Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

sasenkah
28. okt 2008

Aj my sme dnes boli u doki a bez par gramov uz mame 6 kg a meriame 62cm 🙂
Vsetko je OK, tak sa tesim.

Malinka krasne pribera, akurat ja vazim uz len 48kg z toho ako ma vycuciava 😒 , dufam, ze do pol roka nezmiznem uplne 😕

elly111
28. okt 2008

ahoj leguanik drzime palce
sasenka krasne a asi priam idealne priberate a rastiete 🙂 a tebe nejake kilecka poslem ak potrebujes, ja ich mam este 7kg navyse 😠

bibianna
28. okt 2008

Tak my musíme kvapkať kvapky do očka. Maťkovi tri dni slzí očko a tvorí sa mu hlienik. Kvapkať 5 krát denne, potom kontrola, či nemá upchatý slzný kanálik.

jankamanikova
28. okt 2008

Ahojte!
Mame sa dobre, nechodim tu casto, lebo sa neda.
Zmena casu trochu otriasla nasou rodinou, nevieme si zvyknut. Nase deti, ktore vstavali o siestej, tak teraz vstavaju o piatej a tvaria sa, ze max pohoda. No, takze od piatej mame bohaty program a o deviatej mam pocit, ze polka dna je za mnou 😀 .

Ideme cez vikend na vychod, tak sa deti vytesuju, a aj my. Cestovanie mame radi, takze bude vylet.

Co sa tyka Jakubka - tak je uzasne dieta, plne usmevov a pokoja. Stale miluje "moj prsnik" 😀 a sleduje ma svojim zamilovanym pohladom. Je to uzasne a tak si to vychutnavam. Rastieme do dlzky a kedze vyzera dospelo, tipuju nam aj 5 mesiacov 😎 a nosime 68 a 74 velkost. Buduci tyzden mame poradnu, tak som zvedava co a ako.

Tesime sa na Vianoce, darceky kupujeme teraz a budeme mat klud. Momentalne si vychutnavam jesen, aj vyzdobu sme s detmi urobili - sarkanov, listie, gastany. Parada!

Prajem Vam vsetkym pokojne dni, hlavne vela zdravia a spanku.

stankaji
28. okt 2008

madi - ahoj!!! ja často chodím cez víkend nad jazerom sa s neterkou (17 r.) prechádzať ku hrádzi 😲 😲 😖

oraia - aj ja dufam, že bude ešte pekne a pôjdeme sa spolu poprechádzať do mesta 😎 😎 😎

Joj, zabudla som minule spomenúť, že Martinka váži 5 900 g, dvíha hlavičku, objavila nožky, obzerá ručičky a pekne pasie koníky...no proste je to kočka!!!

nikka23
28. okt 2008

Ahojte babuľky,

aj ja by som sa chcela k vám pridať, teda k augustovkám. Moja malinká princezná sa má k svetu, zajtra ideme doktorke a som zvedavá, že koľko bude vážiť. Naposledy mi za dva týždne pribrala 700 g a mala 4200g. Tak som zvedavá, že koľko to bude teraz 🙂 Určite vám napíšem, že ako sme dopadli.

anula
28. okt 2008

Juj, teda vela zatulanych dusi sa tu dnes ukazalo 😀 . Ale precitam si vas az zajtra.
Dobru noc.

anula
29. okt 2008

Dobre rano,
vcera som uzatvarala, tak dnes otvaram?

Nikka vitaj, jasne, ze sa mozes pridat.

Ja som Klaru vcera vazila a konecne sa vydriapala cez 5 kg aj sme ju merali - 60cm. Na vas teda nemame

Legu, kojis? Tu zltacku moze mat aj z materskeho mlieka. Niekedy sa v nom nachadzaju steroidy, ktore vytlacia ine latky v systeme odburavania bilirubinu.

Elly, tie buchty nestihneme, lebo pricestujeme do Skalice 17.11. doobeda, len sa najeme a ideme dalej na vychod, kedze 18.11. zaciname kurz plavania.

katuska.
29. okt 2008

dobre ranko! tak som zacala den ako sa patri - pohadala som sa s manzelom. ja neviem, ci su vsetci chlapi taki, alebo ja robim niekde chybu.. asi som ho trochu rozmaznala.. 😒 a teraz mi to zacina vadit. no co, tak mi treba..

madi - konecne si sa ukazala.. 😉 s vahou ste nas uz predbehli. marek ma estelen necelych 5kg, ale zato do dlzky sa riadne natiahol, tak vyzera trochu smiesne 🙂 take dlhe chude mrna. a s tym rezimom to mate tiez fajn. kupete sa kazdy vecer? no a co sa tyka nosica, tak my sme tiez planovali, ale nakoniec sme sa rozhodli pre satku, lebo je tam viacej moznosti.. ked sa mu nebude pacit jedna, tak sup na druhu 🙂 uz sa tesim kedy dojde. a co so stretkom? ada so stankou uz mali? takze baby predbehli chalanov? no pekne..

stanka, martinka je riadne sikovna.. a super fotky. ze miss mokre tricko 😀

zlatulienka, to vas teda obdivujem.. my sme tiez uz cestovali s malym, ale na taku cestu by som si asi netrufla, ale viem si predstavit, ze by ma isla svokra prihlusit, keby sme sa na taku cestu podujali. my sme boli zatial 3x na 3hodinovej ceste autom, co nie je az take strasne, ale teraz mame zakazane od dr., ktora nam kazdu poradnu opakuje, ze nemame s malym cestovat, ze je este maly... tak ani na hroby nepojdeme k nasim 😒

veronika, vitaj 😉

anula, tak nasi su na tom asi podobne.. marek ma tiez okolo 60cm, nevieme ho presne zmerat, ale vazi zatial nieco cez 4800g.. ozaj, sak oni su v jeden den narodeni. ake mala klara miery ked sa narodila? a kolko vazile ked ste odchadzali z nemocky? jaaj, vy ste dlhsie pobudli.. tak po tyzdni nevies kolko mala? lebo nas mal 3470g a schudol pod 3kg.. ked sme odchadzali, tak mal len 3050g..

jani a kde na vychod idete? niekde k levoci? ci to anula asi.. uz si nepamatam 🤐

len cumim ake mate velke deti.. marek nosi este 62

ale som sa rozpisala 😅 aj tak som isto nieco zabudla.. ozaj, uz ste si podali papiere na tie prispevky? mne este treba od gyn a snad sa tam uz konecne dostanem.. 😒

katuska.
29. okt 2008

sasenka, trochu ti tu vahu zavidim 🤐 ja som sa pred porodom napocuvala ako sa z kojenia chudne, ale u mna to asi neplati. cez den az tak toho vela nezjem, tak neviem, ci som rezistentna voci kojeniu ci co 😠 este nezapnem predtehu nohavice. par kil uz islo dole, ale este stale mam co chudnut.. len neviem ako, lebo s mliekom sme sa potrapili, tak nechcem nic riskovat..

a maleho poslednych 5 dni nedokrmujem, tak som z toho celkom vytesena.. vdaka annag tu z MK. myslim, ze aj danulik a vejinka ju poznaju. skvela mamicka 🙂 😔

angelina22
29. okt 2008

caute baby!!!
ta co je nove??
my ideme az v piatok na poradnu tak uvidíme kolko vaime a akí sme dlhí.....ale ydá sa mi dlhá ako špageta...oblečenie používame hlavne co mám z írska a tam je číslovanie že do 6 kg..takže toto.........
na východe svieti slniečko,,,všetky vas pozdravujem....

katuska.
29. okt 2008

v kosiciach to tiez vyzera na pekne pocko, ale asi bude chladno.. nevadi, hlavne, ze svieti slnko 😎 idem zobudit drobca, nech sa ide napapat. to je nasa nova disciplina (rada laktacnej) , budit maleho na papanie..

danulik
29. okt 2008

dobre ranko 🙂
vcera sme boli v poradni, lili pribrala za 3 tyzdne 570g, uz ma 4890g 🙂 nosime 62-ku, body 68-ku, lebo lilus ma dlhe ruky a na 62-ke su jej kratke rukavy..

katuska - ano, annag je super zlata baba, vdaka nej stale kojim a lili krasne pribera 😵

idem docitat..

mhviezdicka
29. okt 2008

ahojte babule,
dobre sa to cita ako vam drobci krasne rastu 😵 chodim sem cerpat pozitivnu energiu, aj ked v poslednom case som skoro vobec neprispievala, ale citala som vas pravidelne.

katuska,
je to super, ze nedokrmujes - zavidim ti.

ja som sa tiez tesila, ze sme to zvladli bez prikrmu, ale minuly tyzden som dostala "studenu sprchu" v podobe velmi nizkeho hmotnostneho prirastku nasej Lucky ☹ za 2 tyzdne sme nepribrali ani 100 gramov, malicka mala len 4 240 gramov. dokyna ma zacala strasit hospitalizaciou, tak som v strese a beznadeji zacala davat zase 3x denne Nutrilon 😔 tento pondelok sme boli na kontrole vahy a malicka uz mala zazracnych 4 645 gramov (ale bola nevykakana a cerstvo napapana - to som povedala aj dokyne). ked sme ju vsak vcera vecer po kupani vazili (minuly tyzden sme si kupili aj vahu, aby sme nezazivali soky na poradniach) mala 4 630 gramov.
doktorka mi teraz v pondelok povedala, ze to vyzera tak, ze malicka za tie 2 tyzdne hladovala - takze pre mna to bolo akoby som dostala facku ... ja som si myslela ze ako som v pohode, mali sme zacikanych 7-9 plienok, pravidelnu stolicu, malicka bola spokojna, poplakala si tak ako si poplace aj teraz ked ju prikrmujem, jedine co som nesledovala bola vaha ... no a takto to cele dopadlo. robili nam aj odbery, ale vsetky hodnoty su dobre, malicka je len trosku anemicka, tak sme dostali pyridoxin a acidum folicum.

ani sa mi to tu nechcelo pisat minuly tyzden, najprv sa tu vytesujem, ze ako super, ze iba kojim a potom sa stane toto ... 😔 😢
takze ja uz nemam silu ani odvahu nedat malej Nutrilon - bojim sa. dokyna ma pripravene papiere do nemocky, ak zase malo priberieme, pojdeme na konzultaciu na Antolsku... 😢 😔 ☹

no, tak som sa vam trosku vyzalovala a je mi hned o cosi lepsie 🙂

mhviezdicka
29. okt 2008

no, co sa tyka oblecka, tak mi nosime 62 - 68.
Lucka je tiez riadne rukata a nohata 🙂 najlepsie sa nam osvedcili overaly a body z Tesca - maju super dlhe rukavy.

nika.r
29. okt 2008

ahojte 🙂

mhviezdicka, nebuď smutná a hlavne si to nevyčítaj. Buďme radi, že existujú umelé mlieka a dá sa nedostatok mliečka nahradiť...si predstav, že tak pred 100 rokmi by si musela dať svoje bábo nejakej dojke, ak by si mala taký problém 😝

my nosíme niečo 62, ale už veľa vecí 68, včera sme boli na poradni, Tomi vážil 6680 g, dr ho nemeria, len my doma s metrom, vychádza nám to tak, že má cca 63 cm, ale nedá sa to presne s pásmom zmerať 😝...je riadny bacuľo, záhybčekov máme jedna radosť...všade sama pýtajú, či ho fakt "len" kojím

zmena času otriasla aj nami...tiež sa Tomibudil pekne o šiestej spolu s manželom, ktorý vstával do roboty..také krásne ráno to boli, celá rodinka naraz hore a spolu sme raňajkovali...teraz je Tomi hore už o piatej, manžel nervózny, nevyspatý... 😖 snáď si zvykneme

leguanik, aj my sme sa skoro 8 týždňov trápili so žltačkou - pomohlo dávať vééééľa čaju - v tom čase vypil aj 200 ml čaju za deň...trošku nám to síce na chvíľu pobabralo kojenie, lebo si zvykol na cumeľ, ale dalo sa to potom do normálu

Tomáško sa už pretáča, ale je v tom jeden háčik - nesprávnym sôsobom, musíme chodiť ku neurologičke a cvičiť také cviky, z ktorých vreští jak najatý ☹ Našiel si totiž taký spôsob, že spraví mostík - zakloní hlavičku, oprie sa o nožičky a šup, už je na boku...ale tak sa to vraj nemá, musí sa otáčať v klbôčku, teda chrbátik guľatý, nie zaklonený...a tak ho teraz nesmieme dávať na bruško a musíme ho nosiť v klbku, ale takom, že nožky má až pri hlave pomaly 😝 chvíľku sa mu to aj páči, ale po chvíli začne dychčať a revať ...mne by tiež nebolo jedno, keby som taká stočená musela byť..ach jaj, dúfam, že sa čoskoro spraví..ale obávam sa, lebo on má z toho mostíkovania náramnú radosť..proste objavil niečo nové a páči sa mu to

aktak
autor
29. okt 2008

hviezdi netrap sa, nikto nevie co by bolo keby, co by bolo keby si m ala inu doktorku, co by bolo keby ste vydrzli len s kojenim, proste to ber tak ako to je, malicka je zdrava a to je hlavne, to najlepsie uz od teba dostala a kojis ju aj dalej no nie? 😉

poradnu mame dnes, tak dufam ze pekne priberame, bodynka oblecieme este aj 56ky 😅 🙂

maly je chory, strasne kasle ale vobec nema teplotu tak som z toho jelen 🙄

mhviezdicka
29. okt 2008

kati,
ja viem, tiez si to stale hovorim, ze hlavne ze je zdrava, ale minuly tyzden som sa citila ako totalne neschopna matka 😔 ☹ 😢

kojim ju stale, Nutrilon tvori asi len 1/4, nikedy 1/3 z celkoveho mnozstva co za den vypije. v noci napriklad len kojim.

dufam, ze Adamkovi ta teplota ani nevyskoci - ak "len" kasle, mozno ma zapalene priedusky, vtedy nemusi byt aj teplota. tak nech mu to rychlo prejde 😉

a drzime palce na poradni 😉

aktak
autor
29. okt 2008

hviezdi verim ti, urcite ti to neni prijemne, ale kojis dalej tak to ber ze ste zacali skor prikrmovat 😉 nektori drobci to potrebuju ked chcu moc rychlo rast 😉

a co je dobre na zapalene priedusky? hm, asi ho zajtra pojdem ukazat, aj ked neviem co by nam tak mohla predpisat na to 😒

anape
29. okt 2008

ahojte mamicky,

dnes sme boli na poradni a za mesiac sme pribrali rovne kilecko tzn. ze mame 6120g, dlzku neviem, lebo ani nasa lekarka nemeria, tak ju musim vecer pri kupkani zmerat ja.

vecicky nosime 62, no uz som vybrala aj 68, ale stane sa, ze oblecieme este aj nieco z 56...ono su tie veci cislovane jednotne, ale rozmermi su rozne, zalezi od vyrobcu

dnes sme dostali ockovanie do obidvoch noziciek, az mi vosli slzy do oci, ako lutostivo Viktoria plakala 😒

inak tiez som pocula, ze cim dlhsie zena koji, tym lahsie a rychlejsie idu poporodne kila dole...no ja patrim medzi tie vynimky u ktorych to naplati a dost ma to stve, no na druhej strane si za to mozem aj sama, pretoze mi chuti a neodopriem si 😔 . Mam este 10 kg navyse oproti hmotnosti spred dvoch tehotenstiev, kedze ja som po Petkovi neschudla prave o tych 10 kg a uz som bola znova tehotna, no chystam sa s tym zacat bojovat, dala som si zavazok, ze dokonca roka musi ist dole 5kg a do jari tie ostatne, tak hadam to zvladnem

ani ty budes byvat v levoci pocas navstevy na slovensku?

jamaica77
29. okt 2008

Sashenkah - no hovor mi s tou vahou, ja sa bojim uz aj postavit na vahu 😅 , ja vyzeram ako chrt, kazdy tyzden je to menej a menej na tej vahe, ja som od porodu uz schudla 15,5kg a pocas tehu som pribrala len 10,5kg 😕 a to sladkosti zjem na kila za den a nie a nie aby som si vahu udrzala stabilnu, stale klesa a klesa....akoze som bola velmi rada ze to tak rychlo ide dole po porode bez cvicenia ale kedy sa to zastavi uz? 😒 ja som vysoka, ja mam 177cm a vazim uz len 58,5kg - zachvilu som priesvitna, mna ten moj maly chrustik vycuciava poriadne - no maly 😀 velky chrust 😀 ta je tucko poriadny 😉

sasenkah
29. okt 2008

Jamaica napisem ti IP 😉

danulik
29. okt 2008

jamaica, sasenka - zavidim vam, ja mam stale nejakych 5 kg navyse 😠

anula - prajeme aj s lili klare vsetko najlepsie k meninam 😵

slaviq81
29. okt 2008

Ahojte mamicky,
citam si vas od zaciatku a po dlhom vahani, som sa rozhodla ze sa k vam pridam aj ja. Vidim, ze tu rozoberate svoje linie, niektore ste spokojne, ine nie. Ja som na tom presne ako pise Jamaica. V kuse dolujem v chladnicke a nieco do seba pcham a aj tak som zo dna na den tensia. Cez tehu som pribrala 16 kil a vcul mi chybaju 2 kilecka a dosiahnem povodnu vahu. Dnes som bola s malou v poradni, ta tiez nelame rekordy, ma nejakych 5340 gramov. Ale zda sa mi to akurat. Nosime velkost 62 a veru vojdeme este i do niektorych 56.

katuska.
29. okt 2008

baby, ja vam tak zavidim, co chudnete.. do slaka! som sa tesila, ze to bude po porode ok a prdlajs 😠 pri vasich mierach som ako slon 175/63.. a hlavne zasoby od prs po stehna.. a prsa mam take, ze uz ani 75D nie je dostacujuca 😖 takze som z toho "nadsena" 🙄

anula
29. okt 2008

Katuska, mali sme 3590g a 50 cm, ale neviem, kolko pri odchode, uz si to nepamatam. Viem len, ze sme tiez dost schudli, kedze Klara bola par dni len na infuzkach. Mesiac po narodeni mala 4160 g a 52 cm, 2 mesiace po 4850g a 54 cm.
A ze ako slon!!! Hi,hi, na tvoje potesenie ja mam 166 cm a 65 kg. vyzlecena sa nemozem ani vidiet, ale ved to pojde dole, ked nabehnem do roboty.
Hviezdicka, neboj, mala sa ti odrazu rozbehne s rastom, ze sa ani nenazdas. My zaciname nosit 62, niektore 56 su nam este dobre.
Do LE idem ja 😀 , 12.12. som v KE na endokrinologii v Novej FN, ale Klaru neberiem, tam sa vzdy dlho caka, mravcala by mi tam.

jamaica77
29. okt 2008

Katuska - nesmut - ved aj ty si schudla, ved tie zvysne kilecka uz mas len v prsiach 😉 ja som s prsiami zisla uplne dole ako pred tehu, biedne A ale mliecka mam dost pre Alexu kazdy den - cely den 😵
Dievcata - vsetky to schudnete 😵 nezufajte, len niekomu to ide ryhlejsie a niekomu pomalsie - zavisi na metabolizme, drzim vam vsetkym palce - aby ste boli coskoro aj vy spokojne so svojou vahou 🙂

Ja neviem ake su tie vase cisla oblecka tam, ja len viem ze nasa nema ani 3 mesiace a uz sme na obleceni na 6 mesiacov az 9 mesiacov 😕 mi tu amme cislovania podla mesiacov, dupacky na spanie na 6m su alexe male medzi nohami ale zase nozicky su jej este dlhe 😅 , nohavice nosi na 3-6m trebars, tricka na 6-9m, svetriky na 6m, spiace vaky co su od 0-9m na dlzku su jej len tak tak 😒

aktak
autor
29. okt 2008

mame 5530g a 61 cm, vraj na to ze sme kojeni az moc dobre pribera ale tu priberaju nektori este ovela viac 😉 hlavicku dvihala doteraz tak ledabolo, no dnes pred pani doktorkou dvihala ako na rozkaz, krasne vysoko, aj teraz doma 😀 malicka je uplne uzasna, velmi mi pomaha ze je taka zlata takze oboch v pohode zvladam a este sa z nich stiham aj tesit 😵

katinka0000
29. okt 2008

ahojte!

dneska sme boli u takeho doktora, co ma lekarsku ambulanciu, vola sa bio-harmonia. neviem, ci ho nahodou nepoznate, sidli v krusovciach. chodia k nemu ludia aj z kosic, z humenneho, no proste z celeho slovenska. on sa specializuje na alergie, ekzemy, ... ma aj ten pristroj, ktory napomoze, aby clovek prestal fajcit.
vsetko som mu vyrozpravala. aj to, ze ta kozna nam zase predpisala hormonalnu mast, ktora obsahuje kortokoidy. a ze mi to vobec nepovedala, dozvedela som sa to az od lekarnicky. takze som ho vobec tou mastickou nenatrela. pre nu je dolezite, ze na par dni pupaciky zmiznu a potom sa znova objavia.
hned sa ma spytal, ze ku ktorej koznej chodim. povedala som mu ze ku dr. grunwaldovej a on ze ved to je o nej zname, ze ona nevie nic ine predpisovat, len kortokoidy.
no a potom sa ma pytal, co mu davame papat. povedala som, ze moje mliecko a druha otazka bola, ci ohrievame nieco v mikrovlnnej rure. a ja ze ano. skoro odpadol, ze nech sa necudujem, ze je vyhadzany. ze babatko caka vitaminy a dobru stravu od mamicky a ja mu davam jedy. ze to sa mu skodlivy ukladaju na slezine a potom sa organizmus takto cisti. ze bud moze mat babatko hnacky alebo takyto vysyp. potom nas napojil na taky pristroj. to som mu drzala take zeliezko dva centimetre od pupka. no a este som sa ho pytala, ze ci to je ozaj ekzem, lebo doktorka mu len dudlik z ust vytiahla, ani na neho poriadne nepozrela a povedala, ze je to ekzem. a on mi povedal, ze to ekzem nie je, ze to je ... neviem, ako sa to uz presne vola. ze ak by som takto pokracovala dalej a este ho k tomu kremovala tymi mastami od koznej, tak za 2 - 3 mesiace by mal taky ekzem, ze normalne cervene flaky, supinate, suche. lebo on to vobec nema, on ma na tvaricke len normalny vysyp. v sobotu ideme na kontrolu. a ze ked my nechceme zle dopadnut, tak mame vyhodit mikrovlnku von oknom, ze vcera uz bolo neskoro.
no a este mi hovoril, ze pred niekolkymi rokmi bol na stazi vo svajciarsku a tam im jedna doktorka hovorila, ze sa robil vyskum na potkanoch. davali zrat 70 potkanom stravu ohrievanu v mikrovlnke. po roku malo 90 % potkanov rakovinu hrubeho creva. ze on by si v zivote mikrovlnku nekupil. ze to zabija vsetky ziviny. a ze jeho deti nikdy nebrali antibiotika, nemaju alergie,...
a este musim povedat, ze nezobral ani korunu. ze potom mu mam nieco dat.
ak mu to pomoze, tak volam tej koznej a dobre jej vynadam, ze co to detom predpisuje. a ja som sa ho pytala, ze ako je mozne, ze taketo maste vobec predpisuju a vyrabaju. a on mi povedal, ze busines.
no a este mi povedal, ze mam mojej detskej doktorke povedat, ze jej on osobne odkazuje, nech vsetkym mamickam povinne hovori, aby nepouzivali mikrovlnku.
tak som zvedava, ci sa mu to bude stracat. ale ja som uz viackrat na nete citala, ze sa nema mliecko ohrievat v mikrovlnke, lebo sa tym zabijaju nejake vitaminy ci co, ktore posilnuju imunitny system.
a v sobotu mu mam doniest vsetky kremy, co mi ona popredpisovala, ze on to vsetko premeria, co tie maste obsahuju, ake svinstvo mi to predpisala. a samozrejme ho nemam nicim takym natierat a vyhodit aj fenistyl kvapky. a plne kojit a ziadnu dietu.

katinka0000
29. okt 2008

katuska: ved pri 175 cm je super, ze mas 63 kg. podla mna 2 mesiace po porode je to super vaha, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre