♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
12. júl 2010

@kvietok121 hej tie pasy sa davajú na nejakých 20 min, pre nas ked nemame tie kontrakcie, len počúvame to srdiečko tak je to super 🙂

no presne neviem, ale myslím, že už ho môžeš začať piť šálku denne a potom zvyšiť aj na 2

kvietok121
12. júl 2010

@mirmaj mne to dr vobec nepovedal, ja som si myslela ze alchemilka sa pocas tehotnosti nesmie ... teraz som v 35, nabuduci tyzden 36 tak to by som aj mohla zacat pit nie

mata1001
12. júl 2010

@elinka27 neboj ..... nemysli na to aj ked viem ze je to tazke...malinka ostane tam kde ma...a budes pekne rodit v termine.... 🙂
@kvietok121 kocik mi nie je az taky dolezity ako vajicko...dali sme si nacas.vlastne moj mm si dal nacas lebo on si mysli ze ked mi podla ms vyratali datum porodu 3.8. tak to 3.8 na mna pride.ale on nevie ze to moze prist aj skor...no som mu to vysvetlila ale aj tak si tvrdi svoje... 🙂

mirmaj
12. júl 2010

@kvietok121 ani mne to nepovedala moja lekárka, ale sestrička z pôrodnice, ked som bola na vyšetrení u lekára čo ma bude rodiť...vraj to maju osvedčené, že to naozaj pomaha....a nie si nahodou už teraz v 36tt? 🙂 🙂

elinka27
12. júl 2010

@mata1001 tak to keby zazil jeden predcasny porod ako ja,uz by to mal vsetko tvoj muz nachystane minimalne 2 mesiace ako ja 😀 ja uz som aj pobalena,ale stale si nechavam nejaku "rezervu" lebo co ked sa zbalim uplne a sup uz aj idem 😀

kvietok121
12. júl 2010

@mirmaj no moj dr mi to pocita od pocatia takze som v 35, aj ked od menstruacie som , neviem preco mozno preto ze viem presny termin pocatia 😀

mata1001
12. júl 2010

@elinka27 aj ja som uz pobalena tyzden ale este prichadzam na to ze mi stale nieco chyba...keby to na mna prislo tak tu tasku ani neuvladzem,keby som bola sama doma....

evitkamalicka
12. júl 2010

ahojte,

@mata1001 to co vsetko si zbalila....vsak ja mam tasku tak z tristvrte zaplnenu maximalne

mirmaj
12. júl 2010

@kvietok121 aha...takže ty vieš presny dátum počatia? to ako? ale podľa termínu pôrodu si teraz 36 nie?

mata1001
12. júl 2010

@evitkamalicka no neuveris co vsetko mam zbalene...a to mam velku cest.tasku...ja v nej mam zupan a ten uz zaberie vela miesta,cele bal.plienok...ja som tam zbalila vsetko,mne sa to nechce vlacit v igelitkach.a to tam este nemam pre krpca veci.to mi prinesu az ked pojdeme domov

mirmaj
12. júl 2010

@evitkamalicka to vážne? to sa ti ako podarilo? ja tiež mam už jednu napratanu, že ju ani nemôžem zatvoriť a to ešte treba dať do niečoho plienky, tak neviem či to rozdeliť do dvoch ale čo 🙂 🙂

evitkamalicka
12. júl 2010

ja plienky beriem len do ruky, vsak to je len take male balenie....zupan mam tenucky kratkorukavovy, takze ten nezaberie vela

kvietok121
12. júl 2010

@mirmaj nie ja mam termin az 16. augusta, takze to by malo byt o 6 tyzdnov, ano vieme presne, pretoze sme dlho nemohli mat babo, takze sme to uz mali tak nastudovane, ze stacilo raz a presne ... 😀 mali sme trosku problemy ale pan boh aj nas pozehnal

kvietok121
12. júl 2010

@mata1001 @mirmaj @evitkamalicka baby ja mam tasku prazdnu ma v nej len slapky do sprchy xixi

ja asi co sa tyka plienok a veci pre babo zabalim do druhej tasky, ci plienky treba hned, ak ano tak tiez len do ruky ake velke balenie ste kupili???

evitkamalicka
12. júl 2010

@kvietok121 plienky treba hned....ja mam balenie tusim 40ks alebo tak nejako tam je, to na tie 4 dni bohate staci

mata1001
12. júl 2010

@kvietok121 no vidis som zabudla slapky do sprchy....dobre ze si mi to pripomenula.... 🙂

mata1001
12. júl 2010

ja mam plienky sleep&play a neviem kolko tam je kusov....ale berem cely bal.ved co neminiem tak prinesiem domov...a evit kolko miniem asi tak na den plienok?ja latkovky vobec neberiem,lebo v nemocke dostaneme ale beriem jednu velku plienku.pre istotu po kupani...

evitkamalicka
12. júl 2010

@mata1001 aj na kupkanie plienku daju.....ja som neminula vela, asi tak 5 plienok denne, ale to zalezi od babatka....treba ratat takych 8 na den pre istotu

groka
12. júl 2010

ahojte

som uplne totalne kapúúúúúúúúúút
rano na urad prace,peso na 3 poschodie,chybal mi jeden papier,muz ze ideme na socialku a potom sa vratime este na urad,akoze zasa na 3 poschodie?nie,zajtra im do dodatocne staci,rano som sa rozhodla,ze idem dnes naporadnu a nie zajtra,nakolko neviem ci sa mi to snivalo,alebo to bola skutocnost,ale mala som neskutocne bolesti,a od 5 som ani spat nemohla,takze som isla

a teraz póózor!Samko ma 2300g,dokik povedal,ze je uplne v poriadku,nic mu nebude keby som hned zajtra porodila a stale tocil len o zajtrajsku,nechapem doteraz ci mi chcel nieco naznacit alebo nie,krcok skrateny na 1cm takze z toho tie bolesti s to zkracuje a mam to tak ako ked som isla do porodky pred mesiacom ci ako...pamatate,ja som sa uz tesila ze som otvorena na 1 cm a nie,otvorena nie som,vzhladom na maleho vahu,doki povedal,ze by bolo dobre potiahnut ewste 1 tyzden,maximalne 2 tyzdne,uz len kvoli vahe,ale staci na 2500 g ho natiahnut a to staci,takze som sa spytala,ze v sobotu malujeme,ci mozem umyvat okna,ze jasne,to mi len dopomoze,len som teda mala strach z pupocnika,ale ze nemusim sa bat nicoho,takze v sobotu babyyyyyyyyy,umyvanie okien,umyvanie kolenacky dlazku,ak stihne,dam sex a bude to to iste co s riskom a doki povedal,ze v nedelu mozem porodit kludne ked toto porobim co som mu menovala magnezko uz nemam brat
no a pytala som sa aj na to ake bolesti to mam dofrasa cakat aby som nesla zbytocne do porodky,takze
kontrakcie pravidelne hlavne musia byt,budu sa stale skracovat a interval bolesti predlzovat a ze staci mi ak budu bolesti kazde 2 minuty ist do porodky,nakolko nemocnicu mam blizko,takze kludne mozem doma predychavat,ale ze spoznam ze uz je cas a ked pridem do porodky tak uz len porodim rychlo,nakolko som zazila ukazkovy porod s riskom,ine bude,ak mi odtecie voda,to treba ist tam hned a predychavat tam
opuchy si vsimol,takze vzdy ked budem sediet,vylozit nohy,nemusim byt na posteli ale vzdy ked sa m bude dat,nohy hore
dost ma trapi maleho vaha,lebo mal mat okolo 2500 g a on len 2300,ak by som isla rodit na 38tt ako s malym,bude mat velmi podobnu vahu ako Risko

teraz som prisla len domov,cakam kamosku na navstevu pride,potom idem spat ,utahana ako kon,v tom aute som sa uvarila na makko,v sprche som dnes uz 3 krat

21
12. júl 2010

Dnes som unavena ako kon, behali sme, bola som aj v porodnici, no nemohli mi ju ukazat, lebo je plna... Radost. Ja uz nechcem to teplo!!! 😠 😠 😠

nanula1108
12. júl 2010

ahoj, aj sa si prosim byt v tabulke 😀!! ved 31, dievcatko - vivien, liliana, tp 6.8.

tiffanka
12. júl 2010

@kvietok121 jéééj 🙂 tak sa tešíte, manžel o to viac, či ani nie ? 😀

liba78
12. júl 2010

Ahoj, aj ja chcem do tabulky.... A od dnes som oficialne na materskej... 🙂
V poradni sme dopadli celkom dobre, nemusim zatial do nemocnice a chystame sa este vydrzat aspon 2 tyzdne.

tiffanka
12. júl 2010

@nanula1108 Dobre, už ťa píšem 🙂

tiffanka
12. júl 2010

@groka pekne si sa rozpísala 😉 Ďakujeme za info... Som rada že už je maličký "hotový" a nachystaný pre každý prípad 😎

mata1001
12. júl 2010

caute baby od dneska beriem Arnicu Montanu a od stredy zacinam pit malininovy caj...dufam ze mi to pri porode pomoze 🙂

tiffanka
12. júl 2010

@kvietok121 ďakujem za pochvalu, si tam 😉

kvietok121
12. júl 2010

@tiffanka az teraz som tu bola som s neterou a synovcom v meste na palacinkach a dalisme si koktejl 😀

kvietok121
12. júl 2010

@evitkamalicka dobre takze beriem s taskou, mame myslim viac, tak asi kupim este mensie balenie do nemocky

tiffanka
12. júl 2010

@kvietok121 mňamkyy 🙂 pošli mi zopááár 😎 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre