Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mhviezdicka
4. nov 2008

a minule som si v DM kupila tie kukricne chlebiky, ze vyskusam a ... asi som aj ja zavisla 😀

mhviezdicka
4. nov 2008

a k tomu sadaniu si - nasa Lucka sa najlepsie citi v lehatku, zistila som, ze jedine tam sa dokaze dobre vykakuskat 😅 no a pri tlaceni sa obcas skoro az posadi 😲

nika.r
4. nov 2008

hviezdicka, aj nas je najradsejvtakej pololeziacej polohe atiez som si vsimla,ze sa obcas snazi naklonit dopredu

lalunna
4. nov 2008

ja periem tak ze na pokakany flak dam vodu pretriem kokosovym mydlom alebo lanzou a necham 15 min posobit a potom periem farebne na 40 a biele na 60 a staci to uplne, ziadne flaky

hviezdi, mi sme malemu kupili turisticky nosic chicco caddy a odporucam velmi, ak chcete kupovat taky turisticky na vianoce

nika.r
4. nov 2008

my ideme von využiť to neskutočne fantastické počasie, majte sa krásne

lalunna
4. nov 2008

hviezdi, pri cuckani ruk vydava hlavne strasne hlasne cuckacie zvuky 😀
no poviem ti teda, ze lucka uz dobre povyrastla, uz neni take male babatecko ako som ju naposledy videla
a podoba sa na teba

nika, ja jem normalne mandarinky aj pomarance
ale nas maly zvlada alergicke veci ok, jem aj coko, vajcia, sojove vyrobky, citrusy atd.

co sa tyka vitaminov, ja sa teraz dopujem 500mg C vit., + zinok (to aj na vlasy)
lebo som nakapata, kaslem atd., a uzivam homeo oscilococinum a sirup na kasel

lalunna
4. nov 2008

hviezdi, tak potom mi je vsetko jasne s tymi gastanmi, fnuk fnuk, take su dobre, ale uz ich tento rok teda jest nebudem 😢 ☹
na kukuricakoch je uz zavisly aj moj muz 😀 minule hovori, ked budes kupovat kup viac, aj pre mna 😀

mhviezdicka
4. nov 2008

lalu,
a kedy si dame rande, hm?

tak tie cuckacie zvuky vydava aj nasa krpana 😀

nosic chceme hlavne na turistiku, takze kukneme aj ten chicco, dik za tip

no a co sa tyka podoby - tak moje okolie zase tvrdi, ze Lucka je cely tato 😅 takze ma tesi ked mi niekto povie, ze sa podoba na mna 🙂

cokoladu, vajicka aj soju jem aj ja, malickej to zatial nepsosobilo ziadne problemy, ale citrusy sa bojim, lebo ja mam trosku problem s ekzemom a viem, ze sa mi vzdy zhorsil ked som to prehnala s citrusmi 😖

aktak
autor
4. nov 2008

ja mam na ceste babybjorn klokanku, na chicco som pocula zatial len negativne

jankamanikova
4. nov 2008

Ahojte!
Pozdravujem a citam a tesim sa, ze sa mate ok.

My sme boli na poradni, tak krasne priberame a smejeme sa. Dr. nechape. Aj ho ockovali, najprv neplakal a potom is to rozmyslel a plakal s nim aj Janik, ze "chudacik Jakubko". Dr. nechapala, ako ho maju radi ti dvaja moji huncuti. Po motorickej stranke sme velmi dopredu, takze sa tesime. Gulame sa, pretacame, chytame a papame nozicky, rucicky a parada.
Sedenie u takych malych deti neodporucam. Dietatko sa nauci sediet samo tak, ze ak bude na brusku, na styroch a bude sa posuvat dozadu, tak si sadne. Ale viem pochopit, ze kazde dieta je ine a na kazdeho plati nieco ine. Kazde dieta prirodzene citi, co chce robit a co nie. Ale nie nasilu dieta posadit alebo tahat na nozky. Ak uz neodolate sedeniu dietatka, tak ho daje do klbka.

jankamanikova
4. nov 2008

Tak som Vas vsetkych precitala, a poviem Vam, ste riadne klebetnice a vraj nestihate pisat 😀 😀 😀 😀 .

No, babule, verim Vam, ze niektore babetka nechcu byt na brusku, ale je to pre nich to najlepsie. Posiluju tak velmi dolezite krcne svalstvo a chrbticu a rychlejsie sa naucia plazit a lozit po styroch. Co sa tyka pretacania na brusko, tak Jakubko si chyti kolienka a sup sem a tam na brusko a uz sa aj plazi smerom dozadu a otaca sa. A nozicky si dava uz pod brusko, akoby chcel na styri, ale to ma este cas.

jamaica77
4. nov 2008

jankamanikova - ake ockovanie ste dnes dostali? tu sa v 3.mesiaci (v usa ) neockuje nic, az vo 4.mesiaci ideme na dalsie ockovania, no tvoj Jakubko je sikovny, uz tak sa pretaca, gula...pomlay uz lozi po styroch, co? 😅

jamaica77
4. nov 2008

Katuska - myslim ze ty si spominala ze tvoj maly si pcha rucicky do ustociek a ty mu v tom zabranujes, kazde jedno babetko v tomto veku si pcha rucicky do ustociek, lebo si ich prave naslo, doteraz nevedeli naco ich maju, je to ich prva hracka, okusavat ich,cmulat, hrat sa snimi, spajat ich spolu apozerat sa na nich. ja by som mu v tom nezabranovala, on to ma tak robit 😉 aj moja Alexa to tak tak robi a aj ostatne babetinka. Potom na rad pridu hracky, uz si prstane tolko okusavat svoje vlastne rucicky a ked mu das do rucicky hrkalku, alebo take koliesko tak si zacne to davat do ustociek miesto rucicky, ale aj to chce cas, deticky treba ucit co maju robit,

nasej sa najviac paci pod hrazdickou, chyta vysiace hracky z kazdej strany a taha ich do ust, alebo v stolicke v kuchyni uz cita knizky 😉 aj stranky listuje 😀

jamaica77
4. nov 2008

Jankamanikova - uz si nasla kable od fotaku? 😉 kedy nam predstavis Jakubka? 😅

anula
4. nov 2008

Ahojte,
Bambi, mali sme pdobny problem s tymi supinkami, trochu sme to zanedbali a vytvorili sa nam az hrube chrasty. Olivovy olej na to nestacil, dobry je 1% salicylanovy, ak ho nedostanes (ako my tu v CH), dobre zabera aj Sebamed olej.
Ja periem v obycajnom prasku na 40 st, predtym ako Hviezdicka, v rukach mydlom, zatial sa mi vsetky prekakane vecicky vyprali.

anula
4. nov 2008

Mamicky-studentky, hlboko sa pred vami sklanam a drzim palce v studiu.

slaviq81
4. nov 2008

Ahojte,
tolko som uz napisala a ked som to odoslala tak sa to kdesi stratilo. Musim este raz.
A n a p e, teraz rozmyslam, ze hygiena je prestahovana na NsP, a predtym bola niekde pri hnojarke nie? My byvame na Zapade, mame dobru streku do mesta. 😉

J a m a i c a, tak to mas dost blbe. A druhe babatko neplanujete? Ja by som uz aj 😀 .

Zienky a ako sa vam v noci budia ratolesti na papanie? Moja si zacne cmulat rucku a ked nevstavam, tak zacne stukať.
Zajtra idem Lare vybavit pas, tak som zvedava ako ju odfotia.

sasenkah
4. nov 2008

Slaviq - my uz pas mame 🙂 . Tesne pred prichodom na policiu som dala malej papat, aby tam vydrzala to cakanie a ako na potvoru tam nikto nebol. Pri foteni musi mat baby otvorene oci a moja mala spala ako drevo a oci ani zaboha otvorit. Nakoniec ked sa ju snazilo prebrat asi 5 policajtov pootvorila ocka a vtedy ju cvakli. Ta fotka je otrasna, ale hlavne ze to uz mame vybavene 😉

katinka0000
4. nov 2008

ahojte!

elly: akurat sme sa dneska o tom bavili, ze si to raz musime zmeriat, kolko malinky spapka za den, lebo takto z hlavy to neviem.

aktak: aj ty chodis este do skoly? kedy mas statnice? ja v januari.

dneska sme boli na poradni. sestricka s doktorkou skoro odpadli, ked ho zbadali. neverili, ze ma 3 mesiace. vazi uz 7,1 kg a meria 64 cm. boli tam dalsie trojmesacne babatka, lebo nas aj ockovali a tie vyzerali ako chrustik oproti nicovi. no ale tie dalsie babatka boli stale v zavinovacke a nas nico bol samozrejme ako frajer v kapsacoch, v teniskach a v mikine. 🙂
ked sme prisli domov, tak som mu dala nurofen. dobre mu bolo z toho zle. a po par hodinach ho ten vpich poriadne zacal boliet. sme ho nemohli vobec utisit. u doktorky sa drzal statocne. plackal len, ked ho pichli, potom sa usmieval. no ale doma si to vynahradil chudatko moje.

nas nico cmula pasticky o stosest. potom je cely uslintany. ja som sa dnes pytala doktorky, ci ho uz mozem davat trochu sediet, lebo jemu sa to velmi paci. on uz dost dlho nadherne drzi hlavicku. dr. povedala, ze ano, ale chrbatik musi byt cely podoprety a nie na dlho. tak som rada, lebo on nerad lezi, ked je hore.

nico ma najradsej hracieho mesiacika z dracika. s tym sa dokaze aj pol hodinku debatovat.

katinka0000
4. nov 2008

sasenkah: a to ma malinka vlastny pas? ci ako to funguje?

anape
4. nov 2008

ahojte 🙂 ,

slaviq to som teda nevedela, ze hygiena je uz na nsp, tak potom pri byvalej hygiene a vedla "hnojarky" 😀
aj my sme byvali pred dvomi rokmi na zapade 1, potom trosku u svokry kym sme neprerobili domcek a tu byvame takmer rok.
V poslednom case som bola parkrat aj na zapade, lebo tam chodi do jasli moj Petusko 🙂
Som sa zasmiala, ze rozmyslas nad druhym babom, ja som zase taku myslienku ani nepripustala, najskor az o tri roky a pozri uz mam aj druhe 😀 , no uz by som nemenila za nic na svete 🙂

stankaji
4. nov 2008

Ahojte!!! 🙂 🙂 🙂

Jankamanikova - chcem sa spytat, na com nechavas cez den Jakubka polozeneho, ze sa tak rychlo naucil pretacat a chytat si nozicky? Nasa Martinka je velmi nerada na chrbte a este neradsej na bruchu (uz som to minule pisala 😲) a najradse je na rukach, presne niekedy v polohe akoby sedu a celkom rada presedi, ci prelezi v tej sedacke s hudobnou hrazdickou (ale hrazdicka ju bavi tak 5 minut a potom zacne sknurcat 😠 😵 😝

stankaji
4. nov 2008

Jooooj, baby, este som zabudla, ze stale kojim, Martinka pribrala za tri mesiace 3 kg, ja som mala zatial raz kramy a antikoncepcia je nasa Martinka 😀 , ale nie naozaj, mame taku prirodzenu... 😉 😉 😉

Majte sa, papa.

aktak
autor
4. nov 2008

co davate drobcom doma ked ste? ja dva dlhe rukavy (body a tricko s dlhym) ale neviem ci by nestacilo len body 😕 a von davate uy fusak alebo overal lebo ked je tak ako dnes tak ja nie, co budem potom cavat ked bude -10?

katinka, som v 6.rocniku, teray robim preddiplomovy projekt, v lete mam diplomovy a statnice 🙄

stankaji
4. nov 2008

aktak - ja davam doma malej bodicko s dlhym rukavom a dupacky a na vonka, ked je tak ako dnes, tak len este jeden pulovrik na bodicko a papucky a do teplej zavinovacky zlahka zaviniem...ked bolo tak chladnejsie a aj bude o chvilu, tak jej davam overal a zlahka zakryjem tou zavinovackou... 🙂 inac jej uz z nej trcia nohy 😝 ale mam na zimu - treskucu aj fusak a hrubu spanielsku deku 😉 😉 😉

anula
5. nov 2008

Dobre rano,
Sasi, my sme museli ist k fotografovi dat odfotit Klaru, dali sme jej spravit obcianku, bola lacnejsia ako pas.

lulu19
5. nov 2008

ahojte anula poradis mi prosimta mam taku otazk mozes mi prosim pordit. mam ma prsiach take modre az cervene zilky nikdy predtym som to nemala az teraz a strastne ma ako kedy boli ale nie je to bolest ako taka brusko zo spodu a bolia ma prsia mozem byt tehotna lebo vela kamar.mi povedal ze tieprsia znamenaju ze som tehotna ja neviem tak vas prosim o rady dakujem

anape
5. nov 2008

ahojte mamicky 🙂 ,

kocky preco musite mat pre babatka vlastny doklad? nam deticky zapisali do pasu a ze vraj takto mozme v pohode cestovat do zahranicia

anula
5. nov 2008

Bola ustata a stale si cpala u toho fotografa pasticky do pusy 😀 Natrapili sme sa, kym sa nam podaril zaber s tvarickou bez ruciciek.
Ani, tuna musime mat vlastny doklad s fotkou, aj ked si myslim, ze ta fotka je nanic, kedze sa deticky tak rychlo menia. Tuna prestali zapisovat do pasov asi pred 2-3 rokmi.

Lulu, je pravda, ze v tehotenstve sa prsia zvacsuju, su viac prekrvene, takze sa na nich mozu zvyraznovat zilky a su aj viac citlive. Ale nemusi to znamenat, ze si tehotna, prsia sa menia pocas celeho menstruacneho cyklu. Najlepsie zistis, ci si tehotna, ak si spravis tehotensky test.

lulu19
5. nov 2008

dakujem ja strastne dufam ze to bude babatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre