Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
27. okt 2008

ahojte a my uz overaly na spinkanie aj 6-9 😕 , nohy ruky trosku dlhe ale dlzka trupu akurat, neviem ako to bude pokracovat, dnes som na MK nasla aj baby ze ich kojene deti maju 7mesiacov a 11kg, to ma nasa znama 2 rocneho syna s takou hmotnostou, dufam ze trocha s priberanim spomalime. Aj ked znami nam hovoria a ukazuju fotky synov, ktorí boli este tucnuckejsi a vsetci su dnes pubertaci tenki ako palicky 😀 . Vraj ten hmotnostni prirastok velmi spomalil ked sa zacali deturence sami pohybovat 😀

sasenkah
27. okt 2008

Lalu - budes chodit s malinkym na bazen?Aj ja by som chcela a radsej to necham az ked sa vratime z dovolenky. Okrem toho svokrovci maju v bazene cez zimu cca 30-31 stupnov, co je pre takeho krpceka este malo...
Ale chcela by som ju okupkat ked budeme na dovolenke. Ked bude vonku 25 stupnov tak sa tam s nou clapkat budem 😉
Co sa tyka oblecenia, my nosime 4-6 resp. 3-6m. Ale niektore tricka som uz nakupila 6-9.
Juraj malej v Parizi nakupil bodynka na 6 mesiacov a tie su jej teraz akurat. 😅 . To maju vo Francuzsku take krpate deti?

katinka0000
27. okt 2008

elly: ked dietatko zacne chodit, tak pohybom zhodi vsetky kilecka. neboj sa.

sasenkah: moze byt. 😀

anula
27. okt 2008

Fuha, my postupne vyradujeme 56, ale 62 su nam este velke.

Od 18.11. zaciname s Klarou kurz plavania v Poprade.

vierusik
27. okt 2008

Ahojte....
citam vas dost casto, ale niejako nestiham pisat...

Tak Matko vypije tych 150 ml mliecka cez den, niekedy aj menej....na noc vypije viac, niekeky aj 190 ml, ale to potom prespinka celu noc....a vazi teraz asi 6500g

Katinka: aj nas trapi vysypana tvaricka, na chvilu to ustupi, ale potom sa nam to vrati..... dr. nam dala uz tri druhy masticiek, ktore zaberu, ale potom sa to zase vrati... a vsimla som si, ze ma na plieckach a na nozickach take suche miesta, ktore su take draplave, takze sa obavam, aby to nebol ekzem, tak uvidim co mi na to povie dr.... vy to mate iba na tvaricke?

no 62 su nam tesne,takze davame 68, ktore su malo volne...

aha a chcela som sa spytat,ci budete davat malych do termo oblecenia a este aj do fusaku, alebo len do jedneho z nich? Ale fusak bude urcite potrebny..... neviem sa rozhodnut...

prajem vam aj drobcekom dobru noc 🙂

stankaji
27. okt 2008

Ahojte babulienky - mamulienky!!!

Všetky babetuľka sú krásne, vy ste šťastné a tak to má byť 🙂 🙂 už určite spíte a oddychujete po celom dni...konečne mám rýchlejšie spojenie, tak sa konečne hlásim. Pekne rastieme, papkáme, spinkáme, kakáme ... 😅 😅 no proste Martinka je čím ďalej tým viac rozkošnejšia...naozaj je to najkrajšie čo sa mi mohlo v živote pošťastiť...

...tak som pridala nejaké FOTOOOO!!!! do albumu MARTINKA - od začiatku, tak môžte KUK

Trochu sme sa museli aj potrápiť s očkom, stále jej slzilo, tiekol hnisík, lebo mala upchatý slzný kanalík a nepomáhali ani obyčajné kvapky, tak sme boli na preplach a výter z očka a kvapkám jej teraz špeciálne kvapky.

Tka vás idem rýchlo ešte dočítať, lebo furt vás najprv čítam a potom už nestíham napísať, tak som zvolila tentoraz opak 😉 😉 😉
Papap

elly111
28. okt 2008

bre ranko dnes sme skoro vobec nespali maly si otocil den a noc a v noci vymslal jasil sa a vykrikoval, tak som totalne nemozna a velmi zvedava kedy sa vyspim viac ako tri hodiny 😀
katinka jasne uz to neriesim a vidim ze aj vasi drobci su poriadni papkaci 😀, len dievcatka su ako modelky 🙂
sasi asi su mensie 🙂
anula kedy idete na slovensko, budete aj cez vianoce? Mne sa vcera snivalo ze sme boli spolu v nejakom bufete a kupovali sme parene buchty 😀
mne to ani nepride ze budu vianoce, nastastie je pekne pocasie, nie ako minuly rok ked stale prsalo.
Myslim ze najkrajsie darceky tohto roka uz mame vsetky doma 😉

anula
28. okt 2008

Ahojte,
ano, Elly, ostavame aj na Vianoce. Nasi pridu o 2 tyzdne lietadlom a na SK ideme autom, manzel pride za nami az v polke decembra. Trochu som to nedomyslela, chcela som, aby nasi boli s malou, ale vidim, ze manzelovi uz teraz zacina byt smutno. Musime na SK nastavit Skype s kamerou, aby ju mohol kazdy den vidiet.
A tie buchty by som si dala, urcite urobim skok k starej mame do Skalice, ta ich robi fanasticke, s marhulou vo vnutri.

Stanka, vidim, ze tvoj manzel kupe malu preventivne vyzleceny 😀 , my uz tiez musime kupel riesit takto, mame vzdy vytopenu celu kupelnu 😀 . A ten odchod do porodnice nema chybu. 😀

evitkamalicka
28. okt 2008

ahojte kocky...ako sa mate s miminkami?

elly111
28. okt 2008

Anula tak to sa dufam u nas zastavis!!! Byvame teraz nedaleko Skalice, alebo si dame stretko rovno v Skalici 😀 , pozyvam na buchty 😀 Musim zistit kde ich robia. Buduci rok uz budeme zasa skoro Bratislavcania, tak to treba vyuzit 😀
No to teda bude manzelikovi smutno ale zasa mu budete vzacnejsie 😉
Evitka my sa mame super ty sa pochval posluchas Adamka?

evitkamalicka
28. okt 2008

elly jasne ze poslucham a aj on je velmi dobrucky

elly111
28. okt 2008

Tak to ma byt a ako sa citis, uz sa to dostava do normalu? Nas ma tu teraz prehana aby som mu natocila kolotoc nad postielkou, vykrikuje pazvuky ked zastane 🙂

zlatulienka
28. okt 2008

ahojte mamule

tak hlásim návrat z našej dobrodružnej cesty z Fínska 😉
všetko sme v pohodičke zvládli, malinký bol celú cestu perfektný, je z neho riadny cestovateľ - náš malý medvedík vo veľkom svete

elly111
28. okt 2008

zlatulienka tak to je paradicka ze ste zvladli taku dlhu cestu 😉

sasenkah
28. okt 2008

Zlatulienka ak si dobre spominam boli ste autom vsak?

zlatulienka
28. okt 2008

áno, tam sme išli autom, cez Poľsko, Litvu,Lotyšsko a potom trajektom do Fínska. Z Fínska sme išli lietadlom do Prahy a odtiaľ vlakom do pov. Bystrice. Cestu autom sme mali rozdelenú na tri dni a vždy sme prespai na hoteli, vo Fínsku sme bývali u švagra a jemu sme nechali auto.

sasenkah
28. okt 2008

wow! 😲
ako maly zvladal let lietadlom?

zlatulienka
28. okt 2008

úplne v pohode, nechali nám všetky tri sedadlá a dovolili nám nechať na sedadle aj autosedačku. V nej spí drobec najlepšie. Pri vzlietavaní som si ho priložila na kojenie aby mu nezaľahlo, potom nachvíľu zaspal a potom zase cuckal, keď sme pristávali. Let mal trvať 2 hodiny ale pre zlé počasie nám nedovolili pristáť a poslali nás do Mníchova, tam sme hodinu stáli a ptom sme už išli do Prahy. takže sme v lietadle pobudli o 3 hodiny dlhšie. Našťastie drobec ten Mníchov prespal pri mojich prsiach 😝 alebo v sedačke

sasenkah
28. okt 2008

Super! Takze tiez to tak vidim, ze malu budem kojit cely let 😉
Ja idem okrem mojho draheho aj so sestrou a s jej frajerom, takze v pripade unavy mam babysitting zabezpeceny 😀 😀 😀 😀

oraia
28. okt 2008

caf stani...citam ze sa mate fajn...aj my tie nase princezny su neskutocne to sa ani neda opisat ten pocit ked si ju priviniem a postiskam, som zavisla na jej babetkovskej voni 😀 ...skoda ze pocko je take nic moc sa mi nesce an do mesta aby sm sa zasa poprechadzali spolu.....dufam ze este pride nejaky ten krajsi den 🙂

zlatulienka
28. okt 2008

veď aj náš drobec ma má namiesto dudky 😉 a navyše dobrou papou nikdy nepohrdne 😀 😀
a vy kedy a kam letíte?

sasenkah
28. okt 2008

5.1. odlietame do Miami. Navrat mame 21.1.
Nie je to vsak priamy let, letime cez Zurich. Vsetci sa chytaju z toho za hlavu, ale ja z toho nejaky stres nemam...
Uz som cestovala so vselijakou spolocnostou, mozno preto 😀 /rozmaznani, vecne nespokojni, stresaci, chaotaci atd 🙄 /.

lalunna
28. okt 2008

som rada ze patuch nie je jediny z augusta co nosi take oblecko 😀

parene buchty 😝 😝 😝

zlatulienka, dolu klobuk, ze ste to tak cvyborne zvladli
aj na patrika funguje prsnik ako maximalne ukludnovadlo a ja si to uzivam spolu s nim, na prsniku bol uz aj v kine so mnou 😀

sasi, chceme skusit ten bazen najprv v tomto rehabilitacnom centre a potom ked uvidim ako reaguje budeme pripadne pokracovat dalej, ale urcite az ked bude vacsi, lebo ja myslim tak, v tomto centre to bude viac o cviceni a rehabilitacii a v komercnom zariadeni viac o zabave a tak by mal byt uz vacsi, aby si uvedomoval tie ostatne deturence a tak, ale urcite nas zahlasim na hudobnu, rozmyslam tiez tak od noveho roka, to mi pride ako fasa napad

a na patrikovej voni som zavisla aj ja 😵

zlatulienka
28. okt 2008

sasenkah - to určite v pohodke zvládnete, ono je väčšinou o tom ako to berieme my mamy. ak sme v pohode my, potom sú aj naše mamy. Deťúrence vycítia, že mama panikári a chaosí, potom aj ony plačkajú a sú nervózne. Treba to brať s prehľadom. Vieš že maličká má pri tebe všetko čo potrebuje, teda hlavne papkanie. My sme zvyknutí papať a prebaľovať kdekoľvek, v aute, v reštaurácii, v obch. centrách a pod. Nikdy s tým nebol problém.
Keby som počúvala rady ľudí z môjho okolia, tak sedíme asi len doma. som sa pred odchodom do Fínska napočúvala, že sme sa zbláznili cestovať s takým malým bábom, že nám ochorie, atď...
Veď ja ho najlepšie poznám a viem odhadnúť čo zvládneme a čo nie, spolieham sa na svoj inštinkt.

lalu - aj ja Robinka stále ovoniavam, tiež som na jeho vôni závislá 😉

Predchvíľou som "drobca" vážila, máme už 8 kg 😲

My nosíme vecičky veľ. 6-9 mes., alebo 68 - 74 cm, pár menších vecí ešte oblečieme, ale v tom vyzerá Robik ako zápasník 😉

adrina
28. okt 2008

ahoj..my sme došli z poradne, vážime 6900g....na Robinka nemáme 😀 😀 😀 a to ma ruky bolia...oblečko, veľ. 74..nieo ešte zo 68, ale minimu..v noci spinkáme 10-12hodím a cez deň tiež väčšinu času prespí 😵 😵

katinka0000
28. okt 2008

ahojte babusky!

dnes sme boli s nicolaskom u koznej (u pani dr. gruenwaldovej, ak ju niekto pozna). potvrdila mi to, coho som sa hrozne bala. malinky ma ekzem. som z toho hotova. predpisala mu fenistil kvapky, jednu taku bledu mast a druhu hnedu mast. bledou mastou ho mam natierat rano a vecer a hnedou len vecer na cervene miesta.

povedala mi, ze sa mu to moze stratit o mesiac, alebo ked mu pojdu zubky, alebo to moze mat do konca zivota. tato posledna informacia ma dost zarazila. skoro som sa tam rozrevala. ale pred chvilou mi pisala kamoska, ktora mala ekzem, tiez ked bola mala a uplne jej to preslo. vraj ho mala hrozny, mamina s nou behala po vseliakych moznych doktoroch.

nemozeme pouzivat ziadnu kozmetiku, len tie kremy, co nam predpisala dermatologicka.
a musim si davat obrovsky pozor na stravu, lebo to je zaklad. no a prve co sa ma spytala, bolo, ze ci niekto nie je v nasej rodine alergik alebo astmatik. moja mamina je alergicka na prach a chlad a aj astmaticka, tak povedala, ze to je z toho. ja inak nechapem, ako to moze byt z toho, ale vraj je to tak.
o 2 tyzdne ideme na kontrolu.

ale nakoniec mi povedala, ze ona si mysli, ze to prejde. to ma trochu tak potesilo, ale aj tak som z toho poriadne vynervacena.

stankaji: kraaaasne fotky! martinka je zlatucka.

vierusik: my zatial ziadne suche miesta nemame. ale pri ekzemoch sa tvoria aj suche miesta az draplave a supiny. tak predpokladam, ked ma ekzem, ze sa mu to urobi. ake kremy vam dala doktorka? a ma ten vysyp aj inde?

nas nico v noci prespal od 21:15 do 8:15. ale asi bol poriadne unaveny, lebo to nema vo zvyku takto dlho hajuskat.

zlatulienka
28. okt 2008

katinka - ja si myslím, že to prejde. Väčšine zámych čo mám to prešlo ešte v predškolskom veku 😲

madi
28. okt 2008

ahojte augustovky,
tak sa opat hlasim aj ja...citat vas nestiham, tak len v skratke o nas...mame sa fajne, papame, kakame, priberame...teraz mozme vazit tak..do 5,5 kg asi max.... ale staci nam to 😉

katinka - aj ja som ekzematik - mna to drzalo az do konca ZS myslim...alebo aj trosku dlhsie....a vacsinou sa mi to zhorsovalo v zime, v lete bola parada..velmi pomohlo more a tiez som bola v kupeloch - myslim ze to ma vyliecilo "nadobro".... je to neprijemne, stale mastickovat tie miesta - viem poznam 😒 a co sa tyka toho, ze mamina je alergik - tak ano...moze byt...lebo alergia moze preskocit na babatko z rodicov alebo starych rodicov (akoze geneticky myslim) a moze sa objavit v uplne inej podobe ako to mal ten rodic.....
ja som tiez alergik, tak cakam ci sa nam nieco ukaze alebo nie 😖

joj, odbehujem na balkon - maly je tam uz hodinu odparkovany a snazi sa spinkat, ale budi sa...teraz som ho dala na bok, tak snad sa mu to zapaci

inak - nabiehame konecne na nejaky rezim, najlepsie a najdlshie sa nam spinka v kociku a na vzduchu....vo vseobecnosti rano vstaneme - tak o osmej cca, doobeda spi tak 3-4 hodinky a potom papame, trosku sa hrame a poobede zase spinka, ale vacsinou kratsie...tak 2-3 hodky....a potom zase ppaame a hrame sa a potom uz kupanie....vecer po kupani je to stale problematicke...on sa nevie dojest....papa aj trikrat za sebou (po pol hodinovych prestavkach) a az potom zaspinka tak ze echt...a spi aj 6 hodin...alebo aj dlhsie....zaspava tak o deviatej-pol desiatej...

mamulky - obdivujem vas - co tolko cavargujete s deturencami...ja nie som ten typ...ale boli sme uz u obidvoch babiek, pri mojej mamine dokonca cely tyzden....fajne bolo - akurat ze v dome je chladnejsie ako u nas v byte ale prezili sme to....

zase place....ulozenie na bok nepomohlo 😠

madi
28. okt 2008

jo a este som zabudla - kupila som ten nosic "manduca" ale nejako mi to nesedi....sak maly nevie tak roztiahnut nozicky aby obisiel moje tluste brusisko 😠 😒 😖 ako ho tam mam napchat?
ktosi tu myslim ten nosic ma....neviete kto? vidi sa mi ze kape....ale neviem...skusim pohladat v diskusii ale pochybujem ze najdem....

jo..a strasne zvlastne ze v pase ked si precitam, ze "mam 1 dieta" 😎 😀 normalne som z toho ostala taka prekvapkana...ze ...sak fakt...mam 😀 😅 🤐

a este...stranku spat ste sa bavili o mrche....tak ku mne prisla minuly tyzden v stredu....a zajtra idem na kontrolu na gyndu...tak snad bude secko okej 😉

leguanik
28. okt 2008

ahojte babky, no prepacte ja vobec nemam cas chodit na net a doma ho nemame, takze sa mi podarilo po dlhej dobe prist, uz ani heslo som skoro nevedela.... 🙂

som rada, ze sme vsetky v poriadku a ze sa mate fajn aj s babatkami, my sa mame tiez dobre drobec bude mat 1.11 3 mesiace, vazi 6280gramov a meria 62cm...takze rastie ako z vody.....pokusim sa pridat aspon jednu foto...lebo sa velmi zasa ponahlam domov....
mame stale problemy s novorodeneckou zltackou, dnes Timkovi brali krvicku uvidime ake budu vysledky tak drzte palce....4hodiny nemohol papat viete si predstavit s akym orchesrom sme tam isli a aj odtial...ale uz je ok pekne napapkany a spinka v kociku.....
tak sa majte krasne a opatrujte sa papa....

zuzana a timko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre