Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
16. okt 2009

ja to TV bebe nemam.. fnuuk

dnes sa mi fesanda zobudila po hodine na balkone.. chapete? neprsi , az tak moc nefuka a ona je hore.. bolia ma neskutocne krize, neviem sa vytoto uz 4 den, { rano pohar teplej vody, jogurt a lanove semiacka a aj tak nic.. }desne..

dnes je marek doma lebo si zobral dovolenku takze dnes bude troska viac on pri malej {dufam} lebo ja sa musim dat dokopy som tak nachcypana, ze az.. tece mi z nosa, hroza..

varim si slepaciu polievku, a druhe neviem, tak snad aspon polievka pomoze.. hehe aj na nadchu aj na to druhe

reginetta01
16. okt 2009

Mati 🙂 . Naša malá skoro okakala ortopéda 🙂 . To bolo fakt o stotinu sekundy. Ale zaslúžil by si to. Je to jeden ohundranec starý.
Lulu, nás idú tiež očkovať za 3 týždne a práve som volala lekárke nech nám objedná vakcínu. Som zvedavá. Nech to čert vezme tie peniaze, ale nechcela by som risknúť to, že to malá dostane.

lulu73
16. okt 2009

mati...Emka sa dnes po kolikach zobudila a mala nie najlepsiu naladicku, bola taka uplakana, nespokojna a Bebe TV ju zazracne vyliecila a zlepsila jej naladu ... ja viem maminy, nie je to zdrave, ale ved len chvilocku jej to pustam🙂

martinex
16. okt 2009

regi no nas maly sa u ortopeda tiez pototo,ale nastastie este u sestrivky,tak som ho rychlo poutierala a prebalila... by sme si inak spravili dobre meno u neho 😀

a co sa ide este ockovat? sak my nemame este ani to TBC zahojene,kurna 😒 nam to vcera zase prasklo,vytiekol hnis...

reginetta01
16. okt 2009

čo je to za TV bebe, kočky?
Babul, inak, ja tiež len natvrdo a nechápem to, lebo pijem dosť a aj jogurtov zjem nakvantá.
Babul, neboj, polievočka premastí, pekne popoženie 😀

babulka123
16. okt 2009

regi dufam lebo zas budem plakat..

matka.. DM to isti.. ja uz ine nepouzivam, este tesco.. ale hugis, ani pampers nechcem vidiet.

reginetta01
16. okt 2009

Mati, my to máme len trochu červené. Zatiaľ nám to nehnisalo.
Povinné očkovanie:

4. deň života: tuberkulóza

3.-4. mesiac: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia, pneumokok

5.-6. mesiac: opakuje sa znova

11.-12. mesiac: opakuje sa znova

15. mesiac: osýpky, mums, rubeola

6. rok života: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna

11. rok života: osýpky, mums, rubeola, tuberkulóza

13. rok života: záškrt, tetanus, detská obrna

Po konzultácii s lekárom je možné očkovanie proti rotavírusom, kliešťovej encefalitíde, žltačke typu A, meningitíde, chrípke, ovčím kiahňam, rakovine krčka maternice, pneumokokom, prípadne kombinovanou vakcínou proti žltačke typu A a B.

lulu73
16. okt 2009

nam ockovanie po TBC stvrdlo a dr. ze to bude sledovat a ak to bude neviem ake, posle nas do Podunajskych...zatial to neriesim

reginetta01
16. okt 2009

Babul, hemeroidy to istia, však? To aj ja poznám, kua.

martinex
16. okt 2009

regi to je pre male babatka,tusim od 6mesiacov... ze vraj to deti zeru...

babul tak tomu ver.... sak je to o com...to rovno moze byt stale holi a bez plienky.... 😎 moja zlata DM,uz sa tesim na najblizsi nakup.... mm je zo mna vzdy na nervy,lebo ja by som tam mohla byt aj hodinu,to je obchod kde uplne ulietam 😀

reginetta01
16. okt 2009

Mati, skúsim to nájsť na nete. Ešte som o tom nepočula.

martinex
16. okt 2009

lulu nam to stvrdlo,bola tam taka chrasta,ta potom odpadla a zase nanovo zahnisalo,spravila sa chrasta... teraz uz mame tretie kolo...pytala som sa na to dr a ta povedala,ze je to ok,ze to je bezne...tak hadam vie co robi 🙂

regi baby ju chytaju cez satelit...

este taka blba otazka,uz mate kramy? lebo ja som vcera dostala,no mam pocit,ze je to nejak skoro 😒

reginetta01
16. okt 2009

Mati, ja ešte nemám. To je indivindi. Keby som dostala, tiež by som si myslela, že je to skoro. Ale určite je to v poriadku. Fuj, po takom čase si znova zvykať 😒

martinex
16. okt 2009

http://www.rotavirus.sk/uvod.html 61€ za 1 davku!!!! co ja tlacim doma Eura???? 😠

reginetta01
16. okt 2009

je to fakt drahé. ryžujú na tom ako šľak

martinex
16. okt 2009

regi no nic prijemne to teda nie je...za ten rok som si uz odvykla 🙂

lulu73
16. okt 2009

a tie ockovania treba dve? no ja to beriem tak, ze tie peniaze od statu co sdostanem pouzijem na ockovanie a nejaky nakup veci pre malu

babulka123
16. okt 2009

matka.. napodobne DM je super..

hemace.. moje kamosky..

a kramy? tak tie som uz mala 2 x.. hovor mi nieco..

martinex
16. okt 2009

lulu ano,treba dve,odstup medzi davkami je minimalne 4 tyzdne....

sak to ano,tie peniaze su na to urcene,ale aj tak mi to pride vela...ale samozrejme,pre zdravie maleho vsetko...

lulu73
16. okt 2009

bez debaty, je to nehorazna suma!!!!

reginetta01
16. okt 2009

Kokso,nejako skoro ste dostali tie krámy. Moja kamoška až po 7 mesiacoch. Som zvedavá, kedy obšťastnia mňa. Ozaj, je na to jeden recept... 🙂 čo takto súrodenec pre drobca? 😉

reginetta01
16. okt 2009

Mati, to je super! Gratulácia

martinex
16. okt 2009

babul este jedna blba otazka... pouzivas uz aj tampony? ja sa este bojim,aby som nechytila nejaku infekciu.. ci uz je to v pohode a mozem?

lulu co v dnesnej dobe nestoji vela penazi? mna skoro vykotilo,ze Europska unia chce plosne kontrolovat hypotekarne uvery jednotnymi pravidlami v celej EU a to tak,ze sa banka ti bude financovat LEN 40% hodnoty nehnutenosti!!!! a tych ostatnych 60 mam nakradnut ci co???

martinex
16. okt 2009

regi bohuzial,to si nemozeme dovolit... najprv musime kupit byt,cize sa musim vratit do prace...a potom bude aj surodenec

lulu73
16. okt 2009

boze baby, co to citam? ze surodenec?nesrandujte

reginetta01
16. okt 2009

Mati, my sa tiež chystáme stavať dom, takže tiež sa plánujem najskôr vrátiť do práce a až potom druhé bábo. Dúfam, že to vyjde rýchlejšie, ako pri prvom. Inak, ja som vždy chcela len 1 dieťa, ale sú také krásne, že ešte jedno budem chcieť určite. A stačí 🙂

reginetta01
16. okt 2009

Lulu, to bol pokus o žart 🙂

bambula1986
16. okt 2009

ahojte mamicky ponukam vam plienky pampers a hugies za vyborne ceny

reginetta01
16. okt 2009

Bambuli, vďaka, ja používam iné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre