Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
9. jún 2009

Ako sa to dobre číta..........môj spinkal celu noc........

hm.....

Tá moja od včera 1 hod,vnoci nespí dlhšie ako 10 minut! Už ma vystiera. Dokina povedala,že to bude počasím,lebo jej nič nieje.
Hm...OK,ale keby aspon tolko nerevalááá ☹ Aj 2 hod.vkuse a čo je divné-bez príčiny! To je horšie ako s príčinou! 😒

elfi1
9. jún 2009

ciky nezavidim Ti. ja som nervozna z maleho ked za vsetko vrieska, ale on aspon spinka ked uz ho tolko natriasame. a striedame sa traja pri tom.

a neskusala si pit ty nejake cajiky na ukludnenie? myslim napr. harmancek, kt. ukludnuje, alebo aj medovka. aj detske cajiky tieto bylinky obsahuju a cez mliecko by sa to dostalo aj k malej. ja pijem tieto detske cajiky.

a ked place, tak nepomaha ani nosenie? ja mojho navlacam stale v prenosnej taske z kocika. v tom ho hojdam a spievam mu a ked zaspi, tak ho polozim. tak sa menej casto preberie, ako ked som ho mala len v zavinovacke a je na rovnej podlozke. lebo zaspal niekedy aj v hojdacke, ale tam v podstate sedi a nie som rada, ked tak zaspi, aby nemal krivu chrbticku

mauzos
9. jún 2009

ahojte 🙂 tak dnes som si vas docitala 😉 ufff

k tomu ockovaniu proti tbc ... mna v nemocnici vyslovene upozornovali, ze sa s tym nesmie nic robit, ziadne babranie do toho a nemalo by sa to ani namocit. Mojim ani nevidno, kde ich pichali, takze ani neviem ktoru cast tela som nemala namocit 😀 Ale ak to zahnisa, tak to mozu vycistit iba na plucnom, pretoze to je aktivne tbc. Cize nemala by to cistit detska lekarka a uz vobec nie doma 😲

a balenie na siroko je moja nocna mora. Malym sa to vobec nepacilo a mne tiez nie. Bolo to uz aj u nas zrusene vyhlaskou ministerstva zdravotnictva, ale pediatri to aj nadalej bezdovodne nakazuju. Raz som citala taky nazor, ze je to akokeby ste pri chripke jedli cukriky, ani to nepomoze a ani neublizi. Ak nie je nieco v poriadku s klbikmi, tak to siroke balenie nevyriesi, tam uz treba nasadit ine liecebne metody.

a nasi chalosi tiez dnes cely den spinkaju, to sa im uz davno nestalo. Som zvedava aka bude noc 😒

majka_dk
10. jún 2009

ahojte,

tak my sme vcera poobede spinkali straaasne malo ☹ ale nastastie v noci spal celkom dobre a teraz zaspinkal znovu. inak na vecer pri poslednom kojeni mam uz strasne malo mliecka ☹ ale nechapem, cely den v pohode a ako sa blizi vecer tak citim ake mam makke ciciky 🙄 a krpec vobec nechce nutrilon z flasky, tak sa napapa hodinku mrnci, potom si este trochu potiahne a spinka 🙂

pekny den

majka_dk
10. jún 2009

inak co sa tyka tych kil, tak ja som pribrala 25 a este mi ostalo 9 ☹

mauzos
10. jún 2009

ahojte 🙂
ja som pribrala 11 a po prichode z porodnice som mala minus 14 😉 Ale uz su naspat 😲

mauzos
10. jún 2009

a mali mi spali krasne aj v noci. Bala som sa, ze ked vcera cely den spinkali, aka bude noc. Zobudili sa iba raz o tretej a potom az o pol osmej a odvtedy su hore 😉

sabinazv
10. jún 2009

Dobre ranko,

ja sa idem zasa pochvalit 🙂
Maly spal v noci zasa 7 hodin... a v POSTIELKE !!! on spaval vzdy pri mne a vcera ho tatik odniesol do postielky, ze urcite chce aj on mat svoje sukromie... 😀 tak tam asi polhodku kukuckoval a zabuval a spal do tretej 😅
O tretej ale uz ostal pri mne... lebo nevedel kedy je najedeny, tak sme sa trosku dohadovali 🙂

A co sa tyka kil... ja som 2 tyzdne po porode mala dole 12 kg... ale to som mala tyzden tie teploty a nechutilo mi vobec jest - nasilu som jedla... Od vtedy sa bojim odvazit, lebo teraz aky mam apetit - ze dovidenia 😒

A vcera som kukala v telke bola Cobejova a ona po porode zhodila len 6 kg... tak my hviezdy sme na tom dobre este 🙂

beadz
10. jún 2009

caute zienky.
tak sme po poradni, simon ma 4810 g a 56,5 cm. dokina vravela ze do pol roka by mal zdvojnasobit svoju vahu, tak som vravela ze to vidim ze plan bude splneny 2 mesiace skor 🙂 . asi mu nemozem tolko davat papat, lebo bude chudacik vyzerat ako ja v dospelosti... 😉
inak ja mam 3 kg menej ako pred tehu, ale to som sa vazila asi pred mesiacom. tiez mi teraz viac chuti papat a co je najhorsie, ze stale ked v noci kojim, tak potom zobnem nejaku horalku alebo nieco co mi pride pod ruku ☹ . takze teraz sa ani nejdem vazit.

mauzos
10. jún 2009

baby aj vam este ostalo po porode take velke brucho? Ja sa ho neviem zbavit. Kupila som si aj stahovaci pas, ale nemozem ho mat dlho, lebo som po sekcii a ked ho mam na sebe, tak stale citim ranu 😲

bea kde si chodila do centra? ja do Splnu.

beadz
10. jún 2009

mauzos, brucho visi aj mne hrozne. aj ked je pravda ze som nikdy nebola stihla, ale take brucho...
ja som chodila k hermanovi. este tam mame 2 mrazacikov, muz velmi chce aby som isla, mne by ich bolo tiez velmi luto nechat, ale neviem... na starobu zacnem rodit...

zuzik25
10. jún 2009

cafte baby.
tak uz mame doma dievcatko s nausnickami. poobede bola velmi placliva ale v noci spala od 20:30 do 3:30. tak som sa vyspala aj ja. som zvedava co bude dnes ked jej to budem pretacat. berieme aj homeo na lepsie hojenie, dufam ze do tyzdna mame pokoj.

co sa tyka kil, tak ja som pribrala 12 kg a schudla 20 kg a ide to dalej, este 3 tyzdne dieta a komplet menim satnik. 😀 ten zlcnik mi zachranil postavu. 😀

mala za 3 tyzdne pribrala 640 g a je plne kojena.

luca33
10. jún 2009

Nasa mala v noci buntosila, presne ako som predpokladala. Do jednej som s nou skakala na fit lopte. Potom zaspala a o tretej bola zase hore. Tak som si ju nechala v posteli a s obcasnym cuckanim vydrzala nakoniec do pol osmej. Ani neviem, kolkokrat sme kojili. Ona sa obsluzila sama, ja som bola mrtva 🙂
Cikyta, ja ta obdivujem, ze to zvladas. Ja ked som nevyspata, tak mam strasne nervy. A potom mi je to aj luto. Mala za to chudatko nemoze, ze sa jej neda spat ☹
Ja sa teraz stravujem tak zivelne. Zbodnem vzdy nieco narychlo, ked sa da. A nervy si ukludnujem princezkami 🙂 Uz sa ani nepamatam, ake je to sediet na obed pri stole s rodinou ☹ Takze asi pri kojeni neschudnem...

hotelacka
10. jún 2009

Ahojte,
tak ja som cez tehu pribrala 13kg a z porodnice som sa vracala s povodnou vahou co som mala pred tehotenstvom...teraz mam este 1kg navyse..domaca strava 😵 zato sa mi riadne zvacsili prsia a este mam dost smiesne brusko /take spicate ktore mi trci ako tretie prso 😀 ale po SC je to vraj normalne/ ale uz davam kombinovane brusaky tak snad to povoli a padne..

A co sa tyka malinkeho, spinka - ako kedy tie 3-5h mi prespinka v noci a niekedy aj cez den..napriklad vcera spinkal celyy den vonku /asi sa mu dobre spinkalo ked tak pofukovalo../Na poradnu ideme zajtra tak prilozim i miery...
Ale uz je hore na papanie..ako hodinky..na 10h

mauzos
10. jún 2009

bea aj my mame este dvoch mrazacikov, ale tyto tvaja nemrazacikovia nam asi stacia 😀 😀 no ved uvidime ...

luca princezky este vyrabaju? vsak to bola moja najoblubenejsia lakocinka. Ale u som to davbo nikde nevidela. Musim sa lepsie pokukat v obchode 😝

zuzik, malej prestrelovali dierky, alebo prepichovali? za dva dni by si mala mat pokoj ... ja som niekedy nastrelovala nausnice a testovala som to aj na sebe a na druhy den uz ani nevies, ze ti strelili 😀 Cititi to, iba ak spis na uchu, tak davaj malu spinkat na chrbatik a nemal by byt problem.

kiki5
10. jún 2009

mna doktor zakazal brušaky vraj po sc sa nesmie aspon 4 až 6 mesiacov zatažovat brucho. tak som ako tehotna v 6 mesiaci. mne ostalo 5kg a neide to dolu aj ked nedržim dietu tak nema prečo 😀

zuzik25
10. jún 2009

mauzos, prepichovali, teda aspon myslim, poslali nas prec zaplatit to, takze krik a plac sme nepoculi. do obeda musi mat este ciapocku aby si nesla ruckami do toho a potom ideme pretacat. 😒

kiki5
10. jún 2009

baby čo kojite jete už všetko? lebo ja som včera skusila 3 jahody. tak uvidime. inak ja ked nakojim som tak strasne hladna až mi je na vracanie. a to niesom velky jedak. tak tie kg asi nedam dolu. ale teraz to už aj tak na leto nestiham tak na buduce hadam to bude ok.

beadz
10. jún 2009

ufff. docitala som co ste popisali za tie dva dni. normalne makacka.
aj simi ma vyhadzanu tvaricku, vraj do 6 mesiacov je to normalne a potom sa to samo upravi. my pouzivame jarishov roztok - to mu pekne vysusi. ale inde ma celkom cistu pokozku a vraj od jedla sa vyhadzuje prave na telicku, takze to nebude z toho co zjem alebo vypijem.
mauzos, to ti verim ze stacia 😉

beadz
10. jún 2009

kiki, ja okrem kapusty a strukovin papam vsetko od zaciatku. samozrejme take co viem ze by sa "nemalo" len trochu, ved nase mamy tiez papali vsetko s mierou a tu sme. myslim ze ked si das jahody a maly sa vyhadze alebo bude mat inu reakciu tak si nabuduce nedas, ale mozno s tym nebude mat ziaden problem. a zbytocne sa obmedzujes.

mauzos
10. jún 2009

zuzik sa divim v dnesnej dobe este prepichovat, je to bolestivejsie ☹

kiki ja sice uz nekojim, ale v porodnici mi hovorila laktacka sestra ze treba jest vsetko, pretoze tvoj organizmus potrebuje pestru stravu a iba ak by bola nejaka reakcia u babatka, tak to vysadit. Dokonca vraj aj strukoviny sa maju jest 😲

zuzik25
10. jún 2009

kiki, ja ako mam zlcnikovu dietu nejem chlieb, rozky a sladke a kila idu dole az nechapem. a jem castejsie ale menej. uz ani neviem ako chuti rozok. 😀

beadz
10. jún 2009

zuzik, a ako si dopadla s tym kojenim po operacii ?

zuzik25
10. jún 2009

mauzos takymto malym babatkam vraj prepichuju, vraj prestrelenie sa moze od pol roka.

kiki5
10. jún 2009

zuzik a čo ješ? napr na ranajky. ja som cele tehotenstvo nejedla pečivo lebo mi bolo z neho zle ale teraz ked nezjem na ranajky 2 rožky tak som hladna. inak objednavali ste niečo z e shopu polskeho? chcem deku pre sestru a nechce sa mi ist do polska.

zuzik25
10. jún 2009

bei, vyborne, kojim dalej a bez dokrmovania. 24 hodin bola na UM a bez problemov sa prisala.

beadz
10. jún 2009

kiki, ja som neobjednavala odtial nic, takze neviem.
zuzik, super. emmka je sikulka, ako to zvladla. 😉

zuzik25
10. jún 2009

kik, rozkova som bola aj ja. na ranajky jem bud jogurt s vlockami alebo piskotami pripadne puding ked si ho uvarim vecer. na obed masko na prirodno a zemiaky, ryzu som este neskusala. medzitym si nakrajam jablka alebo si otvorim domaci kopmot. a vela polievok papam, najradsej paradajkovu. a vsetko je to bez soli a korenia. a hlavne vela vody, minimalne musim 3 litre.
ziadne sladkosti, nic vyprazane, maximalne pecene, ale to som este tiez neskusala.
ale strasne mi chyba zelenina, salatiky a jogurtove dresingy. ☹

mauzos
10. jún 2009

kiki jedna baba z dvojiciek objednavala stolicky na krmenie a usterila 80€, posielaju aj na Slovensko, dokonca komunikuju mailami po slovensky. Mam ti pohladat link?

zuzik25
10. jún 2009

bei, som strasne rada, ze to takto dopadlo, este v den operacie mi ju ocinko nosil kym sa dalo. a kedze ma brali az 13:30 tak som kojila este cele doobedie a na obed. doky sa sice vyjadril ze by som mohla kojit uz 12 hod po operacii, ale radsej som si dala 24 hodin. a aj tak som bola spava taaak som sa vtedy vyspala, akurat len som sa budila na odsavanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre