Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
14. okt 2008

nieco "ine" - nie ide 🙂

hankahc
14. okt 2008

viete mi niekto porodit, ze dokedy sa musia zehlit vsetky detske vecicky??
a tie maminy co prikrmuje UM aj MM davate svojim detom papat stavicky, lebo v niektorych knihach sa pise ze ked deti zacinaju byt prikrmovane tak sa musi davat denne zopar lyziciek stavy aby mali deti dostatok vitaminov, ale ked som sa na to opytala dr.,tak ten si len po hlave potukal, ze ci som normalne, ze take cosi az od 4m.

mimabb
14. okt 2008

hankahc: detske veci by sa mali zehlit cca do 3 mesiacov... my uz nezehlime, nestiham a eliska nema problemy s prachmi na pranie... tak uz zehlim obcas, len kvoli tomu, aby boli tie vecicky pekne ...
ovocne stavicky sa detickam na umelom mliecku davaju len od 4 mesiaca...

danulik
14. okt 2008

aj nasa lili uz objavila kamosku v zrkadle, pred chvilou si pekne pokecali 😀

hankahc
14. okt 2008

mimabb aj som si myslela ze by sa veci mali zehlit do cca3mesiacov, ja tiez velmi nestiham, a zatial maly nema ziadne problemi tak asi aj tak urobim, ze budem zehlit iba obcas 😕 🙂
takze aj so stavickami radsej pockam, uz som pocula neskutocne vela variacii na tie stavy, dokonca som mi bolo povedane ze uz v 3 mesiaci mozem davat vyziva s piskotami a aj nejake polievocky 😨 . no ja fakt neviem!!! 😠

ideme uz konecne von lebo dneska to bolo o nervy s mojim synatorom, akonahle bol vo vodorovnej polohe tak spustil sirenu, ja som este stale v pyzame so skamrinami v ociach 😝 😀
idem sa dat aspon ako tak dokopy a vyrazam tak sa zatial majte maminy 😉 🙂

mimabb
14. okt 2008

danulik: to je super, ze si lili nasla kamosku v zrkadle... ked dam eli pred zrkadlo, tak pozera nechapavo na mna 😀

hankahc: piskotiky sa odporucaju az po ukonceni 6 mesiaca, ak nie este neskor.... kvoli lepku...
kojene deticky by dokonca mali zacat so stavickami az po 6. mesiacoch...
ani kasicky - ryzove sa nedavaju skor.... vzdy mas na krabici napisane, odkedy je to vhodne davat detickam...
a najdolezitejsie, ked uz aj zacnes s ovocim, vzdy len po jednom druhu pridavat, ak by nahodou bola alergicka reakcia...

katinka0000
14. okt 2008

danulik: my sme nemali ziadne problemy s kozmetikou klorane. pouzivame ju od narodenia a vyrazky sa objavili niekedy min. tyzden. podla mna by sa tvojej malinkej plet zhorsila z hocakej kozmetiky. dobre je, ze ste isli koznej a ze vam tie lieciky zabrali.

dneska som volala doktorke, ze sa malinkemu objavil este hustejsi vysyp a ona povedala, ze to je reakcia na ten krem, ze to moze trvat tak 1-2 dni a potom sa to zlepsi. tak ho budem natierat 3 krat denne, podavat mu 3-krat denne kvapky fenistil a dufam, ze to bude coskoro o.k.

pridala som fotku, ako vyzera drobcek, ked ho natrieme tou hroznou mastou. sme sa na nom prvykrat riadne nasmiali. 😀

aktak
autor
14. okt 2008

katinka maly je velmi zlatucky, a s tou mastou este viac 🙂

hlasim sa z tatier, by ste neverili ako je tu nadherne, chodime v trickach, ani oblacika, uplna rozpravka, mame krasne fotky nadherna jesen tu je 😵

anula
14. okt 2008

Katka, tak si uzi 😉

Katinka 😀 😀 😀 vyzera ako tajny agent v akcii 😀

Hani, presne ako napisala Mima, nic mucne najmenej 6 mesiacov, lebo mu vyprovokujes celiakiu. A dnesne mliecne pripravky obsahuju dostatocne mozstvo vitaminov a mineralov, netreba zaidne pridavky takym malym babatkam. Ved ti tvoj pediater povie kedy zacat, bude vediet lepsie ako susedky co tvojmu malemu treba.

vejinka
14. okt 2008

kocky moj maly sa nejako moc rozgrckal..dnes uz 4 krat...doktorka nam povedala ze mam kojit kazdu pol hodinu po 5 minut...no revl ako najaty...tak som sa rozhodla od pol siestej ze budem kojit po desat minut kazdu pol hodinu..ale spravila som asi chybu lebo zasa ma pogrcal..a ked sme tych 5 minut tak si krasne grgol a nevygrckal nic...lenze plakal ako o dusu celu pol hodinu 😢 😢

vejinka
14. okt 2008

asi na to kaslem lebo maly potom papa este pahltnejsie..poradite mi co mam robit??

jancia
14. okt 2008

kati maly Nico je uzasny krasny smejko a s tou mastickou nema chybu! a fakt je to cely tato!!! 😉

veji jsa ti bohuzial asi neporadim ☹ snad ostatne baby... akurat viem co tu pisali ze davaju nutriton na zahustenie mliecka aby sa nevygrckavalo a kojenie v 45stupnovom uhle tusim... skus mrknut par stranok nazad...

bibianna
14. okt 2008

Keď vás tak čítam, tak mi sa máme len dobre. Nemáme vyrážky, nevracia, nemá koliky, budí sa len raz v noci. Keď som bola chorá vôbec neochorel, a to je na umelej výžive. Plače len keď sa nudí alebo sa mu chce spať. Klop, klop. 😉 😉 😉

anula
14. okt 2008

Veji, Klara mi grckala aj pocas kojenia. Teraz papame s hlavickou a trupom vysoko, takmer na stojaka a grckanie takmer vymizlo.

katinka0000
14. okt 2008

ahojte!

veji: nam na 100% pomaha nutriton. predtym sme grckali o stosest.

bibi: tak to je super, nech vam to vydrzi takto co najdlhsie.

katuska.
15. okt 2008

dobre ranko!
priznavam, ze pisanie trochu zanedbavam, ale citam vas poctivo kazdy den 😉 takze aspon zbezne nieco o nas..
marek pekne pribera. v pondelok sme boli na poradni a za tri tyzdne pribral 700g, co je u neho uspech.. aj sme to zapili.. mliekom 🙂 este stale dokrmujem, ale lyzickou... celkom sranda to je.. mam pri tom pocit, ze aky je uz velky, ked papa z lyzicky.. objednala som si vahu pre babatka, tak sa tesim kedy dorazi a budem vediet kolko mm este je.. som celkom na to zvedava.. a objednala som aj odsavacku na sopliky na baterky... s tou obycajnou to nebolo ktovieco a my dost cestujeme, takze sa nam zide viac ako na vysavac..

marek ma vo vlaskoch tiez tie supinky a natierame to olejcekom a po 20min. vycesavam. myslim, ze mu to schadza.. a za uskom mal take suche.. natrela som mu to a zisla mu dole kozicka, teraz sa mu tam urobila chrasticka. dr. nam na to dala fialovu vodicku.. a vcera sme boli na plucnom, lebo mal ten vredik po ockovani zahnisany.. tam mu ho vytlacili a o 7-10 dni ideme na kontrolu.. zatial mame zasypavat framykoinom..

"inak" sa mame celkom fajn.. zajtra ideme na predlzeny vikend do banskej stiavnice, tak sa celkom tesim.. aj ked pocasie sa uz ma pokazit.. nevadi.. a ide s nami aj krsna..

hanka - urcite s tym vsetkym pockaj.. tu je to celkom dobre vysvetlene a popisane:
http://provita.sk/nut.htm

aktak - tak pocasie vam teda vyslo nadherne..

idem pridat nejake foto..

vejinka
15. okt 2008

kocky...kojila som celu noc takmer na stojaka a ono to asi zaralo klop klop klop..ani raz negrckal a to som mu dala vsetko v noci reku nejdem ho trapit este aj v noci..a dala som ho v prebehu kojenia asi 5 krat odgrgnut..a veru asi aj to pomohlo.. 😉

dakujem vam velmi 😵

danulik
15. okt 2008

liluska sa uz uci rozpravat 🙂 vcera k nej prisla moja sestra a opakovala jej ze "haloo", ona na nu pozerala, napravala si pusinku a zrazu z nej vyslo "haoooo" 😀 a my vsetci okolo sme len pozerali a potom rehot 🙂

kati - ako vyrazky? lepsie?

vejinka
15. okt 2008

lumah...naaadherne fotecky...a ty si teda riadna kocenda 😉

hankahc
15. okt 2008

katuska dik za nick, precitala som si to, je to presne ako to tam pisu ze je to vsetko tzv.sidliskovy syndrom 😀 😀 spojeny so syndromom rad starsich ludi. radsej budem pokracovat ako doteraz, MM +dokrmovanie!

anula a co tvoja duracelka? 😀 zatial je kludna 😀 😀 ,ja vzdy cakam ze co napises co opat povyvadzala. to s mojim malym sa neda porovnat, on je stale taky vazny, ja sa mozem aj roztrhat, vydavam zvuky ako keby som bola na hlavicku a on nic, len sa pozrie potom prevrati ocami a dovi dopo...slaby naznak usmevu je iba vtedy ked mu spievam pesnicky a to Dnes od Tublatanky, a taky uryvok z pesnicky ze lolo bicykli,hej lolo bicykli a to opakujem lebo dalej neviem, to su dve veci ktore na neho zaberaju 😖 🙂
ja neviem asi som mu nesadla 😀 asi pojdem na plastiku 😀 😀 😀

vejinka
15. okt 2008

hanka..tak to sme dve..moja mly sa usmeje len ked zivam..alebo sa niekde buchnem a zakricim au...to bdue daky sado-maso 😀 😀 😀 😀

jancia
15. okt 2008

Caute baby, no v Petrzke prsi... 😖 dufam ze sa do 14:00 vycasi nech nam vyjde to stretko 😉

tamita
15. okt 2008

Čauko 😉 ,
tak našu blšku už tiež veľmi nemôžme nechávať bez dozoru,veselo sa prehadzuje z boku na bok a tak rýchlo,že to už začína byť aj na prebaľováku nebezpečné a v našej posteli vykonáva pohyb ako sekundovka na hodinách - nohami sa odráža,vytáča a opisuje kružnicu okolo vlastnej hlavy.. 😅 Ale keď zatvrdne - tak spinká takmer bez pohnutia,akurát rozhodí rúčky,ani prikrývku si neodkopne .No a debatíme najviac ráno,vtedy má náladičku,usmieva sa a najviac sa jej páči "ahoj"- to už sa nám pár krát podarilo - ahhhh a učíme sa aj mama-no to zatiaľ vieme iba vyplakať - má-má-máááá.Zrkadlo milujeme,to si obzerá dôkladne nie len seba,ale aj toho,kto ju drží,tak vážno-kriticky,že sa cítim ako pred módnou políciou..najmä keď som strapatá a v nejakom domácom tričku 😨

tessie
15. okt 2008

Ahojte mamuľky, o chvíľu odchádzam k našim, tak som tu len na skok. Dúfam, že sa máte všetky dobre, nestíham čítať, radšej sa pozerám na môj najobľúbenejší "program" - Sophinku 🙂 Je to náš naväčší poklad, je úžasná, veľmi sa z nej tešíme.

Mám na vás prosbu. Už aj ja som v klube "mastitída". V piatok ma vonku začalo bolieť prso, doma z neho malá pila, do pol hodiny ma chytila totálna zimnica... do dvoch hodín teplota 39,5... hrúza. Skončila som večer na Kramároch, dostala som antibiotiká. Chcem sa spýtať, tie čo vás to postihlo, že či aj pri antibiotikách ešte robíte nejaké zábaly alebo niečo iné. Mne doktor povedal, že netreba, ale chcem zistiť, čo povedali vám doktori. A odsávate stále mlieko z prsníkov? Ja som teraz začala, ked ma to chytilo, ale vytiahnem maximálne 20ml, niekedy aj nič. A odsávate po každom kojení? Aj v noci? Dakujem. Prijmem akékoľvek info 🙂 Vdaka

Prajem vám všetko naj... a kým neprídu naši, idem vás skúsiť čítať 🙂

katinka0000
15. okt 2008

ahojte!

danulik: no neviem. nejako sa mi to nezda. cervene to uz nema, len ma podla mna na tvaricke taky hustejsi vysyp. asi zajtra s tym znova pojdem.

hankahc
15. okt 2008

ahoj tessie,
mne sa zda, ze mastitidu mala Lalunna, skus je napisat IP, urcite ti poradi. skore uzdravenie ti prajem 😉

hankahc
15. okt 2008

veji som rada ze nie som sama skrata 😀 😀 😀 ,uz som sa skusila aj primalovat, ale ani si ma nevsimol,akoze vzduch som pre neho, ale ked sa mu prihovori tatino, tak hned ukazuje ten vykradnuty bufet na plne obratky 😀 😀 ,zacinam mat komplexy 😲 😀

angelina22
15. okt 2008

čaute baby, dufam, že ste všetky o.k,,,my sa držíme,,,maličká rastie o 106...nestíham vás ani čítať ani písať,,ale verím že sa to už zlepší....kúpili sme domček tak máme kopu roboty a ešte maličká k tomu a veče ani nevieme ako zaspíme,,,,pozdrtavujem všetky,,,držte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kati,,krásne fotkyy,akurat teba som stihla pozriet 😀

hankahc
15. okt 2008

katuska prave som si pozrela tvoj album, vidim, ze aj tvoj ma protismykove ponozky 😀 😀 😀 ,my ich mame tiez, clovek nikdy nevie kedy sa nase deti rozbehnu, aspon tie ponozky ich stopnu 😀 😀 😀 ,ale uplne peckova fotka je ta ked si bola este s brusinom s tymi nozickami 😀 😀 😀 😀 ja mam dost!!!

aktak
autor
15. okt 2008

nahovaraju ma aby som zacala cvicit, aj kvoli spevneniu chrbta lebo ma boli a aj aby som si odychla od drobcov a vypadla nachvilu, ale ja sa bojim o mliecko, myslite ze je mozne ho stratit cvicenim? cvici nektora z vas co kojite?
🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre