Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

janka91
23. sep 2009

prave sme prisli s poradne...vsetko je ok....vraj mam velmi dobre mlieko...pribral 600g za mesiac a len kojenim 🙂 myslite ze to je dost?

missy97231
23. sep 2009

lulu, na ten reflux mi este povedala, ze mam kojit v kratsom intervale nez sme boli zvyknuti... a castejsie., a este nam povedala kupit nutriton, a davat pred kazdym kojenim... akurat sme sa vratili z vonku a nutriton sme dali,,, vyzera to fakt hrozne 😒 ale maly to zjedol... ale samozrejme - po kojeni grcal znova.
reflux trva rozne - moze to byt tyzdne, mesiace aj roky 😢 to mi povedal doktor na ultrazvuku...

janka91
23. sep 2009

prave som sa docitala ze kojene deti by mali priberat mesacne 700-900g tak asi by to malo byt u nas ok 🙂

stansun
23. sep 2009

babul ja davam take dve az tri hodky ale presne: v noci kazde tri hodky ked sa zobudi a zec den to robim tak ze ked vstane jej dam potom je dve hodky hore a ked ide po tych dvoch hodinach opat spat tak jej tiez dam ale nie vzdy vypije odporucanu davku takze niekedy jej staci menej a vtedy jej mozes dat aj caastejsie, ved uvidi ja sa riadim podla nej ako si pyta a zatial nam to takto vyhovuje 😉
ja sa inak tiez bojim ze mame reflux lebo mi zacala dost casto vracat aj niekolko krat po jedle 😖 dnes stale iba grcka chudatko

babulka123
23. sep 2009

stan a kojis este?? tvori sa ti mlieko??

missy97231
23. sep 2009

babul, a ty preco planujes prejst na UM?
joj,,, ten reflux ma hrozne mrzi. a je mi maleho luto, vraj je to ako ked pali zaha,, a to je fakt dost neprijemne 😒 stan, moj zacal minuly stvrtok stale grckat, a kazdy mi hovoril ze je to normalne... ale predsa sa to potvrdilo 😔

missy97231
23. sep 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
mrknite na fotku... nie je na spapanie ten moj drobcek???

stansun
23. sep 2009

babul hej tvori sa mi ale velmi malicko tak dost premyslam ci sa mi to este oplati lebo kol tomu aby som nic nemohla jest no neviem lebo to ma vzdy iba tak na jednu davku 😖

missy je zlatucky, to ste sa boli niekde fotit ci ty si ho fotila?

babulka123
23. sep 2009

misy musim prejst na UM, kvoli mojim kostiam a musim zacat brat lieky..

missy97231
23. sep 2009

stan, to sme boli vo fotosluzbe... potrebujeme foto - pasovy format - na cestovny doklad, aby sme mohli vycestovat do zahranicia 🙂 my sme v cechach, a chceme ist na slovensko... inak - bola to sranda, ale vysledok stoji za to 🙂

stansun
23. sep 2009

a to sa vam ako podarilo? Si to vazne neviem predstavit s naasom malou 😀 😀 😀

babulka123
23. sep 2009

stan bola by si prekvapena co dokazu fotografi.. nasej ninke tiez vysli take fotky ze az.. a ani som netusila ako sa na nich usmievala..

eviqa
23. sep 2009

ahojte,
tak my sme v noci spali parádne, od 8 do 4 a potom vstal o 7.

missy, tá foto je úžasná 🙂

babul, ja dokrmujem bebou ha, dokrmujem po každom kojení, občas sa stane, že dostane iba bebu, ked vôbec nechce prsník. V noci ho nebudím a cez deň to vychádza na také 3-4 hodinky. Inak, občas je super byť s tou bebou, lebo kdekoľvek som, nemusím absolvovať cirkus okolo kojenia, beba v termoske, nalejem do fľašky a papkáme. 😉

stansun
23. sep 2009

akurat som na FB a slavka tam ma nadhernu fotku co im asi robil fotograf je velmi pekna 😉

aj my sa pojdeme fotit ale este chvilku pockam kym bude Emuska trosku vacsia 😉

babulka123
23. sep 2009

evig.. a kolko ti zje po kojeni?

babulka123
23. sep 2009

stan - ak do samorina daj vediet..

stansun
23. sep 2009

ok 😉

eviga ty mas bebu stale zarobenu v termoske alebo ako?

babulka123
23. sep 2009

ja mam v termoske teplu vodu a UM v takych davkovacoch.. tam mam presne na 90ml. co by jej malo stacit..

stansun
23. sep 2009

aj ja to tak robim ze si dam vodu do termosky ale nikdy neviem aku teplu si ju tam mam dat lebo keby bola moc horuca tak kym by vychladla tak Ema by to nevydrzala asi 😀

babulka123
23. sep 2009

ja davam horucu , prevarenu.. s tym ze hold musi vydrzat.. kym to zamiesam aj tak sa to ochladi.. zatial nech zije cumel..

eviqa
23. sep 2009

babul, bežne mu robím 120. No z môjho veľa nevykojí, lebo mám málo mliečka a tým,že neťahá, sa ani veľa nerobí. On ťahá, pokým mu ide ľahko a potom na to kašle. Ale nerozumiem tomu, lebo stále vypije 120, či kojím alebo nie. Ked mu nedávam prsník, tak je kľudnejší a krásne pije. Nechce mamu ☹
ale stáva sa nám, že občas vypije aj 150.
no a už druhý deň má zelenú stolicu a vraj je to znak podvýživy, tak neviem, koľko by chcel papať.
Už sa hlási, chce papať.

stansun
23. sep 2009

u nas je ale problem ze ked sa madam zobudi tak musi hned jest lebo robi taky cirkus ze sa to neda vydrzat a oklamat dudlom sa veru neda 😀

eviqa
23. sep 2009

no už papáme z fľaše, z prsníka ani nepotiahol. ☹ slzy veľké ako hrach, no a ten plač ☹ kašlem asi na kojenie.

stan, občas si to takto pripravím, najmä ak niekam idem. Aj v nemocke nám dávali bebu z chladničky a zohrievali sme ju, tak sme zvyknutí. má takú trojdecovú termosku a ideme.

babulka123
23. sep 2009

stan nooo tak potom jedine tak ze mat teplu vodu v termoske, v nejakej malej flaske studenu a zmiesat..

evig.. aha u nas je to ine.. ja mam mliecka dost len musim prejst na um. tak sa snazim nejako ale bude to tazke.. tak sa mi nalievaju prsia.. ze az

eviqa
23. sep 2009

stani, robím to presne kvôli tomu, ako píšeš ty. Ani maroško nevydrží bez jedla, ked chce tak chce. 😉 a nechcem ho zbytočne trápiť, lebo máme pruh a vtedy má skoro celý pupok vonku. ☹

stansun
23. sep 2009

a beba sa moze podat aj neskor ked uz je zarobena? Lebo my mame Nutrilon a ten sa moze max po dvoch hodkach.
babul mna by to inak velmi mrzelo keby som mala vela mliecko a musela by som prestat kojit 😔 ale ked mas zdravotne problemy tak to asi inak nejde

babulka123
23. sep 2009

stan ani nehovor.. ale aj tak ked vidim aka je spokojna po tej flaske.. no uvidim.. mam na to este mesiac aby som plynule presla..

stansun
23. sep 2009

babul a co potom mesiaci ako sa to robi aby si nemala mlieko?

evi mame to ale vydarene deticky 😀 😀 😀 😀

eviqa
23. sep 2009

babul, ☹
stani, v nomocnici nám od začiatku dávali pripravené mliečko, vytiahli z chladničky a ohriali sme. Tak neviem. Ale v tej termoske ho mám iba ak fakt niekde ideme na dlhšie alebo iba pre istotu ked sme von. nebudem niekde šaškovať s klobúčikmi a s jeho plačom

eviqa
23. sep 2009

stani, to hej 😀 😀 😀 s tými detičkami
babul, existujú homeopatiká na stratu mliečka.

no sme napapaní, spokojní, prdkáme a smejeme sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre