♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mib
5. jan 2010

zuzka, to musel byt velmi neprijemny zazitok. ta dlha doba ta nejako neohrozila?

evitkamalicka
5. jan 2010

a inac ja som to mala ked sme prve babo potratili tiez tak v 6tt srdiecko a v 12tt uz nic

bihan
5. jan 2010

Zuzana, čo ti ja viem, či ti lekár pomôže pri problémoch s placentou? V čom? napíše ti duphaston a nariadi odpočinkový režim... Dnes by sme tak hrozne chceli všetko ovládať a ťažko si uvedomujeme, že sú veci, ktoré idú proste mimo nás 🙂

zuzana76
5. jan 2010

bihan, tu sa robia aj krvne testy na zistenie pohlavia - po 12 tt, inak kym to testovali, tak brali krv zenam uz od 8 tt,a le podla mna to posunuli az za hranicu 12 tt , kvoli interrupciam, ak by totiz mozno niekotre zeny zistili, ze necakaju zelane pohlavie, mohli by tuto moznost interrupcie vyuzit este

mib
5. jan 2010

bihan ma absolutnu pravdu s tymi ultrazvukmi. ak je problem, ziaden lekar s tym nic nespravi. je to fakt o tom, ze je clovek kludnejsi ked vidi, ze vsetko sa vyvija tak ako ma a ak sa pripadny problem ... ak sa uz bohuzial stane ... odhali co najskor. 😔

zuzana76
5. jan 2010

mib, neviem ci ma ohrozila ta doba, ja som nevedela ,ze nezije, len mi vymizli priznaky tehotenstva ako napate prsia , necitila soms a nejako specialne zle

bihan, no ved kludovy rezim- duphaston, resp. ked je placenta praevia, zakaze paru mat pohlavny styk a podobne

nibiru
5. jan 2010

zuzana76 to som ani nevedela ale to budu niake specialne testy alebo nadstandartne nie??

zuzana76
5. jan 2010

to su samozrejme nadtsnadardne testy, plati sa 50 eur 😀

pozri si to na starnke gennetonu

mib
5. jan 2010

zuzi a okrem straty tehu priznakov by v takychto pripadoch nemalo telo nejako zareagovat? krvacanie alebo bolesti? tohto sa bojim strasne strasne. 😒

rubinka
5. jan 2010

No ja určite nepovažujem ultrazvuk za zbytočný a navyše chcem vidieť ako bábo pekne rastie. A ako tu už niekto písal ked vidíte že je bábo ok hned myslíte pozitívnejšie.

zuzana76
5. jan 2010

mib, nemysli na najhorsie , telo by mozno zareagovalo neskor, ja neviem

mna uzv tiez upokojuje na psychike, ak viem,ze babetko narastlo

bihan
5. jan 2010

Mne sa raz napr. nevyplatilo spoliehať sa na moju bývalú doktorku a jej UZV. Boli sme na Slovensku, chytili ma kŕče, bola som asi na konci 4m, skočila som si k býv. lekárke, všetko som si hradila a vystrašila ma do modra, že mám placentu čiastočne prekrývajúcu krčok, že sa mám hrozne šetriť, nesexovať, poradila mi magneB6-ku a išla som domov.. Keď som sa vrátila do FR, povedala som o tom môjmu lekárovi a ten sa len smial, lebo som žiadnu vcestnú placentu nemala a keby som mala, tak by sa to prejavilo v prvom rade krvácaním atď. atď.. takže asi tak je to s mojou dôverou v časté (a zbytočné) UZV 🙂

zuzana76
5. jan 2010

http://www.geneton.sk/slu_prenatal.html

tu je to o zisteni pohlavia z krvi matky

rubinka
5. jan 2010

Ale ja to napríklad nechcem len kvoli tomu aby som sledovala či je všetko ok, ale aj pre radosť že vidím svoje bábo, na toto sa ja teším. a nechce sa mi čakať cele týždne na to kedy ho zase uvidím.

bihan
5. jan 2010

Teda aby ste ma zle nechápali, vôbec nepovažujem UZV za zbytočné, len nepovažujem za nevyhnutné robiť ich každý mesiac 😉

zuzana76
5. jan 2010

bihan, ved iste, kazda mame svoje zazitky, ktorymi sme si presli, ja napr ten MA a odvtedy sa potrebujem uistovat

zuzana76
5. jan 2010

pre mna je zase zbytocna informacia o pohlavi, teda ak sa to zu bude dat vidiet, tak sa asi spytam, ale nebudem to iste silit

nemam nejake ocakavania,ze co by to malo byt, je mi uplne jedno ci chlapcek ci dievcatko

mib
5. jan 2010

ja som na tom rovnako. pohlavie ma netrapi ... dokonca ani neviem, co by som chcela. divne, nie? 🙂

tea333
5. jan 2010

Ja si ten krvny test pojdem dat spravit, mna to hrozne zaujima 😕 😅
U mna ak sa bude dat tak budem chodit na sono kazdy mesiac, rada si to priplatim, lebo od 12 do 20 tyzdna sa mi zda dlho 😀 Lebo by som chcela vidiet ako mimco rastie 🙂

lucy1990
5. jan 2010

Dobre ranko baby 😀 vidim, ze ste dost popisali uz dneska 😉 ja ranajkujem v posteli a rozmyslam to coho dnes pichnem 😅 ale nic sa mi nechce...uz chcem aby bol piatok 😵

tiriel
5. jan 2010

mne moja lekárka vravela,že časte usg spôsobuju,že deti začínaju neskoro hovoriť.vtedy som sa jej smiala,že to male ak je po mne,tak bude hovoriť od porodnice a teraz jej davam za pravdu. sice je po mne,ale nevie sa proste vyjadriť,darmo ma dva roky preč. ine deti už veselo hovoria a mi len zaklady stále. aj by chcel povedať,ale nevie-tak viac znakujeme ako hovoríme,,,a nervozníme sa

lucy1990
5. jan 2010

A ohladne toho genetonu sme sa bavili zrovna vcera s muzom, tak sme sa zhodli, ze to skusime, pocula som, ze okrem toho, ze zistia pohlavie, tak poslu skumavky aj na geneticke vysetrenie chorob..

lucy1990
5. jan 2010

Tiriel, tomu sa mi nejako nechce verit, ze to ma s tym suvis 😒

tiriel
5. jan 2010

no neviem, ja som tiež neverila a teraz si vravím, že je to preto 😝

mib
5. jan 2010

tiriel, to sa mi zda ako blbost. tiez mi nejako nesedi suvis medzi usg a hovorenim. myslim, ze keby sme dve absolvovali usg v rovnakej frekvencii pocas tehu, kazde dieta by v inom case a inak intenzivne zacalo rozpravat. moj krstny syn dlho dlho nerozpraval. potom zacal skladat suvetia ako hrom. dnes ho nevieme zastavit. 😠

lenadka
5. jan 2010

ahojte, som doma s poradne, mne brali 2 velike skumavky, na hematologiu, krvny obraz, krvnu skupinu, inf. choroby a na protilatky. Cipok ok, sono mi nerobil, o 2 tyzdne mi ho spravi ked budem v 12tt, srdiecko mam potvrdene uz od minula.

cristine, ja beriem kazde rano preventivne brusnicove tablety urosept-su to len vytazky z brusnic-podla mna nemozu uskodit, beriem to preventivne, lebo som mavala dlhodobo problem s moc. cestami...ak mas pocit ze mas zapal chod hned k dr., lebo sa to rozvinie a bude to horsie. Mozno je vsetko ok a je to len podrazdene s tehotenstva, moja kolegynka je tehu ako ja o 2tt skor 😀 sa smejeme ze akoby sme sa dohodli 😀 a chodi na WC 4x v noci-to teda ani ja nechodim 😅 ma to len s tehu take podrazdene 😉
Dones doktorke rano aj moc, osprchovat a potom stredny prud mocu do nejakej cistej nadobky 😉 budes kludnejsia ked to bude vysetrene 😉

evitka-no nic moc take zily, ja mam taku super je ju aj slepy trafi-ani som dnes necitila odber 😉

tiriel
5. jan 2010

mib,nemám to overene. ale ako vidim,aj druhe moje tehotenstvo bude poznačene večším počtom usg,takže potom zbilancujem,o 3roky

tiriel
5. jan 2010

čo sa týka odberov,tak mna možu pichať kolko chcu. odkedy chodím pre poruchu zražania na hematologiu,tak tam bežne skor,ako poviem dobre rano mám už odobratu krv. našťastie mam žily ako lenka,takže v pohode. okrem toho berem B12 do zadku,takže som už imunna 😉

rosienka
autor
5. jan 2010

ahojcek 🙂
bavili ste sa tu o mnozstve UTZ v tehu, ci ano ci nie a kolko...myslim si, ze zbytocne nie su, najmä ak sa ma ohdalit napr. MA, alebo nejake anomalie...ale pri bezproblemovom tehu urcite nie su nevyhnutne...lenze ako hned vieme, ze tehu je urcite bezproblemove? lebo nemame bolesti a nevolnosti? mozno naozaj akurat aj to môze nasvedcovat, ze nieco nie je v poriadku. mna velmi prekvapilo, ze u zuzany zistili MA az po 5t ked plod prestal zit 😲 to aby sme sa fakt tesili z kazdeho dobreho UTZ. mne sa tiez zda, ze ma uz ani prsia nebolia a nevolnost som nikdy velmi nemala- raz mozno...fakt by som najradsej sla hned na ten UTZ a videla, ze miminka ziju a rastu. samozrejme, ze lekari s tym nic nespravia, ked je tam poskodenie, ale da sa vyhnut otrave krvi a vieme na com presne sme.

co sa tyka pohlavia, snad v tom 13tt budeme nieco vidiet, alebo aj neskôr, lebo pri dvojkach by sme to radi vedeli aspon my a ostatnym to nepovieme 😀

rubinka
5. jan 2010

Rosienka ja tiež nemám nejaké nevolnosti a som už v klude, na foré je veľa báb ktoré netrápili nevoľnosti a dnes su šťastné mamičky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre