Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
23. sep 2009

... no a ešte aj čkáme 😒

stansun
23. sep 2009

je to zlatucke ked sa nam uz deticky smeju, to sa na nu neviem vynadivat je to take rozkosne 😵 😵 😵
Ema este spinka uz tri hodky co je super lebo aspon vecer ju uz nedam spat ale pojdeme sa kupat a uz nocne spanie 😵

martinex
23. sep 2009

caute kocky...

tak my mame posledne dva dni nejake nedobre...vobec nespi cez den,len na obed 2 hodky...inak je stale hore... takze prd spravim...a samozrejmeho musim zabavat,lebo ako nahle odidem tak krik.... tak s malym saskujem cely den a vecer som vyblita jak leco 😠 sakris...

a este aj papat sa mu ziada cca kazdu hodinu a pol... cecky mam vytahane, vobec pochybujem ze mu z nich nieco este tecie...sak papa non-stop 🙄

eviqa
23. sep 2009

marti ☹ no možno sa ti mliečko robí nonstop

stansun
23. sep 2009

mati a nema rastovy spurt aj nasa toto robila a trvalo to dva dni a to som myslela ze si vypyta rezen lebo tiez jedla cele dni a to som jej davala z flasky 😖 😀

z.vrablova
23. sep 2009

hlasim sa zase po dlhsom case. Dnes som bola u lekara, mam streptokoka, nasadili mi Penicilin, kazde 4 hod prve dva dni, potom kazdych 6 hodin po dobu 14 dni... prudko nakazlive, k malej len s ruskom.... tak sa neviem dockat ako si malu 2 tyzdne ani nevybozkam... Zajtra s nou idem na vytery, ci to uz odo mna uz neschytala... Veselo mame... Dnes sme kupili odsavacku hlienov na vysavac. V Presove, prosim pekne, elektricku ziadna lekaren neobjednava. A cez internet by to trvalo, tak sme zahodili predsudky o vysavacovej odsavacke a kupili sme dnes jednu. Mala vyhukana ako leco... ani nezaplakala, odsali sme hektolitre soplov.... paradicka.
V noci spinkame min 5-7hod a potom sme max 1,5hod hore, a zase 3-4 hod... Tak super, vyspime sa vsetci traja. Hlasim, ze po orechoch a po hubach ziadna reakcia, tak ideme spokojne pokracovat v experimentovani. O refluxe polemizujeme aj my, ale zda sa mi, ze to grckanie hodne zavisi, v akej polohe malu nechame pretravit. Vacsinou, ked ju zviazem do zavinovacky a opriem o gauc, necham 15 min, tak je pohodicka... Trosku drasticke, ale pomaha.

zuzujan
23. sep 2009

ahoj dievcata, som tu len na skok.
Takze po vsetkych problemoch pri dojceni nakoniec pekne len kojime, nedokrmujeme, neflaskujeme....nejako som zabojovala, trosku sa vytrapila aj malu. Mlieka mam dost, tuk tuk.....dufam ze to tak ostane.
Ale casto grckame, asi tiez mame reflux, buduci tyzden ideme na poradnu a uvidime.

Nam posledne tri noci mala spinka 7 hodin v kuse 😵 , zrusila jedno kojenie (auuuuu moje prsa v noci), takze som konecne vyspata, svieza a uzivam si matersku 🙂 🙂 Cez den je to kazdy den inak, dnes pekne spinka cely den, s prestavkami na papanie a kratke hranie.....vcera spala max 1 hodinu za cely den.......to bol brutus.

Mati to bude ten rastovy spurt v 6 tyzdni......teda si myslim, citala som o tom 🙂 neboj zajtra uz bude dobre...

tak sa drzte kocky, nech babatenka rastu do krasy... 😉 🙂 🙂

martinex
23. sep 2009

stani ja neviem.... dufam ze ho to prejde... aj som mu uz teraz spravila nutrilon, lebo sak to sa neda.... a co myslite, nezaspal mi on?! tak ked sa zobudi sa okupeme a snad sa potom normalne naje a pojde spinkat...

z.vrablova tak drzim palce nech mala je ok a nech sa das co najskor dokopy... len by ma zaujimalo co by nasadili mne,ked som alergicka na penicilin 🙂

no baby tak to dufam, ze to bude ten spurt... no nejak to zmaknem...len ma stve ze som cely den sama, mm chodi domov az okolo 9tej vecer ☹ joooj,uz aby bolo lepsie...

babulka123
23. sep 2009

matka.. a ja ze co si sa neozvala. uz mi to je jasne.. a neboj prejde to aj my sme mali 2 dni...

dnes mala tiez spala doobeda len hodku poobede potiahla cca 3, medzitym bola stale hore.. nieje zla ale mrnka takym tym neprijemnym sposobom.. ale teraz uz haja, tak dufam ze uspesne..
ona vacsinou teraz potiahne tych 6-7 hodin, a potom je nejaku hodku hore, kym sa nakojime a tak a potom este potiahne 3-4 hod. takze tiez super..

zajtra idem na cely den do BA tak som zvedava aka bude.. berem humanu so sebou tak snad to bude ok..

kolka1
23. sep 2009

Ahojte,

tak citam ze sa tu s babatkami vsetky trapime, vsade nieco 😔. Fac posielam energy na Oliho, s druhym malym turbom si to neviem predstavit, si obdivuhodna zena. Lenka uprimne mi je luto, ze po tvojom tehu sa este borite s takou formou kolik, verim ze po 3. mesiacoch sa to znormalizuje a Marosko Ti bude robit len radost.

My sme zabsolvovali sono brusnej dutiny a okolitych organov no a pri tej prilezitosti ujo, ktory robil sono potvrdil hydronefrozu 😔 a este aj reflux oblicky 😔 😔. Vobec neviem co s tym budeme robit, na nefrologiu mame termin az 14.10 ale verim, ze Borko je velky bojovnicek a spolu s dilatovanou oblickou sa nam to nejako upravi a budu nas iba sledovat a casom z toho uplne "vyrastieme".

Matka, urcite ste v rastovom spurte, my sme mali tiez dni, kedy sa maly pomaly odo mna neodlepil. Inac on si vybudoval nejaku zavislost, furt hlada didu ked ho mam na rukach je to take male upirca zlate 😵.

Leri, tri tricka? 😕 Prsne vlozky nezaberaju ?. Inac to je velka erotika tehu podprda s prsnymi vlozkami 😝 . Ti 😀 Tiez mam stale nadprodukciu a maly schyta obcas mliecny obstrek ale ty si absolutny top level.

Baby prosim o radu, kto mate lehatko Fischer price, mate tento?

http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=12044&a...

Kde ste kupovali? Odporucate?

babulka123
23. sep 2009

kolka ja ho mam pozicane od kamosky.. je fajn, len som tam musela dat este taky ako paplonik lebo ninka v tom bola troska stratena.. ale inak super, velmi sa jej tam lubi..

myslim ze na leri sa nechytame ani jedna.. dufam ze sa jej to coskoro upravi lebo to ozaj nieje sranda.. velmi jej drzim palce..

fac.. no poviem ti klobuk dole.. ja by som bola uz na psychiatrii..

baby idem zehlit drzte sa vsetky.. vsetko raz p[rejde a bude ok... aj reflux je len na dobu urcitu.. cca 3 mesiace.. ved to uz mame za par..

kolka1
23. sep 2009

Z.Vrablova drzim palce pri niceni koka.

babulka123
23. sep 2009

posielam link ze co by vraj mali deti vediet v ktorom mesiaci..

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1062/ch...

leri
23. sep 2009

baby, dik, dnes som si dala volno, nevydrzala som a kojim normlane raz z jedneho a raz z druheho, ale od zatjra zase idem na to, aj s carovnou zmesou byliniek na znizenie tvorby mlieka..........kolka ano, tri tricka a ku koncu si musim nie len prsne vlozky dat, ale normlane plienku pod tricko.......je to brutal, a boli to ako svina, kozy mam az na chrbte 😀 ked to takto pojde dalej tak bud ma rozdrapi alebo bude mat alex o chvilu 20 kilov 😀
a chyta ma choroba, rano som sa zobudila s bolestou hrdla, mam ho cervene a zapalene, a uz ma boli aj hlava a tie kosti nad ocami, brutalne, aj hlas uz zacinam mat erotikus, a mm je na tom tak isto, tkaze asi to neminie ani alexa, este pockam a ked zajtra bude horsie idem k dr, ruska na tvar uz mam doma keby nieco, hadam to alex nechyti

martinex
23. sep 2009

leri tak to ti verim,ze musis byt prudko sexy.... plienka v podprde a k tomu sexy chraplak 😀 drzim palec nech ta to obide..

babul no dnes som toho casu mala menej... maly mi zaspal az o 9tej vecer a to tiez len ked sedim na fitlopte a nadskakujem... ti poviem, krize mam uplne odpalene... cely den ho vlacim na rukach a to uz ma urcite 5 kil.. za chvilu budem mat ruky jak rambo...

kolka vy ste bojovnici obaja... ked som ta videla v porodnici ako sa drzis a ako si to zvladala... no klobuk dole!!!

idem ja este troska pokukat TV, mm stale neni doma ☹ zase pride ked uz budem spat... co narobime... je kriza a k tomu ja na materskej... uzasna kombinacia 😒

bru noc vsetkym, nech vam babatka pekne spinkaju... 😎

z.vrablova
23. sep 2009

kolka dakujem...
Dozehlene. Konecne...
Leri nezavidim... ja som po dlhom case mala minule v noci podobne mlacku pod sebou.. (a to mam vraj malo mlieka, dokrmujem... alebo skor je mala leniva tahat)...
Babulka, super link.... vdaka
Idem este nieco pogooglit, rano ideme na rehabilitaciu... dobru noc vsetkym

babulka123
23. sep 2009

dozehlene, som ko...

zajtra idem doobeda k sesstre poobede do roboty {mame den otvorenych dveri} takze zajtra este len budem vybavena..

leri.. nemas dost jedeho .. musis este aj ochoriet.?? chuda.. cmuuuk nech ti to rychlo prejde..

leri
23. sep 2009

babul, nemam dost , ja musim mat vsetkooooooooooooooo a vela vela vela 😀 😀 😀
ale urcite mi to pomohlo co som robila tie dva tyzdne, lebo dnes som kojila normlane, a bollo to v pohode, tak klop klop klop....hadam to zase nepojde dolu vodou, teda.........v mojom pripade hore mliekom 😀

lulu73
24. sep 2009

dobre ranko

kolka....silno vam drzim palce a verim ze sa vam to bude upravovat same a postupne pekne tak ako ma...kedy sa vidime?

mati...ja som tiez cele dni sama a manzel pracuje od rana do vecera...som rada ked stihne prist na vecerne kupanie a aj to ho musim nahanat a volam mu nech uz ide ☹ a kazde rano mu vravim, nech nejde do prace, ze budeme spolu doma...jaj, to by bolo uplne krasne...a zili by sme zo vzduchu...ktovie kedy by nam exekutori prisli zobrat cely dom 🙂 ...je to strasne, ked je clovek zamestnany a nie je panom svojho casu, ze mu detstvo dietata unika medzi prstami a vobec si ho nestiha uzit....to je uplne ze zle....a preto stale premyslam, ako zarobit na seba bez toho aby som musela sediet v praci od rana do vecera a nemohla si odbehnut kedy potrebujem 😎 myslis ze strikovane decky mi pomozu urobit dieru do sveta? 😝 to by bol fasa kseft no nie?

lulu73
24. sep 2009

kolka...a to lehatko mame aj my, mala je este moc mala na to aby v nom vydrzala dlho, tiez ju do toho davam iba v zavinovacke...a kupili mi ho kolegovia z BIGA, cize cez net z tej stranky ako si poslala aj ty...mali by ho mat aj v Draciku, ale cez net je asi najlacnejsie

a urcite si nejake kresielko-lehatko kup-...ja si pamatam ze Marco mi v nom presedel vela vela casu...cca od 3 mesiacov....skvela pomocka

babulka123
24. sep 2009

baby hovorila som ze ked prechvalim ninku ze pridete opatrovat.. ktora sa hlasi ako 1? dnes od 3 rano kazdu hodinu hore.. skoro ma trafilo.. o 6 dostala flasu a o 8 som ju budila lebo mi islo roztrhnut prsnik..

lulu73
24. sep 2009

ja tu nie som 🙂

lulu73
24. sep 2009

vcera mi mailom prislo pekne motto: VYPI VODU,PREKVAP PEČEŇ.

pekbne vsak? moja pecen je prekvapena uz pekne dlho .-)

babulka123
24. sep 2009

ja ta vidim.. inak odchadzam. idem k sestre a potom do roboty , budem az vecer, tak bojujte... cmuuk

martinex
24. sep 2009

ranecko 🙂

babul tak to si si moc nepospala,co? my klasika od 9 do 4... uz si zacinam zvykat 😀

lulu no decky...co ti ja viem... zase take terno to nebude 😒
ale mas recht, je to nafigu... sak drahy si maleho ani poriadne neuzije... uz sa tesim,ked sa vratim do prace... drahy nebude musiet tolko robit a bude s nami viacej... ale to je este dalekooo... dovtedy bude musiet robit aj na nas a kazdy cent budeme musiet tocit 3x...

no ale mozno vyhrame v lotte a bude po problemoch 😀

kolka1
24. sep 2009

Ahojte,

dakujem za podporu 😉 .

Lulu, Mati no to s tymi chlapmi vam vobec nezavidim. Moj chodi na futbal v pondelok, stredu a cez vikend ma zapas. Tiez z toho nie som nadsena, vnutorne som zistila, ze ako zena na materskej som podstatne narocnejsia 😀 na chlapa a jeho domacu participaciu. Ale neriesim to, beriem ze sa potrebuje vyventilovat. Inac mi navrhol, ze jednu noc cez vikend zoberie sluzbu k malemu aby som sa vyspala a v noci mu da odsate mliecko. Silno nad tym rozmyslam 😉.

Lulu tento tyzden som nejaka rozlietana, ale buduci tyzden kedykolvek, dokonca ma byt este aj fajn pocko 😵. Tak navrhni kedy Ti to vyhovuje.

martinex
24. sep 2009

kolka s tou nocnou to sprav... my to tak tiez niekedy robime.... a je to faaaakt fasa... aj ked tie naliate kozy rano-ziadna vyhra...ale spanok za 100 bodov 🙂

given
24. sep 2009

Ahojte,
Babulka, tak sa mozno uvidime v robote, ak bude poobede Adam v dobrej nalade, tak idem aj ja.
Leri, na nadprodukciu mliecka najdes dobre rady tu:
http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con...

Ja to mam odskusane, funguje to, ale treba ist nato opatrne, aby nevznikali zatvrdliny, ked sa dlho nevyprazdnuje.

Inak, sem-tam vas citam, aj ja mam augustove deculo.

lenka_66
24. sep 2009

kolka, marek v lehatku vydrzi tak 10 -15 minut.dufam ze si ho viac oblubi.tie hracky este ho nezaujimaju. my sme ho v babetkovo po 61 kupili.dracik ma po 58 a all toys 65.

s oblickou mi je luto 😒 .ake su sance ze sa to upravi?drzim palce

mati ja som tiez cele dni sama.no nie az tak.marian chodi domov cca 19,30.

vodu v termoske mam taku akurat na pitie.mozno kusocek teplejsiu ze kym zamiesam aby nebola studena.inak UM by sa nemala davat skor ako po 3 hodinach.vraj velmi zatazuje brusko potom.

lulu73
24. sep 2009

kolka....kedykolvek buduci tyzden...nic tam nemam

idem do BA k mame, lebo som tu akasi sama a trolinku mi to uz vadi...ukazem sa vecer...čago belo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre