Augustové pokladíky 2009. Mamičky, sem!

august2009
11. sep 2009

tak sup sem vsetky maminky z augustoviek 2009 😉 🙂 😵

eviqa
11. jan 2010

paulusa, tak budeme držať palce, aby to bolo dievčatko 😉 ja pripravujem normálne vo vode

martinex
11. jan 2010

paulus ja nad parou...

no ale hadam nie som,aj ked HAK uz neberiem a kramy zatial nikde.... a naposledy sme sa s mm zabudli ale on tvrdi,ze nic...tak uvidime 😀

z.vrablova
11. jan 2010

aj ja vo vode... kvoli 150g sa mi neoplati pustat parnu masinku na pol hodiny a mrazak mam pernamentne plny 😅

bagaja
11. jan 2010

baby taže nemám kupovat parný hrniec, stačí na vode? aspon som ušetrila 😉

eviqa
11. jan 2010

...no chápete? môjmu synovi asi očkovanie pomohlo. Neplače, aj pekne si pospinkal a teraz spieva. našťastie nemá miesta vpichu vôbec červené, ani opuchnuté a zatiaľ ani teplotu. Tak sa teším. No dúfam, že moje tešenie vydrží do zajtra. Nemusím mu dávať obklady, ked to nemá opuchnuté, či?

eviqa
11. jan 2010

bagaja ja mu to varím v dojčenskej vode, bud to scedím, pridám trochu mliečka alebo tej vody v čom sa varilo a zmixujem. No dalšie čereslo do bytu nepotrebujem.

babulka123
11. jan 2010

palusaaaa.. parada.. tebe sa tusim byt tehu v lete velmi paci.. gratulujem.. verim ze to zvladnete v phode..
som velmi zvedava na zajtra .. drzim palce.

ja som dnes cely den nestihala., bola tu sestra a bolo super, potom sme boli vonku no proste pekne prezity den.. a heheheheh dnes kupila malemu nocnik.. este ze sme sa o tom bavili rano ze?

idem sa pozriet na tie vase nicky a skusim spravit nejaky zoznam.. cmuuk

a mimohcodom ninuska uz hajinka..

eviqa
11. jan 2010

babul, šikovní ste, my práve spievame 😀

livia1
11. jan 2010

Ahojte ta dnes sme boli na kontrole s nožičkami a máme všetko v poriadku. V sterdu ideme na poradnu a očkovanie.som zvedavá kolko váži a aky bude po očkovaní, lebo to minulé očkovanie bolo hrozné. skoro týždeň smesa v noci nevyspali.

Paulusa gratulujem nech je všetko v poriadku.

iveta6384
11. jan 2010

Paulusa to si robim srandu, ze rovnake priznaky tak zasa chlapec.Pochybujem, ze to tak funguje 😎

bagaja
11. jan 2010

evi presne to budem aj ja tak prevádzkovať, šak do tej mojejpidi kuchyne už nič nevojde....

a čo spievate...

babul ninuška vždy bola ukážková, no ale aj my už hajkáme...

a ozi čo znamenajú tie farby na Fb čo tam píšete??????????

iveta6384
11. jan 2010

Eviqa tak super ze maly je ok po ockovani. Ja som nasho nemohla uspat, ale vzdy tazko zaspavame. Asi po hodine zaspal, ale bez jedenia zo 180 ml vypil 10ml, takze parada do hodiny je hore, uz sa neviem dockat... Toto nerobieva, pekne sa naje , potom nejako s bozou pomocou zaspi a spi aj do 1-2 potom est raz sa zobudi okolo 6-7 a kedze rodicia lenivci, naucili sme si ho tak ze este spime aj do 10,teda neviem ci aj on ale my s mm hej a maly si tam vykecava alebo tak, sem tam mozno zaspi... viete, ze ani neviem co v tej postielke robi. Ale ked ho dam rano medzi nas do postele tak draheho trieska po nose a licach a mne taha vlasy, ze rodicia nespite ja sa nudim... 🙂

iveta6384
11. jan 2010

baga to su farby podprsenky... uz mi to prislo asi milionkrat aj v slovencine aj v anglictine... 😀

bagaja
11. jan 2010

akože nechápem ale oka

eviqa
11. jan 2010

ivi 😀 no predsa nebudete len tak leňošiť.
bagaja, on bude na rusínske piestne, tak nejakú takú 😀

iveta6384
11. jan 2010

ja neviem ja to nemama... ale je to neviem co podporit proti rakovine ci co ani som to necitala.. tak vsetky baby si davaju status farbu podprsenky..........

babulka123
11. jan 2010

heheh dakujem...

inak prave rodi moja super kamoska dcerenku Katku tak jej drzte palce.. {mame rovnaky datum narodenia aj datum svadbe len plus minus nejaky ten rok.. } a to sme boli len kolegyne a dosli sme na to postupne..

a citala som vas postupne, teda skor preletela..
k nocniku som sa vyjadrila.. aj ked lulu mas pravdu, je to ine ako niekde v pralese, niekedy mam pocit ze je to len o porovnavani , kto co uz vie.. ale stavim sa ze v 18tich uz bude vediet aj spat, aj jest, aj cikat aj kakat sama, aj lozit aj chodit aj neviem co...

co sa tyka jedenia, brokolica neviem ci zapeka, ale skus viac tekutin... ale my uz tiez mame len take "kompaktne h.." ktore by som mohla vytriast.. heheh

a co sa tyka nosenia, ninuska je taka ze sa zahra velmi vela sama ale v poslednej dobe naozaj chce byt dost na rukach.. pokial sa to da tak sa zahrame a je to ok, ak nie tak sup na ruky a nosime.. ked bude mat prave tych 18 uz to bude tazsie.. takze snazime sa aj ked obcas so nejde..

co sa tyka mliecka .. ninka si tiez znizila davku zo 150 na 120 niekedy len 90.. pytala som sa na to aj kamosiek a tiez mi vraveli ze okolo 5-6 mesiaca si to takto spravili aj ich deticky... tak to povazujem za normalne, Ninka krasne pribera tak to neriesim . Dr povedala aby neklesla pod 80 a tak som spokojna..

aaaa.. uz ma nic nenapada..

iveta6384
11. jan 2010

Baga poslala som ti to v sprave na FB co to vlastne je... lebo sama som to moc necitala... 😉

No Eviqa presne ked je s nami v posteli tak sa citi dolezity a musime sa venovat, ale ked ho necham v jeho postielke tak este pospi, alebo sa nejak prebavi... krpec jeden 🙂

iveta6384
11. jan 2010

Babulka ty si odbornik... Pocuj porad... Nas maly nechce nic ine pit len mlieko...davala som caje vseliake mozne a nic, prevarenu vodu, nic... Chvilku pocuca, ale akonahle zisti, ze to nie je mlieko vypluva. Takze mi za den vypije tak 20-30 ml a to je nic.Ono je to nebezpecne na oblicky ci co, ked uz prikrmujeme a nema ziadnu inu tekutinu ako mlieko??? Sak ale ako ho donutim? 😕

bagaja
11. jan 2010

ivi dikes som pochopila 😀 😀 😀 😀

babul keby len to vedeli v 18 ale aj mnoho iných....vecí 😀 😀 😀

babulka123
11. jan 2010

ivet.. ja a odbornik.. hehehe len mam vela kamosiek co su tesne pred nami tak mozem cerpat.. hehehe

pokial ja viem tak ak ma len 1 prikrm denne tak este staci ak je babatko dojcene alebo ma UM lebo v tom ma tekutin dost.. samozrejme ak pije aj cajik alebo vodu je to super..

ja osobne som to robila tak ze som ponukala a nechcela ani nahodou tiez akonahle zistila ze to nieje mlieko tak to vypluvala.. ale zacala som jej to davat hned ako sa zobudi mierne vlazny bud caj alebo vodu alebo som kupila v DM take stavy a tie riedim .. a cuduj sa svete dosla na to ze sa z toho neumre.. takze zacala pomalinky cucat.. potom som jej skusala dat ked jedla zeleninu medzi jedlom tiez najprv nechcela a potom zacala.. teraz vypije za cely den tak cca 70 ml..

takze moja rada.. skusat stale , mierne zohriate {uvedomme si ze doteraz ine nepoznali len teple mat v brusku , ci mlieko , ci prikrmi} ci caj alebo vodu.. a oni si zvyknu {do 18 urcite ehheeh} pomalinky potroskach..
a na zaciatok 20-30 je dost.. v pohode..
kamoska co ma 2jicky vravela ze jedna pila od zaciatku uplne v phode a druha az v 6.5 mesiaca sa naucila pit aspon ako tak vodu.. takze nebojte oni na to dojdu..

bagaja
11. jan 2010

och čo mna to ešte čaká s tými príkrmami normálne veda...to skúška na VŠ nebola taká zložitá 😝

babulka123
11. jan 2010

baga ani nehovor.. hehehe

inak dnes ide zas MK neskutocne pomaly nemam na to nervy .. idem haji..
cmuuuuk
zajtra sa ozvem..

bagaja
11. jan 2010

ja taky dúúúú

iveta6384
11. jan 2010

Diky Babul, no ved tak nejak bojujem a skusam... jasne, vzdy mu to ohrievam, neviem si predstavit ze mu dam studenu vodu alebo caj, alebo tu zeleninku... No nic budeme sa trapit dalej kym aj on na to nepride, ze sa z toho neumiera. 😉

Dobru baby...😉)

z.vrablova
11. jan 2010

Asi som ta uz nestihla Babulka... len otazocka... skusala si uz davat Ninke aj polievku? Sa chystam zajtra 1x masko... tak zacnem vyvarom so zeleninkou... mate niekto skusenosti?? To ale bude maturita...
A Kristinka ak nema v zaludku hned vela sa certi neskutocne...

babulka123
11. jan 2010

z.. neskusala som este.. ale v podstate je to podla mna ok, ved zeleninku aj masko jej v tom mixnes alebo potlacis..

deina2005
11. jan 2010

ja som davala zeleninovu a kuraciu.papa to aj mäsko kuracie a pohoda 😉

veve80
11. jan 2010

ahojte maminy,
strasne dlho som tu nebola, ani som necitala.

mame sa dobre, oliverko rastie neuveritelnou rychlostou, uz ma 10 kg, nosi velkost 98-104 (body).
stale dostava len moje mliecko, ale uz sa tesim na prikrmy, lebo teraz papa kazde dve hodinky, vo dne v noci, tak dufam, ze sa to potom upravy k vacsim intervalom.

tak len tolko som chcela aby ste na nas nezabudli 😉

deina2005
12. jan 2010

veve tak to mas doma kus chlapa 😀 inak dobre ranko nam tu napadal sneh 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre