Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

anula
29. okt 2008

Ja ohrievam len v sklenenej flasi vo vodnom kupeli. Tu robili vyskum, takmer zo vsetkych kojeneckych flias sa uvolnovali skodlive latky pri zohrievani v mikrovlnke. Najlepsie obstali flase Medela.

Danulik, dakujeme. Aj Lilinke. 😉

sasenkah
29. okt 2008

Katinka, ja som citala, ze v mikrovlnke sa nema ohrievat koli tomu, ze ohrieva veelmi nerovnomerne tekutinu vo flaske a babatko by sa potom pri piti mohlo popalit.
Ale zasa vsetko zvalovat na mikrovlnku, no neviem, neviem.... 😒

vejinka
29. okt 2008

ahojte dievcata 😉
my sme boli v pondelok na poradni a mame 4520g celkom slusne 😅
veru annag pomohla kvantum mamickam skvela zena 😉

jancia
29. okt 2008

Ahojte maminky a deticky 😉
len tak zbezne Vas citam... teraz ste toho nejako dost popisali tak akosi nestiham... 😅
Katinka tak to su teda veci, co pises... drzim prsty aby ste sa dali do poriadku... inak mne sa tiez moc nepaci pristup doktorov ze na vsetko hned predpisu volake lieky a tak... take malinke babatka chudatka musia taku chemiu znasat uz od mala... no a s tou mikrovlnkou celkom verim ze je to pravda, ja sa snazim minimalne ohrievat v nej, ale niekedy je to fajn ked treba dake jedlo prihriat rychlo, ale teda dam si dobry pozor aby som malemu v tom nic neprihrievala.
Inak poctivo prezeram vsetky albumy ked pridavate nove foto, vsetky deturence su krasne, no a super sa cita ze pekne rastu 😉
My mame 62-ku oblecko teraz tak akurat ale niektore napr. body mame 3-6mes. (ale my balime stale nasiroko tak asi aj preto) a mam este dake tricka co su 56 a su nam dobre, asi zalezi aj od vyrobcu, lebo niekedy ked porovnam 2 rozne 62ky tak akoby to ani nebolo rovnake cislo 😅

katinka0000
29. okt 2008

sasenkah: to som aj ja citala, ale vidis, ake dalsie "uzasne" ucinky ma slavna mikrovlnka. on mi zakazal mikrovlnku pouzivat celkovo. vraj tam nemam ani vodu zohriat a potom ju dat do hrnca a v tom zohrievat flasku. ani to by sa nemalo. z varnej kanvice mozem.

jancia: keby len chemiu. ale ked si precitas o kortikoidov, ake je to svinstvo, tak odpadnes. na jedno robia dobre a na druhe zase opak. a samozrejme oni neliecia, len utlmuju. cize na par dni je dobre a potom zase zle.

jankamanikova
29. okt 2008

Ahojte!
Nika - to mostikovanie nie je dobre. Je to "signal vydrazdeneho dietatka". Dr. Ti dobre povedala, ze treba nosit v klbku, aby sa upokojil nervovy system a dieta upokojilo. Ak by to robil aj nadalej (to mostikovanie), tak by sa stal z neho "nervacik". Klbkovanie je dobre. Existuje o noseni v klbku kniha, pozri tu - http://www.martinus.sk/?uItem=19854 ... je to super kniha a velmi dobre fotografie o noseni deti.

Katuska - ideme do Presova. Obaja s Janym sme odtial a pravidelne, kazdy mesiac, tam chodime. Hlavne kvoli detom ...

Hviezdicka - netrap sa. To sa spravi, len dojci a ked chces, tak dokrmuj. A hlavne bud v pohode ...

stankaji
30. okt 2008

Ahojte baby!!!

PORAĎTE prosím, môžem si dať spraviť trvalú na vlasy, keď kojím??? Máte niektorá s tým skúsenosti???
Díky pekne. 😖 😕 😨

nika.r
30. okt 2008

Janka, veľmi kráááásne ďakujem za radu a link. Som smutná z toho, že je to "signal vydráždeného dieťatka" - zdal sa mi spokojný, veľa sa smejká, plač sme zažívali akurát na prechádzkach, keď bol v kočiku, mali sme aj trošku trápenie s očkami a chodili po lekároch, pri vyšetreniach sa veľa nareval. A nosím ho dosť často v babyvaku, tak fakt nechápem...všimla som si, že sa najprv začal akoby stáčať do jednej strany a potom ten mostík začal robiť. Obávam sa, či som mu ja nepoškodila tým, že som ho často dávala na bruško. jaj, dúfam, že sa to spraví..pozitívne je,že sa začína s tým klbkom stotožňovať a už vie v ňom dlhšie vydržať

Majte sa všetky krásne.

glia
30. okt 2008

ahojte maminky...tak my sme uz od nedele doma zo slovenska, no az eraz som si nasla cas nieco napisat...
cestu sme absolvovali v celku dobre, az na to, ze sa nam nepapalo v aute moc dobre...matko mal nepokojny den krstu, no to bolo asi tym mnozstvom ludi a vsadepritomnym stresom z priprav a tak...ale zvysok dovolenky sme si pekne uzili...prihodim nove foto... 😉
inac my nosime 68, obleceni uz vazime po papani 7kg 😀 😅

elly111
30. okt 2008

ahoj glia tak ste pekne podrastli 😀 , my mame poradnu zajtra rano 6.30 tak cakame ake budu miery 😀
my sme mali krst v nedelu a maly cely cas spal aj na hostine 😀
anula ok tak niekedy nabuduce 😉
ja flase ohrievam v ohrievacke na flase alebo mam termosku s prevarenou vodou a z nej zarabam UM

glia
30. okt 2008

elly, nas maly spinkal tiez pocas celeho obradu a aj na hostine, len potom vecer uz nechcel papkat a bol nervozny...no nastastie mu to netrvalo dlho... 😉
uz bezim nakojitv a pre luboska do skolky

anula
30. okt 2008

Ahoj Glia, konecne si tu. Aj som si myslela, ze ste asi boli na SK, ked si sa tak dlho neukazala.

katinka0000
30. okt 2008

ahojte!

este nieco o tej slavnej mikrovlnke:

MIKROVLNKA-princíp ohrevu v mikr.rúre...molekuly v ohrievanej potrave kmitajú vysokou frekvenciou, tak vzniká trenie medzi nimi a trením vzniká teplo. To sa v tomto prípade šíri neprirodzeným spôsobom-zvnútra von.Tu sa ničia bunkové steny. Oproti tomu pri ohreve na plyne alebo elektrickom sporáku zostávajú bunkové štruktúry nedotknuté(ohrev je zvonku do vnútra). A takto kmitajúca potrava putuje do tela. Existujú dôkazy, že takto upravená potravina po požití spôsobuje zmenu krvného obrazu. Krv je vlastne súčasťou imunitného systému a častým používaním mikr.rúry skôr či neskôr dochádza k oslabeniu imunitného systému, či dokonca k jeho zlyhaniu.
Nie je dôležité, či ide iba o rozmrazovanie, ohrievanie, varenie alebo pečenie....tie molekuly (tie zlé!) sú tam stále!!! Napríklad mlieko sa po ohrievaní stáva ťažko stráviteľné a vlastne sa znehodnocuje a pre organizmus pôsobí ako jed!
Toto mikr.žiarenie sa trochu podobá žiareniu rontgenovému!!!
A ešte existuje aj možný "únik" žiarenie z mikrovlnky....napríklad nám to môže poškodiť oči, ženám prsia(kostice môžu mikrovlny priťahovať!).....atď

tu je dobra stranka, ako mozeme mikrovlnku vyuzit. 😀

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

slaviq81
30. okt 2008

😕 😕 😕 😕

madi
30. okt 2008

ahojte vospolok
katinka - fuuuha....ale dobre ze ste nasli takeho pana doktora....tie hormonalne masti poznam, fakt funguju na tom principe ze utlmia....a brala som ich aj ja.....niekedy uz je clovek taky zufaly ze nic nepomaha, ze si da tu hormonalnu mast....ale urcite nie takemu babatinku
a s tymi mikrovlnami - tiez som pocula / citala ze mlieko v ziadnom pripade nezohrievat v mikrovlnke, ja sa snazim co najmenej pouzivat

ahoj glia, som rada ze som natrafila na infosku o tebe / vas...takze sa kojite? super
mhviezdi - neboj nic a nestresuj hlavne...urcite bude dobre, mozno je to iba nejaka kriza a upravi sa to a UM pojde spat do skrine 😉
elly - poradna o 6,30? fuuuha..to my este sladko spinkame 😝

inak - uz asi tri dni / noci ma nas simon znova rezim ze v noci papame kazde 3 hodiny - ale na minutu presne sa budi hehe.... a ja som si od toho uz odvykla (lebo predtym mi spal 6 hodin uz) kurnik sopa...som jak mechom buchnuta

a dnes bolo krasne pocko..sme sa boli kocikovat...aj som fotila jesen....joooj paradicka 😎

stankaji - ja som si raz dala spravit trvalu pocas menstruacie - a dopadlo to katastrofalne....a vo vseobecnosti sa neodporuca trvala ked su nejake hormonalne vykyvy v tele zeny... a pocas kojenia asi su vykyvy ne?

idem povysavat, kym spinka ten nas certik maly...a snad vecer (ked nezaspim) pridam aj fotky...ale vytaca ma, ze ich musim zmensovat 😠 to zabera duplom cas...

danulik
30. okt 2008

caute kocky,
ja som bola dnes konecne u kadernicky, aj s lili 🙂 ale bola aj moja mama, tak sme sa pri nej striedali 😉 konecne mam zase normalne vlasy 🙂

kati - lili sa zase tie vyrazky vracaju 😠
potom napis, ze ci sa vam to zlepsilo a ak ano, tak aj my navstivime toho pana 🙂 😉 a co mu to vlastne robil?

glia
30. okt 2008

ahojte...anula, jasne, na slovensku, ved doma by som nevydrzala tak dlho nic nenapisat... 😅 😀 a co vy? mate nejake novinky? ja sa mam po starom...jazva sa stale zapaluje na jednom mieste...predvcerom vecer mi to muzicek vytlacal, som pocitala vsetky hviezdicky a odvtedy mam zase klud...ale uz neverim, ze sa to niekedy celkom uzdravi...som aj jedovata, lebo mi to brani v cviceni a to uz by som potrebovala ako sol...

madi, teba som tu uz davno necitala...tesim sa na nove fotocky... 🙂 my sa kojime...no mam uz za sebou aj zopar kriz,ale nas maly odmieta papat cokolvek okrem mojho mliecka priamo zo zdroja...pocas krizi som mala 60ml na jedno papanie, skusila som rozmrazene mliecko na anatomicku flasu, nechcel...na striekacku, nechcel...tak si radsej pockal na dalsie papanie o dve hodinky...skusila som aj bebu UM, to to ho doslova napinalo...tak dufam, ze budem mat dost mliecka aspon do 4mesiaca...lebo prikrmovat sa moze az odvtedy...ale kebyze kojime, tak zacnem prikrmovat az po 6mesiaci...aspon myslim, ze tak to ma byt...alebo sa mylim?

stankaji...mas uzasne fotocky v albume...som sa dobre pobavila...dobry dopr.prostriedok na cestu do porodky... 😀

elly111
30. okt 2008

glia pises to spravne kedy prikrmovat 😉
madi my po 4-5h uz malokedy spime 😖 to uz ma nas suhajko rano 🙂 , noc mu zacina o 19.00 a v noci papame kazde 2-3hodiny 😖 viac ako 4hod v kuse som od tehu cias nespala, takze tak aj vyzeram 😀 a ked ma manzelik posle ze chod si pospat ked je doma tak ja uz ani zaspat neviem a stale sa budim 😕
zajtra sa chceme poradit s pediatrickou o zmene mlieka, ci by to nepomohlo aby vydrzal aspon 4hodky

sasenkah
30. okt 2008

Katinka - teda to som nevedela 😕
Ja vsak mikrovlnku pouzivam uuuplne minimalne, lebo na to, aby som ju zapla musim vytiahnut zo suflika predlzovacku a zapojit ju, a mne sa to nikdy nechce 😀 . Takze 95% veci ohrievam na ohni v hrnci 😀 .

Vahu resp. podvahu mi zavidiet nemusite, stale pocuvat keci o anorexii a otazky typu - uz si papala? kolko si papala?.......a po 3 reznoch ze - daj si este, nic si nezjedla! 🙄 , uz nemam nervy.... 🙄

katinka0000
30. okt 2008

danulik: mas IP
sasenkah: vidis, ja som to nevedela. ale odteraz uz mikrovlnku fakt nepouzivam. je to teda riadne svinstvo.

stankaji
30. okt 2008

Pekný večer baby a babuliatka!!! 🙂

Madi - dik za radu s tou trvalou, tiež som sa pytala kaderníčky a to isté povedala, že počas kojenia je to ako počas menzesu...hmmm 😢 , tak čo už prednejšie bude martinkine kojenie ako moje vlasy ,a keď to už nebudem vedieť vydržať tak to risknem, ne?

V noci sa Martinka budi až o 4-5-tej a potom okolo 7-8-ej.

Katinka, Glia - dik za pochvalu fotoalbumu, vy tam máte tiež krásne fotečky 🙂

jurocko
31. okt 2008

ahoj baby,mozete mi poradit ma niektora z vas odsavacku na vysavač?ak anó je fakt taka dobra ajo mi kamaratka odporuča vytaha aj take hlieniky čosu velmi vysoko v nošteku?

jurocko
31. okt 2008

dakujem za rada,budem čakat,pekny den vam prajem 🙂

elly111
31. okt 2008

ahojte sme doma z poradne mame 7180g a 63cm 😀 , ale to sme dva dni nekakali takze asi 7kg 😉
jurocko vyborna odsavacka na vysavac je Baby- vac a aj nostek tak sa vola 🙂 vyuzivame od narodenia kedze sme boli mesiac soplaví

anula
31. okt 2008

Aj my ju pouzivame, nesoplime, ale mame suchy vzduch, vytiahne aj suche sopliky. My mame tu madarsku.

Nasa herecka sa zo mna smeje 😀 . Sliapala som na bicykli a mala som na usiach velke sluchadla. Ked ma zbadala, vypulila oci a vybuchla 😀 . Zvijala sa od smiechu asi 5 min a my s manzelom s nou, myslela som, ze sa pocikam 😀 Tak takto som dopadla, vlastna dcera ma ma na smiech.
Predvcerom bola vecer ako utrhnuta z retaze, zo vsetkeho sa rehunala, podarilo sa nam ju uspat az o 23.00, za to si to rano potiahla az do 10.00. A to sa najedla o 20.00.

danulik
31. okt 2008

dobre ranko.. liluska este spinka, tak mam chvilku cas..

anula - ta vasa klara je riadne cislo 😀

mne sa zase lili smeje ked si dam na hlavu tie suche natacky - este k tomu su cervene a to ju velmi pritahuje 🙂 minule sa smiala aj mojej mame, takze to neberiem velmi osobne 😀

elly - kraasne, alex je chlap ako sa patri 🙂 🙂 🙂

jurocko - aj my mame odsavacku na vysavac, odporucam, je super 😉

katinka0000
31. okt 2008

ahojte!

elly: no teda. riadneho chlapiska mas doma. musi byt ako mala gulicka.

angelina22
31. okt 2008

ahojte

elly111
31. okt 2008

hmm ake vy mate vysmiate dcerenky 🙂 , nas sa na mne nesmeje ved aj sa zlaknem ked sa vidim v zrkadle, smeje sa len ked mu robime nejake somarinky 😉 alebo ked vidi nasich psikov to sa ide usulat 😀
no chlapisko to nas alex ale uz nie je az taka gulicka, uz sa predlzuje 😀 , doktorka ze nech este ostane taky baculaty, ze mala podobneho chlapceka taky bol peknucky a ze teraz sa tak vytiahol je velmi dlhy a tenucky ako spajdlik, ze krajsi bol baculatejsi 😀

katinka0000
31. okt 2008

elly: podla mna je jedno ci je baculaty alebo chudy. vsetky deturence su nadherne. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre