Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

babulka123
19. nov 2009

fac.. pekne. heheehheheh

bay
19. nov 2009

No a ten tvoj preklep 😀 😀 😀 ani som si ho nevsimla az kym si nenapisala 😀

facovka
19. nov 2009

no,kua...jazyk moj rodny,jedno pismenko a iny zmysel,xi 😉

z.vrablova
19. nov 2009

oni sa narodili predcasne (dvojicky) v ukoncenom 35.tt... su sice dlhi, ale ved uz strojnasobii vahu a este nemaju ani pol roka! je to naozaj vela na predcasniatka... ani oci im nie je vidiet... aj by som vam ukazala foto, len neviem, ci mozem
To s UM tvrdim aj ja... ved to sa musi dat zvladnut, ked sa uz raz niekto odhodla mat dieta, musi s tym ratat, nie?! Myslela som to tak, ze je to pre nich fin. narocne davat na deti tak vela na UM a rychlo po nom vyhladnu, tak radsej da nieco sytejsie a v podstate usetri peniaze a deti su kludne, spia
A uz uplny vrchol je davat krupicu a van. pudingy!!!

facovka
19. nov 2009

jaj tak si myslela, to ako sa ona stazuje ze vela dava na UM??? 😕 no ak to je smutne...krupicu a puding je fakt skoro ☹ aj ked im zaraba do UM,ale aj tak...ale sak ani tie kase niesu lacne,tak neviem ci to nema zajedno..a zase mlieko je pohodlnejsie ako krmit babatko 5mesacne..a este dvojmo 😉 jooj,sak uvidite sami,aj ked ja sa tesim nech uz papa vsetkoooooo 😉

adenka
19. nov 2009

ahojte,

my sme dnes krasne spinkali, dopoludnia 1,5 hodiny, popoludni 2 hodiny a potom este klasicka polhodka v kociku.. a teraz uz od 8 spinka 😵 .

baby ja som citala ze davat prikrmy od 4. mesiaca babatkam zatazuje oblicky a neodporuca sa to... vraj aj pri UM je najlepsie pockat do ukonceneho 5.m.

z.vrablova
19. nov 2009

a to uz nejdem pisat o mamickach, co davaju detom kravske mlieko takmer od narodenie... neviem, ci to len u nas na vychode take extremy, ci uz naozaj je taka kriza, ze si neuvedomuju, ako riskuju zdravie svojich deti!
Mne sice mama tvrdi, ze aj pred 30imi rokmi sa davalo kadeco a tu sme... a ze vraj vela citam a tak, ale mna proste zdravy rozum nepusti!

bay
19. nov 2009

Tak ja sa toho prikrmovania desim. (ale v dobrom 😉 proste si uzivam tu sucasnu jednoduchost 😀 )

facovka
19. nov 2009

aden,ano tak aj nasa dr. odporuca..a niektorym kamoskam zase dr. od uk.4eho...ale ja budem len mrkvicku a stavu z mrkvy od uk.4eho,nie este masko zavadzat..len zeleninku..az d 5eho hovadzinku a tak 🙂

adenka
19. nov 2009

zuzi dnes ziju ludia v extremoch...bud nepustia k dietatu ziadny alergen ani bacil, alebo to neriesia vobec... mna mama kupala v harmanceku, detsky caj som pila takmer od narodienia a tu som ziva a zdrava a bez jedineho naznaku alergie. preto ak na mna niekto krivo zazera ze malej vytieram oko harmancekom, alebo jej dam slabucky cajik tak si poviem nech mi vylezie na hrb...
ale kravske mlieko je extrem...ked som robila v tescu, tak hlavne cigani brali to lacne mlieko plne kartony... ale vsak tej havedi nie je nic ani ked sa zivia z kontajnerov 😠

z.vrablova
19. nov 2009

ja podobne len zeleninove prikrmy po uk 4.mes a aj ovocie az po uk 5.mes... a masko tiez az neskor. Fac, a mozem robit malej sama stavicky odstavovacom? ci tie detske su nejako speci upravovane pre deti?

z.vrablova
19. nov 2009

samozrejme budem riedit dojcenskou prevarenou vodou

bay
19. nov 2009

njn. z extremu do extremu... 😒

z.vrablova
19. nov 2009

Adenka, ja praveze poznam biele zeny, co uplne normalne kravske mlieko...
A cigani, no to je kapitola sama o sebe...

lulu73
19. nov 2009

baby!!! to su romovia...jasne? 😉 na romsku problematiku som tu odbornik JA

a my co dojcime, my akoze kedy zaciname so stavickami? od ukonceneho 6.mesiaca?

adenka
19. nov 2009

zuzi tak to ozaj nechapem.... ale som toho nazoru ze dnesna doba je prehnana... kedysi nepoznali ani reflux, ani espumisan, ani alergie, ani rotavisrus a mam pocit ze nasi rodicia sa trapili menej... a aj my sme taka zdravsia generacia ako tieto mladsie...

bay
19. nov 2009

Lulu v tridsiatke 😀 😀 😀

facovka
19. nov 2009

lulu,ja si myslim ze stavicku daku aj skor..aj ked vraj vobec netreba ked je plne kojena 🙂
zuzi,neviem,ja by som sama nerobila doma, bo to uz by som sa asi bala,ze daky chemicky shit uz v tej mrkve napr.je..a na biozeleninku peniazky nemam ☹

z.vrablova
19. nov 2009

By som chcela pre Kristinku na Vianoce... velmi sa mi paci

http://www.maderna.sk/hracky/triedenie-podla-po...

facovka
19. nov 2009

yo, to som tym chcela povedat,viem ze aj stavicky su drahe,ale to len na zaciatok, inak bude pit cajiky klasicky..to len aby zistil na zaciatku ze o co ide 🙂 tak parkrat kupim HIPP vo flasticke ,sak aj to je tiez drahe,kua jak fras 😕

adenka
19. nov 2009

lulu od ukonceneho 6. mesiaca...

babulka123
19. nov 2009

z.. velmi pekne to je.. este keby tak chceli aj tie nase babatka takto s nimi spat.. { ked som uz dokazu aj bez toho .. ehehheh }

my zatial pouzivame nufkaca.. aj ked chyba prevelika, oprala som ho a musela som ho dat este raz, elbo som ho dala aj s avivazou a malej "nevonal" uz som myslela ze ho musim nejako naspat "navonat" ale este raz opranie len v cistej vode pomohlo..

lulu73
19. nov 2009

idem ja spat....dnes mam dost...riesim stale sople a tak + oskrete auto+moj vyzor

dovi,dopo

babulka123
19. nov 2009

nam napr. veeelmi dlho trvalo kym pochopila ze z cajika neumre.. heheh a teraz ked vstane napr. poobede po spanku tak jej dam najprv cajik a az po chvilke mliecko... lebo cajik ma od smadu.. potiahne si poriadne ale potom ked jej v tej jej malinkej hlavinke dojde ze ups, toto nieje mlieko ale nieco ine, tak uz len zuzle dudel..a o chvilku ked dostane mliecko je velmi spokojna..

z.vrablova
19. nov 2009

je to sice drahe, neviem, ci nebude lacnejsie urobit stavicku z bio zeleniny, ci ovocia... este preskumam... som sa bala, ci to nebude vela vitaminov takto... ci ju tym neodpalim 😉
Lulu, od uk. 6.mes

bay
19. nov 2009

My mame Mysicku - hajanka. Zasadne neperiem 😀

facovka
19. nov 2009

babul,aj my tak pijeme caj,ked mu dam flasku glga jak o dusu,ide sa zadrhnut...a potom mu to dojde a vytlaci jazyckom dudel,xi 🙂

adenka
19. nov 2009

zuzi a nie je lacnejsie kupit odstavovac?

facovka
19. nov 2009

baby,a mne sa maly Olinko dnes dusil,uz som chcela zachranku volat ☹ nastastie sa rozychal,som ho dolu hlavkou a buchala po chrbatiku,on nic,jak handrova babika, potom uz aj chytil dych ale stale ho stracal,ako keby sa mu tam slina natahovala, potom som mu buchla este raz a vyletela z neho slina-no mlaka, chudacik este dobrych 5min.rozdychaval,o mne ani nevravim,5rokov zivota v cudu ☹ ☹

babulka123
19. nov 2009

bay .. ani ja len nam padlo do blata musela som .. ale chcem kupit este jedneho.. nech mame na striedacku..

lulu inak nam to uz prechadza dufam ze aj vam sa uz polepsi.. ja som aj 5-6 x denne odsavala davala som jej ten physimer aby sa jej to spustilo a dnes je uz pooodstatne lepsie klop klop..

zuzu.. co sa tyka prikrmov.. ja neviem ci chcem riesit bio zeleniu .. obavam sa ze potom ked dam raz normalnu sa to bude horsie.. a za bio ja osobne povazujem len to co si vypestujem sama {teda ak by som mala kde.. } neverim tomu co je v obchodoch ze je bio..
samozrejme akurat co viem ze mrkva treba davvat pozor na dusicnany, odrezat aj polovicu mrkvy ak je tam zelene v strede...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre