Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

anula
5. nov 2008

Drzim teda palce!

lalunna
5. nov 2008

aktak, a ake reakcie si pocula/citala na chicco turisticke nosice? lebo ja som co to pokukala na nete a nakoniec sme kupili tento "caddy" a mne sa zda ok, je velmi lahky a zda sa mi velmi prakticky...
co sa tyka oblecka, na doma tak isto ako ty a na von: body, vestu alebo lahky pulovrik, ciapku s usami, bundicku, nohavice a take teple papucky, zakryjem vrchom od kocika a ked je zimsie dam aj decku pod to a dam mu rukavicky
overal este nedavam, to ma este cas

hviezdi, ja som za stretko, ved vies, ale az buduci tyzden radsej, tento tyzden planujem uz konecne dokaslat 😀

jankamanikova, tvoj syncek je aky aktivny, no toto, daj recept 😉

bammbi
5. nov 2008

anula, dakujem za radu

Jamaica, ty davas malu sediet na stolicku do kuchyne? a ze knizky listuje? S tym sedenim by som asi opatrne....

No tu u nas sa maminky nekaslu, od narodenia davaju babatka odgrgavat tak, ze si ich posadia na kolena, mierne predklonia, chytia pod krkom a pobuchavaju po chrbatiku. Dokonca nas to tak ucili aj na predporodnom kurze ako jednu z odgrgavacich alternativ... Mne sa to zda velmi neprirodzene, davam odgrgavat len na moje rameno... Ked to zacala draheho matka praktizovat na nasom 10 dnovom babatku, som bola uplne zufala a poziadala ju nech to nerobi...No divala sa na mna, akoby som z mesiaca spadla....
Na druhej strane rozmyslam, ze to by asi cely narod musel mat zdeformovane chrbtice vratane mojho draheho, takze neviem, ci to sedenie moze az tak skodit....... Ja ale aj napriek tomu instinktivne malu sediet zatial nedavam...

tamita
5. nov 2008

Ahoj babulky,
hlavne chcem vééééélmi poďakovať za Vaše povzbudenie a podporu pri tom mojom heroickom odsávaní-chvíľami som zozačiatku bola úplne mimo... 😒 Tie prvé tri dni,keď som makala každé 2 hod.,som niekedy skoro odpadávala od únavy. Raz som v noci tak zatvrdla s odsávačkou-už ani neviem na ako dlho,že mi to žmolilo cicku,ani som to necítila,len na druhý deň - modrina skoro na 10 cm... ☹
Už je lepšie ,nemusím tak často,lebo vždy odsajem viac ako vypije a zrazu jej čoraz viac začína chutiť aj priamo zo zdroja-asi zisťuje,že čerstvé je čerstvé,aj dnes v noci som ju 2x kojila a fľašu už potom ani nechcela.
A hlavne : Včera v poradni sme vážili a za 10 dní pribrala 400g-to je priam neskutočné,veď pred tým,než som jej začala dávať odsaté MM pribrala iba 300g za mesiac.
A ďalšie plus,už kakáme raz za 2-3 dni a nie raz za 8.
Vejinka a Katinka a ostatné kočky-čo ste sa pýtali na ten Ricinus-čítala som to v nejakej poradni o kojení na nete,možno na www.kojení.cz,ale nie som si istá,lebo keď som začala zvyšovať produkciu MM,hľadala som o tom všetko možné.Tiež ma to riadne prekvapilo,že Ricinus sa má súvisle užívať najviac týždeń. Teraz to robím tak ako Glia,že keď sa mi zdá,že je liečka pomenej,nasadím si to nárazovo na 1-2 dni a potom pauza.
Držte sa všetky,inak krásne fotky pridávate...ja nič nestíham..

tamita
5. nov 2008

Bammbi 🙂 ahoj,krásne rastiete,že 700g za 2 týždne,skoro som minule odpadla... Natálka je na fotkách krásne zlatíčko 😵
Katinka a Geegee-klobúk dolu baby ,len teraz vidím,o koĺko ťažšie je kŕmiť bábo odsatým MM,ako kojiť.
Lalu - v téme Batolatá je tuším na druhej strane podtéma klokanka,tiež sa rozhodujem-čo kúpiť a najlepšie z toho vychádza Ergo z www.nosime.sk

mhviezdicka
5. nov 2008

ahojky 🙂

lalu,
aj som si myslela, ze najprv sa budes chciet trosku preliecit. potom sa mi ozvi, ked sa uz budes citit lepsie - budeme sa aj s Luckou tesit 😉

tami,
este raz ti musim zagratulovat k tvojmu odhodlaniu. je to povzbudzujuce. drzim palce, nech pekne priberate.
inak ja som ricinus brala 2 tyzdne v kuse ☹ skoda ze k tym homeopatikam neexistuju aj nejake letaciky, v ktorych by na tieto veci upozornili 😠

mhviezdicka
5. nov 2008

tami, ja som na ergo tiez pocula zatial len same chvaly ... my chceme tiez kupit nosic, ale momentalne mam dost zaneprazdneneho manzela, takze cakam, kedy bude mat trosku viac casu aby sme sa spolocne pre niektory rozhodli.

inak ja mam opacny problem - malicka miluje byt prisata na prsnikoch, problem je, ze cez den sa mi tvori malo mlieka ☹

aktak
autor
5. nov 2008

tamita to je uzasne ze aj z prsnika chcela v noci, neboj este tu budes o dva roky vypisovat ze nevies ako ju odnaucit od prsnika a to uz bude rozpravat a behat 😀 😉

Adamko prisiel do stavu, kedy hovori len nie, nie, nie, uz aj zo sna, dnes bol v noci hore hodinu a len opakoval nie mama, a pytal si zuvacku 😠 horsi ako Adelka, ta prespinka celu noc zlaticko moje 😵

oraia
5. nov 2008

Ahojte maminy...po dlshom case som nakukla....ako sa vam dari? ....my statocne rastieme aj priberame a gagoceme o dusu...a keby sme uz vedeli chodit tak to by bolo asi naj naj 🙂uzivame si kopec srandy

kape
5. nov 2008

Ahojte.

Nechcem sa Vam do toho velmi miesat 😉 ale Lalunna ma uplne iny nosic ako je klokanka od chicco alebo ergo nosic, pripadne nasa manduca. To je nosic len cisto na chrbat a na turistiku uplne idealny.

Mhviezdicka- Lucka uz ma krasne buclate licka co som ju videla naposledy pod Devinom a na tej predposlednej fotke ak sa nemylim je to cela maminka.

Ak by ste necheli mat cisto sukromne stretko mohli by sme sa ku Vam pridat aj my? Pripadne aj Janka s Tomim?

Lalunna - Patrik je zlatucky skerko na tych fotkach. Tak sa mi zda, ze nejako dospel za ten cas co sme ho videli naposledy, taky dospelejsi vyzera do tvare.

My sme momentalne na Liptove, vcera Samko bol prvy krat na svojej ture. Boli sme s nim v Tatrach na Popradskom plese a zas vsetko statocne odignoroval spankom. Inac je to pekne mestske dieta, tu u svokrovcov, kde je da sa povedat bozsky klud len sem tam pes zabrese, nevie poriadne spat, ale vcera v Tatrach asi prisiel na chut takeho ticha a dnes uz pekne spinka aj u svokrovcov na balkone 🙂

Tami drzim palce.

oraia
5. nov 2008

pridala som nejake nove foto 😉

tamita
5. nov 2008

Hviezdi,Kape-dík,dík baby 😅 😅 ,zlaté ste,aj Atak-no bodaj by si mala pravdu,ja som tiež bola v nemom úžase,keď papala v noci celá spokojná,ináč to už aj včera,ja jej totiž vždy pred papaním dám najprv prsník,ona trochu zvykla pooblizovať a potom vyplľuť,prípadn sa rozrevala a zrazu už včera začala ťahať a vydržala 15min.Tak som myslela,že náhoda ,ale dnes znovu... 😀 No nech to len takto ďalej pokračuje... 😀,budeme sa vytešovať.
Kape-ja tiež rozmýšľam,že objednám Manducu-ako si s ňou spokojná? A akú máte farbu?
Oraia,Alexandra je zlatunká a tiež riadna vlasáčka.. 🙂

mhviezdicka
5. nov 2008

kape, jasne ze sa mozete pridat 😉
to my tu takto sukromnicime len preto, ze byvame blizko seba, tak ja obcas lalu napisem ze kruzim okolo jej domu, ale teraz je trosku chora, tak z toho asi nic nebude 😉

Lucka sa naozaj zagulatila ale aj poriadne potiahla do dlzky 🙂
no, ale co sa tyka podoby, patris k tej mensej skupinke, co tvrdi, ze sa na mna podoba. Ja ked som videla muzove foto z jeho detstva, to ako keby som videla nasu Lucku - je to proste tatova dcera 😵

mhviezdicka
5. nov 2008

oraia,
malicka ma neskutocne vlasky - fesanda to je 😵

tamita
5. nov 2008

Hviezdi - aj Lucinka je krásavica na spapanie...

lalunna
5. nov 2008

tami, si super, aj ja pred tebou skladam klobuk 😵

kape, jasne pridajte sa aj vy 😉 ked uz budem zdrava... a vy sa kedy vraciate z liptova?

a ano, my sme tiez zvazovali klasicku klokanku manducu alebo tak alebo nosic na chrbat s konstrukciou, a nakoniec vyhral tento nosic, my uz teraz kujeme rozne turisticke plany 😎 tiez si myslim ze na turistiku idealny, lepsi ako tie latkove nosice, ale tie maju zasa ine vyuzitie, to si treba asi dobre zvazit, ktore kupit
inak zavidim vam ten cisty cerstvy vzdusik tam na liptove a tatrach 😵 hned by som sla

katinka0000
5. nov 2008

ahojte!

dneska sme boli zase u toho doktora. s pupacikmi nam nerobil nic, lebo pristroj nastavil na zmiernenie ucinkov po vcerajsom ockovani. a hresil ma, ked som mu povedala, ze sme nicovi dali nurofen. mal trosku zvysenu teplotu. on povedal, ze tak to ma byt, ze tak sa s tym telo vysporiadava a zbytocne som mu davala chemiu do tela. nieco na tom ale pravdy bude. zase nezobral ani korunu.

aktak: aj ja som uz v 6. rocniku. teda lepsie povedane, ze 6. mam ukonceny a zostalo mi teraz este pol roka, lebo u nas externi studenti studuju 6,5 roka. takze v januari mam statnice. dufam, ze to uz nejako dokrutim dokonca.
ja malinkemu tiez doma vnutri davam body a nato este jedno tricko s dlhym rukavom. a von mu zatial davam len overal taky otepleny. fusak zatial nie, to az ked bude zimsie.

katinka0000
5. nov 2008

tami: drzim palceky. vidis, ze to ide aj takto. my to takto praktizujeme uz vyse 3 mesiace a maly ma uz 7,1 kg. ten ricinus som vysadila a zda sa mi, ze mam mliecka viacej. tak to bude asi pravda, co si pisala.

dandulik: aj ste boli dneska u toho doktora?

bammbi
5. nov 2008

Ahoj Tami, dakujeme...
Ten prirastok 700g za 2 tyzdne bol jednorazovka... asi mala nejake obdobie rastu potom, co nam priberala len 120- 140g tyzdenne... samozrejme sa to zase ustalilo a teraz priberame okolo tych 150-200g za tyzden, uz tak nehlta a staci jej kazde 3 hodiny.... Je to super, uz som sa bala, ze sa z nej stane maly Sumo 😅
Inac, sledujem ako sa vam dari a musim povedat, ze to krasne zvladas... 😵

My mame nosic Babybjorn, je super, bol aj dost drahy, ale zatial ju v nom nosime velmi casto. Tu v Irsku je stale prsi, takze vonku fungujeme len v kociku pod prsiplastom.... Na turistiku mame terenny kocik, ale verim, ze ked sa pocasie umudri, vyuzijeme aj nosic...

bammbi
5. nov 2008

...zatial ju v nom "nenosime" velmi casto.... 😉 chybicka se vloudila

slaviq81
5. nov 2008

Ahojte zienky,

Tak boli sme dnes na pasovom a boli tam strasne zlate tetulky, trpezlive, chvilu nam trvalo kym sme Laru zobudili ale fotka sa celkom vydarila 😉 . My budeme cestovat mimo EU a radsej nech ma mala svoj vlastny pas, nechcem riskovat.
Ja mam klokanku, este sa ale nenosime, az ked budeme pekne drzat hlavicku. Ked sa nosenie bude Lare pacit, tak investujem do ergo nosica. Nechcem ho kupovat teraz a neskor zistit, ze mala v nom nevydrzi ani minutu.

A n a p e, ved to mas dobre, deticky hned po sebe, ked Viktorka trochu vyrastie, tak sa spolu vyhraju. Ja chcem tak isto, ale vyzera to biedne 😒 .

K a t i n k a, ze 7 kil 😕 , to je riadny chlapisko, my tolko budeme mat asi v pol roku 😀 . Co sa tyka ockovania, mali ste okrem teploty aj ine reakcie? Nas bude ockovat hned aj proti pneumokokom tak sa trochu bojim aby to mala zvladla.

kape
5. nov 2008

Tami - my sme spokojni, nenosim v tom Samka velmi casto, ale ked treba, tak nemame problem a Samko nam v tom zaspinka. Aj teraz cez dovoelnku - navstevy u starych mam to vyuzivame ked ku niekomu ideme, aby si aj tam Samko zdriemol ked nemame moznost vyuzit kociar alebo postielku. My mame tu cervenu (bordovu farbu) Chcela som taku neutralnu farbu aspon pre mna je to take neutralne, snad druha v poradi bude baba. Teraz by som si asi ale vybrala tu novu zlto zelenu kombinaciu ta je krasna, ale zas aj drahsia 😒

kape
5. nov 2008

Chcem sa este spytat, kolko by mali priberat asi tak tyzdenne nase trojmesacne (zhruba) babatka ?

Lalunna do BA prideme v sobotu vecer. Ale vraj sa uz ma pokazit pocasie a tento tyzden je tak nadherne, este by to mohlo vydrzat. Si ani neviem predstavit, zeby sme mali rodit do zimy, tie prechazky su super.

danulik
5. nov 2008

dnes ste toho nejako vela popisali 😉

aj my by sme chceli dat lili spravit pas, ale s tou fotkou je to trochu odveci - ved o pol roka bude vyzerat uplne inak, nie? 🙂 kolko rokov to ma vlastne platnost?
a neviete ako to je s rakuskom, resp. statmi EU? treba jej nejaky doklad aj ked uz na hraniciach nekontroluju?

kati - nie, ideme az zajtra, lebo manzel dnes nemohol ist, bol v kosiciach.. preobjednala som nas na zajtra o 12.00

kape
5. nov 2008

Danulik- pas plati 5 rokov ak sa nemylim a ked pojdete do Rakuska, je pravda ze Ta na hraniciach nikto nekontrolujeme, ale mali by ste mat malu zapisanu v pase. Alebo by mala mat svoj pas. Ale ako pisala Sasenka v niektorych krajinach, potrebuje mat dieta vlastny pas, ale v EU by malo stacit ju mat zapisanu v pase, kedze obciansky jej u nas nevydaju 🙂

slaviq81
5. nov 2008

D a n u l i k, ved si daj Lilusku zapisat do tvojho pasu. A s tou zmenou vo vyzore ma upozornili, vraj treba vybavit pas znovu aby som nemala problem. Pas plati 2 roky od veku 5 do 13 rokov je platnost 5 rokov.

katuska.
5. nov 2008

ahojte maminky! cez den vas priebezne citam a kym mam cas vam aj napisat, tak zabudnem co som vam chcela..

dnes sme boli na gastro poradni, tam nas pochvalili, ze marek pekne pribera. nie su to ani zdaleka take cisla ako ma katinka a spol., ale nas to i tak tesi.. a marek je uz dva tyzdne plne kojeny, tak sa tesim a cakam na lakt. krizu, co ma prist v 3.mes 🤐 😀 a brali mu vyter z ritky a z plienky kvoli tej hlienovitej stolicke. o tyzden budu vysledky, tak dufam, ze to bude ok. a dr. nam este nakazala kupit probiotika dophilus, tak marek poctivo dnes zacal brat..

uz druhy den ma nejaky uplakany.. vyzera to tak, ze ho bolelo brusko. musim si dat pozor na to, co jem. aj ked pri nom ledva stihnem navarit polievku za posledne dni.. snad ho to brusko prejde...

inak sa mame celkom fajn a nemozeme sa dockat babysatky.. a este som musela objednat veci vel. 68, lebo.. to ma vie poriadne nahnevat.. skoro kazdy obchod s detskym textilom ma schody do predajne. teda aspon tie, co tu poznam ja. nieco som nakupila v tescu, ale zas vsetko tam nechcem. 😒 tak som objednala cez net..

v sobotu sme boli na alpinke sa prejst.. bolo krasne.

jamaika - ja som nepisala to s tymi ruckami.. tiez nepamatam ktora katka, ked nas tu je tolko 😉

katinka - fuha.. vy ste teda riadne velki.. lalu to iste.. to bude nasa vaha v 6mes. tak nam to vychadza..

slaviq - preco to vyzera biedne??

inak, stretla som v meste oraiu a maju zlatucku princeznu.. presne ako na fotkach 😵

nika - hm.. cvicite vojtovu metodu? moja mama to cvicila s malym bratom, ale nakoniec to nechala tak.... nemohla pocuvat ako pri tom place a veru si aj ona dost poplakala.. 😔 drzime palce, nech to mate cim skor za sebou..

a my zatial nosic nebudeme kupovat.. vyskusame satku a mozno bude stacit a ked nie, tak sa s vami poradim, ved vy uz budete mat vyskusane vselico.. 😉

katuska.
5. nov 2008

kape - mne hovorila dr. ze po tretom mes by uz mali priberat menej.. do 3mes 150 - 250g/tyz a potom 100 - 200g/tyz

slaviq81
5. nov 2008

K a t u s k a, totiz to ja a moj drahy este nie sme manzelia a dala som si taky zavazok ze dalsie dietatko az po svadbe.

kape
5. nov 2008

O tych rucickach pisala Iwuska 🙂 ze ich Davidkovi vybera z ustociek

Katuska - dik za tie cisla, lebo nas Samko teraz pribral za tri tyzdne 300 g, predtym priberal viac, tak preto sa pytam, teraz podla vahy ma 6,9 kg.

Samko ma teraz na hlavicke par takych supinatych miest, tak idem vyskusat ten Sebamed co tu spominala Anula.

Takze v tretommesiaci ma prist laktacna kriza, teda tak statisticky to zvykne byvat ? No uvidime. Dufajme, ze nas obide.

A teraz tak mimo nasich babatiak. Momentalne prebieha akcia na fotky, ak niekto si davate robit viacej foto, tak skuste sa pozriet na happy-foto.sk. My si tam davame robit fotky pravidelne a sme max.spokojni, ale my uz davame potom vyvolavat naraz okolo 300 foto. Takze ma caka praca, povyberat z toho kvanta co sme uz nafotili a dat porobit fotky aj starym mamam a prastarkam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre