Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
12. máj 2009

my sme mali krstiny minulu nedelu....

zanulienka
12. máj 2009

my budeme mat az oktobri a musime si uroit cirkevny sobas,pretoze v kostole nie sme manzelia a sme svk manzelia

pikino
12. máj 2009

zanu ti je super ze sa mozte znova zobrat aj ja scem. 🙂

krpcek
12. máj 2009

piki neviem kolko. ja som sa sla dnes spytat a datum som si tiez vybrala sama. ale mna farar pozna dlho, lebo som chodila do kostola spievat na sobase a krsty . . aj celu moju rodinu pozna.

krpcek
12. máj 2009

konecne je doma ticho. 🙂 malu mi zobrala mama 😀 😀

zuul
12. máj 2009

dievčatá aj Vám tak miminká cestujú po postieľke?
ja ho dám hore spinkať a za chvíľku je úplne naspodu postieľky. a skoro som dostala šok minule, keď mal ešte aj tvár prikrytú dekou 😲

zuul
12. máj 2009

piki my sme boli za farárom ešte keď som mala bruško. lebo sme vedeli, že pôjde preč na mesiac.
teraz sme tam boli priniesť rodné listy a teda budúcu nedeľu povedal. potom odchádza.

ni.kolet
12. máj 2009

Ahojte.
Dnes sme mali poradňu. Mám riadneho jedáka. Keď sme odchádzali z nemocnice mal 3790 g a dnes 4750g. Dnes aj mne hrozne plakal doobeda, pretože ho bolelo bruško. Dokonca mu vyšla aj slzička. Sme sním cvičili a pomohlo to. Teraz mi spí od pol druhej. Inak väčšinu dňa býva dobručký, ale jednu časť dňa si vyberie a to je jak čertík. Len si to prehadzujeme. Ja som anti nikdy nebrala a ani nebudem. Na malého sme čakali 3 a pol roka a podaril sa s pomocou CAR-u. Keby sa podarilo normálne, boli by sme len radi. Samozrejme nie hneď. Možno o rok. My krstíme 24.5. Zatiaľ pa.

krpcek
12. máj 2009

zuul hej aj my cestujeme. mne sa mala zacala uz oj pretacat. polozim ju na bok a o chvilu je na chrbatiku alebo brusku. 😀 a uz sa odraza nozickami zaba krpata.

zanulienka
12. máj 2009

no mne velmi do vydaja nie je,nechce sa mi uz-manzo je nadseny,ten by sa zenil kazdy rok 😀 my tu nemame rodny list,ale mala dostala nieco ako pas,taku knizku

zanulienka
12. máj 2009

my necestujeme,ako ju polozim vecer-na bok,tak sa mi aj zobudi,ale otocat sa mi uz zacina,akurat ju dneska pochvalil lekar,ze je strasne silna a rychla.mame zlateho lekara vkuse jej bozkava nozicky

zuul
12. máj 2009

krpy ja som sa zľakla aby sa nepridusil v tej postieľke. aj my už držíme hlavičku zatiaľ a tie nožky ma tiež silné, stále sa na ne stavia, už sa mu nepáči robiť žabku 😀

jankaaa
12. máj 2009

nas drobcek tiez pekne drzi hlavicku a tiez sa stava na tie drobne nozky 🙂

krpcek
12. máj 2009

zuul moj drahy s nou vecer "chodi" drzi ju pod pazami a mala si vykracuje ako modelka. 😀 😀 sa len smejem vzdy na nich.

pikino
12. máj 2009

takze to neni ako so sobasmi ze treba aj rok dopredu aby mali vobec termin?

nasa zacala cestovat teraz posledne dni a uz sa vie aj odkopat.aj ja sa bojim, ze sa prikryje dekou, nastastie mame monitor. inak by som tak kludne nespala. tiez sa vie otocit na chrbatik ale na brusko este nie. ona je strasne nerada na brusku. vtedy reve ako tur.

krpcek
12. máj 2009

moja je rada na brusku. dokonca by som povedala, ze vtedy je najkludnejsia,

cikyta
12. máj 2009

Ahojte.Baby,užívate nejake lieky na železo?

(Lebo ja ano.Od pôrodu.A mám zelenu stolicu.Asi z toho.Má ju už aj malá,len neviem,či z toho železa,či z toho,že by bola hladná ☹ Len dojčím......

petusko
autor
12. máj 2009

ahojte 😎
konečne mám zapojený nový pc, tak tu už budem častejšie 🙂
čo je tu nové?
my sa máme fajn, akurát tie noci 🙄 každé tri hodiny hore 🙄 závidím maminkám, čo im detičky prespia celú noc 😅 ja túžim spať aspon 4 hodiny v kuse 😲 snáď sa čoskoro dočkám 😅
zajtra máme poradňu, som zvedavá, koľko malý pribral 🙂

elfi1
12. máj 2009

baby ja by som zas bola rada, keby chcel byt maly aj dhlsie na cicikoch. ale dnes bol zase rev a jedno krmenie uplne odignoroval. velmi mu vadi ten silny prud, ale moc sa mi to zatial nedari zvladat. tak bojujeme. teraz po obede je to uz troska lepsie a viac papal. aj ked mozno si vytiahne rychlejsie viac, ked to tak silno tecie. len je potom z toho nervny

ale zajtra idem k dokine, nech mi ho odvazia a ci mi nebudu vediet poradit, co s tym mlieckom, aby tak netieklo, alebo aby sa ho troska menej tvorilo. hned by som poslala tym, co nemate dost

a my krstime 14.6. Ale farar nebol moc nadseny ze mame len civilny sobas. aj ked asi si spravime aj cirkevny, ale teraz uz do krstu nestihame pripravu - to su same stretnutia a pri malom na to nemam cas

majka_dk
12. máj 2009

ahojte.
tak som rada, ze nie som sama komu dnes babatko nechcelo spinkat 😉
my sme dnes boli na poradni a vazime 4575g, ked sme odchadzali z porodnice mali sme 3690g takze celkom slusne sme pribrali. dr. mi kazala kojit len z jedneho prsnika, ale nas maly uz nechce ked ma tahat zadne mliecko tak neviem ako ho donutit tahat, neviete mi poradit?
a ja sa chystam dat si hned ako to bude mozne antikoncepciu, ale rozmyslala som aj nad telieskom, co si o tom myslite?
tak sa drzkajte a nech nam aspon v noci spia ked nechceli cez den 🙂

misha666
12. máj 2009

ahojte... dnes sme boli na poradni v Saci tam kde som rodila, robili nam ultrazvuk hlavicky a obliciek vsetko mame super... primarka povedala ze mala ma velku silu na to ze ma 6tt, ze sa bude skoro vesat po konaroch 😀 😀 a uz vazi 4510g 😀 moja mala buchticka... inak dala by som nobelovu cenu tomu kto vymyslel odsavacku soplikov na vysavac ...dnes som ju kupila ...je to super vec...sopliky su hned prec a vsetky,,, s tou balonikovou som ju len trapila dlho a aj tak som vsetko nevytahala... moja malicka sa budi kazde 4-5hodiny... ale teraz ked je nachladnuta tak kazde 3 lebo jej vadia sopliky... tak vela zdaru kocky 😉

jankaaa
12. máj 2009

babenky ja som dnes vecer prvykrat dokrmila maleho lebo cely den mi neskutocne plakal...vypil mi 90ml a este som ho dokojila.dala som mu nutrilon tak uvidime ci to pomoze...ja z toho jeho placu som uz zufala

zuul daj mne troska mliecka lebo ja mam asi malo

zuul
12. máj 2009

dievčatá pýtala som sa na net poradni.

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu o Vas nazor. Som po porode 4 tyzdne a po sestonedeli uvazujem na antikoncepciou - kedze otehotniet by som chcela najskor az do dvoch rokov. Samozrejme kojim, no mam obavu ak by som hned zostala tehotna. Aka je vhodna antikoncepcia pre dojciace matky? A neovplyvni chut mlieka? Niekde som citala o cipkach, ktore sa zavadzaju asi 10min pred stykom? Dakujem za radu.:

Azalia- bez obáv..... čípky su Pharmatex

zuul
12. máj 2009

ciky a nepapala si niečo zelené?
ja som mala minule brokolicu a Miško tiež potom kakal zelené. ja by som tiež mala papať železo, ale zapeká ma, takže mi ho asi netreba 😒

petuska aj my spinkáme najviac tak 4hod. neboj zlepší sa to. ja by som tiež prijala jeden deň spať v kuse ani nevyliezť z postele.

majka, misha ako krásne rastiete. aj my ideme zajtra som zvedavá koľko to bude.

janka nebuď smutná, wau, že 90 vypil? to bol iný hladoš. skús tie homeo isto ti pomôžu.
😵

zuul
12. máj 2009

majka teliesko je lepšie ako antikoncepcia? asi áno že. ja nad ním tiež porozmýšlam
prečítaj čo som sa pýtala a čo mi odpovedal dr. 😉

miavin
12. máj 2009

ahojte maminy - tak my už máme po krstinách - včera sme boli v poradni - takže dnes máme presne mesiac a presne kilečko navyše čiže: 4350 g. Doktorka povedala, že je Alexík zdravučký a silný krásny chlapček. Tak sa tešíme - ani nestíham na koníka chodiť, tak zhrňte v skratke - čo tu nové 😉

komisakpd
12. máj 2009

my mame uz tiez po krstinach..mali sme ich presne dva tyzdne po porode..a maly bol velmi zlaty...dnes mame tazky den za sebou..ideme spinkat..dobru noc..teda aspon par hodiniek

majka_dk
13. máj 2009

ahojte.
no dnes sme sa v noci krmili kazde dve hodinky, rano vygrckal skoro vsetko, no neviem co mu tazi brusko, snad to dnes bude lepsie.

zuul neviem ci je lepsie, zatial to len zvazujem. nad cipkami vobec neuvazujem, vsak to by ma len rozculovalo 😅 . no uvidim co mi odporuci moj doky a podla toho sa zariadime ci teliesko ci antikoncepcia.

pekny den

zuzik25
13. máj 2009

ahojte maminky. 😉
my krstime 30.5, ale este musim vybavit povolenie od tunajsieho farara kvoli tomu, ze chceme krstit v meste.
my sme tiez vela pribrali, ked sme odchadzali z porodky tak mala 3100 g a minuly week 4190 g, takze vraj mozem aj susedove dorkmovat. 😀
ciky, nasa Emmka mala zelenu stolicu 2 dni, ale potom som si spomenula, ze som papala brusnicovy koktail a tiez tresku, takze bud z jedneho alebo z druheho. ale uz sa to upravilo.
zuul, ja kojim tiez ako ty,necham ju nech vytiahne co sa da a pripadne si trosku cucne z druheho.
misha, pripajam hlas k nobelovej cene za vysavacovu odsavacku! prefektna vec!

sex? no comment, ja mam akysi strach z toho, pockam az po kontrole, lebo ma aj tak vsetko este boli. ale dnes sa mi snivalo, ze sme sexovali. 😀 anti si asi nedam, lebo mam PCO a aj tak som oteho cez CAR. no popytam sa dokyho aky ma on na to nazor. k tym cipkom, ked som bola mladaaa 😀 tak som to brala, ale bolo take obmedzujuce stale na to mysliet, ze treba rychlo dat a potom uz aj chut presla.

pikino
13. máj 2009

ahoj micky.

ked pouzivate tu odsavacku na vysavac davate im predtym do nosiky ten sprej na precistenie dutin z morskej vody? ja teraz sedim vedla malej a ona normalne chrape takze ma asi sopliky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre