🙂 Dominika ma nozicky nastastie uz OK. Mala len poskracovane slachy, lebo mala v brusku malo miesta a nemohla sa hybat. My este postolky mame. Mala ich neznasa 🙂 Na kontrolu ideme az 9.6. Tak uvidim, co bude.

pikino
30. máj 2009

tak to ti verim, ze atrakcia. a pritom sa kazdej KP vyhrazaju ze pojde prirodzene a nakoniec idu vsetky cisarskym.
a myslim ze tym druhym KP prirodzene je jedna holka co sem chodi akurat ze u nej to dopadlo zle. babo malo krvacanie do mozgu. a rodila strasne dlho. 😒

moja bola tiez natlacena lebo bola iba v pravej polovici maternice cely cas, lebo ja mam maternice dve takze nemala ziadne miesto. asi bola dobre poskladana. 🙂

luca33
30. máj 2009

Ten nas poro bol uplne ukazkovy. Ako z ucebnice 🙂
Moja maternica ma zase srdieckovy tvar. Doktor mi vysvetloval, ze vsetci mame pocas vvoja v maternici dve maternice a ta prepaska medzi nimi sa postupne strati a stane sa z nich jedna. Mne tam z tej prepazky nieco ostalo. Nikto mi nevedel presne povedat kolko, lebo kym mi stihli spravit vsetky vysetrenia, tak som otehotnela 🙂 Mozno sa mala tiez preto nemohla otocit. Ale mala som aj strasne male brusko a malo plodovej vody. Pribrala som len 7 kg, ale na zaciatku som 5 schudla. Takze nakoniec som mala plus 2 kg.

cikyta
30. máj 2009

Ahojte.
Aj ja som sa narodila KP.(Presnejšie KN-koncom nožičky.Tá už bola von prv ako panva)

Inak moja Silvia mala nožičky zaborene v placente a má nôžky vytočené von-musíme cvičiť,aby mohla chodiť.To uch má aj ploche.

luca33
30. máj 2009

nasa mala chodidla vytoceme von. Uz v porodnici mi ukazali ako masirovat a pekne sa to uvolnilo. Tak to snad bude OK. A my sme isli von zadockom. Pokakala sa este skor, ako vysla von. Ukazala nam vsetkym, co si o nas mysli 🙂

luca33
30. máj 2009

cikyta, takze aj ty si rodila prirodzene? Tak nie som sama 🙂

skorvankova
30. máj 2009

Ahoj.
Tak ako s drzite babulky, ako deticky posluchaju?
ten moj maly zazrak uz ma 5kg a kazdy den si aspon 2 hod riadne poplace, neviem preco.
Inak kakame iba raz za 5-6 dni a to pomocou hadicky, nemate niektora skusenost ako by sme to napravili?

luca33
30. máj 2009

nasa mala place vzdy, ked sa jej nevenujeme. Je to dost unavne. A dnes nemala dobry den. Prave som ju ulozila a sme s manzelom uplne hotovi. Dufam, ze bude trosku spat a nebude za pol hodinu hore ☹ Je sranda ako jeden drobec odrovna dvoch dospelych 🙂
Nasa kaka skoro do kazdej plienky. Vzdy aspon trosku. Takze ti nepomozem ☹

skorvankova
30. máj 2009

luca, aj mna to uplne vystavuje, vecer laham do postele riadne unavena a ani neviem ako zaspim.
Pridala som foto.

luca33
30. máj 2009

horsie je aj to, ze ked si laham, tak netusim na ako dlho ☹ Len vzdy dufam, ze vydrzi aspon tri hodinky. Moja toho moc nenaspi. ☹

romanakatka
30. máj 2009

ahojky, tak u nás zatiaľ žiadne rapídne zmeny... zajtra, vlastne už dnes máme krštiny, tajne dúfam, že sa stane zázrak a sa potom polepší 😀
Som Vás trochu čítala... takže k tým čajom... mne to v nemocnici neodporučili, vraj preto má drobec také problémy s bruškom a tak som čaje na podporu mliečka úplne vysadila a vineu tiež nepijem a mám pocit, že to trošku pomohlo, je kľudnejší už ho len odučiť od prsníka, ktorý si zamieňa s dudlíkom 😲 Na mliečko treba len hlavne veľa piť... 3-4 litre denne, ja si teraz vodu i čaj sladím hroznovým cukrom a myslím, že to pomáha 😉

miavin
31. máj 2009

ahojte maminy - tak ja s poľutovaním píšem, že náš drobec sa zo dňa na deň zmenil - prestal spať. Vždy cez deň krásne pobubal a v noci tiež, teraz nič. Cez deň je skoro stále hore, keď pospí, tak len 20 minút a v noci - večer sa napapá o 20:00 je v posteli a dnes (včera) už o 23:00 buntošil, no ale trápili sme sa do 1:00 - potom som to vzdala a nakrmila ho - no a potom vstal 5:30 - odvtedy je hore... no je to zaberák. Takže sa pripájam do klubu mamičiek nespánkových 😀

pikino
31. máj 2009

nasa tiez dnes vymyslala.

nejak sa jej posunul spankovy rytmus. zobudi sa o osmej rano potom cely den nespi, zaspi o pol piatej vecer.
zobudi sa akurat na kupanie o osmej. zaspi o pol desiatej a o pol jednej je uz hore a potom ostvrte a o siestej a stale len jest a jest. 😠 vobec somsa nevyspala. musim ju nejako donutit spat skor a od piatej byt hore az do kupania.

elfi1
31. máj 2009

ahojte maminky.myslim, ze ten rezim babatiek sa este par krat pomeni. deturence sa stale vyvíjajú. raz majú horsie obdobie - raz lepsie.
my teraz kazde ráno cca o 4-5 hod sa pucime a musime cvicit s nozkami, aby sme troska poprdkali. a ked sa to uvolni tak nie a nie spat. ked este na chvilu zaspi, tak som stastna, ze nemusime tak skoro vstavat.

treba asi len vydrzat.
vsetkym maminkam nespavych babatiek zelam vela sily a maminka posiela pusinky pre babatka a dominko pre maminky 😀 cmuuuuk

luca33
31. máj 2009

Ahojte. Mne sa ju uz dva dni po sebe dari cez den uspat v babyvaku Velmi sa jej tam paci. Mne tiez asi od mesiaca nechce spavat cez den. Ani v kociku tomum moc neda. Najcastejsie prechadzku preplaceme ☹ Ale teraz ju dam do vaku, trosku s nou pochodim, a spinka. Nejaky cas ju nosim a potom ju prelozim aj s vakom do lehatka a pekne spinka aj dve hodinky. Skuste to, mozno to aj vam pomoze. Mne to funguje zatial len druhy den, tak este nejasam. Moze to byt nahoda 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre