Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

melory
13. aug 2008

jasneee, zle som pochopila, tak zotrvavam na "orange" krabici.

veronikap
autor
13. aug 2008

mel, ja plánujem dávať nutrilon minimálne do 2 rokov, ak nie dlhšie... keďže Zina nie je veľký papkáč, tak aspoň z niečoho priberá 😎 my sme mali na poradni pred dvoma týždňami 9,98 kg a 84 cm ...

malalady
13. aug 2008

lilu18 no tak isto sa citim aj ja.. 🙂 ale ja už nemam ani čo zvracat 😠

lilu18
13. aug 2008

idem sa rozlucit-min. na tyz odchadzame k svokrovcom 🤐 hadam prezijem 😀
az by tu bol niekto z okolia partizanske,privitam vsetky rady ako stravit volny cas-kam sa s malou vyblaznit Ď

anielik
13. aug 2008

Ahojte, aj my po 100rokoch

Mel my nepapame vobec mliecko. Len prevarene...teda polievky, jogurty...A granko mal asi 4 gulicky na krupicovej kasi.

A idu nam dasie zuby, konecne sa rozhodli stolicky...ale sme chori a aj ja uz som o ziskala od matka ☹ ☹ ☹

salajcatko
13. aug 2008

babky moje ahoj
tak vy rozoberáte mliečko, ja som nedávno o tom písala, že som prešla z nutrilonu na polotučné BIO, a pije mi hi úplne v pohode,pár dni som jej to stiedala ešte s nutrilonom, tieto dni už len polotučné z krabice a nepreváram, naša doki mi to vraví už od roku že jej mám dávať polotučné, aj na alergologii mi vravela mudr. že sušené je hoodne chemické, čo ma teda riadne šokolo a zaskočila, a tiež sa len tak nad tým pousmiala, že jej mam dať klasické 😖 😕
no a pred chválkou som došla z tesca, bola som jej kúpiť sunar,hádam bude chcieť (nutrilon je strašne drahy, stoi už 449 sk 😠 ) tak som jej ten sunar a budem jej ho dávať len na noc, aby bola sýtejšia -
ja som jej normálne mlieko nasadila hlavne preto, lebo stráááášne málo jedla..a poviem vám, ako má terau normálne, papá ovela oveľa lepšie,dnes si dokonca na vychýdzke v kočíku sama pýtala ham ham a nič som nemala, normálne sa rozplakala- to sa stalo prvý krát..že si sama pýtala, tak asi to sušené je fakt sýtejšie...mne karinka mala bebu a nenormálne priberala pri tom, ked sme nasadili normálne v 11m. sa to rýchlo pozastavilo

veronikap - možno by si mohla skúsiť jej dať klasika mlieko, alebo aspon trochu znížiť dávky nutrilonu, či by začala viac papať tuhé jedlo..u nás sa to oplatilo

granko - nedávam, a dávať ešte dlho nebudem, aspon na spanie isto nie, karinke som tak začala a v tom momente mi už čisté mlieko nechcela, opica jedna 😵
inak ja granko milujem 😝

salajcatko
13. aug 2008

booože teraz čítam po sebe..ako hotentót, prepáčte 😵
ale mám tu tmu, vidím len monitor a toť vsjo 😉

veronika13
13. aug 2008

ahojte, sali nepreváraš mlieko? ja stále preváram, to ti doktorka povedala, že netreba? Koľko stojí Sunár? možno by som tiež na noc mohla, lebo teraz sa budí už asi mesiac dvakrát v noci na mlieko, predtým len raz.
Dnes som bola od rána u našich, konečne som sa stretla s kamoškami, porozprávali sme sa dosýta, obe majú bábátka jedna mesiac a pol, druhá dvojmesačné. Jedna ma hrozne problémy s bradavkami a prsníkmi, vkuse od narodenia malého zápaly, dnes že jej už ide mlieko aj s krvou a malý jej na prechádzke vracal čiernu zrazenú krv s mliekom. Že už minula dvetisícky na maste, no zaberie na chvíľu a potom zas. Neviete nejakú zázračnú? Je mi jej ľúto, lebo ma to ťažké, malý jej aj zle spáva a ešte aby toho malo nebolo, dvakrát ju zle zašili, tak dnes jej ranu vypalovali, lebo jej tam nechali akúsi dierku a ta jej mokvala. No nezabili by ste toho doktora čo ju šil??? Druhá v pohode, dieťa jedna báseň, spí celý deň, celú noc, len čo papá medzitým.
No som sa dobre odreagovala, len Riško mi dneska kakal asi 5krát normálnym tuhým, tak neviem prečo, už asi týždeň tak divoko kaká, nie je to hnačka, len proste často, nestačím prebalovať 😖

maaja
13. aug 2008

caute po 50 rokoch 😀

melory, aj ja davam Nutrilon3 ... a aj dlho davat budem ... aj ked v poslednej dobe zasa vela vypije, ale len v noci, nechapem 😕 vecer ked ide haji ( okolo 21.00 hod ), tak mu dam 90ml, niekedy 120ml ... potom sa zobudi okolo jednej v noci a vtedy mu dam 180ml ... no a potom este nad ranom tak okolo siestej mu dam zasa 180ml ... uz mi papal len raz v noci a teraz sa zasa takto budi ... dneska papal o jednej a potom okolo pol piatej reval zasa .... tak som mu dala len caj, myslela ze je smedny ... poslal ma s tym "dohaja" ... musela som mlieko doniest ... a potom si mlady muz spinkal az do deviatej 😀

dneska som mala na navsteve kamosku/kolegynu ... tak mi to dobre padlo, dala si u nas kavu, zakusok a dokonca aj obed ... a aj pochvalila 😀 vie ze neviem varit 😵 ale vzdycky sa snaziiiim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marek vie povedat ze "malo" ... povie ze "mámo" 😀
a ked mu poviem ze "ktore je Marekove pismenko" tak povie ze "M" 😵

veronika13
13. aug 2008

šikulko ten tvoj Marek 🙂 tak sme mali dneska super deň Maji, čo? Ja rozmýšľam, že aj zajtra by som išla k našim trochu povegetiť, len uvidíť či nebudem niečo súrne robiť, išli by sme až poobede, dovtedy musím navariť, oprať, upratať...ale išla by som

maaja
13. aug 2008

hej, dneska bol fajn den ... nic som nerobila, lebo ked Katka odisla, Marek sa o chvilku zobudil 🙄 ale aspon som si povegetila ... zajtra orobim ... doobeda ideme na plavanie a to mi cestou domov zadrichme, tak mozem poupratat ...
akurat ze neviem co budeme zajtra jest ... nic mi nenapada ... a predstav si, nechuti mi meso !!!

maaja
13. aug 2008

Marek vie precitat A,O,E,M ... to M mu sice az tak nejde, ale ostatne vie v pohodke 😀
a vie povedat DOM 😀 lebo ked si kreslime, tak neviem mu moc veci nakreslit co pozna, tak som ho naucila ten DOM ...

ozaj, najnovsie ma pasiu liezt psovi do budy 😝

maaja
13. aug 2008

veronika, podarilo sa mi Roba ukecat na taky mini vylet --- ideme na predlzeny vikend na Donovaly ... juuuj, tak sa tesiiiim 😢

maaja
13. aug 2008

zle som klikla smajla - mal tam byt tento 😀

veronika13
13. aug 2008

ja nemôžem, že vie čítať A,O, E,M, ak to pôjde takto s ním ďalej, tak zakladnu školu úplne preskočí a pôjde rovno na strednú 😀
ja mám tiež krízu varenia, nám mäso došlo, tak už asi mesiac inprovizujem, aspoň som vyskúšala veľa zeleninových receptov 😀
zajtra tiež neviem čo budem variť, čo ma štve, že nám zrušilo obchodík čo sme mali poblíž, tak že keď ti niečo pochybí skočíš si, teraz musím letieť kilometer do dediny 😝 no nevadí, zvykneme si

veronika13
13. aug 2008

no supeeeer, teším sa s tebou, sprav nejakú romantiku večer 😉
ozaj, do búdy liezol ako dieťa aj môj muž, Riško sa tam zatiaľ neťahá 😀

maaja
13. aug 2008

no on sa to nejak sam naucil 😅 nechapem ... priznavam, ze to M ho "nutim" nasilu 😎

asi dam Marekovi zajtra este Francuzske zemicka co dneska ostali a ja si dam syr a vecer budeme grilovat 😀 totiz Robo dneska kupil gril zahradny, tak to chcem skusit, lebo na sobotu sme pozvali segru aj s jej rodinkou, pricom sme ju ale varovali, ze sme este nikdy negrilovali 😀 povedala ze pridu 😉

veronika13
13. aug 2008

dnes mi prišla košielka pre Riška čo som kúpila cez MMB, Next za 99,- nenosená, krááásna je a ona mi poslala dve bodynka na donosenie v super stave zadarmo, taaaaaak ma potešila, lebo som zháňala a ešte sú s dlhým rukávom 🙂

maaja
13. aug 2008

jak ze romantiku vecer ? to ideme na donovali az na konci mesiaca a vsetci traja
Linda pes ma novu budu, taku veliku, tak asi preto tam leze ... moc sa ale tomu netesim 😝

maaja
13. aug 2008

no ja teraz nejak nemam potrebu kupovat Marekovi, ale asi ma to neminie, lebo ved uz ide byt chladno a tie "dlhe" vecicky su mu uz male 😖
kosele som mu este neskusala, ziada sa mi pod to take to bodytielko, ne ?

melory
13. aug 2008

ahojte, boli sme v tescu, teraz som to konecne spratala......

veronika13
13. aug 2008

na takú grilovačku by som sa dala nahovoriť a ešte v takej krásnej záhrade, juuuj 😀 dnes mame prišiel Starkl, krááásne kvietočky tam majú, a výhodné balenia trvaliek, už sa teším, keď si budem robiť vlastnú záhradu, len aby Starkl dovtedy neskrachoval 😀

maaja
13. aug 2008

melory, to spratavanie poznam - mam to kazdu sobotu 😀

maaja
13. aug 2008

som zvedava ako to dopadne s tou grilovackou ... nejak mam z toho obavy 😎

veronika13
13. aug 2008

neboj, nič mu nebude z tej búdy,psa máte určite udržiavaného a jemu sa len imunita posilní, dokým nebude papať z jeho misy psie žrádlo, tak ho nechaj 😀
romantický večer, trebars aj v trojici, proste žeby to od teba nečakal, okoreň vzťah, niečo nevšedné, nech je prekvapený čo v tebe je 😉

melory
13. aug 2008

kto ide grilovat?
my sme kupili dnes strasne vela masa......
vela plienok.....
vela drogerie....
a vsetko mozne...naspat sme sli autobusom 😕

veronika13
13. aug 2008

muž bol tiež dnes v Tescu no kupoval len plienky majú ich po 315,- no vraj je tam kopec iných akcii 1+1 zadarmo, ale akosi sa odúčam od tesca, skôr prechádzam na jednotu

maaja
13. aug 2008

on nie je na romantiku 😝 vobec 😖
sa divim, ze sa mi podarilo ukecat ho 🙂

veronika13
13. aug 2008

pod košeľu dávam normálne body s krátkym rukávom, tielkové body ani nemá

grilovačky sa neboj, len obracajte mäsko 🙂

melory
13. aug 2008

inak ja uz bodycka kupovat nejdem, tieto donosi s kratkym rukavom a uvidite, ze vyuzijete skor triko s dlhym rukavom....poznam od huga...hlavne, ked sa oducaju od plienok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre