Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

kolka1
18. sep 2009

Fac, jasko nahod 😉 .

Marti, vsak povedz muzovi, ze si vybrala bolestne za porod a ze kua bolelo 😀 😝.

Babul preco radsej skor ako neskor? Myslis, ze potom by to neslo? Ako to budete riesit? Vysielackami?

babulka123
18. sep 2009

kolka.. nooo ale ani nie tak kvoli nine ale kvoli mne.. heheh

a ano vysielacky a monitor dychu.. a izbu mam fakt hned vedla takze by nemal byt problem

bola si v robotre?>??

kolka1
18. sep 2009

Eee, pojdem na buduci piatok, ak to vyjde.

Chcela som skocit za Silviou Nemethovou a nebola tam tak som to prehodila na buduci tyzden. Vsak ja mam teraz casuuuu 😝. Ale boli sme poobede 4 hodky von tak drobec uz drochni 😵.

Babul kolko tej tocenej davas na balik cestovin?

Inac som zavisla na cheesecake z Coffe and Co. Idem kuk ako sa robi lebo je neskutocny. A mne teraz velmi smakuje tvaroh.

z.vrablova
18. sep 2009

KOlka, maly je uuuzasny, krasne sumernu ma hlavicku. Ja tiez ficim na tvarohu, denne zjem aj 2 Pribinaciky alebo tvarohove Activie, uz to mam ako drogu. A tvarohove pecivo, kolaciky,.... hroza...
Kristinka sa uz asi 2 tyzdne usmieva cielene, dokaze sa pozerat z oci do oci nekonecne dlho, ked jej spievam recitujem, citam. Zacina vydavat rozne hlasky, asi si uz konecne objavila hlasivky, gagoce a paci sa jej ked opakujem mama, baba, tata.... usmieva sa pri tom od ucha k uchu.... Riadny pokrok za posledne dni... Cvicenie nam ide krasne, chvali nas terapeutka, ze je bystra, vrtka a krasne sa uci. Uz si aj na cviky zvykla, neplace tak hrdelne ako na zaciatku. Babulka, aj my sme este mensi ako Ninka... v pondelok 3920g.

kolka1
18. sep 2009

Zuzi, dakujem 😉. Som rada, ze ste OK a mate uzasne pokroky 😵 . Je to nadherne ako sa tie babatka menia zo dna na den. Aky ste mali vlastne oficko termin porodu? Kolko spinkate cez den?

z.vrablova
18. sep 2009

Oficialne sa mala narodit 11.8, narodila sa o 5 tyzdnov skor, preto Vojtovka (ze vraj preventivne, lebo je brana ako rizikove dieta). A cez spinka asi po 2 hodinky, medzitym je 2 hod hore. V kociariku na vzduchu prespi aj 3-4 hod. A dnes napr. sme boli na vystavnych trhoch, tak nam prespala v satke 3 hod, pricom vydrzala nejest 5 hodin. mali sme sebou cely arzenal (dokrmujeme), ale napapala sa az doma v klude, herecka 😉
A v noci sa budi len raz. Davame ju spat okolo deviatej (dnes sme zacali posuvat skor, uz o pol osmej bola v postielke, aj ked zaspala az po osmej), zobudi sa okolo 3-4ej a potom je 1,5-2hod hore a potom spi aj do 8-9ej... radost mat take dieta 😉 Ja neviem, co je to nespavost... hehe

z.vrablova
18. sep 2009

cez den....

babulka123
18. sep 2009

kolka, jeden taky polobluk.. nikdy neviem kolko je to v dekach..hehee

z .. u nas je to podobne.. chvlaa bohu spim kolko potrebujem.. teda malinka je v tomto uzasna..
cez den vacinou spi, len dnes mala nejaky super den a nespala cele doobedie .. taka bola unavena potom ..

musim sa naucit nejake riekanky aby som jej mohla vypravat.. mam pocit ze sa jej malo venujem , ze jej malo vypravam.. sakra..

z.vrablova
18. sep 2009

ja som oprasila stare detske knihy a riekanky sa ucim cez internet... (pozabudala som samozrejme) a pesnicky pre najmensich som si postahovala Podhradska, Canaky a spievam jej podla toho...

kolka1
18. sep 2009

Baby mate doma pokladikov, ale co budem skromna vsak aj ja 😉 .

Co zajtra varite?

babulka123
18. sep 2009

kolka..nech zije vinobranie v Pezinku.. takze vari maminka.. a ... nejaka ta ciganska. mnaam .. jeeej nesmiem zabudnut espumisan.. hehehe

z.vrablova
18. sep 2009

ja mam navarene rizoto aj na zajtra (pre mna vlastne polorizoto... len masko s ryzou a mrkvou 😒 )...

babulka123
18. sep 2009

z.. daj stranku kde su tie detske riekanky.. pls.

z.vrablova
18. sep 2009

pockaj, musim pohladat...

babulka123
18. sep 2009

hladaj.. cakam .. hehe

z.vrablova
18. sep 2009

Neviem stale najst jednu paradnu stranku, ale mam aj nieco nove, vyzera to fajn...

http://jagi4.webovastranka.sk/blog/1093_Básničk...

este idem hladat

eviqa
18. sep 2009

ahojte maminky, tak konečne nespím. Kuk do albumu, konečne som pridala foto.
vy sa už učíte riekanky?

babulka123
18. sep 2009

juuuuj parada.. dakujem velmi pekne..

z.vrablova
18. sep 2009

you´re welcome 😅

z.vrablova
18. sep 2009

jeeej Eviqa, Marosko je krasnucky.

z.vrablova
18. sep 2009

ide Sedem, idem pozerat papa zajtra

leri
18. sep 2009

ahojte 🙂
dnes sme boli v poradni.......baby, alex ma uz 5180g takze pribral vyse dve kila za 6 tyzdnov. A ja ze z coho mam presilene ruky 😀 uz je riadny drucik 😀. Babul, mne to stale tecie ako z tocky, alex uz tolko neplace, len teraz neviem ci sa to zmiernilo alebo si zvykol 🙂
uankab, asi mas podobny problem ako ja s babulkou, nadprodukcia mlieka, u nas sa to tiez tak prejavovalo. Ak chce preposlem ti ip od annag, super mi poradila.

babulka123
18. sep 2009

leri.. u nas teda nepriberame ani nahodou tak vela.. ale ja to beriem tak ze my mame dievcatko tak asi preto.. ja neviem .. neriesim zatial..

ale je pravda ze je to teraz uplne super.. konecne si to ako tak vychutnavam a mala tiez..

leri ak ti to stale tak tecie skus to dlhsie dodrziavat.. mne to teda pomohlo vydatne..

leri
18. sep 2009

ved aj mne babul, len este stale je toho vela, mam presilenu ruku, tak dnes neodsavam, ale robila som to tri dni , inak, chytila som prievan, najskor som si myslela ze zub, ale ono su to zuby vsetky na jednej strane a aj okolo nosa ta kost, aj lice, tak sa dopujem s nurofenom po porade s doktorkou

babulka123
18. sep 2009

leri len bacha na zapal okostnice..

z.vrablova.. ta stanka je viac ako super..teraz som ju kukala a je perfisna..

sisulka7
18. sep 2009

tak babulky, ja som prave uspala nas maly pokladik, asi mame prehodeny den s nocou,lebo ona oziva vecer o siestej a bojujeme zvycajne do polnoci kym zaspi. Idem este odsat mliecko a do hajan. Sladke snicky

martinex
19. sep 2009

caute kocky...

my sme boli vcera vecer u mojho tata,drahy mu robi kupelnu a my s krpcom sme dole v obyvke kukali TV. maly samozrejme mal svoj vecerny amok,tak sme dedka potesili 2 hodinovym revom 😀 nabuduce nas uz asi nezavola 😎

dnes mame na obed hovadzie na pive,vcera som varila,cize dnes volno.. ale na zajtra pride tato s frajerkou a sestra na obed,tak robim vianocny salat s udenym a rezne a fazulovu polievku (na tu sa budem len pozerat)

na to vinobranie by som sla aj ja... no sak mozno draheho ukecam 🙂

adenka
19. sep 2009

ahojte kocky,

tak moje dieta od rana od 6tej zasaplo teraz pred pol hodinou... som uplne grogy... cely den len menila cicik za flasu, zavrela oci a o 10 minut rev... strasne... potom ju zacalo boliet brusko, tak sme cvicili a zasa rev a zasa len papat a papat... uz ma tak boli bradavka ze neviem ci si nedam nejaky krem co som doteraz nepotrebovala...
ale stale sa nevykakala, takze podla mna sou bude pokracovat len co sa zobudi...
tak tu teraz chrni pri mne na gauci, tatko sa nam trapi s prostatou a skuvina cely den, takze tu mam 2 skuvinajucich a ide ma trafit... esteze obaja zalomili, tatka som uz vyhnala do spalne, lebo chrapal a budil mi dieta 😅

inak k spolocnemu kocikovaniu sa pridavam aj ja 😵 . lulu neboj, nebudes sama na lavicke, budeme tam spolu, lebo moj kriklun ked je hladny tak reve az kym jej netecie mliecko dolu hrdlom 😀

babul k tomu kupaniu, domca tiez revala vo vani aj po kupani, ale zistili sme ze je to tym ze je jej zima. teraz ju hned po kupani zabalim do tetra osusky, na prebalovaku mam hrubu osusku, tak ju zabalim potom este do tej a pekne ju cely vysucham...potom rychlo obliekat a je uplne krotka ako baranok...az kym jej nenaliehujem uska...

martinex
19. sep 2009

aden tak to si mala "pekny" den 🙂

ja sa akurat psychicky pripravujem na vecer... idem dat maleho na 2-3 hodky svokre... kamos ma narodky,tak chceme ist s drahym von. uz 2 mesiace som nikde nebola..tak sa moc tesim... aj ked budem dost na nervy ze je maly u svokry ... no snad to vsetci prezijeme v zdravi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre