♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
2. jan 2010

janulienka, mas tiez Jojka ako moj brat, no nas Jojko ma este len mesiac a 2t 🙂 veru skoro budete mat druhe, ale aspon budu partaci na hranie 😉

janulienka89
2. jan 2010

pipi1211 snazili sme sa asi 3 mesiace cheli sme aby sa mal maly skym hrat, no len neviem ako budem chodit kocikovat asi si budem musiet kupit kocik pre dvojicky 😀

lenadka
2. jan 2010

jani, to dnes nie je problem, alebo kupis ten skejtik za kocik 😉 🙂

janulienka89
2. jan 2010

no neviem jozinko bude mat len 1,2 mesiace to radsej ten kocik pre dvojicky napr. tento vyzera dobre http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

tea333
2. jan 2010

jani ale ked ti jeden z kocika vyrastie tak budes vozit jedneho v dvojkociku? 😕

janulienka89
2. jan 2010

nie sak mam aj normalny kocik po malom kombinovany a 2 sportove 😀 a my chceme potom zas dalsie 😀 , chceme 4 deti a posebe.

bihan
2. jan 2010

čafte 🙂

Janulienka, teda to máš odvahu, keď chcete toľko detí za sebou.. väčšinu mamím, čo majú deti takto skoro za sebou to dosť zmáha.

Pipi, síce neviem, ako je to pri školskej praxi, ale keby si pracovala počas materskej, tak máš nárok myslím na 2 polhodinové pauzy na dojčenie. 😝 Krava to bola! 😠

kila
2. jan 2010

Janulienka keď to zvládneš ty tak to zvládnem aj ja, doteraz som mala pocit že druhé bábo k nám ide priskoro ale malá už má 20 mesiacov. 😅

janulienka89
2. jan 2010

kila neboj zvladneme to volakedy tiez mavali mamicky posebe deti zvladli to oni, preco by sme to nemali zvladnut mi?

bihan
2. jan 2010

No len ako to tie mamičky zhumplovalo 😅 Moja mama mala 3 deti v priebehu 3 rokov a spamätávala sa z toho asi 10 rokov 😀 ale keď vtedy stačilo, aby bola žena matkou a všetko ostatné išlo stranou.

jankaat.
2. jan 2010

ahojte..dithiaden si dat nemozem..takze sa idem zblaznit ako ma svrbi cely ksicht,krk 🙄

kila
2. jan 2010

Veru to boli iné časy. 😀

janusa127
2. jan 2010

ahojte 🙂

jankaat a ku dokyne nezbehneš v týždni? či ti aspoň dajaký krem nedá.. ja by sa zbláznila 😅

kila neboj to kým sa malé narodí bude Réka už čoraz rozumnejšia a dievčatká rady pomáhajú s mladším súrodencom keď ju pekne "zapracuje" že dones plienočku pre mimi a tak ..tak bude hrdá veľká sestrička 😀 viem o čom hovorím , mne tak pomáhal starší s mladším a to sme mali menší vekový rozdiel, len 17,5mes a šlo to, o nervy som neprišla 😝 😀 , a je jedno či prvé či druhé či piate dieťa, na začiatku je to vždy ťažšie kým sa nájde rytmus ale potom sa to dá a keď ešte mm pomôže tak je to v pohode zvládnuteľné 😉 u nás už je teraz poradovník,že kto bude kočíkovať 😀 a dnes aj praxovali chalani u sesternice s kočíkmi od bábik, že maminka dobre to robím? nespadlo 😀 😀 😀

janulienka89
2. jan 2010

ako to neni pravda napr. moja svokra mala 4deti v priebehu 4rokov a stihala aj varit aj upratovat a jak malo posledne babo 2 roky hned isla do roboty a vobec sa stoho nemusela ani spametavat a moja mama podobne. to zalezi ako u koho a ked si zena veri tak to aj zvladne, ja nie som ten typ ze jedno dieta a potom chcem pauzu aby som si oddychla. my chceme naraz a potom budeme mat pokoj 😀

evitkamalicka
2. jan 2010

ja sa napr. pri tomto mojom synatorovi tiez nestazujem, stiham vsetko mozne, kedze je nenarocny

lenadka
2. jan 2010

janulik, mam kamosku co ma 4 deti viac menej po sebe, naviac ma rozdiel 3 roky, medzi 3 a 4 dietatom 🙂 ale poviem ti riadna skolka 😀 no , nestazuje sa az tak velmi, naobed si s nimi pospi a ide to 😉 a teraz uz ma dvoch skolakov prvaka a druhaka tak sa musi s nimi ucit a vravi ze to je najnarocnejsie, nie varenie a pranie pre 6 ludi 😝

lenadka
2. jan 2010

moja mala bola expert nespavec od pol roka do tych 15-16 mes. kym nebola odstavena, potom akoby utalo-pohodicka...ale narocna na venovanie je stale, kazdych 5 min. pocujem mamíííííííííí 😀 najhorsie je to s jedenim 😔 😔 😔 to uz som fakt v koncoch 😝 🙄 neviem preco tak strasne je, aj ked jej navarim to co lubi vy... sa mi na to a kolko krat zje to normalne co by som nikdy nepovedala, v skolke stravu platim na to aby to vyhadzovali...no otras ☹

evitkamalicka
2. jan 2010

lenadka moj maly od 4. mesiacov spi v noci 12 hodin vkuse, do roka spaval este aj tych 5 hodin cez den a po roku 3 hodinky cez den a pekne sa sam zahra

kila
2. jan 2010

Naša malá je zvyknutá veľmi na mňa, všetko robí so mnou, teraz si ešte neviem vôbec predstaviť že by ju nakŕmil manžel alebo že by s ním malá išla spať, na prechádzku či kúpať sa. Všetko okolo nej robím ja. Preto si myslím že to s ňou nebude ľahké. Ale bude si musieť zvyknúť. Navyše ešte si musíme odvyknúť od plienok a od cumla.

evitkamalicka
2. jan 2010

kila nas maly nema problem, aby ho nakrmil hocikto a vydrzi aj bezo mna cely den

evitkamalicka
2. jan 2010

teraz ked boli sviatky a manzel ma dovolenku tak sa cele 2 tyzdne stara o neho on

kila
2. jan 2010

No veď to. Keď som uvidela 2 čiraky na teste tak ma prvé čo napadlo bolo že čo bude s malou... 😅 Kým budeme v nemocnici asi ju zoberie moja mama, s ňou je najväčšia kamoška. 🙂

evitkamalicka
2. jan 2010

kila neboj, zvladnete to, dovtedy je este dost casu tak mozno sa troska osamostatni

lenadka
2. jan 2010

kila moja bola tak isto na mna naucena velmi, mm chodil na tyzdnovky a potom ked som ja v jej 15 mes. nastupila do prace, tak s nou ostal on rok doma, teraz je v podstate zvyknuta na oboch, ale neviem preco aj ked sme doma obaja pocujem stale len to mamííííí 😀 inak ide aj ku babke bez problemov na prazdniny ani domov ist nechce, co babka rozmaznava a vsetko dovoli, potom je to doma taky tyzden tazde kym ju dame dokopy,,,,no a v poslednom case absolutne neposlucha...nevravim ze vyvadza, ale ked treba tak neposluchne a len si melie svoje /napr. nechce ist k obedu, lebo sa chce hrat na pocitaci a nezabera nic, netahame ju prec hned, ale napr. ked dohras hru...no figu ona zacne jacat ze jest nebude, napr. aj o pol tretej my uz najadeni ani nevieme ze obed bol a ona trucuje a uz aj ked sedi za stolom je obed hodinu a pol/ 😝 je to velmi unavujuce a hneva ma ked musim na nu kricat...bit ju nechcem, skusame zakazat rozpravky v telke a tak-ale ziadny efekt, dnes isla pekne k babke a u nej urco bola cele doobedie zavesena na telke, lebo babka dovoli 😅

evitkamalicka
2. jan 2010

lenadka a nie je to skoro na pocitac?

bihan
2. jan 2010

Mne pre takmer 5r dieťa určite nepríde skoro, aby sa hralo hry na počítači. Niektoré hry sa už teraz hráme so Sárou spolu.. ona mi ukáže a ja stlačím.. a už to dlho nebude trvať a bude si vedieť s myškou poradiť sama. 🙂

evitkamalicka
2. jan 2010

no neviem asi som vadna, ale ja som zasadne proti tomu, nas maly urcite pocitacovat nebude minimalne do zaciatku zakladnej skoly 😲

bihan
2. jan 2010

to je len na vás, ale asi sa ti bude ťažko mu vysvetľovať, prečo nemôže ísť na počítať, keď tam sedíš ty alebo MM 😉

evitkamalicka
2. jan 2010

ja som rada, ze ho to zatial ani vobec nezaujima, momentalne u nas ficia len auticka, ja som dost prisna co sa tyka vychovy

bihan
2. jan 2010

Neboj, všetko príde 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre