Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
13. jan 2010

...no malý skúša, či si vie trafiť fľašu do úst. poťahá trošku mliečko a vyberá. 😵

jajkar
13. jan 2010

no ja pijem jednu kavu denne, a mala zatial spinka..................ostatne pijemm bezkofeinové 😀 😀 😀
ja by som bez kavy nefungovala 😉

lizatko1009
13. jan 2010

no a my sme teraz po prvom ockovani, kedy asi tak pridu tie teploty?

eviqa
13. jan 2010

lizatko nemusia, my sme nemali žiadne vedľajšie príznaky.

jajkar
13. jan 2010

no my sme dostali na druhy den rano..................o 6tej malinka sa zobudila a horela ☹

reginetta01
13. jan 2010

eviq, leni 🙂
Zuzka, aj ja si robím len také slabučké. uvidím, možno dnes to budú 2 kvôli te hlave.
Eviq, my sme mali po narodení jednu obličku väčšiu ako druhú. vo februári máme ísť na kontrolu, tak dúfam, že to bude OK.

reginetta01
13. jan 2010

lízatko, nemusia vôbec. keď tak, tak až možno okolo večera. ale ako vravím, nemusia. my sme nemali.

bagaja
13. jan 2010

lízatko daj preventívne obklady, ja som dala alpové, alebo studené daj, a pozitívne myslí, žiadne teploty neprídu 😉

eviqa
13. jan 2010

regi, tak držím palce, aby to dobre dopadlo 😉

lizatko1009
13. jan 2010

dakujem vam, tak dufam ze nepridu, dnes som sa pytala aj v lekarni na ten nurofen, tak ten jahodovy sa nesmie uzivat, skoro nato prisli, tak som mu kupila panadol aj cipky nurofen, kupila som aj octanovu mast, ale doki mi povedala, ze iba na prvu mozem dat obklad, ze tam kde sa pichli pneumokoky tak nie tak ja teraz neviem 😢 prvae zaspal, uz ani neviem co mam varit. ja som sa viac bala nez on.

jajkar a kolko mala?

reginetta01
13. jan 2010

Evi, dakujem, aj vám.
lizatko, ja som dávala na obe nôžky studené obklady. ale nám to nenapuchlo, tak som len preventívne dala na noc. nam nic take doktorka nevravela.

lizatko1009
13. jan 2010

regi no ved uvidim ci mu to napuchlo, alebo co a ako si davala? iba cistu vodu?

reginetta01
13. jan 2010

lizatko ano. studenú vodu

eviqa
13. jan 2010

lizatko, ja som tiež iba raz priložila na obidva vpichy, ale nám nenapuchlo a nemali sme ani teploty. Dúfam, že takto budeme znášať aj dalšie očkovania. Inak dala nám aj homeo a mám ho dať nabudúce pred očkovaním, v deň očkovania a po. Teraz som dala iba v deň očkovania a deň po, lebo som o nich nevedela.
lizatko, tak držím palčeky, aby to malo hladký priebeh

martinex
13. jan 2010

baby no neviem co ten moj maly vcera pojedol,ale uz mi nalozil 4plne plienky... asi ho tato tajne krmi 😀

eviqa
13. jan 2010

marti 😀 alebo nechodí v noci sám do chladničky? 😀

reginetta01
13. jan 2010

😀 mati

reginetta01
13. jan 2010

bože. som sa snažila uspať moju dcéru vo vnútri v kočíku. ked s nou drmem, tak spí, akkonáhle prestanem, tak oči ako lampióny. som rezignovvala. normálne nevládzem. asi na mňa niečo lezie. dúfam, že to nie je prasaia chrípka, lebo dovi-dopo.

martinex
13. jan 2010

eviq zeby? 😀

regi aj u nas je to tak.... dnes ale pojdeme von,tak bude drichmat 😉

reginetta01
13. jan 2010

mati, tebe aspoň zabúva cez den v postieľke. mne ani to. aby som jej nekrivdila.. ešte spí napichnutá na mojom prse. ☹

reginetta01
13. jan 2010

ja chodím dvakrát za den von, ale teraz sa mi fakt nechcelo. som naivne verila, že sa vyspí aj doma. a houby s makom.

eviqa
13. jan 2010

regi, a balkon? Mne ked sa nechce, tak balkon to istí. Síce môj spí aj v postieľke cez deň, aj teraz. Von, len kvôli čerstvému vzduchu chodíme

reginetta01
13. jan 2010

evi, dokedy by som kočík vytrepala na balkón, idem radšej von. a okrem toho aspoň rýchlo naberem kondičku.
a ona by nespala len tak. musela by som s ňou hýbať. bohužiaľ.

eviqa
13. jan 2010

regi, hm. tak škoda.

jajkar
13. jan 2010

lizatko, 38,5, dala som cipok a za 10 min bola dole!!!

reginetta01
13. jan 2010

jajkar. super.

martinex
13. jan 2010

regi no,tak skus ju naucit pomaly na postielku,aby si na to nedoplatila ked bude vacsia...

inak musim pochvalit krtka nasho....teraz som mu dala brkolicu so zemiakom...no isiel sa potrhat za tym, mlaskal, prehltal...uzasne...tak sa tesim,ze mu chuti 😉

iveta6384
13. jan 2010

Ahojte,
tak ku kupaniu,my kupeme od narodenia kazdy den.. Dva krat som skusila ho neokupat a nevedel zaspat do 23:00 a to on chodi spavat medzi 6:30-7:30, takze radsej kupeme, aj ked hlavoicku a vlasky mu umyjem tak kazdy druhy, niekedy trti den. A aj telicko mydielkom kazdy druhy den, inak vodou, to len, aby vedel, ze sa kupe a ze sa ide spat. 🙂

Tie ockovania to je hroza, my sme siceteploty nemali, ale sa mi budi posledne dve noci 3-4 krat... A to sa predtym vacsinou zobudil o 01:00-02:00 a potom az rano okolo 06:00-07:00 takze by som to mohla ratat ze sa budi raz, ale kedze maminka lenivec vyspava do 10 tak aj chuda dieta sa naucilo, ze stavat pred desiatou ee... nie dobre. Ale tak stale tonie je take hrozne,lebo ked sa zobudi na papanie, za 5 minut spraska 180ml, grgne a je tuhy, takze vseho vsudy som hore 15 minut. Inak som chcela, nie vzdy grgne ked ho v noci nakrmim, pretoze je strasne ko. A potom sa mi za hodku zobudi ako ho to tlaci atd, tak ho zdvihnem a hned taky grg, ze by sa zato ani stary chlap nehanbil.
eviqa nehanbil, ci nehambil, nikdy neviem ale snat s n kedze je hanit, nie??? Teda neviem myslim si.
Ozj a kde je ten zoznam co babul spravila???

jajkar
13. jan 2010

no veru, som sa normalne zlakla, lebo prve ockovanie uplne v poho, ziadna reakcia, tak som dufala ze aj druhe bude......no nastastie iba na chvilku, ale bola malinka v poho

inak ja som chodila kazdy den von, ked zacali tie mrazy a sneh, tak som musela malu naucit doma spavat, co bolo zo zaciatku po 20-30 min, ale dala som ju do postielky a nech aj mrnci, teraz spinka po 1,5 az 2 hodinky, treba asi trpezlivost

iveta6384
13. jan 2010

Ha ze spanie v postielke cez den, nehrozi. Ale naucil sa spavat v dzungli a teraz mame tu ohradku, taky 6uholnik a do toho sme dali dzunglu, tak spava tam. V postielke len noc. Ale ved ako som uz pisala moje dieta spava od malicka par 30 minutoviek za den... co uz zvykla som si. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre